Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips OLED 873 TEST 65" telewizora Ultra HD 2018 z Ambilight i Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.03.2018 o 21:00, Gmeru napisał:

Tylko z logo ;) W innym wypadku nie ma tej gwarancji... więc kupuje się na własną odpowiedzialność bo nikt tego nie sprawdzał... może działać i pewnie będzie ok ale może być pech.

Kupiłem ten z komputronika - z logo pomarańczowym. Dalej jest to samo - obraz robi się czarny na sekundę po czym pojawia się znowu. Tylko w przypadku gier to występuje. Na kablu od ps4 (2 metry) nic takiego się nie dzieje. Jakieś pomysły o co chodzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie już też zresztą przerywa. Nawet jak nic nie jest włączone i widać sam pulpit.

We wtorek będę miał nową kartę graficzną to zobaczę czy coś się polepszy. Myślę jednak, że to nie ma nic wspólnego z tym jaka karta graficzna siedzi.

Na kablu od PS4 pro wszystko działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie sprawa 60 fps/s z Youtube jest już o wiele jaśniejsza. Ja nie potrzebuję tej funkcji, niezależnie od tego czy ktoś uważa ją za kluczową czy nie. Niemniej rozumiem, że są osoby, którym zależy na tym, więc niech decydują się wg, tych kryteriów. Dla mnie najważniejszy jest obraz, możliwości techniczne też, ale jednak schodzą na nieco dalszy plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Sławek M. napisał:

W systemie już też zresztą przerywa. Nawet jak nic nie jest włączone i widać sam pulpit.

We wtorek będę miał nową kartę graficzną to zobaczę czy coś się polepszy. Myślę jednak, że to nie ma nic wspólnego z tym jaka karta graficzna siedzi.

Na kablu od PS4 pro wszystko działa...

Czyli podłączasz dwa kable które kupiłeś ostatnio do komputera PC i obraz co jakiś czas na chwilę znika, a jak podłączasz do tego samego wejścia HDMI kabelek od PS4 Pro to działa? To zamień kable i PS4Pro podłącz innym kablem, a ten oryginalny używaj z PC i po problemie. Albo kup na allegro od kogoś drugi kabelek od PS4 Pro :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efel, ale problem jest w tym, że mój komputer jest postawiony na szafce przy ścianie. W związku z tym jest problem w długości kabla. Muszę mieć 3 metry min. bo inaczej nie da rady. Na czas testów po prostu zdjąłem kompa i stał na środku pokoju na tym kablu 2m. Byłby problem z głowy jakby Philips zrobił przynajmniej jedno wejscie hdmi z prawej strony tv. No, a tak wszystkie są z lewej i weź teraz kombinuj chłopie jak to podpiąć żeby działało i jako tako wyglądało w pokoju.

Edytowane przez Sławek M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sławek M. napisał:

Efel, ale problem jest w tym, że mój komputer jest postawiony na szafce przy ścianie. W związku z tym jest problem w długości kabla. Muszę mieć 3 metry min. bo inaczej nie da rady. Na czas testów po prostu zdjąłem kompa i stał na środku pokoju na tym kablu 2m. Byłby problem z głowy jakby Philips zrobił przynajmniej jedno wejscie hdmi z prawej strony tv. No, a tak wszystkie są z lewej i weź teraz kombinuj chłopie jak to podpiąć żeby działało i jako tako wyglądało w pokoju.

Rozumiem. Wygląda więc na problem długości kabla. Może Philips ma tak, że im dłuższy kabel, a co za tym idzie przesyłany sygnał słabszy to częściej go gubi i przerywa? Pozostaje Ci wypróbować jeszcze parę kabli 3m i jak to nie pomoże to hmm serwis Philipsa? 

Ja mam komputer podpięty do mojego LG B7 też trzymetrowym kablem HDMI 2.0 marki chińczyk (zdaje się że jakiś SHIRU kupiony na jakiejś promocji w x-kom). Zero problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Problem rozwiązany! Winny okazał się adapter dvi-hdmi. Po zamianie karty graficznej i podłączeniu bezpośrednio pc z tv (hdmi-hdmi) miganie już nie występuje.

Netflix w 4k na pc też już ogarnąłem. Okazało się, że tylko karty nvidia 10xx mogą wyświetlać obraz 4k na pc. Ach te zagrywki wielkich producentów... Netflix musiał podpisać jakąś chorą umowę z Nvidia, bo to jest śmieszne, że Titan X niby nie potrafił 4k wyświetlić... Kaganiec założony był po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,  mam ważne dla mnie pytanie: z recenzji wiem, że częstotliwość odświeżania ekranu w TV 65OLED873 to 120Hz, ale jaka będzie częstotliwość odświeżania, jeśli do tego TV podłączę dekoder NC+ przez HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel zawsze pracuje w 120hz niezależnie od tego jaki sygnał dostaje.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kKadajo napisał:

Panel zawsze pracuje w 120hz niezależnie od tego jaki sygnał dostaje.
 

Mam PC podłączony przez HDMI do telewizora. W panelu sterowania karty grafiki ustawiam odświeżanie 30 Hz. Ekran na chwilę gaśnie po czym się pojawia. Widzę że kursor myszki chodzi mniej płynnie. Panel nadal pracuje w 120 Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko sygnał ma ograniczenie do 30hz /30 klatek. Dlatego nie jest płynnie.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym TV można skonfigurowac obraz dla HDR tylko trzeba to zrobić troszkę w nietypowy sposób. Opcje pozwalające ustawić obraz dla HDR są dostępne w momencie gdy uruchomimy przez wbudowany player/przeglądarkę film HDR (pojawi się w prawym dolnym rogu "wykryto HDR"). Pdczas odtwarzania wchodzimy w ustawienia i możemy modyfikować obraz dowolnie dla różnego stylu. Uwaga, jeśli chodzi o Kodi to nie wiem dlaczego ale korzyta on (w filmach HDR), od razu z ustawień Osobisty dla HDR (pierwsza opcja). Zanim do tego doszedłem to trochę nerwów zjadłem bo ustawiałem obraz a Kodi i tak robiło co chiało. Mam nadzieje, że aktualizacja softu zmodyfikuje dojście do tych opcji aby bez uruchamiania ścieżki HDR można było ustawiać opcje dla tego typu filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz , którą zauważyłem to po włączeniu TV automatycznie włącza się tryb poprawy ruchomego obrazu mimo , że jest wyłączony,

Pomaga wejście w ustawienia zaawansowane włączenie na chwile dowolnego trybu potem znowu na wyłącz i jest OK.

Niestety po wyłączeniu TV i włączeniu znowu jest to samo :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sajmer napisał:

Kolejna rzecz , którą zauważyłem to po włączeniu TV automatycznie włącza się tryb poprawy ruchomego obrazu mimo , że jest wyłączony,

Pomaga wejście w ustawienia zaawansowane włączenie na chwile dowolnego trybu potem znowu na wyłącz i jest OK.

Niestety po wyłączeniu TV i włączeniu znowu jest to samo :)

 

To samo miałem na swoim Philipsie z 2015 roku. Było to mega wkurzające. Upłynniacz sam się włączał w momencie w którym zmieniała się częstotliwość odświeżania ekranu, czyli np włączyłeś jakiś film np w Youtube. Pomagało na chwilę przełączenie się na inny tryb obrazu i z powrotem. Groteskowe było takie ciągłe przełączanie trybów obrazu. Philips rozwiązał ten problem gdzieś rok po zakupie TV. Mają refleks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Pierwsze skazy na diamencie... Ktoś mi powie jak do diabła mam zmienić format obrazu? Tyle miesięcy nie było z tym problemu, ale chyba jakaś aktualizacja weszła. Wchodzę w ustawienia  formatu obrazu i obojętnie na jakim trybie robię, to - nie mogę nic zmienić. Przez to mam od lewej krawędzi ekranu nieaktywny obszar, szerokości pół centymetra. Wiecie o co chodzi - taka szersza ramka jakby się zrobiła. Czy podłączony pc czy konsola - ten obszar jest nieaktywny. Przywracałem ustawienia fabryczne, instalowałem tv od nowa i dalej nic. Nie można tych proporcji zmieniać. Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2018 o 15:06, Sławek M. napisał:

Witam po przerwie. Pierwsze skazy na diamencie... Ktoś mi powie jak do diabła mam zmienić format obrazu? Tyle miesięcy nie było z tym problemu, ale chyba jakaś aktualizacja weszła. Wchodzę w ustawienia  formatu obrazu i obojętnie na jakim trybie robię, to - nie mogę nic zmienić. Przez to mam od lewej krawędzi ekranu nieaktywny obszar, szerokości pół centymetra. Wiecie o co chodzi - taka szersza ramka jakby się zrobiła. Czy podłączony pc czy konsola - ten obszar jest nieaktywny. Przywracałem ustawienia fabryczne, instalowałem tv od nowa i dalej nic. Nie można tych proporcji zmieniać. Ktoś, coś?

Jak miałem Philipsa to wiele osób miało podobny problem, że ekran był przesunięty w jedną albo drugą stronę o centymetr i co gorsza tam nie było czerni, tylko jakieś śmieci, paski itp. Nie miało to nic wspólnego z wypaleniami, bo to był telewizor LCD. Problem spowodowała któraś z aktualizacji oprogramowania. Jedynym rozwiązaniem które pomagało był serwis niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...