Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips OLED 873 TEST 65" telewizora Ultra HD 2018 z Ambilight i Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbyś na siłę modyfikować test, żeby pokazać coś czego nie ma? ;DDDD Będzie ciężko ;-). W dzisiejszych czasach nie tylko OLED ale i wysokie LCD różnią się niuansami i diabeł tkwi w szczegółach i mam wrażenie, że te szczegóły są w stanie pokazać tylko takie testy oraz... wnikliwe zrozumienie testu. Różnice są od razu widoczne między modelami jak wygląd (np. ambilight), systemy (android, WebOS, Tizen), dźwięk (duże różnice w wyposażeniu danych modeli), jak telewizor pokazuje barwy w UHD (warto porównywać te akapity) i inne ale trzeba przyznać (jak już napisałem), że dożyliśmy czasów gdy w tak wysokiej klasie nie ma wyraźnie gorszych telewizorów. Nie te czasy... Ale to chyba dobrze?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ten 873. Szkoda, ze znowu zaczyna sie wojna na standardy DV vs HDR10+ itp. Teraz wez tu badz madry i obstawiaj co wygra. Wiecej materialow jest na DV, ale moze sie to zmienic.

hehe widze, ze na lokalnym podworku zaczyna sie przepychanka: a moj LCd z 1000 stref jest lepszy, a wcale ze nie bo moj OLED ;)

ja nie bede dokladal do kotła, bo zakladam ze sa tu ludzie swiadomi i kazdy kupuje TV kierujac sie jakimis ustalonymi przeslankami majac swiadomosc wad i zalet roznych technologii. 

Osobiscie lubie nowinki i LCD z direct ledami cwiczylem juz od dluzszego czasu, wiec chyba czas na OLEDA...Na szczesie decyzje zakupowe odkladam do konca roku :)

Z drugiej storny OLED nie jest doskonaly, ale oferuje sporo z tej doskonalosci, tego czego nie zazna sie w LCDekach (smuklosc i lekkosc budowy, jednorodnosc, czernie, katy) w filmach.

Jednak tak oszalamiajacych efektow HDR jak FALDy majace jasnosc >1000 nit pokroju XE9405, DX900, ZD9 na Oledzie sie nie zazna, a czernie moga byc zblizone (choc jednak OLEDy sa na tym polu niedoscignione)

Jakbym mial kupowac w tym momencie to mialbym dylemat. Kwestia wypalenia / powidokow jednak bym sie chyba az tak nie przejmowal, bo od tego jest gwarancja, no i trzeba specyficznych warunkow zeby to zainstnialo. LCD tez moze sie skaszanic (martwe pixele, brudne matryce, nierownomierne podswietlenie).

wiec wszystko ma jakies za i przeciw.

NIe wieszczylbym jednak konca i upadku LCD bo sa kwestie w ktorych sa one zwyczajnie lepsze od OLEDow (jasność).

Chociaz patrzac na oba TV: tj pancerne i wielkie obudowy FALDow vs smukle cienkie naklejane TV na sciany pokroju W7, sami sobie odpowiedzcie co jest przyszlosciową technologia :) 

Pozdro!

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju, czy w tym modelu też nie są obsługiwane słuchawki bt? W modelu 973 nie są, a nigdzie w specyfikacji nie ma o tym informacji. Czy telewizor gubi lan z połączenia kablowego po każdym wyłączeniu (pomaga wyciągnięcie i włożenie kabla)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

(...) W dzisiejszych czasach nie tylko OLED ale i wysokie LCD różnią się niuansami i diabeł tkwi w szczegółach i mam wrażenie, że te szczegóły są w stanie pokazać tylko takie testy oraz... wnikliwe zrozumienie testu. (...)

Pewnie masz rację. Moje pytanie absolutnie nie było zarzutem ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po podaniu sygnału HDR mamy do dyspozycji takie same tryb obrazu i niestety powielają one ustawienia wprowadzone do kalibracji Full HD. Oznacza to, że nie da się zapisać osobnych ustawień dla treści z HDR. Wielka szkoda."

Przepraszam, ale jakie takie same tryby obrazu?  Nie da się zapisać ustawień dla treści HDR? Czy my mamy ten sam tv testowany? ^^ Albo czegoś tu nie rozumiem...

Normalnie są dostępne takie tryby obrazu : osobisty, jaskrawy, naturalny, standard, film, gra, ISF dzień, ISF noc.

Tryb HDR posiada takie tryby obrazu : HDR osobisty, HDR jaskrawy, HDR naturalny, HDR film, HDR gra.

Ustawienia te przecież można zmieniać niezależnie od siebie. Osobno ustawić dla hdr, a osobno do normalnego wyświetlania. HDR jaskrawy nie pokrywa się ze zwykłym trybem jaskrawym. O co chodzi autorowi testu?

2 godziny temu, szulolo napisał:

Panie Macieju, czy w tym modelu też nie są obsługiwane słuchawki bt? W modelu 973 nie są, a nigdzie w specyfikacji nie ma o tym informacji. Czy telewizor gubi lan z połączenia kablowego po każdym wyłączeniu (pomaga wyciągnięcie i włożenie kabla)?

Co do słuchawek to nie wiem, bo takich nie mam. Natomiast połączenie lan nie gubi się po każdym wyłączeniu. Raz mi się tylko wysypało połączenie przez tydzień testowania. Powód? Nieznany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ramzes99 napisał:

@MarcinC widziałeś w ogóle jak gra ZD9 czy tylko piszesz bo Ci się tak wydaje? ;)

 

opisał jak wygląda obraz pod kątem 30-40% stopni -  także na ZD9 - wtedy wszystkie lcd są tak samo beznadziejne

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozgryzłem już o co chodziło autorowi testu :) ISF dzień, ISF noc pokrywa się w ustawieniach z sygnałem HDR ISF dzień i noc. Przydałoby się to dokładniej opisać, bo tak -  to taki laik jak ja przeczyta : 'wtf taki OLED niby super, a nie zapisuje ustawień jak mój LED z Biedry za 1499 w promocji?!". Znawcy tematu pewnie od razu wychwycili w czym rzecz, ale czyta Was też duże grono osób zaczynających swoją przygodę z OLED i ogólnie nowinkami technologicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Irokez napisał:

Jeżeli LG C8 będzie mial jasność rzędu 800cd/m2 to wszelkie direct ledy są pozamiatane... Chociaż Sony podobno coś tam planuje z następca zd9 na wrzesień ;) 

Chyba jednak przesadziłeś. Zobacz jak wygląda rozbłysk i mapowanie na tv co daje ok. 1500 nit i na takim co daje ok. 700 nit.  To są jednak dość różne wrażenia :)

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Xisiek napisał:

Chyba jednak przesadziłeś. Zobacz jak wygląda rozbłysk i mapowanie na tv co daje ok. 1500 nit i na takim co daje ok. 700 nit.  To są jednak dość różne wrażenia :)

Widziałem w akcji w ciemnym pomieszczeniu XE93 i B7 - oba tv w 65 calach i szczerze w b7 jak była treść masterowana do 1000nitów rozbłyski wyglądały na mocniejsze ze względu na kontrast jaki jest w Oledzie. Obraz wychodził dosłownie z telewizora, wrażenie 3d bez okularów  ze względu na kontrast. I bez dwóch zdań brałbym B7... gdyby 77 cali nie kosztowało 45 koła :/, bo 65 cali i 4k to dla mnie nieporozumienie ;) 

Był bardzo ciekawy test ostatnio na hdtvtest.co.uk w którym B7 pokonał ZD9 :)

http://www.hdtvtest.co.uk/news/shootout-results-201708224491.htm

"Up next, both the “Best Gaming TV” and “Best HDR TV” awards were won by LG’s B7 OLED television. The former result was totally unsurprising, given the OLED65B7’s very low input lag of 21ms, smearing-free motion owing to OLED’s near-instantaneous pixel response time, and general pop from true 0 cd/m2 blacks even in HDR mode.

Perhaps more unexpected was how the LG 65B7 pulled more votes than the 1800-nit Sony ZD9 in the HDR category. Three types of HDR scenes were shown, namely a dark sequence from Sicario, two 1000-nit scenes from Kingsman: The Secret Service and Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children, and two 4000-nit scenes from Batman v Superman: Dawn of Justice and Pacific Rim.

The OLED televisions naturally had the upper hand in dark-scene HDR rendition, but among the three OLEDs, the LG B7 performed best with 1000-nit and 4000-nit HDR footage thanks to its reduced ABL (Automatic Brightness Limiter) restriction, not to mention dynamic tone-mapping that retained most specular highlight details. Even though we explained during the shootout that tone-mapping 4000-nit HDR content is a function of balancing brightness and highlight detail, and that there’s no standard for tone-mapping anyway, the attendees favoured LG’s retention of specular highlights over Sony’s approach of maintaining overall brightness but clipping some bright highlight detail.

LG’s triumph in the HDR category marks a spectacular reversal of fortune from last year where the company’s E6 OLED – hampered by subpar tone-mapping – was beaten by the LED LCDs (Samsung KS9500 and Panasonic DX902) in 2016’s TV shootout. "

Np. w 2016 roku test na najlepszy tv do hdr wygrał wedlug nich ks9500 a nie b6, który ma ograniczoną maksymalną jasność całego ekranu (ABL).
 

Najśmieszniejsze jest zaklinanie rzeczywistość na rzecz LCD/QLED/LED, zawsze najważniejszy był kontrast. Przy ponad 700 cd/m2 czuć już ten HDR i przy idealnej czerni OLED'a dla mnie osobiście LCD nie ma racji bytu, jest to stara i przestarzała technologia. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Irokez napisał:

Widziałem w akcji w ciemnym pomieszczeniu XE93 i B7 - oba tv w 65 calach i szczerze w b7 jak była treść masterowana do 1000nitów rozbłyski wyglądały na mocniejsze ze względu na kontrast jaki jest w Oledzie. Obraz wychodził dosłownie z telewizora, wrażenie 3d bez okularów  ze względu na kontrast. I bez dwóch zdań brałbym B7... gdyby 77 cali nie kosztowało 45 koła :/, bo 65 cali i 4k to dla mnie nieporozumienie ;)

No bo tak jest... oled z tą czernią ma bardzo mocny efekt hdr (dużo mocniejszy niż analogiczny pomiar w lcd) i jak dla mnie nic więcej w tym temacie nie potrzeba... jest wow? Jest ;-)))).

  • Lubię 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sławek M. napisał:

"Po podaniu sygnału HDR mamy do dyspozycji takie same tryb obrazu i niestety powielają one ustawienia wprowadzone do kalibracji Full HD. Oznacza to, że nie da się zapisać osobnych ustawień dla treści z HDR. Wielka szkoda."

Przepraszam, ale jakie takie same tryby obrazu?  Nie da się zapisać ustawień dla treści HDR? Czy my mamy ten sam tv testowany? ^^ Albo czegoś tu nie rozumiem...

Normalnie są dostępne takie tryby obrazu : osobisty, jaskrawy, naturalny, standard, film, gra, ISF dzień, ISF noc.

Tryb HDR posiada takie tryby obrazu : HDR osobisty, HDR jaskrawy, HDR naturalny, HDR film, HDR gra.

Ustawienia te przecież można zmieniać niezależnie od siebie. Osobno ustawić dla hdr, a osobno do normalnego wyświetlania. HDR jaskrawy nie pokrywa się ze zwykłym trybem jaskrawym. O co chodzi autorowi testu?

Co do słuchawek to nie wiem, bo takich nie mam. Natomiast połączenie lan nie gubi się po każdym wyłączeniu. Raz mi się tylko wysypało połączenie przez tydzień testowania. Powód? Nieznany :)

Tak jak napisałeś w kolejnym swoim poście i co więcej, balans bieli w trybie "własny" jest zapisany globalnie. Do obu trybów ISF i do HDR i do SDR, więc nie da rady zrobić osobno balansu bieli dla HDR, a osobno dla SDR :(

I tak, jest to wyraźny minus. Nie dla OLED'a jako takiego, tylko dla POS9002 i 876. Faktycznie nawet Samsung za 2000zł nie ma takich ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szewi napisał:

Jakbym mial kupowac w tym momencie to mialbym dylemat. Kwestia wypalenia / powidokow jednak bym sie chyba az tak nie przejmowal, bo od tego jest gwarancja, no i trzeba specyficznych warunkow zeby to zainstnialo. LCD tez moze sie skaszanic (martwe pixele, brudne matryce, nierownomierne podswietlenie).

Wiemy na 100%, że Polski serwis LG wymienia w ramach gwarancji wypalone OLEDy, ale inni producenci mogą postępować inaczej. W gwarancji Sony wyraźnie jest napisane, że wypalenia nie podlegają gwarancji. W przypadku Philipsa po pierwsze spojrzałbym najpierw co jest napisane w gwarancji i w instrukcji do Phlipsa. Po drugie - serwis Philips nie ma tu najlepszych opinii, więc nawet przy braku takich zapisów nie byłbym wcale taki pewien, że Philips będzie chciał wymienić wypaloną matrycę.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wypaleń to jest przepaść w LG między serią 6 a 7'mą.

W 6 serii są powidoki i to jest fakt, w 7mej jest ich już o wiele mniej ciekawe jak będzie w 8smej. 

Dla mnie jeżeli oglądasz TV po parę godzin dzienne to nie masz czego się obawiać tym bardziej że LG daje jako jedyne gwarancję na powidoki. Poniżej jest test paru C7 w różnej konfiugracji, co tydzień aktualizacja. Widać jakieś lekkie powidoki na kolorze magenta jedynie na wzorcu. 

 

Jeszcze taka ciekawostka, LG nie boi dawać się nawet gwarancji na powidoki w rozwiązaniach biznesowych signage przy pracy ciągłej ze statycznym obrazem 8h np. ekrany w galeriach handlowych. W Dubai Mall masz całą ścianę zrobioną z OLED'ów - widziałem i jest totalny opad szczeny. 

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie wszystkich wad dla nieumiejących czytać między wierszami i zastanawiającymi się nad zakupem tego TV:

  • Ponad dwa razy wyższy input lag niż u konkurencji (LG) i jakieś dziwne zawirowanie, że w trybie PC jest mniejszy niż w trybie GRA (pewnie nie tylko to jest skaszanione w temacie input laga)
  • Dużo bardziej agresywnie działający ABL niż u konkurencji (LG)
  • Problem z jasnością obrazu i gubieniem detali w czerniach (podejrzewam, że jest to skutek tego, że Philips chciał zamaskować problemy bandingu na planszy 5% grey, wyszło im jak zwykle czyli kiepsko)
  • Brak Dolby Vision 
  • Można skalibrować tylko tryb SDR, albo HDR, co wyklucza w ogóle sens kalibracji tego TV w ogóle 
  • Badziewny SoC (Mediatek) i mało RAMu. Dzisiaj jeszcze jako tako to działa, ale na potrzeby Androida to tak na styk i na bank za mało dla przyszłych wersji (ciekawe ile ramu zeżre ten cały Google Asystent - podejrzewam, że wciągnie cały i zawoła że mu mało)
  • Brak pełnej chromy 4:4:4. W telewizorze tej klasy to nieporozumienie 
  • Dziadowskie podejście producenta jeśli chodzi o aplikacje. Problem: brak player.pl na naszej platformie smart. Inni producenci: zróbmy coś żeby player.pl był na naszej platformie smart. Philips: wrzućmy drugi równoległy system smart TV oparty na linuxie z naszych TV na węgiel i parę i zróbmy z tego jakiegoś dziwnego ulepa (z którym pewnie są problemy bo niepotrzebnie zżera cenne zasoby CPU i RAMu)
  • Brak Google Asystenta. [beeep] mnie obchodzi że obiecują że będzie. A jak będzie, ale nie po polsku? Albo po polsku będzie rozumiał co drugie słowo? Znowu sobie każą płacić za coś czego nie ma i niewiadomo jak będzie działać i kiedy wprowadzą. Philips w przeszłości wycofywał się ze swoich obietnic (aktualizacje Android w różnych modelach TV) więc 0% zaufania.
  • Brak normalnych klawiszy kierunkowych na tej różdżce. Założę się że obsługa dotykowa tymi gestami jest mniej wygodna niż normalne klawisze do klikania.
  • Gorszy upłynniacz niż u konkurencji (Philips od zawsze miał to słabo rozwiązane, tu widać pewną poprawę w końcu że ustawienie minimalne nie daje efektu opery, ale to i tak jest 10 lat za murzynami)
  • Wielka niewiadoma jak serwis Philipsa podchodzi do wypaleń na oledach
  • Cena w kontekście tych wszystkich wad

Nie twierdzę że to jest zły telewizor bo w dzisiejszych czasach nie ma telewizora bez wad. Szczególnie odkąd telewizor przestał być wyświetlaczem i stał się komputerem. Natomiast w kontekście jego zalet i wad nie zgadza się jedno - cena. Konkurencja w postaci LG w każdym ważnym aspekcie jest lepsza, albo równie dobra. Największa zaleta tego TV to bez wątpienia Ambilight. Jak kogoś naprawdę jarają kolorowe światełka niech sobie rzuci na szalę wszystkie jego wady i system Ambilight i niech zdecyduje co jest dla niego ważniejsze. Ja jako były użytkownik Philipsa mogę powiedzieć że Ambilight w dłuższym okresie użytkowania, niestety nie jest w stanie usprawiedliwić całej reszty wad. Z zaletą typu Ambilight jest tak, że po jakimś czasie coraz mniej ją doceniamy bo powszednieje, natomiast wszystkie inne wady które na początku mało przeszkadzały zaczynają uwierać jak gwóźdź w [beeep]ie.... 

 

Edytowane przez efel
  • Plusik 3
  • Lubię 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2018 o 20:04, user7878 napisał:

Natomiast w topowych lcd osiagnietu juz niemal wszystko co ta technologia oferuje. I tyle.

Niemal wszystko wciąż nie oznacza możliwości wyświetlenia np. świecącej intensywnie gwiazdy na idealnie czarnym tle.

Obie technologie mają swoje wady i zalety, ale takie wynoszenie na piedestał jednej i krytyka drugiej trąci krótkowzrocznym fanatyzmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mierzwiak nie zrozumiałeś kompletnie o co mi chodziło. Nie jestem fanatykiem lcd ani oleda. Sam do oglądania filmów i sportu uzywam projektora i to jest to co akurat będę polecał.
Nigdzie nie napisałem też, że technologia lcd nie ma wad. Jako osoba, ktora ma mozliwośc testowania w warunkach domowych, na moich plikach, płytach wypowiadam się jakie mam odczucia i są one oparte nie na cyferkach i marketingowych bełkotach tylko na bezposrednim porównaniu wzrokowym. Testowałem i topowe oledy jak Sony A1 i Lg B7 jak również topowe lcd. Z wszystkich tv jak do tej pory najbardziej podobały mi się Sony ZD9, SONY XE93 i LG B7. Filmy w 4k i hdr a w przypadku lg b7 tez i DV wygladaly rewelacyjnie. Efekt hdr jest świetny. Jednak na sonym lcd wygladal moim zdaniem lepiej.
Oled jest przyszloscią i bardzo tej technologii kibicuję ale na dzisiaj jakbym miał wydać np. 12 tys zł to kupilbym Sonego ZD9 a nie philipsa z tego tematu. Nie kupilbym też lg b7 ani sonego a1. Może za 2-3 lata oledy beda lepsze i wtedy jak najbardziej bede za. Obecnie dla kogoś kto chce kupic Tv na kilka dobrych lat lepszym wyborem jest topowe lcd. Podkreslam topowe!

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@user7878
Rok temu też porównywałem różne telewizory, w tym Sony ZD9. Jasność HDR jest wyższa na Sony ZD9, ale nie tylko jasność HDR liczy w jakości obrazu. Rozumiem, że rozważasz 65" model ZD9. Pominę już kąty, które chyba wiesz jakie są na matrycach VA i na OLEDach. Czy porównywałeś jednornodnośc obrazu ? Czy sprawdzałeś jaki jest ghosting na ZD9 w porównaniu do OLEDa (sport/gry) ? Czy porównywałeś obraz w warunkach domowych, gdzie przeważnie jasność jest niższa niż w bardzo jasnych marketach ?

TPewnie większość użytkowników topowych LCD przyzwyczaiła się do tego i wogóle nie zwraca na to uwagi, ale mnie użytkownikowi OLEDa np. kłuje w oczy np. ciemniejsze rogi i krawędzie ekranu w topowych telewizorach LCD, co szczególnie widoczne jest na jednorodnych płaszczyznach. Co do wspomnianego ghostingu - już wspominałem o tym gdzieś wcześniej, ale w ogóle nie wyobrażam sobie grania na telewizorze na którym występują takie smugi: https://youtu.be/tbOv7qLyMWw 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman ważne, że jesteś zadowolony.
Nie chce już mi się kontynuować tej dyskusji bo nie mam zamiaru niczego nikomu udowadniać. Wyraziłem swoją opinię i tyle.
Co do Twojego pytania - testuje wszystkie tv w domu. Na moim sygnale z tv sat i moich plikach, urządzeniach. Dlatego nie przywiązuję większej uwagi do takich testów jak zamiesciles. Oczywiscie tez je ogladam, czytam ale i tak finalnie sam sprawdzam na ile to wszystko jest pozniej widoczne w normalnym uzytkowaniu tv.
Puszczam nagrane mecze zarowno w 1080 jak i 4k. Sprawdzam na filmach z hdr jak i bez. Tv stawiam obok siebie i puszczam na nich ten sam material. Ustawiam tryby pod moje preferencje i tak oceniam. Przy takich testach widze plusy i minusy technologii.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎.‎03‎.‎16 o 14:16, efel napisał:

Podsumowanie wszystkich wad dla nieumiejących czytać między wierszami i zastanawiającymi się nad zakupem tego TV:

Ale trzeba dopisać według EFEL?????

Mi zarzucono ''propagowanie Sony A1'',ale tutaj na maxa jest napisane co nie jest B,C7 od Lg to jest lipa.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę jaki ból pupki mają niektórzy z faktu iż Philipsowi się udał tv :) hdLG.polska.com jak nic hehe.

Niektórzy już się nawet nie kryją z tym hejtem na Philipsa. Jestem ciekawe co Pan recenzent ma w salonie... To chyba normalne, że fan BMW nie będzie wychwalał nowego AMG z konkurencyjnej stajni. Tak samo widzę tu. Recenzja w większości przepisana z modelu 9002.

Dnia 15.03.2018 o 19:02, Maciej Koper napisał:

I tak, jest to wyraźny minus. Nie dla OLED'a jako takiego, tylko dla POS9002 i 876.

Serio? Nawet nie wiesz jaki model recenzujesz? Ja rozumiem pomyłkę, ale biorąc pod uwagę wydźwięk tego Twojego testu - czuję lekkie zażenowanie.

Edytowane przez Sławek M.
  • Plusik 2
  • Zmieszany 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsa nikt nie hejtuje, firma jednak znana jest ze słabej obsługi po serwisowej i to jest smutny fakt.  
ZD9 to jest najlepszy LCD w historii firmy Sony, jednak jest to dalej LCD i im większą jasność będzie w OLED'ach tymbardziej nie ma sensu pchania się w LCD.
Chociaż obiło mi się o uszy że w okolicach września Sony ma mieć niespodziankę w postaci następcy ZD9, także prezentowali 10.000nitowy panel LCD X1 Ultimate a nie OLED. 


Odnośnie LG'ka to po prostu w końcu się ogarnęli, nie wciskają krawędziówek tak jak Samsung i wypuścili bardzo udany produkt, dali gwarę na powidoki, nie ograniczają ABL, wspierają wszystkie tryby i to w cenie topowych LCD (6,2k za 55cali i niecałe 10k za 65cali). Zawsze patrzę na cenę jakość, jeżeli cena nie byłaby dla mnie ważna to miałbym Soniacze VW5000ES w dualu z Lumagenem itd. itp. :P

Jeszcze info o ZD9:

"Although we observed some black trailing/ smearing (where dark objects moving across a lighter background leave a visible trail) in torture test videos, we were hard-pressed to spot any in real-life viewing. However, if you’re sensitive to this type of motion smearing, Samsung’s quantum-dot-based SUHD TVs and certainly the LG OLEDs (what with their near-instantaneous pixel response time) will produce cleaner motion."

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd65zd9-201610164372.htm

 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2018 o 20:27, Maciej Koper napisał:

czy też czerń w większości modeli jak była tragiczna tak jest nadal.

A czy jest na portalu jakaś recenzja, modelu LCD z taką wypowiedzą podsumowującą test?   :> :>

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sławek M. napisał:

No proszę jaki ból pupki mają niektórzy z faktu iż Philipsowi się udał tv :) hdLG.polska.com jak nic hehe.

Niektórzy już się nawet nie kryją z tym hejtem na Philipsa. Jestem ciekawe co Pan recenzent ma w salonie... To chyba normalne, że fan BMW nie będzie wychwalał nowego AMG z konkurencyjnej stajni. Tak samo widzę tu. Recenzja w większości przepisana z modelu 9002.

Serio? Nawet nie wiesz jaki model recenzujesz? Ja rozumiem pomyłkę, ale biorąc pod uwagę wydźwięk tego Twojego testu - czuję lekkie zażenowanie.

Wiesz co ja Ci powiem? Że jesteś bardzo odważny by tak pisać do takiego autorytetu w Polsce i na świecie jak Maciej Koper. Póki co, jesteś no name, nikt Cię nie zna, nic sobą nie reprezentujesz na tym forum oprócz pyskowania i możesz mu co najwyżej buty czyścić i trzymać urządzenie pomiarowe, którego pewnie na oczy w życiu nie widziałeś. Pokaż swój test, który stworzysz za pomocą narzędzi pomiarowych jakie posiadasz. Ktoś kto czyta te testy wie, że samo przygotowanie tych wszystkich pomiarów oraz procedur testowych musi zajmować wieki a ty tutaj wyskakujesz z jakimś tekstem w stylu "przepisana". Co jest przepisane? Ja widzę w tym teście całość nowych pomiarów i pełnię informacji na temat nowego oleda, który wygląda na bardzo dobry telewizor. Jak każdy oled zresztą. A ten ma chociażby ambilighta o którym każdy inny oled może pomarzyć. Żenujące jest to jak tacy ludzie jak ty w ogóle pojawiają się w takich pro miejscach i piszą takie bzdety na poziomie onetu. Spadaj stąd bo to za wysokie progi dla takich amatorów jak ty... pasowałbyś idealnie na tu drugie forum tego handlarzyka kikiego. Wziął się znikąd i poucza takich fachowców i pyta się co mają w domu:wacko: Pewnie byś 1/20 tych procedur testowych nigdy nie wymyślił. 

Edytowane przez MarcinC
  • Plusik 2
  • Lubię 3
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Sławek M. napisał:

No proszę jaki ból pupki mają niektórzy z faktu iż Philipsowi się udał tv :) hdLG.polska.com jak nic hehe.

Zła opinia o philipsie nie wzięła się znikąd. Radzę poczytać sobie chociażby o słynnym ,,smogu" w ich telewizorach, co pokazuje jakie mają obecnie podejście do klienta.

18 godzin temu, Sławek M. napisał:

Recenzja w większości przepisana z modelu 9002.

Wszystkie recenzje są pisane w oparciu o szablon, który jest ,,aktualizowany" o nowe wyniki pomiarów. Nie wiem co w tym takiego złego, przynajmniej jest czytelnie i wiadomo, w którym akapicie szukać konkrektnych informacji.

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, vader_4747 napisał:

Wszystkie recenzje są pisane w oparciu o szablon, który jest ,,aktualizowany" o nowe wyniki pomiarów. Nie wiem co w tym takiego złego, przynajmniej jest czytelnie i wiadomo, w którym akapcie szukać konkrektnych informacji.

Ok to dużo wyjaśnia. Ja myślałem po prostu, że autorowi się nie chciało nowego tekstu pisać do "jakiegoś tam Philipsa". Czytałem i w głowie cały czas deja vu...

10 godzin temu, MarcinC napisał:

pisać do takiego autorytetu w Polsce i na świecie jak Maciej Koper.

O mój Bozie! To straszne! Ktoś ośmielił się delikatnie szturchnąć twojego GURU? Jak ty teraz to przeżyjesz?

Pominę milczeniem te przytyki o czyszczeniu butów i trzymaniu urządzeń pomiarowych. Natomiast co do "no name" - słuchaj gościu to nie jest moja branża, więc testów robić żadnych dla ciebie nie będę. Natomiast jeżeli ktoś jest faktycznie w czymś "specjalistą" i udziela się publicznie to wymaga się od niego rzetelności. Już mi ktoś wyjaśnił, że testy są pisane z szablony i tylko się zmieniają parametry. Nie wiedziałem tego, więc zwracam po części honor autorowi. Zdarzyło się kilka błędów, jakieś zdania mają zjedzone pojedyncze słowa, ale to już czepiać się tylko można na siłę.

10 godzin temu, MarcinC napisał:

Żenujące jest to jak tacy ludzie jak ty w ogóle pojawiają się w takich pro miejscach i piszą takie bzdety na poziomie onetu. Spadaj stąd bo to za wysokie progi dla takich amatorów jak ty...

No tutaj to chłopie zabłysnąłeś :) Przepraszam ja bardzo, że ośmieliłem się wejść na takie zacne forum samych profesjonalistów. Ja biedny amator, no name i wielbiciel Philipsowych sokowirówek nie powinienem nawet spojrzeć na tak świetne grono. Niniejszym za swoje bluźniercze zachowanie przepraszam, proszę o pokutę i wybaczenie. Wrócę tu jak będę bardziej pro w tej dziedzinie. Ps. gdzie dają PRO certyfikaty pozwalające tu pisać? ^^ :D

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...