Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips OLED 873 TEST 65" telewizora Ultra HD 2018 z Ambilight i Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego się dziwisz takiej reakcji? Odpisałbym Ci pewnie bardzo podobnie tylko mi nie wypada ;-). Ale użytkownicy, którzy są z nami od lat doskonale znają ten portal i wiedzą co robimy i jak robimy stąd reakcja. Twoje zarzuty i pytania są w większości bardzo nie na miejscu oraz są niegrzeczne. Szczególnie, że jak sam napisałeś: to nie twoja branża a jednak skrytykowałeś coś na czym się nie znasz i nie wiesz jak powstaje. A gdybyś przeczytał najpierw trochę forum, portal i co najważniejsze: kilka testów to wiedziałbyś co nie co jak one powstają. Ale to oczywiście wymaga czasu a jak wiem najłatwiej wejść i skrytykować kogoś za ciężką robotę. Może kiedyś spotkamy się w realu (bo non stop gdzieś jesteśmy: targi, szkolenia, wystąpienia) to będzie możliwość wyjaśnić to sobie bo w sieci łatwo pisać :)

ps. My nie mamy prywatnych telewizorów (nie, Maciek nie ma Sony A1 ;p). U mnie czy u Maćka co chwilę stoi inny model podobnie jak z projektorem u mnie ;p bo ja np. mam w domu instalację i ekran pod projektor. Takie uroki każdej branży w której się "robi". Co chyba jest oczywiste jeżeli to nasza praca? Trzeba mieć przegląd na wszystko.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Gmeru napisał:

Może kiedyś spotkamy się w realu to będzie możliwość wyjaśnić to sobie bo w sieci łatwo pisać :)

Czuje się w obliczu wyzwania :D Tak tylko delikatnie w tym miejscu zaznaczę, że poniekąd masz ochotę wejść w moją branżę... No, ale nie ma co się droczyć i stroić groźne miny. Kółka wzajemnej adoracji mnie nie interesują. Nie podoba mi się sposób w jaki spora liczba użytkowników pisze na temat Philipsa, więc o tym mówię. Przeczytałem testy LG b7v, Philips pos9002 i Philips 873. Dla was jest to coś normalnego, a dla mnie (zwykłego Kowalskiego, statystycznego konsumenta) jest to pójście na łatwiznę. Naprawdę to nie problem napisać kilka zdań od siebie. Chwała wam za te wszystkie tabelki i parametry, ale od razu by się lepiej to czytało jakby każdy test był unikalny na swój sposób. Nie ma co się zachowywać jak primadonna :D Zresztą zawsze można takiego "no name" jak ja zignorować.

Edytowane przez Sławek M.
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Sławek M. said:

Czuje się w obliczu wyzwania :D Tak tylko delikatnie w tym miejscu zaznaczę, że poniekąd masz ochotę wejść w moją branżę... No, ale nie ma co się droczyć i stroić groźne miny. Kółka wzajemnej adoracji mnie nie interesują. Nie podoba mi się sposób w jaki spora liczba użytkowników pisze na temat Philipsa, więc o tym mówię. Przeczytałem testy LG b7v, Philips pos9002 i Philips 873. Dla was jest to coś normalnego, a dla mnie (zwykłego Kowalskiego, statystycznego konsumenta) jest to pójście na łatwiznę. Naprawdę to nie problem napisać kilka zdań od siebie. Chwała wam za te wszystkie tabelki i parametry, ale od razu by się lepiej to czytało jakby każdy test był unikalny na swój sposób. Nie ma co się zachowywać jak primadonna :D Zresztą zawsze można takiego "no name" jak ja zignorować.

Ja nie mogę zrozumieć, dlaczego nie podoba Ci się jak piszemy o Philipsie. Jestem użytkownikiem Philipsa 40PFL5007K (stoi teraz u matki) - fajny obraz, serio (oprócz faktu, że to IPS). Ale soft i to w jaki sposób TV działa woła o pomstę do nieba. Mama jest zadowolona, bo korzysta tylko z dekodera.

Co do kolejnego doświadczenia - udało mi się skutecznie zareklamować 55PFK6550. TV całkiem nowe, ambi 3 strony, Android, VA. Na papierze wyglądało to fajnie, natomiast to jakie błędy w oprogramowaniu robi philips (TPV), restarty, niezapamiętywanie ustawień, crashe aplikacji, rozparowywanie z pilotem czy kilkusekundowe opóźnienie przy reakcji pilota są dla mnie nie do zaakceptowania. Jak dodam do tego brak opcji odtwarzania filmów 60kl/s na Youtube, to już żal mosznę ściska. Wydaje mi się więc, że mam odpowiednie prawo do tego, żeby móc hejtować Philipsa. Pokazuje to też, że wszystko co wypisują użytkownicy, to jednak nie bierze się znikąd ;) 

Więc tak, sprawdziłem w obu premium Philips OLED 9002 i 8102, żadne z nich nadal nie odtwarza poprawnie filmów na Youtube. ( byłem w sklepie, sprawdziłem)

Skoro Ty jesteś zadowolony, bo oczarowały Cie światełka ambilight, pozwól innym wyrażać opinie kiedy mieli okazję poużywać tego TV w bardziej zaawansowany sposób aniżeli wyświetlanie tylko obrazu z dekodera - wtedy wychodzą upierdliwości tych TV i czar pryska.

Mam teraz 65B7V i jestem zachwycony zarówno obrazem jak i funkcjonowaniem systemu. Jak widać można robić to lepiej.

  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym 60 fps, do tego trzeba naprawdę mocnego procka. Ja na swoim starym lapie z przełomu 2013/4 r też nie mogłem płynnie oglądać tych filmików. Także tutaj ja bym nie robił zarzutu o niewprowadzenie wciąż jednak nowej i dość rzadkiej opcji. Zarzuty o zaiwchy rozumiem, ale nowe telewizory radzą sobie zupełnie lepiej z Androidem i są wyposażone w wydajniejsze podzespoły.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamil Chaber napisał:

Mam teraz 65B7V i jestem zachwycony zarówno obrazem jak i funkcjonowaniem systemu. Jak widać można robić to lepiej.

Podejrzewam, że mając 65OLED873/12 napisałbyś to samo. Ten tv nie ma żadnej z wad jakie wymieniłeś opisując swoją przygodę z Philips.

 

Mam problem, ale nie związany z tym tv bezpośrednio. Chodzi o nasz kochany Netflix - otóż nie mogę tego dziadostwa w 4k odpalić na kompie. Podobno na starszych prockach się nie da i Kaby Lake tylko wchodzi w grę. No to więc wymieniłem procka, wrzuciłem i7 8700k i dalej nie idzie powyżej full hd. Myślałem, że może mi taryfe netflix zmienił, ale sprawdziłem na PS4 pro i normalnie do 4k idzie transmisja... Uprzedzam pytania - tak próbuję odpalać na appce z MS store. Wiem, że przeglądarki mają ograniczenia. Ktoś, coś?^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sławek M. napisał:

Czuje się w obliczu wyzwania :D Tak tylko delikatnie w tym miejscu zaznaczę, że poniekąd masz ochotę wejść w moją branżę... No, ale nie ma co się droczyć i stroić groźne miny. Kółka wzajemnej adoracji mnie nie interesują. Nie podoba mi się sposób w jaki spora liczba użytkowników pisze na temat Philipsa, więc o tym mówię. Przeczytałem testy LG b7v, Philips pos9002 i Philips 873. Dla was jest to coś normalnego, a dla mnie (zwykłego Kowalskiego, statystycznego konsumenta) jest to pójście na łatwiznę. Naprawdę to nie problem napisać kilka zdań od siebie. Chwała wam za te wszystkie tabelki i parametry, ale od razu by się lepiej to czytało jakby każdy test był unikalny na swój sposób. Nie ma co się zachowywać jak primadonna :D Zresztą zawsze można takiego "no name" jak ja zignorować.

Tak jak napisałem: "od siebie" w teście masz wiele oraz wiele rzeczy to procedury, które są takie same dla każdego TV i trzeba się napocić by to wszystko sprawdzić i móc wydać werdykt oparty w 90% nie na subiektywizmie tylko na tym co nam wychodzi z pomiarów. Nic innego tutaj nie przeczytasz gdyż nie jesteśmy blogiem ani alla onetem, który kwieciście zrobi Ci ładny opis;))) tylko fachowym (jedynym w PL oraz jednym z kilku na świecie tego typu jak chociażby hdtvtest czy rtings) portalem i trzymamy się swojego stylu dzięki któremu wszystko jest przejrzyste i jasne. Oczywiście twoje uwagi też biorę pod uwagę i dziękuję bo z każdego posta można coś wyciągnąć. A skoro masz takie odczucie tzn. , że coś jest na rzeczy. Cały czas staram się osobiście by na portalu było także wiele rzeczy lekkich i przyjemnych (gry, filmy, trochę testów konsumenckich a nie tabelkowych) ale nasz grunt jest niezmienny bo to nasza wizytówka.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, że mając 65OLED873/12 napisałbyś to samo. Ten tv nie ma żadnej z wad jakie wymieniłeś opisując swoją przygodę z Philips.

 

Mam problem, ale nie związany z tym tv bezpośrednio. Chodzi o nasz kochany Netflix - otóż nie mogę tego dziadostwa w 4k odpalić na kompie. Podobno na starszych prockach się nie da i Kaby Lake tylko wchodzi w grę. No to więc wymieniłem procka, wrzuciłem i7 8700k i dalej nie idzie powyżej full hd. Myślałem, że może mi taryfe netflix zmienił, ale sprawdziłem na PS4 pro i normalnie do 4k idzie transmisja... Uprzedzam pytania - tak próbuję odpalać na appce z MS store. Wiem, że przeglądarki mają ograniczenia. Ktoś, coś?^^
Przeglądarki maja ograniczenia jedyna która obsługuje 4k na kompie to EDGE od ms. Firefox 720p a chrome 1080p. Chyba że się coś zmieniło po ostatnich aktualizacjach

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sławek M. napisał:

Natomiast jeżeli ktoś jest faktycznie w czymś "specjalistą" i udziela się publicznie to wymaga się od niego rzetelności. Już mi ktoś wyjaśnił, że testy są pisane z szablony i tylko się zmieniają parametry. Nie wiedziałem tego, więc zwracam po części honor autorowi.

A co jest w teście nierzetelnego, co powoduje ujmę na moim honorze?

Dnia 15.03.2018 o 11:47, szulolo napisał:

Panie Macieju, czy w tym modelu też nie są obsługiwane słuchawki bt? W modelu 973 nie są, a nigdzie w specyfikacji nie ma o tym informacji. Czy telewizor gubi lan z połączenia kablowego po każdym wyłączeniu (pomaga wyciągnięcie i włożenie kabla)?

Wsparcie dla głośników BT było wprowadzane i wycofywane w Philipsie ze względu na problemy z synchronizacją dźwięku i co za tym idzie satysfakcjonującym działaniem. Połączenie LAN się nie zgubiło ani razu.

Dnia 17.03.2018 o 16:51, Sławek M. napisał:

Niektórzy już się nawet nie kryją z tym hejtem na Philipsa. Jestem ciekawe co Pan recenzent ma w salonie... To chyba normalne, że fan BMW nie będzie wychwalał nowego AMG z konkurencyjnej stajni. Tak samo widzę tu. Recenzja w większości przepisana z modelu 9002.

Ja jestem jedynie fanem dobrego obrazu, a to jaki ekran mi go dostarcza, tj. kto go wyprodukował i w jakiej technologii nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Jeśli ktoś odczuwa sympatię do marki, za którą w praktyce w stoi wielka korporacja, to pozostaje tylko współczuć ;) Parametry wyświetlaczy POS9002 i 873 są prawie identyczne. Ponadto wykorzystane są te same matryce i ta sama elektronika. To jak ma wyglądać recenzja? Bo nie bardzo rozumiem w czym jest problem. Zawsze jest indywidualny wstęp i podsumowanie żeby porównać do innych TV w tej samej cenie i przekątnej. Nie wystarcza?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, FrankyGoes said:

Bez przesady z tym 60 fps, do tego trzeba naprawdę mocnego procka. Ja na swoim starym lapie z przełomu 2013/4 r też nie mogłem płynnie oglądać tych filmików. Także tutaj ja bym nie robił zarzutu o niewprowadzenie wciąż jednak nowej i dość rzadkiej opcji. Zarzuty o zaiwchy rozumiem, ale nowe telewizory radzą sobie zupełnie lepiej z Androidem i są wyposażone w wydajniejsze podzespoły.

Porównujesz nowy TV za minimum 8k do laptopa z 13/14 i nazywasz 60 fps nową technologią? :D:D mam kamerkę za 300 zł która NAGRYWA takie filmiki, nie mówię już o odtwarzaniu ;)

3 hours ago, Sławek M. said:

Podejrzewam, że mając 65OLED873/12 napisałbyś to samo. Ten tv nie ma żadnej z wad jakie wymieniłeś opisując swoją przygodę z Philips.

 

Kluczowe słowo "jeszcze". Ja swoje TV używam dłużej. Poczekaj na 10 aktualizacji od Philipsa i kolejne rzeczy przestające działać. Poza tym, skoro 873 jest tym samym co POS9002, zapewne też nie radzi sobie z filmami 4k 60fps na youtube. Nie mówię już o przepustowości video 20 Mbit/s w 9002, naczytałem się tego sporo. 

Ciesz się obrazem, nie jestem moim celem psuć Ci wrażenia z zakupu. Jeśli spełnia Twoje oczekiwania to super, nie ma nic lepszego niż przyjemny seans wieczorny przy dobrym filmie. Ale proszę nie wmawiaj wszystkim, że Philips to złoto, a użytkownicy LG to grupa opłaconych ludzi, którzy fanatycznie będą stali za jednym TV. Oledy od LG po prostu to dobre telewizory, jak jesteś świadomy wad, to najlepszy stosunek cena/jakość. (jak zwrócą mi kase od LG, to mój wyjdzie 9100)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED'y od LG ma w miarę sporo osób ze względu na cenę i jakość bo jest aktualnie bezkonkurencyjna i każdy będzie to polecał jeżeli ktoś szuka top TV 65 cali do 10 koła :)

Dopiero później zaczynają się schody jak zaczyna się wchodzić w projektory, tvki 75 cali wzwyż itdete itepe - ogólnie im dalej w las tym więcej drzew :D 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamil Chaber napisał:

 zapewne też nie radzi sobie z filmami 4k 60fps na youtube.

No, ale w tym sęk Kamilu, że właśnie działa. Nie wprowadzaj proszę dezinformacji.

Natomiast jeżeli faktycznie Philips spieprzy to co działa obecnie to będę pierwszym, który będzie tu bluzgał na forum :) Na razie mnie wkurza pilot, bo trzeba trzymać prosto... Ja natomiast lubię sobie przekrzywić podczas wybierania czegoś. Taki nawyk. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Sławek M. said:

No, ale w tym sęk Kamilu, że właśnie działa. Nie wprowadzaj proszę dezinformacji.

Natomiast jeżeli faktycznie Philips spieprzy to co działa obecnie to będę pierwszym, który będzie tu bluzgał na forum :) Na razie mnie wkurza pilot, bo trzeba trzymać prosto... Ja natomiast lubię sobie przekrzywić podczas wybierania czegoś. Taki nawyk. :D

bardzo proszę o doprecyzowanie co działa? youtube 4k@60fps na 873? mam 973 I nawet 1080p nie odtwarza 60fps tylko 30,  nie mówiąc już o 4k, oczywiście film się odtwarza, ale w 30 fps. jakiej wersji aplikacji youtube Pan używa? 

Edytowane przez szulolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 65OLED873/12 - youtube z aplikacji tv, 4k 60fps. Niby ok, ale dla uczciwości dodam, że nie każdy materiał idzie w 60fps.

Może być to dla kogoś problem. Ja nawet nie używam tych funkcji w tv, bo mam PC podłączonego i PS4pro. No, ale jak ktoś kupuje smart tv głównie do tych aplikacji wbudowanych to może być zawiedziony. Podobno w LG nie ma takiej ruletki i wszystko śmiga. Ja mam na to wywalone, bo i co miałbym oglądać w 4k hdr na tym youtube? Sample? Po cholerę :D  Obejrzy się to raz czy dwa i historia.

20180319_140448.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sławek M. napisał:

Philips 65OLED873/12 - youtube z aplikacji tv, 4k 60fps. Niby ok, ale dla uczciwości dodam, że nie każdy materiał idzie w 60fps.

Może być to dla kogoś problem. Ja nawet nie używam tych funkcji w tv, bo mam PC podłączonego i PS4pro. No, ale jak ktoś kupuje smart tv głównie do tych aplikacji wbudowanych to może być zawiedziony. Podobno w LG nie ma takiej ruletki i wszystko śmiga. Ja mam na to wywalone, bo i co miałbym oglądać w 4k hdr na tym youtube? Sample? Po cholerę :D  Obejrzy się to raz czy dwa i historia.

Nic z tego nie rozumiem, to działa te 60 fps w Youtube, czy czasem działa, czasem nie działa? Mógłbyś potestować i dać linki do filmów w jakich jest ok, a w jakich nie?

Natomiast co do nieużywania funkcji Smart, bo masz coś innego podpięte i Cię to nie obchodzi jak działa. Takie podejście jest dziwne bo zapłaciłeś za to. Nie wkurza Cię, że zapłaciłeś za funkcje, które po prostu nie działają tak jak obiecywano? I producent 'ma na to wywalone' czy komuś działa czy nie, natomiast nie miał wywalone na to kiedy ustalał cenę TV? Poza tym korzystanie z wbudowanego w TV smarta to co najmniej jeden pilot mniej, brak konieczności przełączania wejść, czasem prostsza konfiguracja okablowania związanego z dźwiękiem, mniejszy pobór prądu. Generalnie same plusy. Niestety żeby to miało sens i było zaletą TV to wszystko czego użytkownik nowoczesnego TV chciałby dzisiaj używać musi działać i musi działać dobrze. W LG działa, nie mam się do czego przyczepić. Do Philipsa musiałem zbudować komputer HTPC, bo Kodi na moim Philipsie nie był w stanie płynnie odtwarzać nawet filmów 1080p i gubił co parę miesięcy całą swoją konfigurację (parę godzin konfigurowania szło się ...).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, efel napisał:

Nic z tego nie rozumiem, to działa te 60 fps w Youtube, czy czasem działa, czasem nie działa? Mógłbyś potestować i dać linki do filmów w jakich jest ok, a w jakich nie?

Łatwiej będzie podać jakie nie działa, więc tak : sprawdziłem 10 pierwszych nagrań jakie wyskoczyły po podaniu komendy 4k 60fps. Na te 10 nagrań jedno tylko było w 30fps.

Nagranie które nie działa to : "4K 60fps Video - Real 4K HDR Videos" od użytkownika 4k Eye.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Jest problem :) No, może nie z samym tv, ale gdzie indziej go opisać? Chodzi mianowicie o jedno-dwusekundowe wyłączanie obrazu na tv (robi się czarny ekran). Wykryłem już problem - kabel hdmi. Więc tak : podczas grania lub oglądania filmów obraz czasem się wyłączy, dzieje się to w czasie trudnym do przewidzenia. Czasami kilka godzi ani razu, a czasem kilkanaście razy na minutę. Kabel używany to: "3m Lindy 37873 Kabel HDMI 2.0 4K UHD High Speed Cromo Line". Problemy znikają jak tylko zmienię kabel HDMI na ten, który był dołączony do konsoli PS4 pro. Nawet nie znam jego specyfikacji, ale wychodzi na to, że jest lepszy od tego g*ówna co kupiłem za 150zł.

Tak więc pytanie do Was : jaki kabel kupić żeby nic mi nie migało. Potrzebuje min. 3m.

Może jakaś wskazówka do diagnostyki problemu: ten Lindy czasem rzadziej wyłącza się jak zmieniam w panelu Nvidia ustawienie kolorów na- format koloru wyjściowego - YCbCr 4:2:0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Sławek M. said:

Philips 65OLED873/12 - youtube z aplikacji tv, 4k 60fps. Niby ok, ale dla uczciwości dodam, że nie każdy materiał idzie w 60fps.

Może być to dla kogoś problem. Ja nawet nie używam tych funkcji w tv, bo mam PC podłączonego i PS4pro. No, ale jak ktoś kupuje smart tv głównie do tych aplikacji wbudowanych to może być zawiedziony. Podobno w LG nie ma takiej ruletki i wszystko śmiga. Ja mam na to wywalone, bo i co miałbym oglądać w 4k hdr na tym youtube? Sample? Po cholerę :D  Obejrzy się to raz czy dwa i historia.

20180319_140448.jpg

Dzięki za fotkę - potwierdza moje obawy, bo dokładnie takie same miałem w poprzednim TV. Zwykle, jak film ma mniejszy bitrate, to tylko gubi klatki jak u Ciebie. A w drastycznych przypadkach obraz całkowicie stoi i leci tylko dźwięk.

Nie ma co dalej toczyć dyskusji - ja się cieszę z przesiadki na LG, Ty ciesz się Philipsem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sławek M. napisał:

Uwaga! Jest problem :) No, może nie z samym tv, ale gdzie indziej go opisać? Chodzi mianowicie o jedno-dwusekundowe wyłączanie obrazu na tv (robi się czarny ekran). Wykryłem już problem - kabel hdmi. Więc tak : podczas grania lub oglądania filmów obraz czasem się wyłączy, dzieje się to w czasie trudnym do przewidzenia. Czasami kilka godzi ani razu, a czasem kilkanaście razy na minutę. Kabel używany to: "3m Lindy 37873 Kabel HDMI 2.0 4K UHD High Speed Cromo Line". Problemy znikają jak tylko zmienię kabel HDMI na ten, który był dołączony do konsoli PS4 pro. Nawet nie znam jego specyfikacji, ale wychodzi na to, że jest lepszy od tego g*ówna co kupiłem za 150zł.

Tak więc pytanie do Was : jaki kabel kupić żeby nic mi nie migało. Potrzebuje min. 3m.

Może jakaś wskazówka do diagnostyki problemu: ten Lindy czasem rzadziej wyłącza się jak zmieniam w panelu Nvidia ustawienie kolorów na- format koloru wyjściowego - YCbCr 4:2:0

Pewny kabel musi mieć takie logo jak w tym artykule (pomarańczowe): https://hdtvpolska.com/kable-hdmi-2-1-juz-2018-roku-wiemy-o-nowym-zlaczu-ifa-2017/

Wtedy mamy pewność, że wszystko MUSI działać. Sprawdzone kable z tym logo to np. purelink: http://sklep.hcx.com.pl/purelink-pureinstall-pi1000-030-hdmi-4kuhdhdr-18gbps-30m-p2011

Zawsze jednak aby mieć pewność poproś sprzedawcę by pokazał foto (jak ma być wysyłka) opakowania aby było to logo : )

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Gmeru napisał:

Pewny kabel musi mieć takie logo jak w tym artykule

Dziękuję :) Będę zamawiał w Komputronik, bo jeszcze parę rzeczy potrzebuję.

Znalazłem tam u nich takie coś (jedyne hdmi z tym logo) - https://www.komputronik.pl/product/390525/logilink-hdmi-ultra-hd-3-0m.html

Oraz takie: https://www.komputronik.pl/product/416478/unitek-hdmi-3-0m.html

https://www.komputronik.pl/product/333523/logilink-hdmi-3-0m.html

niby 2.0, ale bez logo czyli te dwa ostatnie nie? Ten z pierwszego linku tylko 54zł... Tak to jest jak się człowiek spieszy i kupuje na wariata. Zachciało mi się kuźwa jakiejś Lindy! :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z logo ;) W innym wypadku nie ma tej gwarancji... więc kupuje się na własną odpowiedzialność bo nikt tego nie sprawdzał... może działać i pewnie będzie ok ale może być pech.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kamil Chaber napisał:

potwierdza moje obawy, bo dokładnie takie same miałem w poprzednim TV. Zwykle, jak film ma mniejszy bitrate, to tylko gubi klatki jak u Ciebie. A w drastycznych przypadkach obraz całkowicie stoi i leci tylko dźwięk.

Kamil, u mnie nie gubi klatek. To co widzisz na zdj. to jest w sytuacji jak bawiłem się pilotem- zmieniałem (w trakcie oglądania tego) opcje wyświetlania , tryb ambilight. W takim wypadku owszem gubi. Nie macie tak w LG?

Jeżeli natomiast odpalam filmik i nic nie grzebię w opcjach to jest taki dropped frame:

 

20180319_210307[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, Gmeru said:

Tylko z logo ;) W innym wypadku nie ma tej gwarancji... więc kupuje się na własną odpowiedzialność bo nikt tego nie sprawdzał... może działać i pewnie będzie ok ale może być pech.

oczywiście przy założeniu, że nie ma problemów z tv... miałem podobne problemy z pus6561 i teraz mam 3 albo 4 kable z logo, żaden nie działał w pełni prawidłowo... problem rozwiązał się po jednej z aktualizacji softu tv... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gmeru napisał:

Tylko z logo ;) W innym wypadku nie ma tej gwarancji.

Czy fabryczny HDMI od Xbox ONE X jest OK???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to tych kabli HDMI teraz jest tyle tego, a połowa nie działa tak jak ma działać. Więc faktycznie przy wyborze / kupnie zwracać uwagę na te (LOGO - Premium)

Bo po co wydawać na kable po 2-3 razy? :) Tym bardziej cena teraz ich nie jest straszna np. http://www.sklep.hcx.com.pl/purelink-prospeed-ps3000-020-kabel-hdmi-4kuhd-hdr-18gbps-20m-p3424

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, gangi007 napisał:

Czy fabryczny HDMI od Xbox ONE X jest OK???

Jest OK. Puszcza wszystko co potrzeba :-) powiedzmy że mam jakieś tam porównanie bo używam audioquest chocolate HDMI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...