Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zastanawiam jak to działa w przypadku android tv bo w telefonie jeżeli przychodzi aktualizacja przez OTA to wszystko zostaje a teraz wgrywalem poprawki zabezpieczeń dla telefonu przez USB bo operator przestał wspierać i ... wyczyścilo mi telefon. Oczywiście wiedziałem że tak się stanie bo żeby wgrać poprawki trzeba zdebrandowac telefon. Dlatego też zapytałem o tv ale też i dlatego że mnie korci oreo ale nie mam czasu na ustawianie znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, DawidP napisał:

Mam pytanie czy po wgraniu oreo przez USB trzeba na nowo wprowadzać ustawienia obrazu i ustawienia typu wyłączenie zbędnych aplikacji itd

W zeszłym tygodniu aktualizowalem XF90 przez OTA i wszystkie ustawienia, kalibracja, konta i zainstalowane aplikacje pozostały bez zmian.

  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Analogi Analogi napisał:

W zeszłym tygodniu aktualizowalem XF90 przez OTA i wszystkie ustawienia, kalibracja, konta i zainstalowane aplikacje pozostały bez zmian.

No i jak ogólne wrażenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem kilka postów wcześniej (na poprzedniej stronie). Zdecydowanie pozytywne. Jedynym minusem (jak dla mnie) jest brak możliwości bezpośredniego dostępu do aplikacji uruchomionych w tle. I nie chodzi o funkcję ich "zabijania" tylko możliwość dalszego kontynuowania ich pracy. Po przelączeniu z YT czy Netflixa do funkcji TV mogłem szybko wrócić do poprzedniej woli i kontynuować oglądanie- teraz nie mogę i muszę przechodzić przez całe ich menu (apki uruchamiają się od nowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzicie coś na to migotanie w sporcie, może zobaczycie na filmiku jak to wygląda, próbowałem różnych ustawień, zmianę kabla HDMI czy podłączenie innego tv, niestety nic to nie pomaga.



Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz włączony czujnik oświetlenia zewnętrznego? Nie pamiętam jak się nazywa ta funkcja w menu. Czy poza sportem ten efekt również występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Analogi Analogi napisał:

Opisałem kilka postów wcześniej (na poprzedniej stronie). Zdecydowanie pozytywne. Jedynym minusem (jak dla mnie) jest brak możliwości bezpośredniego dostępu do aplikacji uruchomionych w tle. I nie chodzi o funkcję ich "zabijania" tylko możliwość dalszego kontynuowania ich pracy. Po przelączeniu z YT czy Netflixa do funkcji TV mogłem szybko wrócić do poprzedniej woli i kontynuować oglądanie- teraz nie mogę i muszę przechodzić przez całe ich menu (apki uruchamiają się od nowa).

Zgadzam się z Tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz włączony czujnik oświetlenia zewnętrznego? Nie pamiętam jak się nazywa ta funkcja w menu. Czy poza sportem ten efekt również występuje?
Mam wyłączony, widać to tylko na meczach przy szerokiej kamerze

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2019 o 14:56, kapusta7 napisał:

To nie ma nic wspólnego z Atmosem. To jest oszukany Atmos. Tak samo jak w tv Samsunga można ustawić DtS neo czy jakoś tak A na amplitunerzd wyświetla się DTS. Nawet jak dźwięk będzie stereo to tv go przerabia na oszukany DTS.

Co do Atmosa po HDMI (ARC), to jeśli się da odtworzyć choćby ten "oszukany" 5.1.2, to już będzie super.
Tutaj jest wątek, w którym conieco temat jest wyjasniony: https://community.sony.pl/t5/android-tv/65xf9005-brak-dzwieku-dolby-atmos-w-serwisie-netflix/td-p/2539794

A taki opis tej "opcji" znalazłem w odniesieniu do LG (podobnie jest w Samsungach):
- "LG OLEDs already have some "eARC" support, 7.1/Atmos/DTS:X sound from OTT apps is (lossy) packaged in DD+ (Dolby Digital Plus) and sent to external audio device (AVR or soundbar) to be decoded.
This is not true eARC, just a way to get more channels over standard HDMI ARC or SPDIF." - link
- In summary, a basic, lower resolution form of Dolby Atmos may work through existing HDMI ARC, but it is highly system and link dependent. This is why we tend to generalise that ARC doesn't support Atmos, as it's out of spec and can't be relied upon. If you are designing this capability into systems, sticking with proven product combinations and short connectivity can give your systems an edge until eARC comes along and opens up our options. - link
- Atmos works over ARC when being encoded in lossy EAC3 (Dolby Digital Plus) rather than MLP (Dolby TrueHD). The Netflix app however restricts support to the 2018 models, most probably a Sony order to sell the newer products. - link

Szczególnie polecam poczytać artykuł pod tym ostatnim linkiem, nieźle uświadamia jak to wygląda od środka. Szczególnie polecam tym co wyobrażają sobie, że mając TV z Androidem - wystarczy zainstalować KODI i mamy juz obsługę całego "świata"... a jest zgoła odmiennie, bo taki Kodi to tylko świetna nakładka na sprzęt i system, który ma takie a nie inne możliwości, niestety Android w TV ze słabym HW i ograniczeniami SW to tylko alternatywny player z podstawowymi/alternatywnymi funkcjami.  :)

Temat ATMOSa zgłębiam, bo zastanawiam się czy mój jeszcze nierozpakowany Onkyo TX-NR686 (nie ma obsługi eARC, ale obsuguje Atmosa) da radę zdekodować ten "prawie Atmos 5.1.2" po ARC i będę miał efekt DD+ z głośnikami sufitowymi, czyli np. 5.1 + 2 z góry.

Czy ktoś z Was może napisać jak to konkretnie wygląda od strony konfiguracji w TV/Netflix, rozumiem, że oryginalna ścieżka, lub taka oznaczona Atmos w netflixie, którą da się wybrać jak mamy podłączony Ampli z ARC?Czy w TV trzeba włączać jakoś tą funkcję?
W Samsungach jest to "Dolby Digital +", z takim opisem:

image.png.a064a8fdedd266e9ff061a71754050c4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Będziesz miał oszukanego atmosa tylko w ustawieniach tv trzeba zaznaczyć dd+. Nawet nieźle to gra na sufitowych chociaż nie jest to jakość prawdziwego dolby atmos. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekka1 napisał:

Hej. Będziesz miał oszukanego atmosa tylko w ustawieniach tv trzeba zaznaczyć dd+. Nawet nieźle to gra na sufitowych chociaż nie jest to jakość prawdziwego dolby atmos. 

Dzieki za info! Czy amplituner interpretuje dźwięk jako Dolby Atmos w takim przypadku?
Poszukuję jeszcze jakiegoś filmiku z obsługi odtwarzacza filmów, ciekaw jestem jak wygląda obsługa plików i folderów (USB, DLNA, Sieć), oraz jakie możliwości konfiguracji są dostępne jeśli chodzi o napisy (położenie, wielkość, kolor, itp.). Chodzi mi oczywiście o natywny player w TV i tak, wiem, że można użyć innych odtwarzaczy, tyle, że tutaj zawsze są jakieś "ograniczenia" i potencjalna utrata jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem filmiku z prezentacją natywnego Playera... Opinie w tym wątku wskazują na ubogie opcje i możliwości, więc zapytam jeszcze raz konkretnie:

1.Czy można zmienić wielkość, czcionkę, kolor, pozycję, itd. napisów? 

2.Czy można wybrać ścieżkę dźwiękową w przypadku kilku dostępnych? 

3.Jak działa przewijanie "dużych" filmów, skokowo, płynnie?

4.Czy przeglądanie po folderach (usb, dlna, sieć, itd.) jest możliwe?

Tak, chodzi o natywny player i tylko ten player, żaden inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, PeWu said:

Nie znalazłem filmiku z prezentacją natywnego Playera... Opinie w tym wątku wskazują na ubogie opcje i możliwości, więc zapytam jeszcze raz konkretnie:

1.Czy można zmienić wielkość, czcionkę, kolor, pozycję, itd. napisów? 

2.Czy można wybrać ścieżkę dźwiękową w przypadku kilku dostępnych? 

3.Jak działa przewijanie "dużych" filmów, skokowo, płynnie?

4.Czy przeglądanie po folderach (usb, dlna, sieć, itd.) jest możliwe?

Tak, chodzi o natywny player i tylko ten player, żaden inny.

Mam w805c i android w wersji 7.1 więc może się różnić.

1. Nie

2. Tak

3. Płynnie 

4. Tak jest dużo aplikacji typu Total manager itd.

Natywny Player jest nie wygodny dużo lepiej sprawuje się kodi jako centrum multimedialne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Mam w805c i android w wersji 7.1 więc może się różnić.

1. Nie

2. Tak

3. Płynnie 

4. Tak jest dużo aplikacji typu Total manager itd.

Natywny Player jest nie wygodny dużo lepiej sprawuje się kodi jako centrum multimedialne 

Dzięki. Czyli z napisami lipa.... 😕

Pytanie 4 dotyczy się nadal natywnego Playera. Czyli czy mogę po folderach przeglądać listę filmów, itd. 

Trochę mnie już drażni to przekonywanie wszędzie gdzie się tylko da do Kodi, albo innego alternatywnego Playera. Ja po prostu pytam się o ten natywny, dostarczony w TV przez Sony. Ten i tyko ten. Wiem, że mozna używać innych odtwarzaczy z różnym skutkiem, ale nie o to mi chodzi.

Zależy mi na jakości (bez skalowania, bez rekompresowania i innych kombinacji, z obsługą HDR, DV, itd.) i lepszych formatach dźwięku. Jak ktoś ma wątpliwości o co mi chodzi to polecam poczytać wcześniej wspomniany i polecony artykuł. Nie chcę polemizować na ten temat. Chciałbym się po prostu dowiedzieć jak działa natywny player. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.10.2019 o 18:37, PeWu napisał:

Co do Atmosa po HDMI (ARC), to jeśli się da odtworzyć choćby ten "oszukany" 5.1.2, to już będzie super.
Tutaj jest wątek, w którym conieco temat jest wyjasniony: https://community.sony.pl/t5/android-tv/65xf9005-brak-dzwieku-dolby-atmos-w-serwisie-netflix/td-p/2539794

A taki opis tej "opcji" znalazłem w odniesieniu do LG (podobnie jest w Samsungach):
- "LG OLEDs already have some "eARC" support, 7.1/Atmos/DTS:X sound from OTT apps is (lossy) packaged in DD+ (Dolby Digital Plus) and sent to external audio device (AVR or soundbar) to be decoded.
This is not true eARC, just a way to get more channels over standard HDMI ARC or SPDIF." - link
- In summary, a basic, lower resolution form of Dolby Atmos may work through existing HDMI ARC, but it is highly system and link dependent. This is why we tend to generalise that ARC doesn't support Atmos, as it's out of spec and can't be relied upon. If you are designing this capability into systems, sticking with proven product combinations and short connectivity can give your systems an edge until eARC comes along and opens up our options. - link
- Atmos works over ARC when being encoded in lossy EAC3 (Dolby Digital Plus) rather than MLP (Dolby TrueHD). The Netflix app however restricts support to the 2018 models, most probably a Sony order to sell the newer products. - link

Szczególnie polecam poczytać artykuł pod tym ostatnim linkiem, nieźle uświadamia jak to wygląda od środka. Szczególnie polecam tym co wyobrażają sobie, że mając TV z Androidem - wystarczy zainstalować KODI i mamy juz obsługę całego "świata"... a jest zgoła odmiennie, bo taki Kodi to tylko świetna nakładka na sprzęt i system, który ma takie a nie inne możliwości, niestety Android w TV ze słabym HW i ograniczeniami SW to tylko alternatywny player z podstawowymi/alternatywnymi funkcjami.  :)

Temat ATMOSa zgłębiam, bo zastanawiam się czy mój jeszcze nierozpakowany Onkyo TX-NR686 (nie ma obsługi eARC, ale obsuguje Atmosa) da radę zdekodować ten "prawie Atmos 5.1.2" po ARC i będę miał efekt DD+ z głośnikami sufitowymi, czyli np. 5.1 + 2 z góry.

Czy ktoś z Was może napisać jak to konkretnie wygląda od strony konfiguracji w TV/Netflix, rozumiem, że oryginalna ścieżka, lub taka oznaczona Atmos w netflixie, którą da się wybrać jak mamy podłączony Ampli z ARC?Czy w TV trzeba włączać jakoś tą funkcję?
W Samsungach jest to "Dolby Digital +", z takim opisem:

image.png.a064a8fdedd266e9ff061a71754050c4.png

Parę postów wyżej miałem i mam dalej ten sam problem jeżeli chodzi o atmos też kupiłem nowy ampli denon i on wspiera earc ale telewizor nie 

Wywiązała się z tego mała rozmowa na pw...

W następnym tygodniu kupię glosniki sufitowe i wtedy będę mógł coś napisać 

Jak narazie aplikacja netflix widzi mój amplituner jako atmos A telewizor wyświetla mi znaczek Vision 

Oczywiście nie na wszystkich filmach 

Najwyżej będę miał tzw oszukany dźwięk 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.10.2019 o 13:19, krzys7908 napisał:

Parę postów wyżej miałem i mam dalej ten sam problem jeżeli chodzi o atmos też kupiłem nowy ampli denon i on wspiera earc ale telewizor nie 

Wywiązała się z tego mała rozmowa na pw...

W następnym tygodniu kupię glosniki sufitowe i wtedy będę mógł coś napisać 

Jak narazie aplikacja netflix widzi mój amplituner jako atmos A telewizor wyświetla mi znaczek Vision 

Oczywiście nie na wszystkich filmach 

Najwyżej będę miał tzw oszukany dźwięk 

 

Czyli 5.1.2 działa, no i to juz jest ok, biorąc pod uwagę brak eARC.
Daj znać jak tam testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli 5.1.2 działa, no i to juz jest ok, biorąc pod uwagę brak eARC.
Daj znać jak tam testy.
Widzę że masz taki sam ampli jak ja, u mnie działa 5.1.2 bez zarzutu jedyne nad czym się zastanawiam czy nie zmienić głośników na właśnie typowe sufitowe, gdyż aktualnie mam głośniki które "odbijają" dźwięk od sufitu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, ZakOnIck napisał:

Widzę że masz taki sam ampli jak ja, u mnie działa 5.1.2 bez zarzutu jedyne nad czym się zastanawiam czy nie zmienić głośników na właśnie typowe sufitowe, gdyż aktualnie mam głośniki które "odbijają" dźwięk od sufitu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli masz  możliwość na  podwieszenie głośników  to rób  to bez wahania. Odbicia od  sufitu są dla naiwnych, tak samo jak SoundbAry z Atmosem lub z  dźwiękiem dookulnym który ma się odbić za Tobą od  ściany . 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po długich poszukiwaniach wybrałem ten TV po 8 latach używania plazmy Panasonic. Nie brałem pod uwagę oleda bo żona potrafi włączyć kanał informacyjny na 5godz i tak sobie leci albo zrobić pauze i iść gdzieś na pół godzinki. Ogólnie nie wiem co teraz z tym tv zrobic bo kolor czarny w tym tv to jakaś porażka, jak w tv za 2000zl. Mam wersję 65 cali, uruchomiłem wieczorem. Przygasilem trochę świateł i przy 1 uruchomieniu szczęka mi opadła jak zobaczyłem to co na załączonym zdjęciu. To był dramat. Ok mówię, pewnie ustawienia jakies popierzone, to się wyreguluje, to już 3 dzien reguluje... Wczoraj zacząłem na netflix oglądać El Camino, film w dolby vision. Od 1 scen dramat, te mega przeswiwtlenia matrycy zepsuły cały film, zamiast oglądać non stop coś zmieniałem i ustawiłem żeby to jakoś wyglądało ale się w końcu poddałem. Ok, przy włączonym świetle w salonie i np jak oglądałem planetę ziemię to szczęka opada. Ale nie będę oglądał tylko jasnych filmów... Do tego ten android dramat. Muli jak tv z przed 10 lat. I jeszcze kąty widzenia, mega dramat, aż tak złych się nie spodziewałem W styczniu kupiłem do rodziców Samsunga 82cale nu8002, prosto z pudełka włączam netflix i rewelacja. Żadnych przepalen na czarnym, system chodzi jak rakieta, ogólnie super. Jedyny minus to przy oglądaniu piłki i ruchu kamery po boisku widsc było pionowe pasy z podświetlania na całym ekranie. Dlatego chciałem pełne podświetlenie Led. Czy to co opisuje z tym sony to jakaś wada fabryczna czy ten tv tak ma? A

IMG_20191010_215548.jpg

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz takie zdjęcie nic nie mówi, na pierwszy rzut oka to masz wyłączone wygaszanie strefowe. Ustawienia sam wprowadziles czy brałeś z neta. Trzeba było wstawić zdjecia ustawienia jakie masz. Nu8002 to gniot i basta. Android no tak ma cierpliwość i spokojne operowanie pilotem i powylanczaj nie potrzebne rzeczy na necie czy yt znajdziesz co i jak.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupuje się LCD tylko z wygaszaniem strefowym, które (jak kolega wyżej zauważył) masz pewnie wyłączone. Dostaniesz w gratisie za to efekt halo, ale łatwiej go przeżyć aniżeli chmurki na ekranie.

Tv jest spoko, wymieniony Samsung nie ma do niego startu (w kwestii obrazu). Cały Smart jest dla mnie zbędny, używam telewizora do oglądania , od smarków mam komputer.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung NU 8000 to dziadostwo, po dwóch dniach oddałem, niestety przez niedzielę musiałem się z nim męczyć. Ten Sony jest rewelacyjny.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości: Co Ci Kapusta nie podpasowało?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2019 o 14:48, kapusta7 napisał:

Jeżeli masz  możliwość na  podwieszenie głośników  to rób  to bez wahania. Odbicia od  sufitu są dla naiwnych, tak samo jak SoundbAry z Atmosem lub z  dźwiękiem dookulnym który ma się odbić za Tobą od  ściany . 

No ja nie mam jak pociągnąć kabli, więc na pewno zainwestuję w takie co odbijają dźwięk od sufitu. Na pewno lepsze te niż żadne :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...