Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Damian gurazda napisał:

Telewizor oglądam z bliska to fakt , jednak stawałem pod różnymi kontami i żadnych fioletów w czerni nie zauważyłem.

pozazdrościć że takiego czegoś nie widzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Damian gurazda napisał:

Telewizor oglądam z bliska to fakt , jednak stawałem pod różnymi kontami i żadnych fioletów w czerni nie zauważyłem. Miałem LGB8 poszedł do zwrotu do Media bo upłynniacz ruchu miał tragiczny

Mialem 55C8 i rowniez go oddalem. Za maly ekran + plynnosc nie do przyjecia.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, klaus71 napisał:

pozazdrościć że takiego czegoś nie widzisz :)

widocznie mój wzrok nie jest aż tak czuły , na takie cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Bebbop napisał:

Mialem 55C8 i rowniez go oddalem. Za maly ekran + plynnosc nie do przyjecia.

tez xf9005 miałem i oddałem :) słabe kąty, szarawa czerń, skalowanie przeciętne - więc jak widać każdy lubi co innego

  • Haha 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

tez xf9005 miałem i oddałem :) słabe kąty, szarawa czerń, skalowanie przeciętne - więc jak widać każdy lubi co innego

Prawda, tylko o slabych katach, czy gorszej czerni w LCD w stosunku do OLED to wie kazdy, kto troche interesuje sie tematem, ale odnosnie kiepskiej plynnosci w Oledach LG jakos nigdy nie czytalem w recenzjach i testach.  Czytalem o matrycy 120Hz, jaraniem sie opoznieniami na poziomie 4ms, ale jak przyszlo co do czego to cyferki wygladaly dobrze tylko na papierze. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bebbop napisał:

 ale odnosnie kiepskiej plynnosci w Oledach LG jakos nigdy nie czytalem w recenzjach i testach.  .....   ale jak przyszlo co do czego to cyferki wygladaly dobrze tylko na papierze. 

no niestety LG ma więcej artefaktów niż sony i panasonic przy upłynnianiu - też mam nadzieję że w końcu dogonią konkurencję

na szczęście w sporcie artefakty są rzadkością (tylko coś ze streamingami lg sobie nie radzi) a w filmach da się z tym żyć

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusja o gustach;)

to się dołączę: nie rozumiem, jak można rozpatrywać płynność inaczej niż położenie obu suwaków na "0" i to niezależnie od technologii matrycy

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę przez usb wgrać nowego softa? Mam teraz 6.58, a tego 6.65. Nie mogę. Próbuje na każdy sposób, ale nic. Automatyczne pobieranie też nic nie pomaga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wygrywałem u siebie przez USB. Zobacz w jakim formacie masz sformatowanego pendrive'a. U mnie poszło chyba na FAT 32 lub exFAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KrisCardiff napisał:

Dlaczego nie mogę przez usb wgrać nowego softa? Mam teraz 6.58, a tego 6.65. Nie mogę. Próbuje na każdy sposób, ale nic. Automatyczne pobieranie też nic nie pomaga. 

Wyekstraktuj plik z folderu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2019 o 14:42, jarix75 napisał:

Ja też miałem z tym problem. Próbowałem czyścić mikrofibą od optyki w aparacie i robiłem jeszcze większe smugi. Problem rozwiązała siciereczka do RTV marki Jan Niezbędny. Do wyczyszczenia smug nie potrzebowałem żadnego płynu, wszystko zeszło na sucho. Byłem pod sporym wrażeniem, widać mikrofiba mikrofibie nie jest równa.

 

O dzieki za info.

Mam tez pytanie. Ostatnio mały (11 miesiecy) ma manie naciskania na tv (chyba mysli ze to wielka komorka haha) . Nie mam póki co podwieszonego i pare razy wsinsał tak dosyc mocno ze sie pojawiły takie smugi wokół paluszka na ekranie jak kiedys na ciekłokrystalicznych ekranach. Czy to może uszkodzić matrycę? Generalnie mam rozszerzoną gwarancje ale jestem ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników 55XF9005 mógł by mi podpowiedzieć jakie śruby montażowe są potrzebne do zamocowania tego TV na uchwycie ? Czy są w zestawie razem z TV czy trzeba zakupić osobno ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eMAGieIKa44 napisał:

Czy ktoś z użytkowników 55XF9005 mógł by mi podpowiedzieć jakie śruby montażowe są potrzebne do zamocowania tego TV na uchwycie ? Czy są w zestawie razem z TV czy trzeba zakupić osobno ? 

Ja powiesilem na tych dolaczonych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nowa wersja oprogramowania v6.6520:

https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xf90xx_x90xxf-series/kd-55xf9005/downloads/00016211

 

Korzyści iudoskonalenia zapewniane przez najnowszą aktualizację

  • Poprawiono łączność Wi-Fi zpewnymi routerami
  • Poprawiono czytelność menu ekranowych wokreślonych modelach

 

Więc chyba poprawiono jasność menu.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie! Okropnie irytowało mnie to ciemne menu. Teraz jest już normalnie. Potwierdzam. Z WiFi wcześnie nie miałem żadnego kłopotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

LOL mam premium konto Netflix. Przed aktualizacja był dostępny DV i Atmos. Po aktualizacji jest tylko HD :D Sprawdziłem na komórce bo myslałem ze coś mi się stało z pakietem ale jest ok na komorce jest DV. Na apce na Sony widzi tylko HD chociaż w opcjach jest premium. Sony good job again.

Edytowane przez YorickG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem abonament z najwyższego na jeden stopień niżej (HD) i zastanawiałem się czy w dalszym ciągu będę miał HDR/Dolby Vision. Wygląda na to że nie z czego jestem bardzo zadowolony. Niektóre filmy w DV które wcześniej wyglądały po prostu za ciemno i źle nareszcie da się przyjemnie oglądać. Różnicy między 4K a HD powiem szczerze nie wiedzę zbyt dużej. To pewnie ze względu na odległość od TV (~3m). Póki co zostaje z pakietem HD. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, YorickG napisał:

LOL mam premium konto Netflix. Przed aktualizacja był dostępny DV i Atmos. Po aktualizacji jest tylko HD :D Sprawdziłem na komórce bo myslałem ze coś mi się stało z pakietem ale jest ok na komorce jest DV. Na apce na Sony widzi tylko HD chociaż w opcjach jest premium. Sony good job again.

Wyczyść sobie cache i dane Netflixa. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem użytkownicy XF90, mam pytanie i prośbę zarazem.

Omijam ręczne aktualizacje softu, a ten firmowy nie nadaje się do oglądania Netflixa w HDR ("ciemność widzę, ciemność"!).
Oficjalny firmware jest aktualny, a czytałem, że nowy rozwiązał wiele problemów. Skąd pobrać i zainstalować z pena?

Odrębną kwestią są ustawienia. Czy ktoś może podrzucić linka do sugerowanego set-up'u (kolory/jasność/etc.).

Na dzisiaj z dekodera jest OK, ale Netflixa nie da się oglądać.

Wirtualne piffko (+) za wszelką  pomoc.

Gracias/thanks/danke/itd.

43 minuty temu, akcent napisał:

Czołem użytkownicy XF90, mam pytanie i prośbę zarazem.

Omijam ręczne aktualizacje softu, a ten firmowy nie nadaje się do oglądania Netflixa w HDR ("ciemność widzę, ciemność"!).
Oficjalny firmware jest aktualny, a czytałem, że nowy rozwiązał wiele problemów. Skąd pobrać i zainstalować z pena?

Odrębną kwestią są ustawienia. Czy ktoś może podrzucić linka do sugerowanego set-up'u (kolory/jasność/etc.).

Na dzisiaj z dekodera jest OK, ale Netflixa nie da się oglądać.

Wirtualne piffko (+) za wszelką  pomoc.

Gracias/thanks/danke/itd.

Akt. zainstalowałem v6.6520 - niestety nie widzę różnicy :<

Niemniej poproszę o wskazówki do setupu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, akcent napisał:

Czołem użytkownicy XF90, mam pytanie i prośbę zarazem.

Omijam ręczne aktualizacje softu, a ten firmowy nie nadaje się do oglądania Netflixa w HDR ("ciemność widzę, ciemność"!).
Oficjalny firmware jest aktualny, a czytałem, że nowy rozwiązał wiele problemów. Skąd pobrać i zainstalować z pena?

Odrębną kwestią są ustawienia. Czy ktoś może podrzucić linka do sugerowanego set-up'u (kolory/jasność/etc.).

Na dzisiaj z dekodera jest OK, ale Netflixa nie da się oglądać.

Wirtualne piffko (+) za wszelką  pomoc.

Gracias/thanks/danke/itd.

Akt. zainstalowałem v6.6520 - niestety nie widzę różnicy :<

Niemniej poproszę o wskazówki do setupu. 

Polecam wykupić kalibrację. Będziesz Pan zadowolony ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy jest szansa na aktualizację automatyczną z netu? Pena nie podepnę bez zdejmowania tv ze ściany, a gdy klikam żeby znalazł aktualizację, to nie znajduje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany, czy jest szansa na aktualizację automatyczną z netu? Pena nie podepnę bez zdejmowania tv ze ściany, a gdy klikam żeby znalazł aktualizację, to nie znajduje...
Proponuję podpiąć przedłużkę wtedy nie ma problemu. Szansa jest bo ja swój xe już ją mam.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

Przedłużkę podepnę przy najbliższej okazji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...