Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

XE93 będzie zdecydowanie lepszym zakupem. Jest 1.5 razy jaśniejszy, jego podświetlenie krawędziowe dzięki sprytnie umieszczonym przesłonom sprawdza się równie dobrze, co pełny FALD XF90. Porównanie masz TUTAJ. OLED może być dobrym wyborem pod warunkiem, że zaakceptujesz co najmniej 2x mniejszą jasność ekranu w stosunku do XE93. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja telewizora w rtings:

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2018 o 16:00, Jakub1987 napisał:

Witam wszystkich mam prśbę który model sony jest lepszy xe9305 czy nowy xf9005 

 

Ja, Toma-San i LCDGórą mądrzyliśmy się tutaj, jako amatorzy. Na szczęście jeden z najlepszych recenzentów zrobił porównanie.

 

Edytowane przez fio2
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie xf90 i xe93 mianowicie na ktorym z telewizorow czarne pasy w filmie beda bardziej czarne ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, playertresor napisał:

Witam mam pytanie odnosnie xf90 i xe93 mianowicie na ktorym z telewizorow czarne pasy w filmie beda bardziej czarne ? 

Jak przykleimy czarną izolację będą takie same?

A tak na serio ,czarne są pasy są w oledach.Sam wachałem się między LCD-OLED kilka miesięcy.Wybrałem CZARNE PASY????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze oled ma prawdziwa czern ale zdecydowalem sie na lcd od sony. Jestem w 99% zdecydowany na Xf90 tylko zastanawiam sie nad tymi pasami bo na logike Xf90 ma fald czyli teoretycznie lepiej ale niby xe93 ma wiecej stref ale podswietlenie jest umieszczone poziomo czyli pewnie przebija przez pasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, playertresor napisał:

Jestem w 99% zdecydowany na Xf90

Jak na 65'' za 10k to nie jest dobry pomysł.Dokładamy 2k i mamy ZD9-Króla LCD.55''za 6,5 to cieżki orzech.Jesli było pytanie o czarne ''cokolwiek''to zostaje oled.A1 w sony center jest w promocji 65'' za 13,3k.Obawy przed oledami na forum są wyolbrzymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% xf90 1% xe93 55", oleda nie biore pod uwage. Chodzilo mi tylko o te czarne pasy w filmach czy beda lepsze w xf90 bo odziwo w tym porownaniu 

wychodzi na to ze xe93 ma najmniejszy efekt halo pewnie przez wieksza ilosc stref.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XE ma sprytny system wygaszania lokalnego (taki FALD bez FALDa), który sprawdza się lepiej niż stosunkowo rzadki FALD XF90. Jeśli miałbym do wyboru XF90 i XE93, bez wątpienia wybrałbym XE. Na jednym i drugim będziesz miał czarne pasy, pod warunkiem, że nie wyświetlisz na nich napisów. :P Pamiętaj, że decydujesz się na TV na Androidzie - musisz przyzwyczaić się, że TV potrafi "zamyślić się" na kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne pasy na oledzie będą i tu nie ma co dyskutować. Problem nadal pozostaje wypalanie ekranu a mam zamiar używać z PC więc OLED odpada.

 

Dylematu nie mam bo wiem jak zachowuje się OLED. Używam oleda od czasów Galaxy S2, S4, S7 i po roku obraz traci na jasnosci. Po 2 już widać wypalenia. LCD takich problemów nie ma dlatego zdecydowałem się na 55XE9305 chyba, że Sony do mistrzostw rzuci na rynek następcę 55XF93 to wtedy pewnie wezme. Na chwilę obecną 93XE jest na pierwszym miejscu  w swojej klasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android to nie problem bo mam apple tv 4k. Xe93 ma podswietlenie gornej i dolnej krawedzi czy boczne tez ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, playertresor napisał:

Android to nie problem bo mam apple tv 4k. Xe93 ma podswietlenie gornej i dolnej krawedzi czy boczne tez ?

Górna i dolna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko dleczego ten tv w wersji 55‘‘ w niemczech czyli tam gdzie mieszkam kosztuje 1799€ a w polsce 6499zl skad az taka roznica ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Marcin Fiszbak napisał:

Wszyscy się podniecamy modelami 9xxx a czy ktoś brał pod uwagę, że mają gigantyczne zużycie prądu'? :-)

Hmmm... W stosunku do czego? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Planuje zakup Sony 49XF90 i chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś różnicę między 49cali, a 55cali ?

Czy matryca w 49 też jest VA i częstotliwość odświeżania 120Hz ?

Czy ktoś już zakupił ten model i może się podzielić wrażeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItaj różnice sa tylko w rozmiarze oba mają VA i 120Hz. Sam chce go zakupic ale 6 tysiaków za 49 cali troche boli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być atrakcyjny cenowo, a tu tylko 500zł tańszy od XE93. Porównując rozmiary 55 calowe. Spodziewałem się 5000-5400zł za model 49XF90. Może zrobią jakąś promocję przed Mistrzostwami Świata. A co z imput lagiem w testach wyszedł 41Ms na PS4 zwykłej, taką obecnie posiadam. Czy taka wartość nie będzie odczuwalna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin1L napisał:

Miał być atrakcyjny cenowo, a tu tylko 500zł tańszy od XE93. Porównując rozmiary 55 calowe. Spodziewałem się 5000-5400zł za model 49XF90. Może zrobią jakąś promocję przed Mistrzostwami Świata. A co z imput lagiem w testach wyszedł 41Ms na PS4 zwykłej, taką obecnie posiadam. Czy taka wartość nie będzie odczuwalna ?

Jeśli będziesz grał w shootery online, może być odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

online tylko Pro Evolution Soccer i UFC.

Czekam jeszcze na test Panasonica FX780 i wybiorę między tymi dwoma telewizorami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...