Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma w XSX passthrough audio dla kodi ani żadnej innej zewnętrznej aplikacji nie licencjonowanej przez Microsoft, passthrough audio działa tylko dla odtwarzacza blu-ray/uhd.

Także za dekodowanie dźwięku odpowiada kodi.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie upłynniacza. Ustawiony jest na 2 i 1, bo taki efekt najbardziej mi odpowiada. Płynny obraz, przy małej ilości artefaktów.  Zauważyłem (głównie na Netflix), że gdy obraca się ,,cała kamera " to obraz jakby klatkował. Gdy kamera się nie porusza, a jedynie postacie w kadrze się poruszają, wszystko jest płynne.  Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem. U Was też tak jest?  Może zbyt czepiam się szczegółów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy są telewizory, które potrafią taki szybki ruch kamery pokazać bez problemów. Być może problem jest też w samych kamerach, bo nie na każdym materiale są z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, peterka20 napisał:

Ja mam pytanie odnośnie upłynniacza. Ustawiony jest na 2 i 1, bo taki efekt najbardziej mi odpowiada. Płynny obraz, przy małej ilości artefaktów.  Zauważyłem (głównie na Netflix), że gdy obraca się ,,cała kamera " to obraz jakby klatkował. Gdy kamera się nie porusza, a jedynie postacie w kadrze się poruszają, wszystko jest płynne.  Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem. U Was też tak jest?  Może zbyt czepiam się szczegółów. 

Tu problem leży chyba po innej stronie. Taki efekt obserwuje od dawana na wszystkich sprzętach i mam wrażenie, że głównie występuje na materiałach "antenowych". Ja korzystam z zewnętrznych tunerów satelitarnych. Nie jestem do końca pewien ale na materiałach streamingowych chyba tego tak nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja oglądam praktycznie tylko Netflix, tak jak napisałem i tam to obserwuję.  Jeśli to normalne, to nie ma problemu. Myślałem, że to może być kwestia ustawień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać uplynniacz na 5-1 i klisze na dużą i nie będzie klatkowac ale za to efekt teatru będzie. 

Edytowane przez pavio01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.  Lubię płynność ale nie aż taką.  Przy 2-1 lub 3-1 jest już płynnie ale w miarę naturalnie i z małą ilością artefaktów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, peterka20 napisał:

Ja mam pytanie odnośnie upłynniacza. Ustawiony jest na 2 i 1, bo taki efekt najbardziej mi odpowiada. Płynny obraz, przy małej ilości artefaktów.  Zauważyłem (głównie na Netflix), że gdy obraca się ,,cała kamera " to obraz jakby klatkował. Gdy kamera się nie porusza, a jedynie postacie w kadrze się poruszają, wszystko jest płynne.  Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem. U Was też tak jest?  Może zbyt czepiam się szczegółów. 

To jest jak najbardziej normalne i tak powinno być :-) Mnie nawet irytuje gdy obraz na filmach trochę nie szarpie bo to jest właśnie ten 'kinowy efekt' Jedyną metoda na to jest włączenie upłynniacza na wyższy poziom, ale kosztem "opery mydlanej"

 

Sony bardzo dobrze radzą sobie z upłynnianiem i szczególnie w X90F oferują dużo trybów które powinny odpowiadać większości użytkowników. I jeszcze jedno. Film mode musi być odpowiednio ustawione: https://www.avforums.com/threads/sony-motionflow-film-mode-settings-explained-finally.2205593/

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jak wyłączyć dźwięk klawiszy?  nie widzę tego w ustawieniach dźwięku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  1.  przycisk HOME [Strona główna].
  2. Wybrać opcję Settings [Ustawienia].
  3. Wybrać opcję Sound [Dźwięk].
  4. Wybrać opcję Key Tone [Dźwięki klawiszy].
  5. Wybrać opcję Off [Wył.].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lobbi napisał:
  1.  przycisk HOME [Strona główna].
  2. Wybrać opcję Settings [Ustawienia].
  3. Wybrać opcję Sound [Dźwięk].
  4. Wybrać opcję Key Tone [Dźwięki klawiszy].
  5. Wybrać opcję Off [Wył.].

Potrafię korzystać z Google, tylko że nie ma takiej opcji u mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w ustawienia i ustawienia urządzania, tam są dźwięki systemowe i tą opcję trzeba wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kapusta7 napisał:

Musisz wejść w ustawienia i ustawienia urządzania, tam są dźwięki systemowe i tą opcję trzeba wyłączyć.

Bardzo Ci dziękuje, działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos moze podrzucic ustawienia do ogladania netflixa lub filmow z kodi? wydaje mi sie, ze nie ma dobrej plynnosci w filmach i tak jakby lekko "klatkują"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, peterka20 napisał:

Jeśli chodzi o upłynniacz, to mam odpowiednio na 2 i 1, a rozmiar klatki duży.  

odpowiednio tzn?

moglbys wyslac zdjecia ustawien?

Edytowane przez betek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem poza domem ale tam masz dwie wartości. Pierwsza- gładkość i ja mam ją na 2, druga- czystość, którą mam na 1. Niżej jeszcze rozmiar klatki- duży.  Jesli chcesz jeszcze płynniejszy obraz zwiększaj gładkość ale będzie to kosztem efektu tzw opery mydlanej i będzie więcej artefaktów.  Dla mnie powyższe ustawienia to złoty środek ale to rzecz gustu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, peterka20 napisał:

Akurat jestem poza domem ale tam masz dwie wartości. Pierwsza- gładkość i ja mam ją na 2, druga- czystość, którą mam na 1. Niżej jeszcze rozmiar klatki- duży.  Jesli chcesz jeszcze płynniejszy obraz zwiększaj gładkość ale będzie to kosztem efektu tzw opery mydlanej i będzie więcej artefaktów.  Dla mnie powyższe ustawienia to złoty środek ale to rzecz gustu. 

A używasz tego tylko w kodi/netflix czy w normalnej tv też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustawienie mam wszędzie, poza konsolą do gier,  bo w trybie gra upłynniacz powinien być wyłączony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, peterka20 napisał:

To ustawienie mam wszędzie, poza konsolą do gier,  bo w trybie gra upłynniacz powinien być wyłączony. 

A czy byłbyś w stanie dac swoje ustawienia kolorów itd do różnych trybów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, betek napisał:

Witam, czy ktos moze podrzucic ustawienia do ogladania netflixa lub filmow z kodi? wydaje mi sie, ze nie ma dobrej plynnosci w filmach i tak jakby lekko "klatkują"

Filmy klatkują i powinny klatkować ponieważ 99% z nich nagrana jest w 24 fps. Jedynym na to sposobem jest ustawienie upłynniacza na większą wartość co sztucznie zwiększa płynność. 

Po to jest to ustawienie żeby każdy sobie dobrał płynność pod swoje preferencje. 

Ustawienie czystość nic tutaj nie zmieni. Nie od tego jest ta funkcja. One poprawia ostrość obrazów ruchomych (ale nie płynność) kosztem jasności.  

 

 

2 godziny temu, peterka20 napisał:

To ustawienie mam wszędzie, poza konsolą do gier,  bo w trybie gra upłynniacz powinien być wyłączony. 

i tak i nie... Znowu, to zależy od osobistych preferencji. Faktem jest że upłynniacz bardzo zwiększa input lag, ale jeżeli komuś to nie przeszkadza to nie widzę problemu aby używać upłynniacza. Oczywiście z szybkich grach to ma mały sens ze względu na input lag, ale nie wszyscy grają w szybie gry 

49 minut temu, betek napisał:

A czy byłbyś w stanie dac swoje ustawienia kolorów itd do różnych trybów?

Nie ma to za bardzo sensu. Po pierwsze fabryczne ustawienia kolorów są dość dobre w Sony. A po drugie, to bez profesjonalnej kalibracji ustaw sobie kolory tak jak ci pasuje. Ważne żebyś był zadowolony. Tu masz napisane jak to zrobić. Skorzystaj z obrazów testów które są na tej stronie

Jak idealnie ustawić obraz telewizora | Sony PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, betek napisał:

A czy byłbyś w stanie dac swoje ustawienia kolorów itd do różnych trybów?

Będę w domu dopiero po 6 stycznia i wtedy mogę podać szczegóły.  Na pewno mam ustawione kolory na tryb ,,ciepły " (ekspert1 był dla mnie zbyt żółty). Zaawansowane ustawienia kolorów mam bez zmian, bo w tym modelu i tak są bardzo ok. Lokalne wygaszanie średnie/wysokie. Jasność zależy od pomieszczenia. Najlepiej samemu dostosować używając planszy testowej. Żywe kolory mam generalnie wyłączone (jedynie na zwykłej tv są ustawione na ,,małe "). Więcej rzeczy raczej nie pamiętam będąc poza domem.  

 

5 minut temu, Tomek398 napisał:

i tak i nie... Znowu, to zależy od osobistych preferencji. Faktem jest że upłynniacz bardzo zwiększa input lag, ale jeżeli komuś to nie przeszkadza to nie widzę problemu aby używać upłynniacza. Oczywiście z szybkich grach to ma mały sens ze względu na input lag, ale nie wszyscy grają w szybie gry 

Dlatego kilka postów wyżej pisałem, że upłynniacz w dużej mierze to rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2021 o 10:12, peterka20 napisał:

To ustawienie mam wszędzie, poza konsolą do gier,  bo w trybie gra upłynniacz powinien być wyłączony. 

A do tv i netflixa masz/macie profil "własne" czy jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...