Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem nie cały tydzien temu xf9005.Po powieszeniu i podłączeniu widać takie paski jak na zdjęciu jednak tylko to widać podczas przelanczaniu programów na dekoderze. Niestety nie mam możliwości podpięcia innego urządzenia oraz zmiany kabla Czy jest to wada matrycy czy coś innego pozdrawiamDSC_0032.thumb.JPG.7a24c8656027ce476325191302f7ceba.JPG

DSC_0033.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic plansze testowe, np. rzucajac z telefonu. Jak to nie wina dekodera zewnetrznego to obstawiam, ze na czarnej planszy cos moze wyskoczyc. Jak nie wyskoczy, reset do fabryki. Jak nie pomoze a jestes pewien ze to nie magiczny dekoder, to zdjecia lub nagranie i zgloszenie na serwis bo jak nie matryca, to elektronika plyty. Zaklocenia z kosmosu to to nie sa.

Pozycz i podlacz zwykla antene dvbt, zobacz czy tez tak to wyglada. Cos mi sie widzi zle ten dekoder.

 

Niezla kolekcja pucharów.

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem niedawno Sony XF9005 i planuję dokupić soundbar Sony HT-XF9000, który podobno wspiera atmos. Czy jak podłączę go do XF9005, to będę miał Dolby Atmos, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie kupiłem niedawno Sony XF9005 i planuję dokupić soundbar Sony HT-XF9000, który podobno wspiera atmos. Czy jak podłączę go do XF9005, to będę miał Dolby Atmos, czy nie?
Wspiera ale to taki oszukany Atmos. Aby mieć dźwięk przestrzenny to trzeba mieć kolumny efektowe tylne. Jak z "belki" można uzyskać efekt Atmos???
Aby mieć efekt odbicia od sufitu to musisz mieć kąty odbicia plus idealnie płaski sufit.
6541eb47fb89bc4d1f32774c223dc398.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundbar wspiera Dolby Atmos, ale mi chodzi czy w połączeniu z  TV Sony XF9005 będzie odtwarzał się Atmos z płyty z filmem 4K UHD. Bo teraz jak odtwarzam film na tym TV to jak włączam Atmos w ustawieniach  płyty to przez sam TV nie ma Atmosa. Dlatego zastanawiam się nad tym soundbarem, tylko czy wtedy jak podepnę go do złącza ARC, bo tu nie ma złącza eARC, jak w modelu XG9505, to pójdzie Atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soundbar wspiera Dolby Atmos, ale mi chodzi czy w połączeniu z  TV Sony XF9005 będzie odtwarzał się Atmos z płyty z filmem 4K UHD. Bo teraz jak odtwarzam film na tym TV to jak włączam Atmos w ustawieniach  płyty to przez sam TV nie ma Atmosa. Dlatego zastanawiam się nad tym soundbarem, tylko czy wtedy jak podepnę go do złącza ARC, bo tu nie ma złącza eARC, jak w modelu XG9505, to pójdzie Atmos.
Tak powinno być info o D.Atmos o ile dane urządzenie wspiera ten kodek audio. Na TV tego nie usłyszysz. Jedynie na Amp AV bo to dźwięk tory Ciebie otacza plus z góry masz informację audio. Jeśli masz film w D.Atmos to w urządzeniu w którym go odpalasz w opcjach audio ustaw Bitstream czyli bezstratny przesył danych audio. I zazwyczaj Atmos jest na oryginalnej ścieżce bez lektora z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizację do Androida 9 i  Dolby Atmos, mają otrzymać TV Sony z serii XG9505, ale jakbym kupił ten soundbar obsługujący Atmosa to podłączeniu do TV XF9005 i wybraniu w odtwarzaczu blu-ray UHD w opcjach audio Bitstream, a następnie wybraniu na płycie języka oryginalnego czyli angielskiego w Dolby Atmos to pójdzie Atmos czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie ... tylko kto go zobaczy? To tak jak dźwięk 3D na słuchawkach, są tacy co słyszą, a i tak wszystko zależy od kabla :)
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. 

Edytowane przez dark2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że wszystkie belki które mają wsparcie atmos 2.1 3.1 5.1 to tylko chodzi o to że jak masz film z tym kodekiem to będzie dźwięk zamiast grobowej ciszy to tylko o to chodzi dlatego też xg będzie miał wsparcie dopiero przy 7.1 czy 9.1 nie wiem atmos ile potrzebuje ścieżek żeby usłyszeć efekt wow można mówić o konkretnym wsparciu taki troszeczkę chwyt marketingowy he he a na pewno gdzieś jest zapis że nie chodzi o efekt a o odczyt dźwięku tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że wszystkie belki które mają wsparcie atmos 2.1 3.1 5.1 to tylko chodzi o to że jak masz film z tym kodekiem to będzie dźwięk zamiast grobowej ciszy to tylko o to chodzi dlatego też xg będzie miał wsparcie dopiero przy 7.1 czy 9.1 nie wiem atmos ile potrzebuje ścieżek żeby usłyszeć efekt wow można mówić o konkretnym wsparciu taki troszeczkę chwyt marketingowy he he a na pewno gdzieś jest zapis że nie chodzi o efekt a o odczyt dźwięku tak myślę.
I właśnie o to chodzi, żeby mieć efekt Wow jak kolega napisał trzeba mieć zestaw 5.1.2 minimum A najlepiej 7.1.4. Po za tym wszystkiego rodzaju głośniki gdzie dźwięk ma odbijać się od sufitu to taki pół środek, dla mnie efekt był porównywalny jakby w zestawie 5.1 wszystkie głośniki były umiejscowione na ścianie przy tv. Efekt nabiera rumieńców dopiero po umiejscowienia głośników ma suficie A To też zależne jest jak dany film został zmasterowany, niestety większość filmów jakie oglądałem ma ten efekt taki sobie.



Co do geforce now ja sprawdzalem co prawda na nvidia shieldzie ale mysle ze na samym tv będzie tak samo. Sprawdzalem w sumie dwie gry batmana Arkham city i wieska drugiego. Więc raczej leciwe juz gry i mogę powiedzieć że działa nie miałem żadnych ścięć czy lagow fajny patent jak ktoś nie ma konsoli, czy kompa do grania ale jak na razie przynajmniej dla mnie to bardziej ciekawostka niż cos co zastąpi mi konsole

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak nie mam kina domowego i głośników wolnostojących to używać dolby digital na tych glosnikach co są w tv? Czy lepiej wyłączyć? Bo wtedy nie jest wspierana głośność z dekodera nc+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak nie mam kina domowego i głośników wolnostojących to używać dolby digital na tych glosnikach co są w tv? Czy lepiej wyłączyć? Bo wtedy nie jest wspierana głośność z dekodera nc+
To już jak komu się podoba możesz sam sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, BaliGdynia napisał:

To już jak komu się podobaemoji6.png możesz sam sprawdzić

A daje to coś z wbudowanych głośników czy raczej nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, adamskulsk napisał:

Używam od ponad 2 miesięcy.  Gram na padzie od Playstation 4, bo bez problemu mi go tv wykrywa i paruje sie z nim i w związku z tym mam trochę problemów z konfiguracją klawiszy, gdyż na Steamie do kompa syn ma podłączonego za pomocą adaptera pada z Xboxa 360. Dlatego w GeForce Now widzi mi tamtego pada i pod niego ustawia klawisze.

Na początku próbowałem z wersją za darmo, ale trzeba czekać parę godzin w kolejce, a potem można pograć tylko godzinę i rozłącza. No i znowu trzeba czekać kolejne parę godzin.

Przez przypadek trafiłem na możliwość wykupienia wersji Founders, która była cały czas niedostępna, bo wszystkie zostały wyprzedane. Dostałem 3 miesiące gratis, które w lipcu mi się kończą.Teraz włączam grę i po 10 sekundach już mogę grać. Sesja trwa 4 czy 6 godzin, po czym mnie wywala i muszę wejść ponownie, co zajmuje tylko 10 sekund.  Gram tylko gry wyścigowe. Najpierw F1 2019, ale ją usunęli z GeForce Now. Teraz gram w WRC 7. Ogólnie gra się dobrze, choć czasem zdarzają się lagi i chwilowe obniżenia jakości grafiki. Wiele gier zniknęło, dlatego nie wiem czy będę kontynuował już płatne konto. Ale jak ktoś dużo gra to na pewno fajna sprawa.

Edytowane przez zuku1786

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam founders od początku.
Ukończyłem Metro Redux, Watch Dogs 1 i 2,pograłem w Euro Truck Sim 2, half life 2, WRC 7, Soul Calibur 6.
To wszystko ogrywalem na laptopie z 2011r, i3 gen3 (2.3Ghz) 2rdzenie/4watki, 8GBRamDDR3, i tyle. Bez zająknięcia. Ale internet mam po światłowodzie dl300/up60.
Brakuje w ofercie niektórych gier. Oferta dobra dla ludzi którzy grają sporadycznie z dobrym internetem. Na mobilnym niestety jest tragedia. Za duże pingi (nieważne jaką sieć się posiada). Niby zasięg LTE+ i w testach po około 40Mbps, ale pingi w okolicach 400... Takze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś podzielić się swoimi ustawieniami do tego sony 55xf9005? Kupiłem w tamtym tygodniu ale nie moge tego jakoś ustawić, żeby było ok.. ?

potrzebuje ustawień do codziennego oglądania tv bez i z hdr oraz dla konsoli ps4 proobraz hdr i z hdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, betek napisał:

Moze ktoś podzielić się swoimi ustawieniami do tego sony 55xf9005? Kupiłem w tamtym tygodniu ale nie moge tego jakoś ustawić, żeby było ok.. ?

potrzebuje ustawień do codziennego oglądania tv bez i z hdr oraz dla konsoli ps4 proobraz hdr i z hdr.

sony ma fabrycznie dobre ustawienia nie musisz nic kombinować . Ja korzystałem z https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f/settings i efekt jest całkiem całkiem .

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Homar1993 napisał:

sony ma fabrycznie dobre ustawienia nie musisz nic kombinować . Ja korzystałem z https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f/settings i efekt jest całkiem całkiem .

Dokładnie te ustawienia u mnie też się sprawdzają, na pewno znika efekt zbyt żółtego obrazu w trybie expert. Mnie bardziej zastanawia czemu ludzie po profesjonalnej kalibracji nie dzielą się ustawieniami, nie wiem czy jest spisywana jakaś umowa że nie wolno im tego robić, czy po prostu ból tyłka że tyle zapłacili i nie chcą tego robić. Tu nie chodzi o podanie kalibracji gammy czy kolorów a o pozostałe ustawienia gdzie przy małej zmianie możemy uzyskać sporą poprawę obrazu, u mnie jest to np. zmniejszenie poziomu czerni z 50 na 48-49 i tylko ta mała korekta bardzo poprawia czerń, a w Dolby Vision różnice są ogromne w scenach nocnych kiedy to wygaszanie strefowe nie daje sobie rady.

Edytowane przez jeffik79
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jeffik79 napisał:

Dokładnie te ustawienia u mnie też się sprawdzają, na pewno znika efekt zbyt żółtego obrazu w trybie expert. Mnie bardziej zastanawia czemu ludzie po profesjonalnej kalibracji nie dzielą się ustawieniami, nie wiem czy jest spisywana jakaś umowa że nie wolno im tego robić, czy po prostu ból tyłka że tyle zapłacili i nie chcą tego robić. Tu nie chodzi o podanie kalibracji gammy czy kolorów a o pozostałe ustawienia gdzie przy małej zmianie możemy uzyskać sporą poprawę obrazu, u mnie jest to np. zmniejszenie poziomu czerni z 50 na 48-49 i tylko ta mała korekta bardzo poprawia czerń, a w Dolby Vision różnice są ogromne w scenach nocnych kiedy to wygaszanie strefowe nie daje sobie rady.

Na forum Sony comunity ktoś rozsyłał ustawienia po kalibracji. Posiadam je . Jeżeli jesteś zainteresowany to podaj maila to podeślę , chociaż mi te ustawienie nie podeszły.

Edytowane przez pavio01
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, jeffik79 napisał:

Dokładnie te ustawienia u mnie też się sprawdzają, na pewno znika efekt zbyt żółtego obrazu w trybie expert. Mnie bardziej zastanawia czemu ludzie po profesjonalnej kalibracji nie dzielą się ustawieniami, nie wiem czy jest spisywana jakaś umowa że nie wolno im tego robić, czy po prostu ból tyłka że tyle zapłacili i nie chcą tego robić. Tu nie chodzi o podanie kalibracji gammy czy kolorów a o pozostałe ustawienia gdzie przy małej zmianie możemy uzyskać sporą poprawę obrazu, u mnie jest to np. zmniejszenie poziomu czerni z 50 na 48-49 i tylko ta mała korekta bardzo poprawia czerń, a w Dolby Vision różnice są ogromne w scenach nocnych kiedy to wygaszanie strefowe nie daje sobie rady.

ja tam jak mogę to pomagam , ja również byłbym chętny na takie ustawienia po kalibracji jeśli ktoś byłby chętny się podzielić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy TV jest inny, i to że u jednego ładny obraz to nie znaczy że u drugiej będzie indentyczny. Jeśli chodzi o platan kalibrację to może jak ktoś płacił to czemu teraz ma oddawać coś za coś zapłacił? Czemu nikt nie powie że dołoży się do niej aby poznać ustawienia. Taką kalibracja 100 czy 200zł nie kosztuje, a wy byście chcieli za darmo. Podstawy są praktycznie wszędzie podane, wyłączyć wszytkie upłynnia że jeżeli gramy na konsoli i ustawić tryb gry. Jeżeli natomiast oglądamy film to zmienić na Obraz kinowy, nie każdy lubi ciepły kolor to odcień można zmienić na chłodniejszy.
Czerń zmniejszyć ja mam na 40, nasycenie kolorów 55, ostrość na 50 a rozdzielczość na 20reszta opcji wyłączona

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, BaliGdynia napisał:

Każdy TV jest inny, i to że u jednego ładny obraz to nie znaczy że u drugiej będzie indentyczny. Jeśli chodzi o platan kalibrację to może jak ktoś płacił to czemu teraz ma oddawać coś za coś zapłacił? Czemu nikt nie powie że dołoży się do niej aby poznać ustawienia. Taką kalibracja 100 czy 200zł nie kosztuje, a wy byście chcieli za darmo. Podstawy są praktycznie wszędzie podane, wyłączyć wszytkie upłynnia że jeżeli gramy na konsoli i ustawić tryb gry. Jeżeli natomiast oglądamy film to zmienić na Obraz kinowy, nie każdy lubi ciepły kolor to odcień można zmienić na chłodniejszy.
Czerń zmniejszyć ja mam na 40, nasycenie kolorów 55, ostrość na 50 a rozdzielczość na 20reszta opcji wyłączona

nie każdy jest taki wyliczony , jeśli ktoś ma chęć się podzielić to się dzieli jeśli nie to nie nikt tutaj nie zmusza do czegokolwiek. Jasne źe są podane jestem po prostu ciekawy jak ustawił to profesjonalny kalibrator czy mocno się różnią ustawienia niż te podane na rtings albo na yt.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BaliGdynia napisał:

Każdy TV jest inny, i to że u jednego ładny obraz to nie znaczy że u drugiej będzie indentyczny. Jeśli chodzi o platan kalibrację to może jak ktoś płacił to czemu teraz ma oddawać coś za coś zapłacił? Czemu nikt nie powie że dołoży się do niej aby poznać ustawienia. Taką kalibracja 100 czy 200zł nie kosztuje, a wy byście chcieli za darmo. Podstawy są praktycznie wszędzie podane, wyłączyć wszytkie upłynnia że jeżeli gramy na konsoli i ustawić tryb gry. Jeżeli natomiast oglądamy film to zmienić na Obraz kinowy, nie każdy lubi ciepły kolor to odcień można zmienić na chłodniejszy.
Czerń zmniejszyć ja mam na 40, nasycenie kolorów 55, ostrość na 50 a rozdzielczość na 20reszta opcji wyłączona

To nie jest kwestia kasy, ale tak jak napisałeś każdy tv jest inny. Każda matryca tv jest inna, kalibracja to jest ustawianie tej jednej jedynej kalibrowaniem matrycy w oparciu o generowany obraz, chodzi o to żeby np. czerwony był czerwonym, biały białym a nie czymś co przypomina te kolory (w sumie biały to nie kolor :)). Jeżeli ktoś zastosuje dokładnie ustawienie kalibracyjnych w innym tv to na 99% procent uzyska gorszy obraz niż tv, który był kalibrowany. To tak jakbyś chciał się leczyć z jakiejś choroby na podstawie badan krwi sąsiada...

jesli tv jest po kalibracji a następnie z jakiegoś powodu jest wymieniana matryca, to aby uzyskać jak najlepszy obraz tv powinien być ponownie skalibrowany, bo każda matryca działa inaczej, dlatego kopiowanie czyichś ustawień nie jest przysługa, tylko działaniem na szkodę tej osoby, która sobie te skopiowane ustawienia zastosuje.

natomiast tak jak napisałeś, zmiana takich ustawień jak nasycenie kolorów, ostrość jest bez problemu podawana np. w testach ponieważ to są parametry do zmiany na podstawie indywidualnych upodobań, lub zalecane jako niepogarszającą obrazu.

4 minuty temu, Homar1993 napisał:

nie każdy jest taki wyliczony , jeśli ktoś ma chęć się podzielić to się dzieli jeśli nie to nie nikt tutaj nie zmusza do czegokolwiek. Jasne źe są podane jestem po prostu ciekawy jak ustawił to profesjonalny kalibrator czy mocno się różnią ustawienia niż te podane na rtings albo na yt.

Różnią się parametrami obrazu, „indywidualnymi” dla danej matrycy.

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nygus,

 

prawda, prawda!

Ale z tym

49 minut temu, Nygus napisał:

natomiast tak jak napisałeś, zmiana takich ustawień jak nasycenie kolorów, ostrość jest bez problemu podawana np. w testach ponieważ to są parametry do zmiany na podstawie indywidualnych upodobań, lub zalecane jako niepogarszającą obrazu.

się nie zgodzę. Zmiana nasycenia/trybu kolorów rozwali nam całą kalibrację.

 

Właściwie po kalibracji to zostaje nam ustawienie ruchu (płynność/ostrość) wg własnych upodobań ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...