Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Wtedy mamy kres możliwości wyświetlacza i nic na to nie poradzimy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, burz napisał:

Idealny obraz tv nie jest kwestią gustu, lecz ustawienia parametrów według wskazań przyrządów pomiarowych z wzorcowych plansz kontrolnych.
Jest natomiast kwestią gustu, jak potem my ten idealny obraz dostosujemy do swoich upodobań czy wyobrażeń. Mówiąc krótko - jak go potem popsujemy ;)

Wycinek z protokołu kalibracji - przed i po:
 

Właśnie idealny obraz to przede wszystkim kwestia gustu 🙂  …. nie ma czegoś takiego jak idealny obraz jako wzorzec … bo to co postrzegamy to wynik subiektywnej chemicznej reakcji … a wzorzec  to jakaś średnia tego postrzegania plus ograniczenie związane z technologią która może owe postrzeganie zmaterializować … więc idąc dalej ten Twój ideał to średnia a średnia to tylko średnia a nie ideał … 

A jak przyjedzie do Ciebie gość z czulszym urządzeniem kalibrującym to co wówczas z wcześniejszą kalibracją … to która kalibracja jest idealna? 😃

Ale podniecać się dalej możecie i pieść pieśni nad wizją realizatorską 🙂 … pytanie skąd wiecie czy to co sobie wymyślił reżyser a to co zarejestrowała "maszyna" to to samo? 🙂 … 

P.S./

"Nie to jest ładne co jest ładne ale to co się komu podoba"

Czuwaj druhowie 🙂

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, zergoline napisał:

Właśnie idealny obraz to przede wszystkim kwestia gustu 🙂  …. nie ma czegoś takiego jak idealny obraz jako wzorzec … bo to co postrzegamy to wynik subiektywnej chemicznej reakcji … a wzorzec  to jakaś średnia tego postrzegania plus ograniczenie związane z technologią która może owe postrzeganie zmaterializować … więc idąc dalej ten Twój ideał to średnia a średnia to tylko średnia a nie ideał … 

A jak przyjedzie do Ciebie gość z czulszym urządzeniem kalibrującym to co wówczas z wcześniejszą kalibracją … to która kalibracja jest idealna? 😃

Ale podniecać się dalej możecie i pieść pieśni nad wizją realizatorską 🙂 … pytanie skąd wiecie czy to co sobie wymyślił reżyser a to co zarejestrowała "maszyna" to to samo? 🙂 … 

to jakaś forma terapii leczącej kompleks że nie stać cię (lub szkoda ci kasy) na kalibrację? :)

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, klaus71 napisał:

to jakaś forma terapii leczącej kompleks że nie stać cię (lub szkoda ci kasy) na kalibrację? :)

... jak brakuje argumentów, zaczynają się osobiste wycieczki … a kysz !!!  

Wstyd kolego, wstyd … 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie. Każdy ustawia tak jak lubi. To jego tv. Mi obraz po kalibracji nie podoba sie:) 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zergoline napisał:

 

🙂

 🙂kolega proponuje użyć suwaków do tego przeznaczonych, podaje jak sam do tego podchodzi i co robi …  może od razu kawalerii i nie trzeba będzie ściągać by "Klan" sobie obejrzeć 

🙂

Jasne:) Sprawa jest banalna - tak jak nie kazdy potrafia dobrze nastroic gitare tak i nie kazdy potrafi dobrze "nastroic" tv.  Zero filozofii, naprawde.

10 godzin temu, Tomek398 napisał:

Z przykrością zaważam że poziom dyskusji zmierza w stronę komentarzy na onet.pl lub plotek.pl ....

 BEZWZGLĘDNIE zamówić kalibrację swoje TV w profesjonalnym serwisie świadczącym tego typu usługi.

Drogi Tomku, bez urazy,  probujesz pisac bajki na tym forum, wlasnie tak jak napisales -w stylu tych dwoch serwisow.  Zupelnie nie rozumiesz o co chodzi i masz fundamentalne braki bo proponujesz innym jak popsuc obraz!

Sprawa jest prozaiczna - POWTARZAM - Sony oferuje naprawde swietny tryb fabryczny - trzeba tylko wiedziec co wybrac i to elegancko  opisali chlopcy z rtings.com. Nie trzeba zamawiac zadnej kalibracji a juz bron Panie Boze bawic sie suwakami jak proponujesz!  

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zergoline napisał:

... jak brakuje argumentów, zaczynają się osobiste wycieczki … a kysz !!!  

Wstyd kolego, wstyd … 😏

jak czytam takie bajdurzenia jak piszesz to po prostu nie mogłem się powstrzymać

po co pisać takie głupoty

gitar i pianin też lepiej nie stroić? bo zgodnie z twoją mądrością "idealny dzwięk to przede wszystkim kwestia gustu" 

na tak mądre argumenty jak masz to wstyd mi było nie zareagować

dla ciebie wycieczka osobista dla mnie skorygowanie teorii z czapy

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, klaus71 napisał:

jak czytam takie bajdurzenia jak piszesz to po prostu nie mogłem się powstrzymać

po co pisać takie głupoty

gitar i pianin też lepiej nie stroić? bo zgodnie z twoją mądrością "idealny dzwięk to przede wszystkim kwestia gustu" 

na tak mądre argumenty jak masz to wstyd mi było nie zareagować

dla ciebie wycieczka osobista dla mnie skorygowanie teorii z czapy

I mówisz kolego, że tyle z tego zrozumiałeś? 🙂 Bo ja pisałem o obrazie, Ty kolego cytujesz i drwisz niby z mojej wypowiedzi z dźwiękiem ?!? … nie dość, że kolega małej kultury to i kłamczuszek … Po stokroć a kysz!!!  

Ale tak z dźwiękiem jest podobnie.  Tak jak TV kalibrujesz tak i gitarę stroisz wg jakiegoś wzorca, który ideałem nigdy nie będzie może być co najwyżej ideałem tego wzorca. Dlatego pisałem o postrzeganiu, odczuciu, guście.

O ewentualnych efektach może kolega się przekonać udając się w obszar gdzie panują inne kanony i na przykład zagrać na swojej gitarce szamanowi z dżungli … 😊    … jadu kolega ma w sobie sporo, więc przestrzegałbym owego szamana przed ugotowaniem kolegi ale najłagodniej pisząc podziwu kolega by nie wzbudził 🙂

 

A teraz do meritum.

To dlaczego nie należy kalibrować/ustawiać/poprawiać obrazu wg swojego wzorca/postrzegania/uznania/widzimisię używając do tego dostępnych suwaków, jak i dzielić się tą informacją na forum 😏  … 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Xisiek napisał:

Sprawa jest prozaiczna - POWTARZAM - Sony oferuje naprawde swietny tryb fabryczny - trzeba tylko wiedziec co wybrac i to elegancko  opisali chlopcy z rtings.com. Nie trzeba zamawiac zadnej kalibracji a juz bron Panie Boze bawic sie suwakami jak proponujesz!  

 

Przestań się już ośmieszać. Nie masz pojęcia o czym piszesz i dodatkowo jeszcze kłamiesz o jakiejś 'zabawie suwakami' Jeżeli rzeczywiście tyle z tego zrozumiałeś tzn. że jest to 'zabawa' suwakami'  to rzeczywiście nie powinieneś dotykać ustawień swojego telewizora bo i tak nic więcej nie osiągniesz w kwestii poprawy obrazu. Właśnie dla takich ludzi jak ty, tzn. którzy boją się coś przestawić i ocenić efekty, są tryby fabryczne. Używaj ich i bądź szczęśliwy naiwnie wierząc że każdy telewizor daje taki sam obraz dla takich samych ustawień....  :-)  żal.pl 

Edytowane przez Tomek398
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zergoline napisał:

I mówisz kolego, że tyle z tego zrozumiałeś? 🙂 Bo ja pisałem o obrazie, Ty kolego cytujesz i drwisz niby z mojej wypowiedzi z dźwiękiem ?!? … nie dość, że kolega małej kultury to i kłamczuszek … Po stokroć a kysz!!!  

Ale tak z dźwiękiem jest podobnie.  Tak jak TV kalibrujesz tak i gitarę stroisz wg jakiegoś wzorca, który ideałem nigdy nie będzie może być co najwyżej ideałem tego wzorca. Dlatego pisałem o postrzeganiu, odczuciu, guście.

no jak się nie rozumie analogii obrazu do dzwięku - to nic nie da się zrobić - więc nie "kłamczuszek" tylko tobie  kłania się czytanie ze zrozumieniem

naprawdę zacznij pisac bajki - zawstydziłbyś braci Grimm

uważasz że kalibracja i strojenie nie ma sensu - twoje prawo

ale pisać że to nie ma sensu bo przyrządy pomiarowe za mało dokładne i nie są ideałem/wzorcem czy co tam sobie wymyśliłeś jest śmieszne

a to już jest hit twojej teori ideało/wzorców "bo to co postrzegamy to wynik subiektywnej chemicznej reakcji"

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, porozmawiajcie sobie na priv, bo kompletnie nie interesuje mnie Wasza kłótnia, która zaśmieca tylko wątek.

Proszę moderatorów o zrobienie porządku.

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby jeszcze spadły. Ten tv ma dobrą cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Nie róbcie gó.... burzy .  Jak myślicie mocno ceny spadną na XF90 z powodu pandemii?

Spadna? Wzrosna raczej.

4 godziny temu, zuku1786 napisał:

Panowie, porozmawiajcie sobie na priv, bo kompletnie nie interesuje mnie Wasza kłótnia, która zaśmieca tylko wątek.

Proszę moderatorów o zrobienie porządku.

Dobry pomysl, warto wydzielic bo smietnik niepotrzebnie sie robi. Choc imho na brednie trzeba reagowac i nie wolono pozwolic na szerzenie nieprawdy na tak porzadnym i zawodowym forum/portalu.

6 godzin temu, Tomek398 napisał:

Przestań się już ośmieszać (...) nie powinieneś dotykać ustawień swojego telewizora bo i tak nic więcej nie osiągniesz w kwestii poprawy obrazu. Właśnie dla takich ludzi jak ty, tzn. którzy boją się coś przestawić i ocenić efekty, są tryby fabryczne. 

Drogi Tomku, ile ty masz lat 15? 20? 25? Piszesz jak dzieciak, ktory kupil sobie tv, cos gdzies uslyszal, cos sobie ubzdural i doszedl do wnisoku, ze na oko poprawi  obraz wzgledem trybu fabrycznego , ktory to tryb niewiele odbiega od obrazu po zawodowej kalibracji!

 Tomku uwierz to jest awykonalne, a juz robienien tego na zwyklym sygnale tv (wiadomosci, gdzie rozne materialy czesto nie sa wyrownane, maja roznie ustawiony punkt bieli )  wow GRATULACJE.  

Bardzo cie prosze - przestan glosic bajki i podwazac fundamenty, proponujac (jak sam ujales) "domowa partyzantke".

Dzieki :)

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Xisiek napisał:

Spadna? Wzrosna raczej.

Dobry pomysl, warto wydzielic bo smietnik niepotrzebnie sie robi. Choc imho na brednie trzeba reagowac i nie wolono pozwolic na szerzenie nieprawdy na tak porzadnym i zawodowym forum/portalu.

Drogi Tomku, ile ty masz lat 15? 20? 25? Piszesz jak dzieciak, ktory kupil sobie tv, cos gdzies uslyszal, cos sobie ubzdural i doszedl do wnisoku, ze na oko poprawi  obraz wzgledem trybu fabrycznego , ktory to tryb niewiele odbiega od obrazu po zawodowej kalibracji!

 Tomku uwierz to jest awykonalne, a juz robienien tego na zwyklym sygnale tv (wiadomosci, gdzie rozne materialy czesto nie sa wyrownane, maja roznie ustawiony punkt bieli )  wow GRATULACJE.  

Bardzo cie prosze - przestan glosic bajki i podwazac fundamenty, proponujac (jak sam ujales) "domowa partyzantke".

Dzieki :)

Wzrosną ? Pomyśl logicznie . Brak popytu = spadek cen bo co producent zrobi z tymi tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Wzrosną ? Pomyśl logicznie . Brak popytu = spadek cen bo co producent zrobi z tymi tv

a czemu brak popytu? raczej grozi brak produkcji i jak magazyny/zapasy się wyczyszczą to cena wzrośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, klaus71 napisał:

a czemu brak popytu? raczej grozi brak produkcji i jak magazyny/zapasy się wyczyszczą to cena wzrośnie

Wiesz , zamknięte galerie , sklepy . Ludziom chyba teraz nie w głowie kupować telewizory w tym czasie. Producent może tez obniżyć cenę  żeby je sprzedać jak najszybciej . W sumie nie wiadomo tak naprawdę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Xisiek napisał:

gdzie rozne materialy czesto nie sa wyrownane, maja roznie ustawiony punkt bieli )  wow GRATULACJE.  

Bardzo cie prosze - przestan glosic bajki i podwazac fundamenty, proponujac (jak sam ujales) "domowa partyzantke".

Dzieki :)

Powiedziałem ci jasno i wyraźnie, że jeżeli nie potrafisz samemu poprawić obrazu na swoim TV to pozostań przy ustawieniach fabrycznych.One są dla takich jak Ty, co widza w nazwie 'Pro' i wydaje im się że wszystko co 'pro' jest super. To tak jak faceci co jeżdżą autobusem w koszulce  z napisem 'Ferrari racing team' 😉

Zaakceptuj po prostu że inni mają większą wiedzę i większe zdolności w tym temacie niż ty. Nie wiem dlaczego masz z tym problem. Teraz po prostu trolujesz i chcesz udowodnić że twoja racja jest 'najmojsza' tzn. żeby nie dotykać ustawień telewizora bo wybuchnie... 😉. Najlepiej napisz do Sony żeby ustawienia kolorów przenieść do menu serwisowego aby zwykły użytkownik nie miał do nich dostępu bo przecież jest tak głupi i tak źle widzi kolory że na pewno nic nie poprawi w obrazie swojego TV. 

Co z tego że nawet Vincent wspominał o tym że jego egzemplarz miał...... initial under-saturation out of the box..., skoro według ciebie NIE WOLNO zwiększać samemu poziomy nasycenia kolorów bo na pewno coś się popsuje i  tryb pro jest super.... 🙂 

https://youtu.be/iLDxEE9Wwng?t=317

 

Xisiek, jeżeli się nie znasz to nie dotykaj ustawień, ale nie wciskaj ludziom głupot że nie są wstanie sami poprawić sobie obrazu na  ekranie swojego TV bo to jest śmieszne.  

Cytat: HDTV Polska: 

Cytat

Egzemplarze takich samych telewizorów różnią się między sobą, więc te nabyte przez czytelników mogą mieć inne błędy odwzorowania barw (mogą być one większe lub mniejsze – nie ma reguły). Z tego powodu nie publikuję ustawień kalibracyjnych, bowiem są one indywidualne dla każdego telewizora i toru wideo.
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xf90-test-nastepcy-xe93-xe90-2018-kd-55xf9005-dolby-vision/?showfull=1

Jeżeli stać się i chcesz zrobić kalibrację to zrób to. Nie będziesz żałował (chociaż niektórym efekty kalibracji nie podobają się). Jeżeli  z jakiś powodów nie będziesz robił kalibracji to NIE BÓJ się samemu dopasować obrazu do swoich potrzeb i upodobań.  

 

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Damianos19932 napisał:

Wzrosną ? Pomyśl logicznie . Brak popytu = spadek cen bo co producent zrobi z tymi tv

Jak nie bedzie dostaw komponentow z Chin, jak beda zamkniete fabryki w Europie, jak wyczerpie sie stock, to bedzie znizka cen? Obawiam sie, ze niekoniecznie. Acz chetnie bym  chcial sie mylic.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Xisiek napisał:

Jak nie bedzie dostaw komponentow z Chin, jak beda zamkniete fabryki w Europie, jak wyczerpie sie stock, to bedzie znizka cen? Obawiam sie, ze niekoniecznie. Acz chetnie bym  chcial sie mylic.

Na pewno pierwszą rzeczą dzisiaj jaka przychodzi Ci do głowy to zakup telewizora. Galerie już pozamykane dokładnie będzie krach i spadek cen .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Na pewno pierwszą rzeczą dzisiaj jaka przychodzi Ci do głowy to zakup telewizora. Galerie już pozamykane dokładnie będzie krach i spadek cen .

a kto kupuje w sklepie - zakupy internetowe pobiją nowe rekordy

ale jak wieszczysz krach to nawet mimo że nie planowałem zakupu to kupię chętnie coś za 1/3 ceny - 85XG95 za 5kzł biorę od ręki :)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno pierwszą rzeczą dzisiaj jaka przychodzi Ci do głowy to zakup telewizora. Galerie już pozamykane dokładnie będzie krach i spadek cen .
95% sprzętu kupiłem z dostawą do domu. Pewnie nie tylko ja :D
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...