Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

na kompie vlc daje radę, ale na tv już nie:/

może procek nie ogarnia?

Edytowane przez magusone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, raf7705 napisał:

Serwis.

Co może być przyczyną oraz czy wymienia mi sprzęt czy będą robili problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już pamiętam.

 

Trzeba zgłosić awarię.

Ja serwisantem nie jestem, tylko mówię co robić, na podstawie tego z czym spotykamy 6na forum.

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, TomeksWro napisał:

Co może być przyczyną oraz czy wymienia mi sprzęt czy będą robili problemy?

 

W takiej sytuacji nie powinieneś mieć żadnych problemów jeżeli nie dopatrzą się jakiś uszkodzeń mechanicznych z twojej strony 

15 godzin temu, magusone napisał:

31.4 Mbps, także nic specjalnego.

czy możesz gdzieś rzucić do pobrania krótki fragment tego materiału? 10-20 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomek398 napisał:

czy możesz gdzieś rzucić do pobrania krótki fragment tego materiału? 10-20 sekund

nie wiem jakbym miał wyciąć 20sekund filmu bez rekompresji, nie mam takiego narzędzia niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, magusone napisał:

nie wiem jakbym miał wyciąć 20sekund filmu bez rekompresji, nie mam takiego narzędzia niestety.

 

Darmowy Avidemux to potrafi: http://avidemux.sourceforge.net/

Video i Audio output ustawiasz na Copy. Wtedy nie będzie robił żadnej re-kompresji. 

Trzeba wybrać jeszcze output format (kontener)  mp4, MVK lub inny

Później stajesz kursorem na wybranym początku fragmentu który chcesz wyciąć i klikasz na 'A .Następnie stajesz na końcu wybranego fragmentu i klikasz na 'B' . Powinieneś zobaczyć że na linii czasu zaznaczony fragment. Na końcu robisz 'Save as' i to wszystko. Całość powinna ci zająć około 2 minut. 

No chyba że Avidemux nie potrafi obsłużyć twojego pliku, ale tego nie jestem ci wstanie powiedzieć. Sam to szybko sprawdzisz. Daj znać  

Avidemux.JPG.8a87d7d46d7a6e445d11407e67d09c52.JPG

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Jeżeli to tylko jeden film to dla świętego spokoju przekonwertuj go do x264. Będzie do szybsze niż szukanie rozwiązania problemu które możesz nie znaleźć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za próbę pomocy. Program pewnie przyda się do czegoś innego w przyszłości :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2020 o 20:36, magusone napisał:

Czy ktoś z was odpalał kiedyś na tym tv remux z kodekiem Windows Media Video VC1 (WVC1)? Ja właśnie mam problem z tego typu filmami. W zależności od playera, albo odpalają się spowolnione albo zatrzymują się po paru klatkach.

Probowales Kodi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, magusone napisał:

Wszystkim próbowałem.

A może to tylko efekt tego, że nie wszystko da się tym ustrojstwem odtworzyć choćby dlatego, że:

https://en.wikipedia.org/wiki/VC-1

cyt 1:

"Because VC-1 encoding and decoding requires significant computing power, software implementation that run on a general-purpose CPU are typically slow, especially when dealing with HD video content. To reduce CPU usage or to do real-time encoding, special-purpose hardware may be employed, either for the complete encoding or decoding process, or for acceleration assistance within a CPU-controlled environment. A hardware VC-1 encoder can be an ASIC or an FPGA."

 

A może chodzi o kasę za licencje?

cyt 2:

"The technology was developed with contributions from a number of companies, with the majority of patent contributions from Microsoft, Panasonic, LG Electronics and Samsung Electronics. "

 

Dlatego pewnie nie widzę lub nie umiem dostrzec tego kodeka na liście wspieranych kodeków przez model: KD-XG9505:

https://helpguide.sony.net/tv/gaep2/v1/pl/04-01-03_03.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2020 o 14:25, magusone napisał:

Wszystkim próbowałem.

Z jakiego dysku odtwarzasz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dysku sieciowego. Ale tu nie szukałbym problemu, bo z pendriva jest tak samo. Z resztą filmy z dużo większym bitratem działają bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dysku sieciowego. Ale tu nie szukałbym problemu, bo z pendriva jest tak samo. Z resztą filmy z dużo większym bitratem działają bez problemu.
Film jest zakodowany tak, że tv nie ruszy tego. Nie ma sprzętowego wsparcia dla kodeka (rewizja, niestandardowy kodek dźwięku, itp). Softwareowo nie daje rady. Albo przyczyna jest taka, że plik z filmem jest uszkodzony, nie czyta tablicy początkowej tak jak powinno. Na komputerze pójdzie tak jak na sprzęcie z mocniejszym CPU (smartfony), jednak TV to delikatne stworzenie i każdy plik musi być 100% sprawny. Uszkodzenie kilku bitów i zaczynają się cyrki dziać. Spróbuj naprawić plik (wcześniej zrób kopię zapasową) w VLC na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, psq napisał:

Film jest zakodowany tak, że tv nie ruszy tego. Nie ma sprzętowego wsparcia dla kodeka (rewizja, niestandardowy kodek dźwięku, itp). Softwareowo nie daje rady. Albo przyczyna jest taka, że plik z filmem jest uszkodzony, nie czyta tablicy początkowej tak jak powinno. Na komputerze pójdzie tak jak na sprzęcie z mocniejszym CPU (smartfony), jednak TV to delikatne stworzenie i każdy plik musi być 100% sprawny. Uszkodzenie kilku bitów i zaczynają się cyrki dziać. Spróbuj naprawić plik (wcześniej zrób kopię zapasową) w VLC na kompie.

Raczej obstawiam brak sprzętowego wsparcia tego kodeka obrazu przez ten tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, magusone napisał:

Raczej obstawiam brak sprzętowego wsparcia tego kodeka obrazu przez ten tv.

Najbardziej prawdopodobna opcja. Ten TV ma już dość stary procesor i dlatego nie będzie na ten model dostępnej nowszej wersji Androida niż 8. Było gdzieś info na ten temat. Ja osobiście do "cięższych" plików używam konsolki Shield (miał być Mi Box, ale trudniej dostać starszą wersję, która była lepsza) i nie żałuję, choć to kolejna dopłata. Ale przynajmniej wszystko hula jak powinno - zarówno jeśli chodzi o obraz jak i dźwięk na czym mi zależało (DTS-HD, Dolby TrueHD po podpięciu bezpośrednio do amplitunera)

Edytowane przez PrzemekKRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może to tylko efekt tego, że nie wszystko da się tym ustrojstwem odtworzyć choćby dlatego, że:
https://en.wikipedia.org/wiki/VC-1
cyt 1:
"Because VC-1 encoding and decoding requires significant computing power, software implementation that run on a general-purpose CPU are typically slow, especially when dealing with HD video content. To reduce CPU usage or to do real-time encoding, special-purpose hardware may be employed, either for the complete encoding or decoding process, or for acceleration assistance within a CPU-controlled environment. A hardware VC-1 encoder can be an ASIC or an FPGA."
 
A może chodzi o kasę za licencje?
cyt 2:
"The technology was developed with contributions from a number of companies, with the majority of patent contributions from Microsoft, Panasonic, LG Electronics and Samsung Electronics. "
 
Dlatego pewnie nie widzę lub nie umiem dostrzec tego kodeka na liście wspieranych kodeków przez model: KD-XG9505:
https://helpguide.sony.net/tv/gaep2/v1/pl/04-01-03_03.html
 
Ogólnie jest:

Kodek wideo (Profile@Level)VC1 AP@L3, MP@HL, SP@MLKodek audioWMA9 StandardRozdzielczość maks. / min.1920x1080 / QCIF (176x144)Maks. liczba klatek1920x1080@30fps / 1280x720@60fps

Ale nie wspiera 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w specyfikacji XF jest wyraźnie podany kodek VC1, nie ma żadnej mowy o rozdzielczościach. Z resztą oba filmy z którymi mam problem są 1080p a nie 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest jest. Czyli pozostaje jedna opcja, plik najprawdopodobniej uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 2 filmy i oba są z tym kodekiem, oba tak samo się zachowują i nie wyglądają na uszkodzone z resztą byłby to chyba za duży zbieg okoliczności gdyby właśnie tylko te 2 filmy z tym konkretnym kodekiem były uszkodzone. Gdyby były uszkodzone to raczej w ogóle by się nie odpalały na tym tv, a odpalają się w większości playerów tylko są spowolnione, przez co  dźwięk rozjeżdża się z obrazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci pomoc.
Moim zdaniem - znajdź ten materiał inaczej zakodowany albo sam przekoduj do innego kontenera używając kodeka, z którym tv sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...