Skocz do zawartości
pmcomp

4K UltraBOX+ od nc+ - pierwsze wrażenia z użytkowania dekodera 4K!

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takim tv jak U10 zabawa w dekoder 4k to przerost formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam o obsługę 4k. Wymieniam go z innego powodu.

Czy będzie jakiś problem ze współpracą? Gorszy obraz niż na dotychczasowym 5720SX? Błędy obrazu? Problem z połączeniem? Nie wie co jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kończyła mi się umowa i przedłużyłem ją w tej samej cenie z wymianą Turboboxa na tenże. 

Wymieniłem konwerter na unicable. Ogólnie wrażenia pozytywne. Jest zdecydowanie szybszy od poprzednika.

O to mi chodziło. Oczywiście można nagrywać jednocześnie 3 kanały oglądając czwarty, jest 4K (nie mam takowego wyświetlacza ...jeszcze :-) ).

Pilot, jak dla mnie jest lepszy (jakość nie jest zła, jak niektórzy napisali) od poprzedniego "ogórka".

Nieco szkoda , że brak wyświetlacza. Reszta bez zmian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązał ktoś problem  hdcp w tym dekoderze ?

Edytowane przez tomasz81
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz przygotowany na 4K+, karta z modulem juz aktywna tylko jak na tą chwile nie znane mi sa parametry Canal + Now 4K, moze ktos z was wie z ktorego transpondera bedzie nadawany przekaz 4k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja juz przygotowany na 4K+, karta z modulem juz aktywna tylko jak na tą chwile nie znane mi sa parametry Canal + Now 4K, moze ktos z was wie z ktorego transpondera bedzie nadawany przekaz 4k ?
Myślę że będzie to obecny kanał now. Sugeruje to zmiany w transmisji meczów LM. Multiliga na sport2 a na family mecz

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem  mediaboxa na ultraboxa+ 4k, (telewizor Sony 65ZD9 konwerter unicable) i po kilku dniach użytkowania mogę podsumowac tak: szybkość działania, przełączanie programów oraz nagrywanie na ultraboxie odbywa sie szybko i jest ok , ale jeżeli chodzi o jakość obrazu to lepsza była na mediaboxie, lepsze skalowanie i ostrość. I jeszcze jedno , po ustawieniu 

w dekoderze rozdzielczości obrazu na 2160p jakość obrazu jeszcze sie pogarsza oraz kolory tracą nasycenie. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marko156 napisał:

Wymieniłem  mediaboxa na ultraboxa+ 4k, (telewizor Sony 65ZD9 konwerter unicable) i po kilku dniach użytkowania mogę podsumowac tak: szybkość działania, przełączanie programów oraz nagrywanie na ultraboxie odbywa sie szybko i jest ok , ale jeżeli chodzi o jakość obrazu to lepsza była na mediaboxie, lepsze skalowanie i ostrość. I jeszcze jedno , po ustawieniu 

w dekoderze rozdzielczości obrazu na 2160p jakość obrazu jeszcze sie pogarsza oraz kolory tracą nasycenie. 

Mam identyczne odczucia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo,zastanawiam się czy nie jest to spowodowane tym że kabel HDMI ,którego używam jest co prawda "high speed"ale nie wspiera 60p tylko 24p. Czy może to mieć znaczenie? Miałem też problem z pojawiającym się komunikatem o błędzie HDCP, tylko na rozdzielczości 2160p przy 1080 nie było problemu. Pomogła wymiana kabla na "high speed"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z Ultraboxem obraz mi się przycina czasem obrazu nie ma i wyskakuje raz na jakiś czas komunikat gdy zniknie to obraz jest mało nasycony kolorami. Jaki kabel najlepiej kupić?  czy to musi być hdmi 2.0 hight Speed ? I czy trzeba zmieniać konwerter ? Jeśli tak to na jaki? 

Dzięki z góry za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno temu mialem tez duzy problem z przesylaniem 2160p/60 , zmienialem tylko kable, kupilem ich kilka niby High Speed itd. i dalej dziwne zeczy sie dzialy z obrazem, zrodlem obrazu u mnie jest PC zamiast dekodera ale problem byl ten sam do momentu jak nie zamowilem inne kable, z certyfikatem ktore naprawde dzialają, nie jest to zadna reklama sklepu, nie mam nic za to , ale polecam te kable bo naprawde daja rade z 4K@60 4:4:4 2160p

 

https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=category&virtuemart_category_id=621

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna źródło lub może wygenerować plik z filmem (demo) o takich "wypasionych" 4K@60 4:4:4 2160p (i najlepiej w różnych wariantach bitrate) parametrach, żeby można było odtworzyć go z media playera i np przetestować kable czy telewizor.

Może słabo szukałem ale nie trafiłem na takie filmiki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.11.2017 o 22:45, Qleks napisał:

Jak się sprawuje pilot? Ten mi wygląda na podobny do tego wifibox-ów - a tam działa, jakby nie działał. Żeby było mało pomyłek, trzeba kierować go dokładnie na wprost z odległości do 3 metrów, a i tak czasami szaleje. Szybko też siadają baterie. Tutaj się z tym uporali?
 

Czy ktoś wie jak ustawić pilota uniwersalnego bose by obsługiwał ten dekoder ??

Edytowane przez Bartosz Jachymski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak wrazenia z jakosci transmisji ? mi tam sie podoba i na module leci ok :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz i dźwięk super :) do pilota przez kilka dni nie mogłem się przyzwyczaić ale po dłuższej zabawie coraz mi się wydaje wygodniejszy:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wyciu napisał:

i jak wrazenia z jakosci transmisji ? mi tam sie podoba i na module leci ok :)

 

Bardzo pozytywne! :) Widok publiczności powoduje opad szczęki;) Mecz taki sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że Nka dała radę. Obraz i dźwięk bez zarzutu, mnie się podoba☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem dzis rano dekoder bez problemu działał, a jak wróciłem z pracy dekoder nie chce się załączyć,  miga co kilka sekund dioda na dekoderze ale obrazu na moim tv jak nie było tak nie ma, wyświetla się tylko komunikat:"brak sygnału. Sprawdź wejście zewnętrzne lub wybierz inne wejście. " mial ktos taki problem? Może to wina kabla HDMI? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem też obraz w Dekoderze na 1080i i jak narazie jest ok, pewnie to wina kabla HDMI bo mój jest w wersji 1.4 a w instrukcji piszą, że ma być 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, nie dają.
I potwierdzam gorszą jakość obrazu jak na mediaboxie. A właściwie słabszą ostrość tego obrazu, po upscalingu oczywiście. Niby wszystko pięknie, jest lepiej ale ostrości brakuje na postaciach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...