Skocz do zawartości
pmcomp

4K UltraBOX+ od nc+ - pierwsze wrażenia z użytkowania dekodera 4K!

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna fota z serwisu menu tunera i ciekawa stanowiła, że ten tuner SAT w 4K bierze jedynie najwyżej 24Hz. Reszta to symulacje Up/Down. 

Osiem pokładowych tunerów HD SAT ma składać sygnał HD do jednego obrazu UHD.        

To jest poza standaryzacją SAT 4K. Wikipedia podaje informacje o 50/60 Hz 4K. Skąd więc od ADB ( pokazał nam na krótko pmcomp) jakiś nowy standard 24p ?

Wychodzi na to, że to tylko READY UHD SAT unit. Znaczy skalowanie HD. Każdy TV to robi i nikomu ta opcja nie jest potrzebna.

Dramat taki, że dziś nikt nie nadaje SAT UHD FTA. Pozostaje wątła nadzieja, że ktoś wykupi od TPSA prawa do VOD 4K, wyprodukuje tunery 4K SAT za 1 zł/szt .

Stawiam na POLSAT we współpracy z CANAL+.   Owszem: bez N-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o FIFA 2018 w UHD by SAT TV. Na to czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku przypominam, ze ten dekoder wymaga telewizorów z wejściem HDMI 2.0 zgodnym z HDCP2.2.

Czyli w trybie 4K nie będzie współpracować ze wszelkiej maści starymi TV 4K z 2014 i 2015 roku, które maja HDMI 1.3 lub 1.4 z obsługą HDCP1.1 lub 1.2 lub 1.3.

 

12 godzin temu, 2015 napisał:

Jedyna fota z serwisu menu tunera i ciekawa stanowiła, że ten tuner SAT w 4K bierze jedynie najwyżej 24Hz. Reszta to symulacje Up/Down. 

Osiem pokładowych tunerów HD SAT ma składać sygnał HD do jednego obrazu UHD.        

To jest poza standaryzacją SAT 4K. Wikipedia podaje informacje o 50/60 Hz 4K. Skąd więc od ADB ( pokazał nam na krótko pmcomp) jakiś nowy standard 24p ?

Wychodzi na to, że to tylko READY UHD SAT unit. Znaczy skalowanie HD. Każdy TV to robi i nikomu ta opcja nie jest potrzebna.

Dramat taki, że dziś nikt nie nadaje SAT UHD FTA. Pozostaje wątła nadzieja, że ktoś wykupi od TPSA prawa do VOD 4K, wyprodukuje tunery 4K SAT za 1 zł/szt .

Stawiam na POLSAT we współpracy z CANAL+.   Owszem: bez N-ki.

Co do techniki większych bzdur dawno nie czytałem. Poczytaj specyfikacje SoCa. Osiem tunerów HD i składanie obrazy od UHD? Skąd ty wytrzasnąłeś takie info?

Żeby obsłużyć w tym dekoderze wbudowane pełne osiem tunerów SAT należy przez dwa wejścia antenowe dostarczyc mu sygnał z LNB w technologii unicable lub wideband. Dekoder oczywiście zadziała po podłączeniu do standardowego konwertera lub do dwóch ale bez dobrodziejstw multirecordingu i fastzappingu. I z jednego tunera odbierze sygnał 4K z transpondera SAT!

A na koniec zastanów sie do czego w odbiorniku z funkcja playera sieciowego czy z możliwością odtwarzania materiału UHD z VoD lub z OTT jest 2160p/24 !!!

Dekoder obsługuje tryb 2160p/24 i 2160p/50, co jasno pokazuje zdjęcie.

 

RDTHQL.jpg

 

 

Janusz, ty tkwisz w starym systemie. Nie ma już n-ki, cyfry+ i Canal+ w Polsce. Parę lat temu była fuzja. Jest ITI Neovision S.A., właściciel platformy cyfrowej nc+. A Canal+ jest marką dla ... własnych kanałów.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11/5/2017 o 22:24, Subman napisał:

Jakość powinna się zdecydowanie poprawić i nie wynika to tylko z większego bitrate, ale również z tego, że kanały 4k będą używały kodeka HEVC, który jest mniej więcej dwukrotnie bardziej wydajny niż MPEG4. Oczywiście to wszystko pod warunkiem, że telewizor FHD obsługuje HEVC, inaczej nic nie zobaczysz.

a po co mu w tv hevc? tuner zrobi wszystko  co trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się podział tryb 2160p/60, który też jest częścią specyfikacji DVB UHD-1 Phase 1? 

No i ten pilot wyglądający jak zabawka - to jakiś model zastępczy?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie tego dekodera "do anteny" będzie niezłą zabawą. Na szczęście w menu instalacyjnym system podpowiada jakie LNB unicable albo wideband można użyć.

Nie będzie problemów dla pojedynczej instalacji. Obojetnie czy z obsługą 1, 2, 4 czy 8 tunerów. Schody zaczną sią przy podłączaniu do instalacji multiswitchowych. 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał,ale wygląd tego dekodera jest tragiczny !! Pilot tak samo,jak z poprzedniej epoki. Czy to naprawdę taki problem aby zrobić ładną obudowę,to chyba nie są aż tak dużo wyższe koszty,a miło by było jakby był jeszcze wyświetlacz .Druga sprawa,to mam nadzieję że na dniach wystartuje kanał w 4K choć jeden,bo inaczej mija się z celem całkowicie wypuszczenie tego dekodera,osobiście stawiam na kanał sportowy z ligą Angielską w 4K.W UK już jest zdaje się SKY 4K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu o 4k, a jest w którejkolwiek polskiej platformie chociaż jakiś kanał 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ambidark napisał:

No i ten pilot wyglądający jak zabawka - to jakiś model zastępczy?

Swego czasu był podobny mezalians w świecie motoryzacji, acz kaliber znacznie poważniejszy - kluczyk do Bentleya Continentala wyglądał niemal identycznie (poza logo) jak ten od Fabii :D

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dla posiadaczy ich modul dostepu z parowanego z karta bedzie mozliwosc odbioru tych ze transmisji bo programem sportowym bym tego nie nazwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nc+ dalej to samo. Promocja świąteczna bardzo słaba. Zatem dekoder 15 zł miesięcznie w pakietach niższych. Naprawdę maja coś z głową.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozbraja to reklamowanie się ligą mistrzów (teraz dodatkowo w "4K"), jak im zostało raptem 6mc licencji. Nieźle ludzie, którzy dadzą się nabrać, będą <eufemizm>poirytowani</eufemizm> ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po telefonie do nc+ juz wiem ze oferta 4K bedzie tylko kierowana do posiadaczy czarnej plastikowej skrzynki 4K UltraBOX+ a reszta z modulami CI takiej mozliwosci nie bedzie miala, czyli po tylu latach rozumowanie idiotow z NC+ nic sie nie zmienilo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

a po co mu w tv hevc? tuner zrobi wszystko  co trzeba

Po to gdyby chciał oglądać nc+ z karty CAM. Ale oczywiście masz rację - tuner 4k zdekoduje HEVC i poda go po downscalingu po HDMI do telewizora.

20 minut temu, wyciu napisał:

Po telefonie do nc+ juz wiem ze oferta 4K bedzie tylko kierowana do posiadaczy czarnej plastikowej skrzynki 4K UltraBOX+ a reszta z modulami CI takiej mozliwosci nie bedzie miala, czyli po tylu latach rozumowanie idiotow z NC+ nic sie nie zmienilo

 

To fatalna wiadomość, bo ja mam właśnie moduł CI :( Jak oni chcą kodować 4k, że CI nie będzie w stanie tego obsłużyć ? Kurde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, plast napisał:

My tu o 4k, a jest w którejkolwiek polskiej platformie chociaż jakiś kanał 1080p?

A w jakiejkolwiek innej jest?

Pytam bo nie wiem. Jeśli jest to będzie jakis wyjatek potwierdzający regułę.

Dobrą wiadomością jest, że nie ma 2160i :) .

Nie wiem czy zauważyliście ale ...

pierwszy mur runął 12 października 2006 roku gdy n-ka po raz pierwszy w Polsce dokonała komercyjnej transmisji sygnału HD.

Drugi runie 21 listopada 2017 roku nc+ po raz pierwszy w Polsce dokona komercyjnej transmisji sygnału 4K UHD.

A malkontentów w tym kraju widzę nie brakuje. A dokonuje sie właśnie historia ;) . Czy to się komuś podoba czy nie.

Więcej zadowolenia z treści 4K UHD życzę. Obyście zdążyli odebrać do tego czasu swoje dekodery 4K ULTRABOX+ bo ... innych na rynku nie ma. Chyba, że lubicie patrzeć na dema i kanały FTA.

Wiem, może lepiej bawić się materiałem BD UHD z netu. Ale tam raczej transmisji sportowych na żywo w 4K UHD nie znajdziecie. Za to trzeba już zapłacić.

Serdeczności.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, pmcomp said:

A w jakiejkolwiek innej jest?

Na świecie oczywiście są, chociaż nie tak znowu dużo.

Odebrać swoje dekodery 4K ULTRABOX+? A gdzie rozdają? Można wymienić turbo na ultra? Czy może trzeba podpisać nową umowę i płacić więcej by móc oglądać golfa w 4K? :D

Nazywanie malkontentem kogoś, kto powątpiewa w sens dekodera 4K na platformie, która przez 10 lat nie dorobiła się chociaż jednego kanału FHD, to spore nadużycie. O wiele bardziej bym się ucieszył z płatnej streamingowej platformy sportowej pokroju Netfliksa, z transmisjami live w 4K. Miałoby to sens i szansę powodzenia, chociaż byłoby trudne ze względu na prawa do transmisji per kraj. W NC+ skończy się na kilku transmisjach LM, a potem pewnie Premier League i wspomnianego golfa albo regat. Nka była spoko, niestety od czasu mariażu z C+ jest równia pochyła. Wprowadzenie sprzętu bez contentu tego nie zmieni, paru się da oszukać, a reszta tylko się gorzko uśmiechnie.

Niemniej chętnie poczytam relacje / testy z tych transmisji 4K, czy to prawdziwe 4K, czy udawane. Oby chociaż to im wyszło, przetarcie szlaku też jest ważne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz podać dokładny przykład gdzie ktoś nadaje sat w 1080p? Serio, konkretne przykłady bo ja też nie wiem a chętnie bym poznał. Np. w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna warunki wymiany dekodera? Konieczna nowa umowa na 2 lata?

Co z obsługą istniejącego multiroom przy wymianie głównego dekodera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dziennikarzy nic oficjalnie na razie nie przyszło. Też czekam bo oczywiście na www już  coś się pojawiło... dekoder mam odebrać jutro zapewne (a raczej dzisiaj..). Ale to do testów, bez umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Gmeru said:

Ale możesz podać dokładny przykład gdzie ktoś nadaje sat w 1080p? Serio, konkretne przykłady bo ja też nie wiem a chętnie bym poznał. Np. w Europie.

Nie weryfikowałem tego osobiście, ale np. (za http://www.liveproductionblog.com/why-are-there-no-1080p-tv-channels/) "Currently, less than 0.5% of Americans and Europeans have access to any TV channels broadcasting in 1080p. You can watch live broadcasts in 1080p in only select parts of the United States and Europe where local affiliates are experimenting such as NBC Affiliate, WRAL-TV, in North Carolina and Fox Affiliate WJW-TV in Cleveland." Czyli jakiś błąd statystyczny ;) Wikipedia z kolei np. dla UK podaje (za https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HD_channels_in_the_United_Kingdom), że "All HD channels in the UK broadcast at 1080i (..) HD channels can dynamically switch between 1080i/25 and 1080p/25."

Znane są też przypadki gdzie 1080p było na kanałach odpalanych przy okazji eventów czyli zasadniczo PPV, a także usługach on demand. Takiego czegoś właśnie oczekiwałbym od NC+, bo o ile normalna transmisja 1080p nie ma sensu ekonomicznego, o tyle dla PPV już jak najbardziej, ale się nie doczekałem. Ciekaw jestem jak zatem będzie z tym 4K, czy będzie to prawdziwe 4K czy jakiś upscaling.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upscaling do 2160p masz na poziomie dekodera. Napisałem, baaaaardzo przyzwoity.

@pmcomp : na fotach było logo CANAL+. To pewnie jeszcze beta wersja fw.

Dystrybucja będzie zapewne 4x1080i/50 a tuner (osiem głowic) to złoży do 4K. Zaś TV wyświetli "p". Kompresja HEVEC więc całkowity strumień będzie większy tylko o jakieś 300% w odniesieniu do 1080i/50. To generuje poważne koszty po stronie nadawcy. Muszą być więc dodatkowe opłaty. Tak to widzę. Jeżeli nie będzie FIFA 2018 to będzie padaczka z jednym kanałem.

Żaden TV z CI+ tego nie odbierze. Tylko via ex. tuner.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie NC+ mi napisał, że wymiana dekodera w usłudze muliroom jest niemożliwa. Powód: "ustalenia wewnętrzne"

Dokonam zatem własnych ustaleń wewnętrznych i przetestuję ofertę Polsatu. Mam chwilkę czasu, więc poczekam;)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...