Skocz do zawartości
pmcomp

4K UltraBOX+ od nc+ - pierwsze wrażenia z użytkowania dekodera 4K!

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.11.2017 o 13:18, pmcomp napisał:

 

Być może dlatego, że w tej chwili 4K Ultrabox+ współpracuje w usłudze multiroom jedynie z dekoderem BG5 (jako slave):

 

big_front.jpg?lm=1504698346

 

 

Na stronie NC+ można skonfigurować multiroom z głównym 4K i slave w 2 wersjach. Jak najbardziej są to moje dekodery:)

Pokrzepiony zadzwoniłem, łudząc się, że może....;)

Okazało się, że owszem ale dopiero na koniec umowy czyli w czerwcu. Pan z infolinii stwierdził, że teraz (ja) "nie łapię się" na taką zamianę.

Zasugerował, żebym podszedł "do punktu" i być może mi "załatwią":)

Czy są na naszym forum przedstawiciele takich punktów lub ich znajomi, którzy mogą mi pomóc w temacie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem. Są upscalowane do 2160p i wyglądają fantastycznie na moim OLEDzie E6V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej. Mediabox mam na codzień jak było widac na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy on ma jakieś mechanizmy łagodnej gradacji lub wyostrzania obrazu ? Miałeś okazję porównać jakość obrazu do tego na E6 z modułem CAM od nc+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakosci video mam jeszcze 1 pytanie .Jak przedstawia się porównanie obrazu na tym samym tv 4k programów hd w module CAM+ od nc /ultrabox+ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł CAM ale takie porównanie nie ma ŻADNEGO sensu. Dlaczego?

Ponieważ moduł CAM daje albo zabiera jedynie uprawnienia do dostępu do danego kanału. Za jakość obrazu odpowiada wbudowany w TV tuner SAT. A w każdym TV wbudowany tuner SAT jest/może być inny.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam problem z konfiguracją oleda b6 z tym dekoderem. Brak obsługi pilota magic remote z tym dekoderem. Miał ktoś podobny problem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz problem nie z konfiguracja telewizora tylko z konfiguracja ... pilota.

Czy naprawde nie masz większych problemów? Nie cieszysz się upscalowanym do 2160p contentem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym sie tu ma cieszyć? w praktyce nie ma różnicy czy upscal zrobi tv czy tuner

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

To masz problem nie z konfiguracja telewizora tylko z konfiguracja ... pilota.

Czy naprawde nie masz większych problemów? Nie cieszysz się upscalowanym do 2160p contentem?

Cieszyć się ? Jakoś wyswietlanego obrazu nie jest nic lepsza od poprzedniego turboboxa. A jednak sterowanie jednym wygodnym pilotem to duż zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty serio?

naprawdę widzisz lepsze skalowanie/deinterlacing w procku tunerowym za 30 euro w stosunku do procka z tv za pewnie także 30 euro ?

moze po prostu nie działało gdzieś cadence detection, bo w skalowaniu to pewnie różnią się tylko defaultami np dla wyostrzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszelkie sposoby wymiany "starego" dekodera na 4K w ramach obecnej umowy zawiodły:(

Chyba nigdy nie zrozumiem marketingu tej firmy.

Biorę więc ten 4K na osobną umowę - obejrzę 4 mecze i zwracam. Akurat po 14 dniach;)

A ponieważ wyłączają Universal Channel, to nadarza się okazja do skrócenia umowy...Zobaczymy co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej na razie zostawić ta umowę, nie brać nowej, starą wypowiedzieć (Universal) i wtedy zawrzeć nową z dekoderem 4K?

Z modułami to żaden aj waj. Od początku było wiadomo, że będą chodzić z uprawnieniami dla kanału Canal+ Now, który jest w paczce kanałów Canal+. Ale jest jeden haczyk. Muszą to byc moduły CAM CI+ z dostepem warunkowym Nagra, te nowe, parowane z kartą Cayman, aktualnie będące w dystrybucji:

 

0005LPNQHQ8X087C-C122-F4.jpg

 

 

Stare moduły CAM CI Legacy z systemem Conax chodzić nie będą:

 

0002KO4QBHI7EG31-C122-F4.jpg

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pmcomp napisał:

To nie lepiej na razie zostawić ta umowę, nie brać nowej, starą wypowiedzieć (Universal) i wtedy zawrzeć nową z dekoderem 4K?

Zależy mi TERAZ na tych 4 meczach. Raczej nic innego nie obejrzę w tym roku w UHD na nc+.

Mocno się starałem, żeby zawrzeć nową umowę wymieniając dekoder. Niestety firma ma mnie gdzieś, więc taka proteza i kolejna porcja niesmaku.

Reputacja nc+ w moich oczach spadła znowu, gdzie jest dno? A tak było pięknie 11 lat temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmcomp napisał:

To nie lepiej na razie zostawić ta umowę, nie brać nowej, starą wypowiedzieć (Universal) i wtedy zawrzeć nową z dekoderem 4K?

Z modułami to żaden aj waj. Od początku było wiadomo, że będą chodzić z uprawnieniami dla kanału Canal+ Now, który jest w paczce kanałów Canal+. Ale jest jeden haczyk. Muszą to byc moduły CAM CI+ z dostepem warunkowym Nagra, te nowe, parowane z kartą Cayman, aktualnie będące w dystrybucji:

Stare moduły CAM CI Legacy z systemem Conax chodzić nie będą:

Pozdro

Mógłbyś powiedzieć skąd masz takie info?
Z tego co piszą ludzie w sieci na dzień dzisiejszy z nowym dekoderem działają nawet stare Cameleony.

Oczywiście kanały 4K mogą nie mieć kodowania SECA i wtedy temat rozwiązuje się sam, z tym że tego najprawdopodobniej dowiemy się dopiero gdy wystartują transmisje 4K.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po rozmowie z konstultantem na modułach ma być od wtorku uhd 

PS czy ktoś mógłby mi pomoc z brakiem odbioru kanału mtv live hd właśnie z modułu Nc plus z Cayman ? 

Tv Oled seria C 2016, sygnał full, pozostałe kanały z tego transpondera jak i każde inne ok oprócz pieprz... mtv live hd (;

ps uprawnienia sto razy odświeżane na Nc go mtv live hd działa 

z góry dziękuje 

pozdr

Edytowane przez Lexi27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jutro mam mieć ten dekoder. Pytanie o jego prawidłową współpracę z TV Panasonic TX-P42U10E. Spodziewać się jakichś problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...