Skocz do zawartości
pmcomp

4K UltraBOX+ od nc+ - pierwsze wrażenia z użytkowania dekodera 4K!

Rekomendowane odpowiedzi

12 minutes ago, Barnaba said:

Dokonam zatem własnych ustaleń wewnętrznych i przetestuję ofertę Polsatu. Mam chwilkę czasu, więc poczekam;)

Ej, weź nie zgapiaj ode mnie :D

Ciekawe czy Polsat zaoferuję LM w cenie czy też wrzuci to na PPV. No, ale nie rozwijam, bo się OT zrobi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Barnaba napisał:

Właśnie NC+ mi napisał, że wymiana dekodera w usłudze muliroom jest niemożliwa. Powód: "ustalenia wewnętrzne"

Dokonam zatem własnych ustaleń wewnętrznych i przetestuję ofertę Polsatu. Mam chwilkę czasu, więc poczekam;)

 

Być może dlatego, że w tej chwili 4K Ultrabox+ współpracuje w usłudze multiroom jedynie z dekoderem BG5 (jako slave):

 

big_front.jpg?lm=1504698346

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jaki problem wymienić również dekodery slave? Teraz NC+ ma jeszcze jakieś mizerne szanse na utrzymanie mnie choć na rok. Od września Polsat będzie miał lepsza ofertę i podejrzewam, że również w 4K, więc wniosek jest prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Klient wybiera najlepszą dla siebie ofertę. 

A co będzie miał Polsat to zobaczymy. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ta wiadomość jest nieprawdziwa? http://www.sport.pl/pilka/7,65041,22014732,oficjalnie-liga-mistrzow-i-liga-europy-w-polsacie.html

To jest właśnie ta "moja najlepsza" oferta.

A tak na marginesie, to czy te 2 platformy w PL różnią sie czyś poza sportem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa i owszem. Przynajmniej częściowo ponieważ to zdanie nie jest prawdziwe: NC+ piłkarską Ligę Mistrzów transmitowała nieprzerwanie od 2006 roku. Spotkania najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek na świecie będzie można oglądać na platformie do końca sezonu 2017/2018.

Od 12.10.2006 roku do 21.3.2013 roku Ligę Mistrzów transmitowała telewizja nowej generacji "n", a nc+ od 21.3.2013 roku.

 

Tylko co to ma do 4K?

Bo jak na razie dziś w nc+ jest LM i jak widać przynajmniej częściowo w 4K,

 

hyOEK1.jpg

 

a w Polsacie ma być od przyszłego sezonu i na 4K się nie zanosi, przynajmniej na podstawie tego co oficjalnie i mniej oficjalnie mówił Solorz.

Jak napisałem w innym wątku ... nc+ rozpoczęło nową kartę o nazwie 4K w transmisji SAT w Polsce. I mam na mysli przede wszystkim wydarzenia transmitowane na żywo. Bo do filmów jest BD-UHD.

 

A tak na marginesie te dwie platformy różnią się nie tylko sportem ale także ofertą filmową. Nie biorę pod uwagę cen, warunków umowy oraz platformy sprzętowej.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Barnaba napisał:

Czyżby ta wiadomość jest nieprawdziwa? http://www.sport.pl/pilka/7,65041,22014732,oficjalnie-liga-mistrzow-i-liga-europy-w-polsacie.html

To jest właśnie ta "moja najlepsza" oferta.

A tak na marginesie, to czy te 2 platformy w PL różnią sie czyś poza sportem?

I jak to w NC-E, rece opadaja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dekodera do 4k w usłudze z multiroom  jak najbardziej możliwa  dla abonentów przedłużajacych umowę pod warunkiem że : oddajemy wszystkie dekodery które posiadamy w domu następnie otrzymujemy dekoder 4k i do tego dekodery do multiroomu w zależności ile ich potrzebujemy ale za każdy dekoder oprócz tego 4k oczywiście płacimy opłatę aktywacyjną w wysokości 98 PLN potem 10 PLN miesięcznie, do tego w zależności od pakietu jaki mamy opłata za dekoder 4k 15 PLN miesięcznie  . Jeżeli chodzi zaś o problemy techniczne w połączeniu z głównym dekoderem podobno takich nie ma i na dobrą sprawę możemy otrzymać te same dekodery które niby oddajemy. Dla mnie mistrzostwo świata. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie ?. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pmcomp napisał:

pierwszy mur runął 12 października 2006 roku gdy n-ka po raz pierwszy w Polsce dokonała komercyjnej transmisji sygnału HD.

Drugi runie 21 listopada 2017 roku nc+ po raz pierwszy w Polsce dokona komercyjnej transmisji sygnału 4K UHD.

(...) A dokonuje sie właśnie historia ;) .

Właśnie. Krótko i na temat - przed nami historyczna data i ważny punkt w rozwoju telewizyjnej rozrywki w Polsce. 

PS> Prywatnie dodam, że warto docenić tutaj działania NC+  w kontekście wejścia w pionierskie i początkowo mocno nierentowne obszary 4K UHD broadcast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, plast napisał:

Nie weryfikowałem tego osobiście, ale np. (za http://www.liveproductionblog.com/why-are-there-no-1080p-tv-channels/) "Currently, less than 0.5% of Americans and Europeans have access to any TV channels broadcasting in 1080p. You can watch live broadcasts in 1080p in only select parts of the United States and Europe where local affiliates are experimenting such as NBC Affiliate, WRAL-TV, in North Carolina and Fox Affiliate WJW-TV in Cleveland." Czyli jakiś błąd statystyczny ;) Wikipedia z kolei np. dla UK podaje (za https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HD_channels_in_the_United_Kingdom), że "All HD channels in the UK broadcast at 1080i (..) HD channels can dynamically switch between 1080i/25 and 1080p/25."

Znane są też przypadki gdzie 1080p było na kanałach odpalanych przy okazji eventów czyli zasadniczo PPV, a także usługach on demand. Takiego czegoś właśnie oczekiwałbym od NC+, bo o ile normalna transmisja 1080p nie ma sensu ekonomicznego, o tyle dla PPV już jak najbardziej, ale się nie doczekałem. Ciekaw jestem jak zatem będzie z tym 4K, czy będzie to prawdziwe 4K czy jakiś upscaling.

 

przecież filmy kinowe 24p nadawane w 1080i50 przez satelite  tv/tuner sat  "złoży" w 1080p25 więc jak najbardziej 1080p jest możliwe - ale tylko filmy (nie sport i nie video)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam ważne pytanie ,skoro na razie nie mogę dokonać wymiany modułu cam + na ultraboxa z przejsciem na pakiet start plus z canal +,to prosze podać czy mając telewizor 4k ,moduł cam +i umowe na start+z CANAL+,będe mógł odbierać programy 4k z nc.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że NC+ zrobiło pierwszy krok w temacie 4K. Pamiętam jak jeszcze niedawno większość osób wątpiła w taką możliwość w naszym kraju jeszcze przez następnych kilka lat. Pytanie tylko czy dostaniemy coś więcej niż tylko rozdzielczość, np. HDR i szeroką paletę kolorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr1-72 napisał:

Wymiana dekodera do 4k w usłudze z multiroom  jak najbardziej możliwa  dla abonentów przedłużajacych umowę pod warunkiem że : oddajemy wszystkie dekodery które posiadamy w domu następnie otrzymujemy dekoder 4k i do tego dekodery do multiroomu w zależności ile ich potrzebujemy ale za każdy dekoder oprócz tego 4k oczywiście płacimy opłatę aktywacyjną w wysokości 98 PLN potem 10 PLN miesięcznie, do tego w zależności od pakietu jaki mamy opłata za dekoder 4k 15 PLN miesięcznie  . Jeżeli chodzi zaś o problemy techniczne w połączeniu z głównym dekoderem podobno takich nie ma i na dobrą sprawę możemy otrzymać te same dekodery które niby oddajemy. Dla mnie mistrzostwo świata. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie ?. 

Miałeś na myśli oczywiście "mistrzostwo świata" w dymaniu klientów?:(

Procedura jest oczywista i kilka razy ją przechodziłem, z tym, że nie jest to opis przedłużenia umowy, a wypowiedzenie starej i zawarcie nowej.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie ma żadnego problemu jak już napisano. Zawsze można przejść do Cyfrowego Polsatu jak chyba sam zauważyłeś?

 

;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Problem istnieje, bo nie ma możliwości wymiany dekodera w trakcie umowy. NC+ zmusza mnie abym poczekał do końca umowy i wydał sporo kasy na niepotrzebną wymianę odbiorników do multiroomu. A za te kilka miesięcy sytuacja w ofercie może być ciekawsza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tulipan napisał:

Witam ,mam ważne pytanie ,skoro na razie nie mogę dokonać wymiany modułu cam + na ultraboxa z przejsciem na pakiet start plus z canal +,to prosze podać czy mając telewizor 4k ,moduł cam +i umowe na start+z CANAL+,będe mógł odbierać programy 4k z nc.pozdrawiam

Nie, ja do tej pory ogladalem na Astonie, od kilku miesiecy ta mozliwosc sie skonczyla , zmusili mnie do uzywania ich dekodera lub do wypowiedzenia umowy z karą oczywiscie i wybralem ich dekoder, z miesiac temu podpisalem jeszcze jedna umowe na modul dostepu nc+ , kupilem TV 4K z odbiornikiem sat. DVB-S2 4K HEVC i jak zwykle jest problem z odbiorem ale tym razem do kolejnej plastikowej skrzynki nikt mnie nie zmusi, wole nie ogladac tych retransmisji od NC+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka jest rzeczywistość. Dostawcy contentu, przede wszystkim sportowego, zmusili operatorów telewizji satelitarnej do parowania kart z dekoderami. Niedługo ostatni bastion czyli karty cameleon całkowicie znikną z rynku. Taka jest cena legalnego dostepu do treści. Sharing treści oraz wszelkiej maści pirackie serwisy webowe zmuszają wszystkich graczy do takich rozwiązań. Serwisy typu Netflix czy Amazon Prime też mają konkurencję w postaci nielegalnych serwerów ze streamingiem dowolnych filmów czy innych treści. Moim zdaniem to walka z wiatrakami ale taki mamy świat.

Czy decyzje operatorów o uszczelnianiu systemów są właściwe? Nie mnie je oceniać. Jak zawsze piszę ... każdy swój rozum ma i podejmie najlepsze dla niego decyzje. I zagłosuje swoim własnym portfelem.

Ja na przykład telewizji nie oglądam, radia nie słucham. Z jakiego powodu? Ano z takiego jakiego nikt tu nie porusza. Szkoda mi czasu na oglądanie ... REKLAM. Masz za dużo czasu? Obejrzyj film w Cyfrowym Polsacie. Ostatnio córka mi powiedziała, że będzie Titanic. Odpowiedziałem jej, że jak ma tak z pięć godzin czasu na zmarnowanie to będzie jak znalazł. Kibicem sportowym też nie jestem. Ot obejrzę kilkanaście ciekawych widowisk sportowych w roku. Oooooo ... mam nadzieję, że już niedługo w 4K UHD obejrzę wyścigi F1. I mam nadzieję, że z Kubicą :) . I za to jestem w stanie zapłacić duuuuże pieniądze.

A wracając do reklam niestety przeciętnemu widzów i w tym kraju emisja reklam nie przeszkadza. 

 

Ot takie wieczorne telewizyjne filozofowanie ;) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba, że poczekamy - koniec roku na wycofanie kanału Universal / był gwarantowany/ i można zerwać umowę lub handryczyć się z konsultantami typu nie zerwę umowy ale w zamian..... . NC Musi do końca listopada oficjalnie się w tej sprawie wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

Ja na przykład telewizji nie oglądam, radia nie słucham. Z jakiego powodu? Ano z takiego jakiego nikt tu nie porusza. Szkoda mi czasu na oglądanie ... REKLAM. Masz za dużo czasu? Obejrzyj film w Cyfrowym Polsacie. Ostatnio córka mi powiedziała, że będzie Titanic. Odpowiedziałem jej, że jak ma tak z pięć godzin czasu na zmarnowanie to będzie jak znalazł. 

wiesz po to wymyślono dekodery z dyskiem - ja od prawie 20 lat reklam nie oglądam, nagrywam co mnie interesuje i oglądam wtedy kiedy  mam czas i ochotę

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Wtedy nie jest to juz telewizja online tylko usługa VoD ;) . Ja jednak wolę filmy w odpowiedniej jakości, z odpowiednim dźwiękiem, bez konieczności przewijania reklam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmów w telewizji się nie ogląda :) TV służy w dzisiejszych czasach do sportu (bo nie ma innej opcji) i ew. wiadomości (tu alternatywą jest internet), względnie różnej maści programy tematyczne, motoryzacyjne, przyrodnicze, historyczne, etc., oraz od biedy polski content, którego ciężko szukać gdzie indziej, np. taki Belfer jest tylko na C+, a Wataha na HBO, no ale tego jest tak mało, że w zasadzie pomijalne. Do wszystkiego tego co wymieniłem dekoder nie tylko z nagrywarką co timeshiftingiem się bardzo przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie wszelkie maści dekodery z dyskami na pokładzie to obecnie przeżytek. To VoD w postaci chociażby Netflixa czy też itunes będzie dominującą metodą dostępu do treści. Żadnych reklam, jakość wybieramy sobie sami wybierając odpowiedni pakiet subskrypcyjny, oglądamy kiedy chcemy i nie musimy czekać aż coś nam na dysku w końcu wyląduje. Już nie wspomnę o tym, że taki katalog dostępnych filmów na Netflix jest wielokrotnie większy niż to co pomieści dysk 500GB. Jakościowo to jeszcze oczywiście nie to co BD UHD, ale i to pewnie z czasem się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman Nie znam nikogo kto by używał dysku do pobierania na niego VOD. Natomiast sam dysk się przydaje do timeshiftingu lub krótkotrwałego nagrywania jak np. leci coś na dwóch kanałach na raz, albo nie masz czasu obejrzeć teraz, ale chcesz obejrzeć za dwie godziny czy jutro. Ewentualnie właśnie wspomniany serial typu Belfer - ja nie lubię oglądać po jednym odcinku, więc nagrywam i machnę całość. Jakby to było gdzieś na Netfliksie to bym olał, ale nie ma. VOD z platform cyfrowych czy kablówek to fatalna jakość zazwyczaj niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dysk w dekoderze nie służy do VOD.

Skąd taki pomysł....

 

W ogóle VOD na nce to tragedia jakościowa.

Jednak czasem coś tam kupię, jak nie ma innego wyjścia a chcę obejrzeć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...