Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi ci o oszukanie konsoli tak zeby myslala ze ma wyswietlacz 4k/60/10 i wymuszneie trybu 4k/60 8 bit hdr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie puszczanie ps4 pro / xbox x 4k/60hz z hdr po hd fury - czy ma to jakikolwiek sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że używają urządzenia HD fury "linker" żeby uzyskać sygnał 4k60hz z HDR i 8 bitami. No sens ma taki, żeby mieć HDR przy 60hz ale tylko 8 bitowy, czyli taki oszukany trochę.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zakupiłem tw9300w. Mam prośbę do znawców tematu. Potrzebuje odtwarzacz 4k bluray co by poszedl sygnał 4k hdr. Przydala by sie tez obsługa  netflix 4k hdr oraz ewentualnie mozliwośc odtwarzania filmow np. mkv z dysku usb, poprosze o konkretne modele ktore mam kupic. mam stary amplituner co odtworzy  dts-ma wiec dobrze by bylo aby odtwarzacz mial 2 wyjscia hdmi. Chodzi mi o takie urzadzenie co mozna ustawic 4k/24h na wyjsiu zeby byl hdr. Ogladam filmy narazie nie mam konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Właśnie zakupiłem tw9300w. Mam prośbę do znawców tematu. Potrzebuje odtwarzacz 4k bluray co by poszedl sygnał 4k hdr. Przydala by sie tez obsługa  netflix 4k hdr oraz ewentualnie mozliwośc odtwarzania filmow np. mkv z dysku usb, poprosze o konkretne modele ktore mam kupic. mam stary amplituner co odtworzy  dts-ma wiec dobrze by bylo aby odtwarzacz mial 2 wyjscia hdmi. Chodzi mi o takie urzadzenie co mozna ustawic 4k/24h na wyjsiu zeby byl hdr. Ogladam filmy narazie nie mam konsoli.

Panasonic ub300/400/700/900

Nowy odtwrzacz samsunga ubd m9500

Oppo 203

Sony ubpx800

Nie maja tego ustawienia odtwarzacze uhd w konsolach.

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dokładnie puszczanie ps4 pro / xbox x 4k/60hz z hdr po hd fury - czy ma to jakikolwiek sens?
Wg mnie 8 bit hdr nie ma sensu bo bedziesz raczej widzial przejscia miedzy kolorami a sam zysk z rozdzielczosci w porownaniu do opcji 1080p z mechanizmami wyostrzajacymi epsona w 10 bit hdr bedzie znikomy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, szewi napisał:

 

Wg mnie 8 bit hdr nie ma sensu bo bedziesz raczej widzial przejscia miedzy kolorami a sam zysk z rozdzielczosci w porownaniu do opcji 1080p z mechanizmami wyostrzajacymi epsona w 10 bit hdr bedzie znikomy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Będzie duża różnica w ostrości między sygnałem z pc 1080p + wyostrzanie a sygnałem 4k z pc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ekranu do tw 9300. czy ekran reference gray 120 cali oblique bedzie dobry do nieprzystosowanego salonu z białymi ścianami. Kuchnia z salonem. W oknach klasyczne zaluzje drewniane. Brak mozliwosci calkowtego zaciemnienia. bedzie wpadac swiatlo  z kuchni do salonu. ekran musi byc zwijany

White or Grey Screen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok.

Nie pisz dwa razy tego samego pytania.

Te same osoby czytają tematy o tym projektorze.

Pisz tu, bo tu jest temat dla posiadaczy.

W drugim temacie o teście jakiś nieznany troll się wcina.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, poke82 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ekranu do tw 9300. czy ekran reference gray 120 cali oblique bedzie dobry do nieprzystosowanego salonu z białymi ścianami. Kuchnia z salonem. W oknach klasyczne zaluzje drewniane. Brak mozliwosci calkowtego zaciemnienia. bedzie wpadac swiatlo  z kuchni do salonu. ekran musi byc zwijany

White or Grey Screen?

To jest bardzo ważna sprawa. Ja kupiłem grey i po 14 dniach wymieniłem na white. W skrócie - do zalet szarego zaliczamy: wzmocnienie czerni, ale biel jest przyszarzona...

Mam obecnie biały i jestem bardzo zadowolony - biel jest całkowicie biała i jasna :) Jeśli uwielbiasz świetną czerń i telewizję oglądasz na obniżonym poziomie matrycy lepszym wyborem będzie szary, jednak jak lubisz jasny obraz bez "szarej bieli" lepszym wyborem będzie biały. Dodam też, że jak dla mnie i na tym białym czerń jest wspaniała przy jednocześnie świetne odwzorowanej bieli.

Ja sam i wiele ludzi mówi również, że mając ekran biały można po prostu włączyć tryb eco lub obniżyć jasność projektora i uzyska się efekt zbliżony do szarego. Niestety mając szary nic się nie da zrobić bo zwiększenie jasności rujnuje kontrast. Ja przez te 14 dni robiłem co mogłem aby uzyskać odpowiadający mi obraz i się nie udało. Trzeba jednak dodać, że testowałem to na Epsonie 6700 więc na 100% nie wiem jak by to było w przypadku 7300/9300. No i nie zapominajmy, że w teście na tym portalu jako rekomendowany jest do Epsona 9300 ekran biały:

cyt.:

TW9300 oferuje trzy tryby pracy lampy: ECO, Medium, oraz Maximum. Z najbliższej możliwej odległości rzutu, jasność lampy (po kalibracji) wyniosła dokładnie 1300 lumenów w trybie ECO, 1520 lumenów w Medium, oraz fenomenalne 1950 lumenów w trybie Maximum. Biorąc pod uwagę te dane sugeruję następujące przekątne ekranu, przy użyciu tkaniny białej (gain 1.0), w celu osiągnięcia wzorcowej jasności, wynoszącej 48cd/m2:
Źródło: https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw9300w-test-projektora-lcd-4k-ultra-hd/

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, szewi napisał:

Panasonic ub300/400/700/900

Nowy odtwrzacz samsunga ubd m9500

Oppo 203

Sony ubpx800

Nie maja tego ustawienia odtwarzacze uhd w konsolach.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Wg mnie 8 bit hdr nie ma sensu bo bedziesz raczej widzial przejscia miedzy kolorami a sam zysk z rozdzielczosci w porownaniu do opcji 1080p z mechanizmami wyostrzajacymi epsona w 10 bit hdr bedzie znikomy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

a co z nvidia shield? mam duzo plików na hd external , widzialem tez próbne pliki 4k hdr w necie, czym to odtworzyc na tw9300w???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hubio napisał:

No i nie zapominajmy, że w teście na tym portalu jako rekomendowany jest do Epsona 9300 ekran biały:

cyt.:

TW9300 oferuje trzy tryby pracy lampy: ECO, Medium, oraz Maximum. Z najbliższej możliwej odległości rzutu, jasność lampy (po kalibracji) wyniosła dokładnie 1300 lumenów w trybie ECO, 1520 lumenów w Medium, oraz fenomenalne 1950 lumenów w trybie Maximum. Biorąc pod uwagę te dane sugeruję następujące przekątne ekranu, przy użyciu tkaniny białej (gain 1.0), w celu osiągnięcia wzorcowej jasności, wynoszącej 48cd/m2:
Źródło: https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw9300w-test-projektora-lcd-4k-ultra-hd/

 

Jeśli chcesz pomagać jako ekspert, to nie wprowadzaj ludzi w błąd, że forum rekomenduje biały ekran dla tego projektora.

Chyba, że masz inne dane niż przytoczony, wyjęty z dalszego kontekstu, cytat, który akurat mówi o zupełnie czymś innym.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Jeśli chcesz pomagać jako ekspert, to nie wprowadzaj ludzi w błąd, że forum rekomenduje biały ekran dla tego projektora.

Chyba, że masz inne dane niż przytoczony, wyjęty z dalszego kontekstu, cytat, który akurat mówi o zupełnie czymś innym.

A nie rekomenduje ? O czym mówi więc ten cytat ? Jeśli źle to odczytałem to przepraszam, ale zdaje mi się, że Szewi też gdzieś w tym wątku pisał, że mat white jest referencyjny do Epsona 9300. Pamiętam bo się o to pytałem i gdzieś to powinno być.

Z innej beczki. Na Amazonie.de zamówiłem z UHD Trylogię Facetów W Czerni i serial Westworld. Oba za ok 45 EUR (po ok 200zł). Oba wydania z polskim lektorem i napisami. Na Allegro widziałem tylko jedną część Facetów w Czerni za 200zł, a Westworld ok 325zł więc dosyć opłacalnie na amazon.de. Piszę jak by ktoś jeszcze nie wiedział.

 

2 godziny temu, poke82 napisał:

a co z nvidia shield? mam duzo plików na hd external , widzialem tez próbne pliki 4k hdr w necie, czym to odtworzyc na tw9300w???

HiMedia Q10pro, Nvidia Shield, Samsung M9500, Sony ubx800, Oppo 203 i wiele innych

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie szary do salonu moze byc jak najbardziej. Jak ktos ma przystosowany pokoj kinowy brałbym biały.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest też to jakie mamy preferencje co do oglądania. Ja mam salon, ale po 14 dniach męczarni i walki o biel poddałem się i zrezygnowałem z matt grey :) Ale widać - że ze mnie jakiś odmieniec jest :) bo większość ludzi chwali sobie szare i dlatego zresztą to był mój pierwszy wybór.

Co mi przeszkadzało ? Cały obraz był ciemny - jasne sceny wyglądały marnie. Np jasny dzień na filmie, na tym ekranie był pochmurny. Zwykłe tło z androida było szaro-białe, a nie białe. Kolor skóry nienaturalny... Dla mnie to była po prostu tragedia. Fakt, że czernie wyglądały bajecznie... Wszystkie sceny ciemne - także, ale to było na Epsonie 6700... Bo na tym właśnie projektorze dokładnie sprawdzałem oba ekrany. Obejrzałem te same filmy, te same sceny, w tym samym pomieszczeniu więc można powiedzieć, że było bardzo dokładnie to przeanalizowane. I na 6700 ciemne sceny nie wyglądały tak dobrze na białym jak na szarym, biel oczywiście wreszcie była ok. Co jednak się okazało jak wymieniłem projektor na 9300 ? Czernie są lepsze na białym ekranie niż w 6700 na szarym (!) - to tylko dowodzi jak potężny jest ten projektor. Oczywiście biele idealne. Idąc tym tokiem rozumowania czernie powinny jeszcze zyskać na szarym, ale jak dla mnie już teraz są w 100% wystarczające, a w żadnym wypadku nie chcę ryzykować z bielą...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale niektórzy jak hubio maja problem z kalibraCja tw9300 z szarym.  Na ktoś zestawienie tw9300 z szarym? I jak? Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jak pisałem - kwestia tego jak lubimy oglądać. Dlatego do znudzenia piszę, że jak ktoś nie miał wcześniej do czynienia z projekcją w ogóle i chce kupić ekran niech się zastanowi jak ogląda TV. Jeśli lubi tryb kino i ma podświetlenie matrycy np na 8/20 to niech kupuje szary, jak ktoś ogląda w trybie dynamicznym i ma podświetlenie 19/20 niech kupuje biały. Ja mam TV na 19/20, projektor w trybie jasne kino + biały ekran i jestem zadowolony. Bardzo ważne kto co lubi i niech tak wybiera bo to on będzie oglądał i to najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, poke82 napisał:

No tak ale niektórzy jak hubio maja problem z kalibraCja tw9300 z szarym.  Na ktoś zestawienie tw9300 z szarym? I jak? Proszę o opinie.

Tu nie chodzi o żadną kalibrację... Ja 14 dni próbowałem na Epsonie 6700 tak go ustawić aby ta biel była dla mnie znośna. Próbowałem absolutnie wszystkich ustawień i jak dla mnie była tragedia. Uwierz mi, że bardzo chciałem go zostawić bo miałem w perspektywie szukanie transportu niegabarytowego, zdejmowanie i zakładanie SAMEMU kilkumetrowej belki ważącej 20kg na milimetrowe haczyki w suficie i bardzo, bardzo chciałem tego uniknąć. A jednak wymieniłem.

Przed chwilą, poke82 napisał:

Mam plazmę. Nigdy nie spotkałem lepszej czerni i obrazu w nowych super LCD.

Jak masz plazmę i zależy Ci na doskonałej czerni, bierz szary... Będzie ok... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada Epson 9300 na szarym mozesz zobaczyc w pierwszym poscie tego watku w dedykowanym pokoju, wstailem kilka fot na szarym, tu:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40684-epson-tw9300-tw7300-w-codziennym-użytkowaniu/?do=findComment&comment=424692

a tutaj masz foty na bialym:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40684-epson-tw9300-tw7300-w-codziennym-użytkowaniu/?do=findComment&comment=430246

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko, że na ciemnych scenach to akurat żadnych mankamentów szarych ekranów nie widać...  Przydało by się zdjęcie śnieżnej polany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale niektórzy jak hubio maja problem z kalibraCja tw9300 z szarym.  Na ktoś zestawienie tw9300 z szarym? I jak? Proszę o opinie.

Hubio, to ma problem z oczami. Sam to przyznaje, więc nie rozumiem czemu ciągle tą bajkę o szarym białym powtarza

Ja mam szary ekran z tw7300 wszystko jak najbardziej ok.

Hubio nie toleruje trybu kinowego w tv, tylko "żywy " wiec jego zdaniem nie powinno być brane pod uwagę .

 

Ale i tak go lubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Hubio, to ma problem z oczami. Sam to przyznaje, więc nie rozumiem czemu ciągle tą bajkę o szarym białym powtarza emoji5.png

Ja mam szary ekran z tw7300 wszystko jak najbardziej ok.

Hubio nie toleruje trybu kinowego w tv, tylko "żywy " wiec jego zdaniem nie powinno być brane pod uwagę emoji5.png.

Ale i tak go lubię emoji5.png

Ja nie mam żadnego problemu z oczami :) Większość moich kolegów nosi już okulary, a ja wciąż nie, mimo swojego wieku :)

Chodzi mi tylko o to, że nie każdemu będzie pasował szary ekran. Ja nie twierdzę, że to jakieś złe te szare, a białe dobre tylko, że każdy ma inne preferencje. Ty lubisz szary, ja biały i wszystko jest prawidłowo. Ale jak kolega poke82 napisał o plazmie to nie ma dalszej dyskusji - powinien kupić szary.

Co do trybu kino czy żywy to może to być jakiś kierunek dla osób, które wcześniej nie miały styczności z projekcją. Nie przesądzam, że zawsze osoba korzystająca z żywego na LCD będzie miała problemy z szarym, a korzystająca z "kino" problemy z białym, ale to wg mnie może mieć znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze czy szary, czy bialy bedzie zadowolony. Najlepiej taki ekran sobie zobaczyc wczesniej. Ja mialem oba i nie narzekalem. Przez dlugi czas byl szary, pokoj mialem nieprzystosowany.

Zostalem przy wiekszym ekranie bialym ze wzgledu na referencyjne oddanie kolorow, a czerni nie musze poprawiac w dobrze przystosowanej salce pod projektor, ale to nie znaczy ze szary mi nie odpowiadal. Ustawienia bieli jesli sa jakies zastrzezenia zawsze mozna skorygowac profesjonalna kalibracja jak ktos planuje szary ekran jako docelowy.

A z innej beczki. Ogladaliscie nowe Star Warsy ?

Stwierdzilem, ze trzeba odswieżyć sobie na tym naszym kiepski projektorze ;) Gwiezdne przed ostatnim Jedi (oczywiscie obraz blu ray, wszystkie czesci I-VII + Rogue, skalowany przez projektor do 4K, interpolacja na niski przy wyzszych poziomach troche "smieci" przy szybszych scenach, tryb EKO, odtwarzanie przez Oppo) - uczta dla oka i uszu. Ogladalem milion razy SW, ale nigdy na Epsonie, tylko albo na innych projektorach albo na TV i nic jednak nie przebije obrazu z dobrego projektora. Obraz na tyle dobry, ze mysle ze mozna by go spokojnie pomylic z UHD. Atak klonow obejrzalem na swoim malym 65" Qledzie i stwierdzilem, ze nie ma sensu sie tak meczyc i nastepne czesci juz wszystkie leca na prjektorze ;)

Ten obrazek dedykuje osobom narzekajacym na ten projektor (niezawsze merytorycznie) z watku testowego:

 

 

 

 

20171217_203347_resized_1.jpg

.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...