Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

@hubio a czy ten Samsung UBD-M9500 obsługuje filmy 3D? Bo na modelu M8500 nie działają, dopiero idą na K8500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mikas napisał:

@hubio a czy ten Samsung UBD-M9500 obsługuje filmy 3D? Bo na modelu M8500 nie działają, dopiero idą na K8500

M8500 to jest następca K8500. Kompletnie tego nie sprawdzałem bo 3d to nie moja bajka, ale chyba nie ma 3d - no i rzeczywiście dla osoby dla której to jest istotny element to całkowicie przekreśla wybór Samsunga. Ja np chciałem mieć bluetootha i z tego powodu odrzuciłem Panasonica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, raf7705 napisał:

Bez 3d, to badziewie emoji3.png

Jak kogoś bolą oczy po 3d to badziewiem jest cała technologia 3d :) Obraz w 3d z tego co pamiętam jest za bardzo przyciemniony i rozmydlony. Nie ma ostrości, kontrastu. Ale przyznaję, że ostatni kontakt miałem z 5 lat temu z 3d.

Rok temu z VR na Samsungu i było nie ostro, ale przynajmniej jasno. Raf korzystałeś z VR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze.

Ale jak ty sobie zdanie wyrabiasz o 3d, czytając internety (bardzo wybiórczo), to ja nie dyskutuję. Bo nie wiem co ty tam oglądałeś i na czym dokładnie....

 

Lepiej wypróbuj Q10 pro z jakimś plikiem 3d ISO na swoim projektorze.

 

Vr to inna bajka. To się do filmów nie nadaje, jak już to do gier.

Samsung ma raczej marne vr.

Są lepsze produkty vr.

 

 

Lepiej wypróbuj Q10 pro z jakimś plikiem 3d ISO na swoim projektorze.
Musisz tylko okularki kupić i masz komplet do dobrego 3d.
Jak wtedy napiszesz że 3d jest do [beeep]y, to możemy wtedy podyskutować, co jest nie tak.

Okulary Samsung SSG 3100gb lub SSG 5100gb. Są tanie i dobre. Te pierwsze lepsze ale już nie produkują.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Nie jeszcze.

Ale jak ty sobie zdanie wyrabiasz o 3d, czytając internety (bardzo wybiórczo), to ja nie dyskutuję. Bo nie wiem co ty tam oglądałeś i na czym dokładnie....

Lepiej wypróbuj Q10 pro z jakimś plikiem 3d ISO na swoim projektorze.

Vr to inna bajka. To się do filmów nie nadaje, jak już to do gier.

Samsung ma raczej marne vr.

Są lepsze produkty vr.

Lepiej wypróbuj Q10 pro z jakimś plikiem 3d ISO na swoim projektorze.
Musisz tylko okularki kupić i masz komplet do dobrego 3d.
Jak wtedy napiszesz że 3d jest do [beeep]y, to możemy wtedy podyskutować, co jest nie tak.

Okulary Samsung SSG 3100gb lub SSG 5100gb. Są tanie i dobre. Te pierwsze lepsze ale już nie produkują.
 

Raf ja o technologi 3d nie piszę na podstawie jakiś wiadomości z netu bo nic nigdy nie czytałem tylko używałem kilka lat temu (tzn odpaliłem 2 filmy) wraz z wcześniejszym tv Samsunga więc piszę tylko na podstawie własnych doświadczeń. Oczy mnie bolały po 10 min. Obraz był za ciemny i nie ostry. Do tego miałem jakieś straszne problemy z okularami Samsunga, które nie chciały się włączyć i nadal nie chcę działać. Nigdy więcej takich okularów... Na tyle mnie wtedy to zniechęciło do 3d, że odrzuca mnie na samą myśl. Być może teraz z projektorem byłby kosmos, kto wie...

Co do VR sprawdzałem tylko ze smartfonami na Samsungu + parę innych w tym kupionych specjalnie z Francji i UK, które są lepsze od Samsunga i nie dostępne w Polsce. Zgadzam się, że do gier się to o wiele lepiej sprawdza. Filmy - bardzo ostre na pierwszym planie, na ostatnim poziom VHS. Generalnie lepiej mi podeszło to VR niż 3d, ale dość zbliżone odczucia. Oczy mi łzawiły po jakiś 20 min. Najbardziej się właśnie boję o oczy bo to jak fajki w 1905r - nie ma badań, nikt nie wie jak t może wpływać na wzrok, a za 20 lat okaże się, że powoduje raka oka :) Od czasu jak używałem VR - dość intensywnie przez miesiąc coś mi się stało z okiem. Co jakiś cza łzawi mi. Byłem u okulisty - wszystko jest ok i nie wiem oczywiście czy to VR miało na to wpływ, ale stało się to po tym okresie i boję się.

Ale odczucia fajne, Nawet zwykłe filmy 2d ma się wrażenie jak by się oglądało na 200'' ekranie. W VR też nieźle to wygląda. Tym nie mnie tak w 3d jak i VR problemem jest jakość. Te technologie 10 lat temu to by było wielkie wow, ale obecnie przy UHD czy dodatkowo HDR jakość obrazu bije wielokrotnie to z 3d/VR. To jest jakość poniżej SD. Oczywiście co do samego 3d nie wiem obecnie - może coś się poprawiło. Może poeksperymentuję. Do TV BOXA podobnego do tego co masz mnie przekonałeś... Dla mnie pewno najlepszą opcją był by pasywny TV z 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie oglądasz teraz w trybie najwyższej mocy lampy, to możesz taki tryb sobie włączyć przy 3d i na brak jasności, nie powinieneś narzekać. O szczegółach ustawień porozmawiamy jak kupisz okularki, player i zaopatrzysz się w odpowiedni plik 3d iso.

 

 

Co do vr.

Ja miałem na myśli oculus rift i gogle vr od play station a nie jakieś śmieszne telefony samsunga itp.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma Epsonie 3D jest super i nic się nie oczy męczą. Faktycznie na starych telewizorach z małym odświeżaniem po kilku minutach oczy się męczą i ja też nie mogę oglądać. Więc rezygnować całkowicie z 3D nie warto. Można kupić jak napisał @raf7705 tanie okulary SSG 5100gb za 30zł tylko nie wiem czy nie będą za ciemne. Ja w tej chwili mam okulary do JVC i i te SSG 5100gb które w porównaniu do JVC są bardzo ciemnymi okularami, ale na OLX można kupić je za śmieszne pieniądze. Nie wiem jak wygląda sytuacja z oryginalnymi okularami od Epsona.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są ale drogie.

Z 500zl kosztują chyba.

 

Bo z 3d było tak jak teraz z hdr.

Pakują do wszystkiego, nie patrząc czy sprzęt ma odpowiednie parametry techniczne. Aby naklejkę przylepić 3d, czy hdr teraz.

 

Ludzie kupują, byle najtańsze a potem narzekają, że 3d to lipa. Z hdr będzie to samo. Bo robią dokładnie to samo.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, raf7705 napisał:

No są emoji5.png ale drogie.

Z 500zl kosztują chyba.

 

Ale jeśli ktoś ogląda dużo 3D to warto zaryzykować i kupić przez internet, w razie czego można zwrócić. Ja też dałem sporo za oryginale okulary, ale jak je założyłem to teraz nawet nie myślę zakładać samsungów. Naprawdę wierz mi że różnica jest ogromna w jasności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2017 o 09:34, DawidŁ napisał:

Lepiej było dołożyć pare stówek i kupić 9300W tam masz 4 wyjścia w Wireless plus 2 w projektorze w testach pokazali ze przez nadajnik podasz HDR z 4K i UHD ja zapłaciłem 14700zl 

Ten rozdzielacz z projektora niestety ma takie samo ograniczenie jak HDMI w projektorze. Odtwarzacz UHD czy PS4 Pro przepuszczone przez rozdzielacz do TV nie dają 4K + HDR w 60 klatkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jeśli ktoś ogląda dużo 3D to warto zaryzykować i kupić przez internet, w razie czego można zwrócić. Ja też dałem sporo za oryginale okulary, ale jak je założyłem to teraz nawet nie myślę zakładać samsungów. Naprawdę wierz mi że różnica jest ogromna w jasności. 

Ja Ci wierzę ale ja nie mam problemów z jasnością. Dla mnie te samsungi są ok.

Te starsze ssg 3100 lepsze, bo mają boki zabudowane.

 

Ale może hubio skorzysta z twojej porady.

Podaj dokładny model tych okularów JVC, dobrze wiedzieć, w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2017 o 07:49, szewi napisał:

No przecież napisałem 1080.

 

 

 

 

Chłopaki, troszeczkę zgłupiałem, czy Nvidia Shield TV wyświetla 4K HDR 24p na naszym Epsonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

O ile nie oglądasz teraz w trybie najwyższej mocy lampy, to możesz taki tryb sobie włączyć przy 3d i na brak jasności, nie powinieneś narzekać. O szczegółach ustawień porozmawiamy jak kupisz okularki, player i zaopatrzysz się w odpowiedni plik 3d iso.

Co do vr.

Ja miałem na myśli oculus rift i gogle vr od play station a nie jakieś śmieszne telefony samsunga itp.

Obecnie na Epsonie oglądam w trybie średnim lampy. Jeśli chodzi o jakość filmów na rifcie i VR od PS4 jakość jest podobna. Temat przestudiowałem dokładnie. Czytałem nawet, że niektórzy twierdzą, że na tych VR do smartfonów jest lepsza. Mówimy wyłącznie o filmach, nie o grach. Problemem jest wciąż sama technologia, a nie dany producent. Brat założył VR od PS4 raz i nie chciał więcej używać - a jest maniakiem gier na PS4 i gra wszystko co wychodzi. Oglądał też na Samsungu VR. Jakość mówił, że identyczna - brak ostrości w dalszych planach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat naturalne dosyć. Tak powinno być. Pierwszy plan ostrzejszy, pogłębia wrażenie 3d , szczególnie w vr jak sądzę.

Ja też nie jestem fanem vr do gier a tym bardziej do filmów absolutnie.

Za to 3d jest fajne w filmach, ale też nie tak żeby ciągle oglądać. Takie urozmaicenie raz na jakiś czas.

 

 

Chłopaki, troszeczkę zgłupiałem, czy Nvidia Shield TV wyświetla 4K HDR 24p na naszym Epsonie?
Wydaje mi się, że wytłumaczyłem Ci to w innym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, appaloosa napisał:

Chłopaki, troszeczkę zgłupiałem, czy Nvidia Shield TV wyświetla 4K HDR 24p na naszym Epsonie?

Nvidia skaluje do 4K tak ze prjektor widzi 4K, ale Netflix nie puszcza zrodla w 4K mimo ustawienia 24 klatek. HDR natomiast dziala.

Netflix puszcza 4k z HDR tylko przy ustawieniu 4K/60p (pasmo 4K/24 powinno wystarczyc, ale niestety tak nie jest)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Jeśli chodzi o jakość filmów na rifcie i VR od PS4 jakość jest podobna. Temat przestudiowałem dokładnie.

....Czytałem nawet, że niektórzy twierdzą......

....Brat założył VR od PS4 raz i nie chciał więcej używać

....mówił, że identyczna...

Nie ma to, jak fachowiec;)

Ja kupiłem PS4Pro tylko dla gogli VR - mam je rok i jestem zachwycony efektem:) W "normalne" gry praktycznie nie gram.

Jakość nie jest najważniejsza - tu "rządzi" immersja.

 

ps

Akurat mam i oled tv, i proj jvc, i atmos 7.4.1 więc doceniam jakość obrazu i dźwięku:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Nie ma to, jak fachowiec;)

Ja kupiłem PS4Pro tylko dla gogli VR - mam je rok i jestem zachwycony efektem:) W "normalne" gry praktycznie nie gram.

Jakość nie jest najważniejsza - tu "rządzi" immersja.

ps

Akurat mam i oled tv, i proj jvc, i atmos 7.4.1 więc doceniam jakość obrazu i dźwięku:)

Jak widać jedni się przystosują do VR. Inni nie... Ja widzę olbrzymi potencjał tej technologii, ale nie na teraz. Co do gier, które w obrazie to są tak naprawdę kreskówki VR sprawdza się znakomicie. Ale w filmach niekoniecznie. Brat jednak nawet na grach nie mógł się przyzwyczaić - też go bolały oczy. Jeśli nie masz takich problemów z odbiorem VR to tylko pogratulować bo rzeczywiście człowiek czuje się jak by był w innym świecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hubio napisał:

 Brat założył VR od PS4 raz i nie chciał więcej używać - a jest maniakiem gier na PS4 i gra wszystko co wychodzi. Oglądał też na Samsungu VR. Jakość mówił, że identyczna - brak ostrości w dalszych planach...

brat nie chce sprzedać ?  ;) mam nawet jakies gierki na to ktore sie kurza na polce od roku i czekaja na gogle, musze wreszcie je przetestowac, ale jeszcze sie nie zebrałem w tym temacie (najpierw NAS). Gralem narazie testowo w jakims MM i mi sie podobało. Na kolejce gorskiej nawet pdobny efekt jak na prawdziwej (mozg glupieje i wydaje sie ze zjezdzasz b szybko ;) niezle to bylo :)  

w kwestii 3d na Epsonie - polecam jak najbardziej. To byl jeden z wyborow ktorymi sie kierowałem pryz zakupie (spora baza filmow 3d). 

Prjektor jeden z lepszych do 3d ze wzgledu na jasnosc i ostrosc obrazu chociaz nic nie przebije projektorow DLP w tym temacie, Epson ma jednak duszki bardziej lub mniej zauwazalne (mozna je poprawic ale nie wyeliminowac w 100% zalezy od filmu i jakie 3d ma, najgorsze sa te z postprodukcyjna slabą  konwersja, najlepsze natywnie krecone w 3d, chociaz park jurajski w 3d przekonwertowano mistrzowsko np i tam zadnych takich zjawisk nie zanotowałem). Wg mnie duzy blad ze w odtwarzaczach rezygnuja z 3d. Mam nadzieje ze w projektorach nie pojda ta drogą...

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szewi napisał:

brat nie chce sprzedać ?  ;) mam nawet jakies gierki na to ktore sie kurza na polce od roku i czekaja na gogle, musze wreszcie je przetestowac, ale jeszcze sie nie zebrałem w tym temacie (najpierw NAS). Gralem narazie testowo w jakims MM i mi sie podobało. Na kolejce gorskiej nawet pdobny efekt jak na prawdziwej (mozg glupieje i wydaje sie ze zjezdzasz b szybko ;) niezle to bylo :)  

w kwestii 3d na Epsonie - polecam jak najbardziej. To byl jeden z wyborow ktorymi sie kierowałem pryz zakupie (spora baza filmow 3d). 

Prjektor jeden z lepszych do 3d ze wzgledu na jasnosc i ostrosc obrazu chociaz nic nie przebije projektorow DLP w tym temacie, Epson ma jednak duszki bardziej lub mniej zauwazalne (mozna je poprawic ale nie wyeliminowac w 100% zalezy od filmu i jakie 3d ma, najgorsze sa te z postprodukcyjna slabą  konwersja, najlepsze natywnie krecone w 3d, chociaz park jurajski w 3d przekonwertowano mistrzowsko np i tam zadnych takich zjawisk nie zanotowałem). Wg mnie duzy blad ze w odtwarzaczach rezygnuja z 3d. Mam nadzieje ze w projektorach nie pojda ta drogą...

Szewi to tak naprawdę były moje google :) które mu pożyczyłem i dawno już sprzedane. Kolejkę górską zaliczyłem i nie powiem - kręciło się w głowie :)

Technologia bardzo przyszłościowa i fajna, ale... oko mi do dzisiaj łzawi. Póki nie będzie wiarygodnej oceny medycznej nie będę używać. Oczywiście raz na miesiąc to można, ale ja miałem taki okres czasu, ze codziennie było po 2 godziny przez miesiąc i od tego czasu te problemy z okiem. A jeśli czegoś nie można używać codziennie tak jak filmów czy gier to pytania ile razy ? Jaka jest dopuszczalna ilość ? Jakie przeciwwskazania medyczne ? Jest to nowa, stosunkowo mało popularna technologia i tak naprawdę nic nie wiemy z punktu widzenia medycznego. Ale na chłopski rozum to mamy ostro świecący obraz ok 5cm od oczu - to może wzbudzić niepokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Q10 pro z HiMedia i powiem na gorąco - jedno wielkie WOW ! Głównie za sprawą Imprex 2.0 ! Wielkie dzięki raf, że mnie naprowadziłeś na ten TV BOX ! Najwyższa cena TV boxów nie licząc Nvidii, ale każda wydana złotówka jest tego warta.

Pod kątem szybkości działania, obsługi natywnego pilota i oczywiście tego Imprexa DEKLASUJE minixa i podejrzewam, że większość innych TV boxów. Obraz SD można bardzo poprawić. Dzięki licznym ustawieniom bez problemu można uzyskać skalowanie do 4k/12 bitów co wiemy jak jest potrzebne w naszych projektorach. Bogactwo ustawień opcji obrazu z możliwościami Androida (tu 7.1) i obsługą wszystkich multimediów to coś na co czekałem latami... Dla wszystkich wahających się gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Tylko po co?

Potrzebuję roota do kilku aplikacji z których korzystam od lat, a które wymagają roota. Nie robię tego dla zabawy lub żeby po prostu mieć, ale jest mi to potrzebne.

Myślałem, że Imprex działa na wszystkich playerach, także zewn. jak MX Player - niestety nie jest tak idealnie. Działa tylko w Kodi i wbudowanym domyślnym odtwarzaczu. Zastanawiam się czy to jest tylko rozwiązanie softwarowe ten Imprex czy hardwarowe. Kiepsko działa przewijanie do danego punktu tzn trzeba mieć przycisk air mouse wciśnięty i z wciśniętym przejechać do pożądanego czasu. Intuicyjnie by było jak by przechodziło po kliknięciu na osi czasu jak np jest w MX Player lub Kodi bez wrappera. Ale to niuanse. Jakość obrazu wymiatająca. Po za wspomnianą przeze mnie dziwną sprawą przewijania na osi czasu Wrapper+Kodi działa bajecznie. Kilka razy zdarzyło się zawieszenie, ale to i tak niebo, a ziemia w porównaniu do minixa gdzie jak się zawiesił pomagało tylko wyjęcie wtyczki z prądem. Tu można normalnie wyłączyć z pilota, włączyć - co odbywa się 20sek i jest ok. Na razie jestem oczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...