Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

@raf7705 coś te konkluzje chyba troche za szybko ;) 

wklep sobie na początek ustawienia stąd:

https://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/2923938-official-jvc-20ltd-rs640-x990-x9900-rs540-x790-x7900-owners-thread.html#post54903820

zrob pixel alignment co wpynie na ostrosc odczuwalnie, ustaw dobrze focus oraz wlasciwy tryb obrazu.

Jaki film FHD czy 4K ogladales ? 

JVC do FHD -> tryb THX ma najlepsze ustawienia wg mnie

4K -> tryb obrazu HDR z nw ustawieniami

Gamma - ST.2084
Picture Tone = 11
Dark Level = 3
Bright Level = -7 

 Nie ma opcji zeby Epson dal lepszy obraz jak dobrze ustawisz JVC.

Jak wyjmiesz z pudelka bez ustawiania, mozna miec pewne zastrzezenia, tez tak mialem na poczatku.

Do obrazu jednak też trzeba sie przyzywczaic. Jest on na pewno bardziej naturalny, mniej przejaskrawiony. Jak sie przypatrzysz na swoich fotach to ostrosc ustawilbym na 1 miejscu i ten pixel alignment. W Epsonie masz bardziej nienaturalne kolory, za duzo fioletu / purpurowego zafarbu (widac to na jednej z fot). Ja mialem podobnie u siebie w trybie digital cinema. Nie zwracalem na to uwagi dopoki nie postawilem obu obok siebie.

Jesli ogladales obliviona w SDR, obejrzyj koniecznie w 4K HDR. 

 

U mnie bylo podobnie jak pisze @riddle. Dla moich zastosowań JVC wygrał to porownanie na kilku frontach, ale sprawdz pod siebie na roznych materialach i ustaiweniach na chłodno, bo to Ty bedziesz potem ogladać obraz z projektora nie my ;) 

 

Jelsi lubisz ostry obraz z Epsona to na pewno bedziesz musial tez ustawić MPC settings i enhance na wyzszy poziom (w zaleznosci od filmu 0-4 ).  Jest to odpowiednik wyostrzania z Epsona.

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Domyślam się że HDR będzie lepszy na JVC, tylko mi na HDR za bardzo nie zależy.

Film z blu-ray FHD.
JVC było, " prosto z pudełka " ustawione.
Epson na "0" korekty koloru.
Tryb "naturalny" na obu projektorach.

Dam szansę jeszcze temu JVC.
Na spokojnie, popatrzę na te ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie napiszę ... porównanie dwóch projektorów bez ich kalibracji NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU !!!

A dlaczego? A skąd niby projektor, czyli urządzenie pracujące na świetle odbitym, ma "wiedzieć" czy stoi w pomieszczeniu z żółtymi ścianami, czarnymi czy białymi? A skąd ma wiedzieć, czy są okna, a jeżeli są to jaka jest pora dnia, czy świeci słońce czy nie albo czy nie są czasem zasłoniete? A skąd ma wiedzieć jaki ma ekran? Jaki gain? Szary czy biały?

Czy teraz jest jasne dlaczego?

 

@raf piszesz tak jakby: nooo ... to dam jeszcze szanse temu BMW M3, może będzie lepsze od VW Golfa :) 

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:


Domyślam się że HDR będzie lepszy na JVC, tylko mi na HDR za bardzo nie zależy.

Film z blu-ray FHD.
JVC było, " prosto z pudełka " ustawione.
Epson na "0" korekty koloru.
Tryb "naturalny" na obu projektorach.

Dam szansę jeszcze temu JVC.
Na spokojnie, popatrzę na te ustawienia.

JVC w parametrach jest o wiele lepszy więc nie ma szans żeby to nie było niezauważalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, parametry nie zawsze mówią wszystko.

Dzisiejsze próby już bardziej pozytywnie oceniam.

Dziś było pełne zaciemnienie pokoju, wczoraj, tylko z przodu, koło ekranu.

Zrobiłem ten panel alignments ale ten ogólny, nie strefowy. Troszkę trzeba było przesunąć w poziomie.

Dałem te ustawienia, co Szewi link wkleił (dzięki).

W SDR nadal nie ma jakiejś wielkiej różnicy (oprócz scen bardzo ciemnych).
Obraz na JVC jest bardziej gładki, w sumnie przyjemniejszy dla oka.
Jednak nie jest to wielka różnica.

W HDR, JVC zamiata Epsona pod dywan.

Jedna rzecz, która mi się nie podoba w HDR (to samo jest na Epsonie i na JVC)
Obraz jest jeszcze węższy, niż normalny kinowy.

Ponownie napiszę ... porównanie dwóch projektorów bez ich kalibracji NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU !!!
A dlaczego? A skąd niby projektor, czyli urządzenie pracujące na świetle odbitym, ma "wiedzieć" czy stoi w pomieszczeniu z żółtymi ścianami, czarnymi czy białymi? A skąd ma wiedzieć, czy są okna, a jeżeli są to jaka jest pora dnia, czy świeci słońce czy nie albo czy nie są czasem zasłoniete? A skąd ma wiedzieć jaki ma ekran? Jaki gain? Szary czy biały?
Czy teraz jest jasne dlaczego?
 
@raf piszesz tak jakby: nooo ... to dam jeszcze szanse temu BMW M3, może będzie lepsze od VW Golfa  
 
Pozdro
Pewnie, że fajnie by było skalibrować ale...
Oba projektory są w tych samych warunkach, (w moich warunkach), oba mają ten sam sygnał, oba wg testów mają bardzo dobre pokrycie palety 709 prosto z pudełka.

Dołożę jeszcze na podłogę, żeby więcej było na czarno (jest 1.2m) i poprawię zasłonięcie tylniej ściany.

JVC raczej zostanie ale [beeep]y mi nie urwało

No i ten kabel trzeba będzie kupić jednak.
Bo HDR mogę oglądać ale tylko 1080p.

Ps.

Nie ma żadnych okien, żadnych białych ścian i co tam wymieniłeś.
Ściany są całkowicie zasłonięte na czarno.
Sufit i podłoga na 1.2 od ekranu.

Producent przecież kalibruje projektory do warunków kinowych, moje są bardzo blisko kinowych, dlatego zdecydowałem się na to JVC.

A porównanie ich w moim pokoju, tak jak oglądam, jest moim zdaniem, najlepsze co mogę zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raf jednak nie tak wielka różnica, Twoim zdaniem, jak pisał Szewi ? Bardzo cenne spostrzeżenie bo user i szewi tak zachwalali, a tu mamy trochę inny głos... Wydać tyle kasy to trzeba rzeczywiście się zastanowić i co ciekawe ty nie widzisz kolosalnej różnicy w SDR między Epsonem 7300 a tym JVC, a Szewi miał przecież 9300...

No niestety ograniczenia technologii projekcyjnej... Jeśli miały by być różnice wyłącznie w ciemnych scenach to zupełnie nie dla mnie bo w ciemnych scenach jestem zadowolony z tego proja, problem i to ze zdwojoną siłą unaoczniony po porównaniach z TV Samsungiem Q9FN, jest z jasnymi scenami... Jakieś super jasne sceny to na Epsonie masakra, jak teraz patrzę... np modelka ubrana w niebieską sukienkę w całym super jasnym pomieszczeniu, oświetlanym kilkoma silnymi lampami emitującymi zimne kolory. Modelka zajmuje ok 20% kadru, reszta to to jasne światło i Epson leży i płacze, a Samsung rządzi... Proje właśnie w takich scenach mają co nadrabiać, a nie w czerniach gdzie jest bardzo dobrze...

Z kolei co do zastosowania proja do HDR to też po tym co zobaczyłem na TV mam bardzo złe wrażenia, bo ta niesamowita jasność i kontrast to tylko na TV...

Oczywiście wy czyli reszta naszych muszkieterów z tego wątku, jak nas kiedyś nazwano :) , ma o co walczyć bo macie dużo większe przekątne ekranów niż ja :(. Trochę smutno, że z naszej trójki ja tylko zostałem przy Epsonie, a też nie wiadomo jak długo... ?

Myślę jeszcze nad czymś takim:

https://ekranownia.pl/sklep/adeo-onsuperior-alr-200x112cm/

co może dać drugie życie projektorowi... Pamiętacie jak z rok temu pytałem o rozwijane ekrany ALR no i jest... :) Ale cena też wysoka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ileeee?

10k plnow z silniczkiem i sterieaniem radiowym???

Niezle sie to Adeo ceni.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio.

Moim zdaniem, w SDR jest mała różnica.

W HDR, kolosalna.

 

(Jak bym tak postawił koło siebie tw7300 i tw9300, to pewnie w ogóle by nie było różnicy, )

Tzn, była by. Jeden jest czarny, drugi biały

 

HDR w Epsonie, to wygląda jak prototyp jakiś.

Dlatego się pewnie zraziłem.

 

Ty masz jeszcze Panasonic odtwarzacz, to zestaw idealny dla HDR na projekcji.

JVC+Panasonic, lub madVR, jak ktoś używa komputera.

 

 

Jak patrzę, to parametry techniczne potwierdzają, to co zobaczyłem.

Zamiast się podniecać max kontrastem, popatrzmy na kontrast ANSI (obiekty ciemne i jasne na ekranie), to jest 90% czasu projekcji, moim zdaniem.
Chyba, że ktoś ciągle statki kosmiczne na czarnym niebie ogląda....

Tw7300 ANSI 160
Tw9300 ANSI 190
X7900 ANSI 190

Wszystko się zgadza.

Czyli dla normalniej projekcji SDR optymalny był by tw9300.

Jednak gdy w grę wchodzi HDR, to JVC wygrywa bezapelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, raf7705 napisał:


Nie ma żadnych okien, żadnych białych ścian i co tam wymieniłeś.
Ściany są całkowicie zasłonięte na czarno.
Sufit i podłoga na 1.2 od ekranu.

Producent przecież kalibruje projektory do warunków kinowych, moje są bardzo blisko kinowych, dlatego zdecydowałem się na to JVC.
 

To był przykład edukacyjny :) .

 

Producent nie kalibruje projektorów, jedynie wgrywa ustawienia fabryczne. Każda zmiana egzemplarza matrycy w projektorze plus za każdym rzaem inne warunki wyświetlania, do tego zużycie lampy i ... takie porównania są o kant d potłuc. W takim samy projektorze. A u Ciebie wystapiły dwa rózne projektory o innej technologii i o innych parametrach fabrycznych. Dlatego takie porównanie nie ma najmniejszego sensu.

Ciesz się z JVCa bo za ta kase lepszego prja nie znajdziesz. Tylko go skalibruj bo oglądasz na jakieś 70% mozliwości. Szczwególnie chodzi o balans bieli i szczegóły w czerniach. Zarówno dla REC.709 jaki, A MOŻE PRZEDE WSZYSTKIM DLA dla REC.2020.

Pozdro

9 godzin temu, hubio napisał:

Czyli raf jednak nie tak wielka różnica, Twoim zdaniem, jak pisał Szewi ? Bardzo cenne spostrzeżenie bo user i szewi tak zachwalali, a tu mamy trochę inny głos... Wydać tyle kasy to trzeba rzeczywiście się zastanowić i co ciekawe ty nie widzisz kolosalnej różnicy w SDR między Epsonem 7300 a tym JVC, a Szewi miał przecież 9300...

 

Żadne spostrzeżenie bo porównuje jabka do gruszek na ustawieniach fabrycznych. Jak skalibruje to porówna LOBO do Koszteli.

 

Ile mozna pisać !!! ???

10 godzin temu, raf7705 napisał:

Pewnie, że fajnie by było skalibrować ale...

Nie ma żadnego ale ...

Tak ... ale oznacza po prostu, że się nie zgadzasz z tym co napisałem.

 

Sorry, jak się nie zgadzasz z tym co napisałem tzn. nie masz pojęcia o ustawianiu i używaniu projektorów. Zapisz się na lekcje doszkalające do Kopera. Albo skalibruj projektor, wtedy podczas kalibracji pytaj Maćka o wszystko, to się duzo nauczysz. I jak zobaczysz tryb przed i po kalibracji to spadniesz z fotela.

Kupic taki projektor i uzywac go bez kalibracji to totalny bezsens. Ale kto bogatemu zabroni?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym co napisałeś.

Dla mnie moje porównanie ma sens.

NIE BĘDĘ KALIBROWAĆ PROJEKTORA.

Mój projektor, moje warunki, moje porównanie.

Jak ci się nie podoba, to nie musisz czytać.

Przymusu nie ma.

 

JVC sobie zostawię, bo ma fajny HDR i żonie się podoba projektor.

"Gorszy od Epsona nie jest i ładnie wygląda, to już coś."

Tak żona to podsumowała

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny przykład z Formuły 1, która własnie startuje.

 

Weźmy samochód Hamiltona czyli Mercedes. Treningi służa do tego aby auto odpowiednio ustawić do toru. Skalibrować do toru. I właśnie to zrobiono, wynik ... pole position w Australii. A teraz wyobraź sobie, że Hamilton pojedzie tym samym autem, z tymi samymi ustawieniami za dwa tygodnie w Bahrainie. I co? Zdobedzie pole position? Nie sądzę. Botas w "takim samym" Mercedesie skalibrowanym pod Bahrain zje go na śniadanie.

A przecież to "takie same" auta.

 

Teraz zrozumieliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, raf7705 napisał:

Nie zgadzam się z tym co napisałeś.
Dla mnie moje porównanie ma sens.
NIE BĘDĘ KALIBROWAĆ PROJEKTORA.
Mój projektor, moje warunki, moje porównanie.
Jak ci się nie podoba, to nie musisz czytać.
Przymusu nie ma.

Absolutnie masz rację. Masz prawo sie nie zgadzać.

Twój, projektor, Twój wybór.

Jednak w temacie swojego porównania merytorycznie racji nie masz. Bo to nie jest porównanie gdzie oba projektory mają takie same szanse. Co widać na zdjęciach gdzie obraz na obu jest do doopy.

Porównujesz auto Hamiltona ustawione na tor w Australii do auta Vetella ustawionego na tor w Bahrainie, oba jeżdżące po torze Monza. Już lepiej tego nie mogę wytłumaczyć. A należy "tylko" oba auta ustawic na tor w Monzy.

Choc to też trochę źle bo te projektory różni więcej niż różnica pomiędzy Mercedesem a Ferrari ale porównanie do Williamsa byłoby zbyt drastyczne. Az tak zły ten Epson nie jest :) .

 

Tylko nie pisz takich GŁUPOT i nie pisz, że nie ma zdecydowanych róznic pomiędzy tymi projektorami bo one róznią się tak samo jak Mercedes Hamiltona i Williams Kubicy. Dwie klasy !!!

Nie pisz bo czytają to inni niedoświadczeni i zieloni userzy. 

 

Pozdrawiam serdecznie i ciesz się i oglądaj bo o to w tej zabawie chodzi. Oglądaj filmy albo konceerty, a nie projektory i plansze testowe.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć takiej klasy projektor i nie skalibrować. Facepalm x 10. Przynajmniej byś nie przyznawał się na takim forum jak to. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by Maciej był w UK, to może bym rozważył taką opcję.
Poza tym, nie każdy lubi obraz THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, pmcomp napisał:
Absolutnie masz rację. Masz prawo sie nie zgadzać.
Twój, projektor, Twój wybór.
Jednak w temacie swojego porównania merytorycznie racji nie masz. Bo to nie jest porównanie gdzie oba projektory mają takie same szanse. Co widać na zdjęciach gdzie obraz na obu jest do doopy.
 
Porównujesz auto Hamiltona ustawione na tor w Australii do auta Vetella ustawionego na tor w Bahrainie, oba jeżdżące po torze Monza. Już lepiej tego nie mogę wytłumaczyć. A należy "tylko" oba auta ustawic na tor w Monzy.

Choc to też trochę źle bo te projektory różni więcej niż różnica pomiędzy Mercedesem a Ferrari ale porównanie do Williamsa byłoby zbyt drastyczne. Az tak zły ten Epson nie jest  .
 
Tylko nie pisz takich GŁUPOT i nie pisz, że nie ma zdecydowanych róznic pomiędzy tymi projektorami bo one róznią się tak samo jak Mercedes Hamiltona i Williams Kubicy. Dwie klasy !!!
Nie pisz bo czytają to inni niedoświadczeni i zieloni userzy. 
 
Pozdrawiam serdecznie i ciesz się i oglądaj bo o to w tej zabawie chodzi. Oglądaj filmy albo konceerty, a nie projektory i plansze testowe.

"Gorszy od Epsona nie jest i ładnie wygląda, to już coś".


Tyle mam do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, raf7705 napisał:

Jak by Maciej był w UK, to może bym rozważył taką opcję.
Poza tym, nie każdy lubi obraz THX.

Masz w UK innych kalibratorów. Jak ich sam nie znajdziesz to zapytaj Maćka.

A co ma do kalibracji znaczek THX ???

 

26 minut temu, raf7705 napisał:

"Gorszy od Epsona nie jest i ładnie wygląda, to już coś".


Tyle mam do powiedzenia.

Brawo.

 

31 minut temu, szewi napisał:

@raf7705w UK masz Vincenta ;)))

Vincent pewnie tani nie jest ale wydanie 2,5-3% wartosci projektora na kalibrację aby uzyskac jakies 30% lepiej nie wydaje sie być ceną wygórowaną.

Zapewne jak zawsze chodzi o kasę. I wystarczy to napisać zamiast prowadzić boje w z góry przegranej walce.

Brak kasy to nie wstyd, brak rozumu już bardziej ... tak jakoś to powiedzenie szło.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję. Pracuję nad tym. Tobie tez tego życzę, co by dulary albo ich brak na oczy nie zachodziły. Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf jak ja testowałem JVC miałem podobne odczucia co Ty. Zresztą w tym temacie jak i w tym o JVC są moje odczucia i opinie po testach w salonie jak i po zakupie już z mojej salki. Moja rada to poustawiaj jeszcze JVC, przyzwyczaj się do obrazu i kolorów. Zobaczysz, że zaczniesz dostrzegać różnice podczas oglądania filmów. Nie chodzi tu tylko o ciemne sceny (bo tam to nie ma nawet co porównywać) ale właśnie te mieszane, w których to w Epsonie kolory wyglądają jak nieco wyprane a na JVC będą naturalne, zbliżone do topowych TV. Zresztą nawet na fotkach, które wkleiłeś widać to o czym piszę. Zobacz np. na trawę z Obliviona - na JVC kolory masz bardziej nasycone - a jak ustawisz jeszcze tak jak powinno być to ta różnica będzie jeszcze większa. Zobacz fotkę z Morganem Freemanem - na Epsonie masz szary-czarny a na JVC całkiem inne kolory. Ja wiem, ze na zdjęciach nie ma się co opierać ale na żywo to jest jeszcze bardziej widoczne. Sam to testowałem 2 tyg u siebie. Taki Blade Runner 2049 jak puszczałem równocześnie to jakby dwa rożne filmy. Scena od 12 minuty gdzie leci helikopter nad miastem na JVC wygląda bajecznie a na epsonie nie chce się na to patrzeć. Ta przewaga w czerniach tworzy potem cały klimat przy innych scenach. Teraz jak oglądam cokolwiek to jest przyjemność a na epsonie po pewnym czasie zaczęły mnie te szarości denerwować. Wczoraj oglądałem Przełęcz Ocalonych - no po prostu bajka. Obraz genialny. Nie ma szans żebym taki uzyskał na Epsonie. Ja różnice widziałem nawet np. podczas meczów piłkarskich w 4k. Na epsonie tez było ostro i dobrze widać ale na JVC jest jakby bardziej "kulturalny" obraz. Nie ma przejaskrawionych kolorów, płynność jest dużo dużo większa i całość sprawia wrażenie lepszego obrazu przez co dla mnie ogląda się po prostu lepiej. Ja tez na początku miałem podobne odczucia co Ty i zastanawiałem się czy wezmę JVC. Teraz wiem, ze gdybym oddal JVC zrobiłbym największą głupotę. Dalej będę uważał ze Epson 7300 to najlepszy projektor jako stosunek ceny do jakości ale do X7900 nie ma nawet najmniejszego podejścia. Pamiętaj, że to finalnie Ty będziesz oglądał a nie ludzie z forum. Moja rada - daj mu szanse, pobaw się ustawieniami (a w JVC tych trybów trochę jest) a zobaczysz ze zaczniesz dostrzegać różnice.

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, decyzja już zapadła, JVC zostaje.

Kupiłem dziś taki dywanik czarny 2.5*2m, żeby zasłonić pozostałą część jasnej wykładziny w pokoju.
Będziemy się z JVC "docierać" pomału.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm im dłużej czytam ciebie user i szewiego i po tym co napisał raf, tym bardziej myślę, że miałbym takie stanowisko jak raf... Widzisz nie każdy pasjonuje się "bardziej naturalnymi kolorami"... :) User wybrałeś w TV Sony ZF9 podając jako jeden z argumentów za też te naturalne kolory, a w Samsungu bardziej przejaskrawione; ja z kolei kocham te kolory w Samsungu, a na Sony są dla mnie za słabe, zresztą tak samo w komórkach... Z kolei nie jestem maniakiem czerni i ta na Epsonie mi całkiem wystarcza, a mam przecież porównanie choćby do TV, który ma świetną czerń... Z kolei Szewi ma OLEDa i szukał proja z prawie tak dobrą czernią jak ta oledowa i wybral JVC...

Nie chodzi mi o jakąś dyskusję kto ma rację bo to nie o to chodzi tylko musicie przyjąć do wiadomości, że nie każdy człowiek będzie się zachwycał naturalnymi kolorami i super czernią... Są osoby dla których ważna jest ostrość, mocne kolory i duży kontrast. Mam wrażenie, że raf i ja podobnie tu myślimy...

Można mniej więcej założyć, że zwolennicy OLEDów polubią bardzo JVC, a zwolennicy LCD - Epsony - tak w największym skrócie bo oczywiście od tego jest sporo wyjątków... Dla lepszej czerni w życiu bym nie wydał 8 tyś więcej... Jak pisałem i jak pisał raf - najważniejsze są sceny mieszane, a tu ważny jest kontrast ANSI i niestety oba proje tu mają słabe wyniki, ale to oczywiście nie kwestia tych projów tylko całej technologii projekcyjnej... Bardzo mi się podobał tekst rafa, że nie każdy pasjonuje się oglądaniem statków kosmicznych na czarnym niebie... :)

Brawo raf, że umiałeś napisać o tej niewielkiej różnicy względem Epsona i nie bałeś się narazić na ataki... A JVC tak czy inaczej będzie lepszy od Epsona, kwestia tylko o ile...

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2019 o 21:05, raf7705 napisał:

Spoko, decyzja już zapadła, JVC zostaje.

Kupiłem dziś taki dywanik czarny 2.5*2m, żeby zasłonić pozostałą część jasnej wykładziny w pokoju.
Będziemy się z JVC "docierać" pomału.

Dobry wybór :)

W kwestii plynnosci, jakosc obrazu, odwzorowania barw Ten JVC nie daje szans Epsonowi 9300, a 7300 tym bardziej.

Trzeba sie przestawic na inny obraz i dac mu troche czasu.

Rożnice nie sa niewielkie, ale to sie zauwaza z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj klasyczny melodramat "Love Story" obejrzałem na proju... Nie wyobrażam sobie, żeby takie filmy oglądać na TV... :) Zasada starsze - proj, nowsze - TV wydaje się słuszna... Film wiadomo jaki, ale kontrast słaby więc idealnie nadawał się na proj... W zasadzie obraz bardzo porównywalny na obu wyświetlaczach... Do tego bezcenny klimat kinowy... Taką typowo kinową fakturę uzyskamy wyłącznie na projektorach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry wybór
W kwestii plynnosci, jakosc obrazu, odwzorowania barw Ten JVC nie daje szans Epsonowi 9300, a 7300 tym bardziej.
Trzeba sie przestawic na inny obraz i dac mu troche czasu.
Rożnice nie sa niewielkie, ale to sie zauwaza z czasem.
Szewi, to się zdecyduj
Czy różnice, "nie są wielkie", czy "nie daje szans epsonowi"......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...