Skocz do zawartości
kamils111

75"LED czy 65"OLED

Rekomendowane odpowiedzi

No ale w czym ? :) My za Ciebie decyzji nie podejmiemy. Każdy pisze, co on by wybrał na swoim miejscu. Zmiana z plazmy na LCD (szczególnie krawędziaka) może być dla Ciebie bolesna, bo dotkną Cię problemy, których nie masz obecnie na plaźmie - mówię tu przede wszystkim o kątach i w pewnej mierze o efekcie halo. Jak piszesz, że denerwuje Cię słaba czerń i smużenie, oglądasz na wprost i bokiem i oglądasz telewizor wieczorami to wyraźnie to Twoje preferencje wyraźnie wskazują na OLEDa, a nie LCD. 75" LCD Sony np. XE to będzie się równało z efektem halo wieczorem (którego obecnie nie masz), słabą jednorodnością ekranu (tego teże na Kuro obecnie nie doświadczasz) oraz ghostingiem/smużeniem np. jak podłączysz konsolę) i w pewnych sytuacjach również w sporcie przy szybkich kadrach. A jeśli chodzi o OLED, to najtaniej kupisz obecnie B7/C7 LG, potem masz już droższy model Panasonica 65" EZ950 (20k PLN) i Sony A1. 75" OLEDy są poza Twoim budżetem (60k PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To małe pytanie Sony 75 cali ex 8506 jaką ma matrycę VA czy ips. I jaką ma 75 cali ex 8596 ???Ten drugi podobno ips ale nie mam pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2017 o 20:28, Mr.Hankey napisał:

A w przypadku 65" sprawa jest już bardzo prosta - OLED/ZD9/DX900.

Ktoś tu ostatnio napisał, że ks9500 jest lepszy od dx900. Miałeś porównanie między tymi modelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredniego porównania nie miałem, ale wystarczy zobaczyć ile stref wygaszenia ma KS9500 żeby wiedzieć, że nie ma szans w starciu z DX900 podczas nocnych seansów. Samsung będzie miał lepszy upłynniacz, zagwarantuje minimalnie lepszą ostrość obrazu ruchomego, ale będzie to różnica w zasadzie minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka różnica byłaby między nimi podczas grania na ps4 i oglądania netflixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy (i koleżanki),

Czy ktoś z Was testował na własnej skórze (oczach) SONY 75XE9005 vs SONY 75XE9405? Czy widać gołym okiem różnicę, za którą trzeba dopłacić 7k?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę tak jakbyś zapytał czy ktoś testował Audi A6 2.0tdi i 6 cylindrowe wydanie 3.0 i czy warto dopłacić kilkadziesiąt tysięcy?  Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, szczególnie że nie precyzujesz swoich wymagań/oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlinkuj  :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mam ***+ lat i nie bardzo rozumiem co mam podlinkować?

A tak w ogóle to w związku ze zbliżającym się BlackFriday mam pytanie historyczne, czy w latach ubiegłych zanotowaliście jakieś atrakcyjne ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie.....

 

Do poprzedniego wygodnia byłem zdecydowany na Sony KD-65A1, jednak w piątek zobaczyłem w sklepie Sony KD-75XE8596 i pomyślałem jednak o 75 calach LED. TV w 95% używany będzie do PS4. 

Wczoraj byłem jeszcze raz obejrzeć Sony KD-75XE8596 i... chyba trochę się zniechęciłem przyglądając się baczniej obrazowi. KD-65A1, jeszcze na żywo nie widziałem, ale szukając alternatyw znalazłem LG OLED65C7V i ten tv wydaje mi sie być najlepszym TV obecnie do gier. Na tą chwilę jestem zdecydowany na niego ale wszystko może się jeszcze zmienić :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest test KS9500

Badana cecha: wynik: Rozdzielczość i przekątna ekranu 3840×2160, 65″ Typ matrycy LCD (Direct LED + Quantum Dots) typ. VA Odświeżanie matrycy (min. 120Hz zalecane do oglądania sportu) 120Hz Kontrast ANSI, bez wygaszania (więcej – lepiej) 3 500:1 Kontrast w filmach (więcej – lepiej) średni: 320 000:1 max: 860 000:1 min: 5 500:1 Maksymalna jasność po kalibracji (SDR) 580cd/m2 (pełny ekran klasyczna treść), 1 280cd/m2 (HDR, skrawek ekranu) Odbicia od ekranu średnie, ekran satynowy Błędy barw po kalibracji (mniej – lepiej) średnia dE: 1,2 maks. dE: 3,1 Średnia jakość efektu HDR (więcej – lepiej, maks – 10 000cd/m2) 845cd/m2 Input Lag (ważne dla graczy, mniej – lepiej) 20ms (tryb gra), 39ms (PC od kliknięcia myszą), 106ms (tryb standardowy) Pełna rozdzielczość koloru PC – 4:4:4 (wyraźne czcionki, po podłączeniu PC) TAK, 2160p60 w trybie „PC” z włączonym HDMI UHD Color Poprawna obsługa klatkaży 24Hz TAK, 50Hz TAK, 60Hz TAK Obsługa 10 bitowego koloru TAK
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-ks9500ks9800-ue65ks9500-test-flagowy-model-suhd/

pytanie jak wyglądają parametry 9405? (na forum jest tylko test 9305)?

Czy ktoś może porównać oba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Czyli 0,1 punktu różnicy pomiędzy 9405 a 9005 (mixed usage) przy dopłacie ok. 6.500zł? Warto?

   
 
Edytowane przez kamils111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,1 puntka to tyle co nic tutaj, ale są większe różnice w poszczególnych subkategoriach, a jeszcze większe w poszczególnych testach, więc porównaj sobie poszczególne najbardziej dla Ciebie liczące się pomiary. Pod znakiem zapytania masz wszędzie opcję Learn more i wtedy będziesz miał ranking w danej kategorii. To co liczy się natomiast najbardziej 9405 a 9005 to wielkość ekranu, a nie jego jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamils111 napisał:

Czy istnieje coś takiego jak "autoryzowany dystrybutor/dealer" SONY? Jeżeli tak to czy ktoś zna listę? Na stronie sony.pl widnieją tylko następujący: https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xe9005-series/buy

https://sklep.kskd.pl/   To chyba główny z tego co wiem.

Producencki sklep to SONY Centre.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2017 o 19:55, kamils111 napisał:

Czy ktoś może podać jakąś alternatywę dla SONY 75" XE9405"

Jeśli budżet pozwala to naturalnie ZD9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...