Skocz do zawartości
kamils111

75"LED czy 65"OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem użytkownikiem plazmy Pioneer PDP-5080XA KURO. Z uwagi na remont domu planuję kupić coś większego, nowszego. Salon ma 6,3m x 4,5m, odległość sofy od ściany to ok. 3,5. Sygnał z satelity, DVD, Blu-Ray.

Moje pytanie do doświadczonych: co wybrać LG75SJ955V czy LGOLED65B7V? A może coś innego.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Kuro LX5080D i zmieniłem na LG OLED65C7V i nie narzekam. Generalnie OLEDy oferują najlepszy jakościowo obraz - tj. idealna czerń w każdym miejscu ekranu, bardzo dobre kąty, brak smużenia/ghostingu w stosunku do LCD. Obraz OLEDów najbardziej przypomina to co było na plaźmie. Na LCD pojawią się problemy, których nigdy nie miałeś na Kuro (chociażby znaczna zmiana obrazu pod kątem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem LG OLED65B7V i obraz jest OK, martwi mnie tylko jego wielkość (małość?!) Nie chciałbym znowu mówić po miesiącu użytkowania: a nie mówiłem, że powinien być większy.

A jakiś LCD (LED) 75"?

SONY 75XE8596

SAMSUNG QE75Q7F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nowy OLED Philipsa? Nie wiem autorze jaki masz budżet, warto byś wypełnił ankietę, dzięki której łatwiej nam podpowiadać odpowiednie dla Ciebie telewizory. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 6,5 m x 4,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 2 duże okna na dłuższej ścianie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Pioneer PDP-5080XA (rewelacja!)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? podobny obraz tylko większy
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, czy w 4K jest obecnie coś na rynku?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner satelitarny, kino domowe DENON, BluRay
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej bardziej matową żeby nie było refleksów
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niska czerń, smużenie
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 18.000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Moje typy:

1. LG65B7V

2. Panasonic 75EX780

3. Philips 75 PUS7101

4. Sony 75 XE 9005

5. Sony 75 XE 8596

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 6,5 m x 4,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 2 duże okna na dłuższej ścianie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Pioneer PDP-5080XA (rewelacja!)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? podobny obraz tylko większy
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, czy w 4K jest obecnie coś na rynku?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner satelitarny, kino domowe DENON, BluRay
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej bardziej matową żeby nie było refleksów
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niska czerń, smużenie
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 18.000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak
Moje typy:
1. LG65B7V
2. Panasonic 75EX780
3. Philips 75 PUS7101
4. Sony 75 XE 9005
5. Sony 75 XE 8596
Proponuje wstrzymać sie ze 2 moze 3 dni TRWAJĄ WŁAŚNIE TARGI IFA , juz pokazano nowości Sharp wiec ceny spadną i na pewno bedzie większy wybór

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze po targach i przedstawionych cenach nowych modeli bedzie wszystko jasne

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to ze na rynku weszła nowa konkurencja i nowe rozwiązania , dla nas konsumentów plus taki ze ceny na pewno pójdą w dół, juz philips pokazał na targach oleda 55cali ze 9tyś w porównaniu z konkurencją jest do duza różnica

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem informacji dotyczących nowych modeli Oled od Lg Sony Panasonica na rok 2018 ale znając życie zostaną one pokazane na targach styczniowych w Las Vegas. Ciekawe czy zejdą z ceną startową w porównaniu to tańszych modeli konkurencji. Co zostanie poprawione dodane względem obecnej serii oraz jak to się będzie miało do opłacalności zakupu modelu LG z serii 7. Ktoś może ładnie opisze co nowego weszło jaki to będzie miało w pływ bo coś czytam waszą polemikę o walce Dolby Vision z HDR10+ czy HDR Technicolor i szary Kowalski nie kuma o co biega i czy to tak ważne by wstrzymać się z zakupem TV. Jeszcze do tego o HDMI 2.1 i totalna zielona głowa ;-)  Gdy decydujemy się kupić nowy TV za ok 10-15 tyś chcemy go użytkować minimum 3-5 lat i patrzymy to co posiada czyli standardy do tego jakość odbioru i wszystkie detale decydujące na różne aspekty wyświetlanego obrazu oraz jak to się mówi brak awaryjności. W tych tematach się poruszamy jak zauważyłem. 10-20 % piszących naprawdę wykorzystuję maks nowych TV np poprzez zakup nowych nośników UHD filmów do tego racząc się jakością. Reszta dodaje Netflixy by oglądać powiedzmy dobry jakościowo produkt. Nie wiem jak to się mają filmy ściągane niby w najlepszej jakości z neta bo tutaj też zielony jestem w porównaniu z Blurayem. Następna grupa to tak jak w moim przypadku konsolowo sportowa która chce zobaczyć sport w dobrej jakości bez dziwnych tematów na odbiorniku  i pograć na konsoli przy niskim input lagu. Na koniec zostaje telewizja informacyjna którą w większości ogląda się najwięcej i tak naprawdę do tego spora część ludzi kupuje TV. Odnajdź się w tym wszystkim Kowalski i ogarnij to co producenci chcą Ci wcisnąć niby robiąc to dla Ciebie bo po na pewno nie dla siebie hehe.

Edytowane przez Hiszpan_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiszpan, nowe standardy HDR dopiero wchodzą a samych materiałów w tym formacie jest wciąż bardzo mało. Najważniejsze (przynajmniej tak mi się wydaje) aby nowy telewizor wspierał HDR, Dolby Vision i HLG. Nowej generacji OLEDów nie pokazano na IFA. LG, Sony i Panasonic pokazały jedynie 77" OLEDy, a Panasonic dodatkowo pokazał przezroczystego OLEDa, który pojawi się w 2018 roku. Co do jakości - filmy 4k DV na Netflixie są nadawane w szybkości 10 do 15Mb/sek. Dobry UHD na bluray to szybkość rzędu 60Mb/sek, więc różnica jak widisz jest i to nie mała :) Idealnego telewizora nie - wybiera się tego, który ma najmniej wad :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spadek cen wcześniej niż w grudniu raczej nie ma co liczyć... Poza tym nie należy się też spodziewać, że przyszłoroczne modele flagowych wyświetlaczy będą w jakiś wyraźny sposób lepsze od obecnych, więc jak dla mnie nie ma na co czekać. Na topowe 75" Cię nie stać (75ZD9), a to, co zmieści się w budżecie w tej wielkości będzie po prostu wyraźnie słabsze jakościowo od 65" odpowiedników. Więc masz dylemat, albo topowa jakość, albo rozmiar. 3,5 metra to jest maksymalna odległość, która powinna być zadowalająca dla 65" telewizora, ale to polecam mimo wszystko przetestować żebyś później nie pluł sobie w brodę. Osobiście oglądam 65" z 3m i jest ok, ale czasem chciałoby się jednak więcej. A w przypadku 65" sprawa jest już bardzo prosta - OLED/ZD9/DX900. Szybki bilans plusów i minusów tych telewizorów i masz odpowiedź co brać, a na co z tej trójki byś się nie zdecydował, to i tak powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym pod uwagę jeszcze  Sony 75 XE9405  naprawdę fajny sprzęt  , jakość wykonania bardzo wysoka ,obraz nc+ hd ,HDR  świetny  , mam ten sam dylemat  co do wyboru tv ,

Gdyby DX900 miał 75 cali  to nawet bym nie mrugnął ,brałbym . W  rozmiarze  70/75  tak naprawdę  jest tylko samsung 77KS9500 już ciężko dostępny , 75ZD9, 75xe9005 jak dla mnie bez szału , oraz właśnie  75 xe9405 powiem szczerze że urzekł mnie ostatnio ten tv kosztuje prawie 29 tys. ale można śmiało się targować z ceną  . W OLED taki rozmiar jak

75 cali  cenowo zabija .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie rozjaśniające odpowiedzi. Dokładnie poruszam się w tych modelach i o nich myślę. Najbardziej zależy mi na niskim input lagu który posiada OLED. Dowiedziałem się że bardzo ważną istotną rolą w tym procesie odgrywa szybkość matrycy w której Oled jest niedościgniony. Nie było by problemu z wyborem gdyby nie ostrzeżenia o wypalaniu przy graniu na konsoli w dłuższej ilości czasu. W Lcd gdy wyszedł Panasonic też mi się mega podobał ale input lag na poziomie 35 mi nie pasuje bo to już za dużo przy NBA 2k. Tylko Samsungi mają 20 coś ale za to masa innych wad. Zaryzykuje tego Oleda poczekam kupię LG C7 mając na uwadze niedoskonałości z obróbką obrazu i pewnie dalej problemami ze szczegółami w czerniach bo to względem LCD bardzo widoczne że widać czarną plamę a na LCD w tym miejscu normalnie obraz. Pytanie czy cena nowych modeli Oleda LG na 2018 nie wystartuje za 65 cali w kwocie 15 tyś ;-) Zostanę przy 65 calach bo siedzę 2.7 metra od tv

Edytowane przez Hiszpan_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiszpan ... widać, że naczytałeś sie forum ...

 

:D :rolleyes:

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam was dzień w dzień jak narkotyk działa to forum. Uwielbiam wasze przepychanki które dają mi niezły ubaw bo na końcu i tak dochodzicie do tego że mówicie po swojemu ale o tym samym. Jedno jest pewne zależy wam i jesteście aktywni i o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Gdyby tak zawsze nasi sportowcy podchodzili do swojego zawodu jak niektórzy tutaj do swoich wpisów to by medal był zawsze na każdej imprezie :D

Czytam jeszcze przed erą tylnych projekcji podnietkami plazmą i psioczeniem na LCD gdzie dodawali bzdety by sprzedawać bo niby coś nowego. Teraz myślę że to dobry moment na zmianę TV i przejściem z Blu-raya na UHD. Szkoda że coś dodają poprawiają partoląc inną sprawę kiedyś to było łatwo bo wszystko szło do przodu i było tylko lepsze hehehe

Edytowane przez Hiszpan_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiszpan - ja też mam C7 65" i też siedzę w odległości 2.7-3m. Będzie ok. To co LG mogłoby pewnie poprawić (i widzę tu czasami pewne niedostatki) to występująca w słabych materiałach posteryzacja i czasami trochę zbyt bardzo widoczne ziarno (ziarno zauważyłem wyłącznie Netflixie w słabszych filmach i to jedynie tych nakręconych w USA). Tak czy inaczej, pomaga tu pewnie kalibracja. Problemów z reprodukcją obrazu w ciemnych scenach (poza wspomnianą posteryzacją w słabym materiałach) jednak nie dostrzegam. Nie wiem jak wyglądała sytuacja w modelach z 2016 roku, ale niemal wszyscy recenzencji wposmali o widocznej poprawie w tegorocznych modelach. Co do wypaleń - wszystko zależy ile będziesz grał i w co. Napisz ile % czasu (średnio) planujesz spędzać przy konsoli to Ci powiemy, czy możesz się spodziewać w dłuższym okresie wypaleń, czy też będziesz raczej bezpieczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w innym poście rozmawialiśmy o tym że potrafię zagrać np. 4-5 godzin na kosoli ale potem 3 dni nie zagrać albo tydzień. Nagle dwa trzy dni znowu pograć więcej i zmienić że serial cały pyknę. Godzinka jakiś informacyjnych i sport leci sobie tenis US open w tle np. eurosporty polsaty sport i inne też mają loga prawda. Zagram godzinkę pojadę pograć w tenisa do pracy przyjadę też coś zagram w nocy tak to wygląda. Konsola seriale filmy sport coś informacji tak to wygląda ale znając życie to będę dbał by oled wytrzymał. Widziałem taki filmik na youtube chyba programu Top Gear nowego reklamowy i pokazane było na LCD i OLed no to kamera na wnętrze auta i prowadzącego i się przeraziłem bo połowę siedzenia z gosciem na Oledzie była czarna plama a na LCd było wszystko wyraźnie widać. Mówię ładna jazda. Gdzieś wcześniej jeszcze czarna scena koleś w jakimś płaszczu też guziki mało widoczne hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Hiszpan_007 napisał:

Szkoda że coś dodają poprawiają partoląc inną sprawę kiedyś to było łatwo bo wszystko szło do przodu i było tylko lepsze hehehe

Ten proces migracji i ustalania ostatecznego zwycięzcy standardu HDR jeszcze będzie trwał i to pewnie jeszcze wiele, wiele lat, bo zawartości HDR jest obecnie jak na lekarstwo. Najlepiej na razie tu rokuje według mnie Dolby Vision (bluray UHD w HDR) i HLG (HDR z satelity). Jeśli chodzi o kodek to na prowadzeniu jest obecnie HEVC (następca MPEGa), chociaż VP9 i AV1 mogą to zmienić wkrótce (tysiące materiałów HDR na youtube dostępne jest wyłącznie w formacie VP9.2) przynajmniej jeśli chodzi o streaming typu Netflix/Amazon/Showmax. Na LG masz jednak wszyskie najważniejsze kodeki i formaty HDR, które Ci spokojnie wystarczą na te 3-5 lat :) 

Przed chwilą, Hiszpan_007 napisał:

Już w innym poście rozmawialiśmy o tym że potrafię zagrać np. 4-5 godzin na kosoli ale potem 3 dni nie zagrać albo tydzień. 

A faktycznie, zapomniałem :blink: Te 4-5 godzin w jednej sesji to trochę za dużo - najlepiej będzie jak w ustawieniach ustawisz (o ile to możliwe) przezroczysty lub niejaskrawy HUD i nie będzie problemu.

3 minuty temu, Hiszpan_007 napisał:

Widziałem taki filmik na youtube chyba programu Top Gear nowego reklamowy i pokazane było na LCD i OLed no to kamera na wnętrze auta i prowadzącego i się przeraziłem bo połowę siedzenia z gosciem na Oledzie była czarna plama a na LCd było wszystko wyraźnie widać. Mówię ładna jazda. Gdzieś wcześniej jeszcze czarna scena koleś w jakimś płaszczu też guziki mało widoczne hehe

Po takich filmach niewiele się dowiesz niestety - kamera nie wszystkiego wyłapie - to samo dotyczy zdjęć. Telewizor mógł nie być skalibrowany, kamera mogła nie wyłapać tak niskich poziomów szarości (ale widocznych okiem). Tak samo było po pewnym zdjęciu tu na hdtv - wielu mówiło że nie widziało poziomów szarości na zdjęciu, ale w rzeczywistości po prostu aparat nie był w stanie wyłapać tak niskich poziomów szarości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Hiszpan_007 napisał:

Widziałem taki filmik na youtube chyba programu Top Gear nowego reklamowy i pokazane było na LCD i OLed no to kamera na wnętrze auta i prowadzącego i się przeraziłem bo połowę siedzenia z gosciem na Oledzie była czarna plama a na LCd było wszystko wyraźnie widać.

Skalibrujesz oleda i też będzie malina. Fabryczne tryby są po prostu do [beeep]y.

 

18 godzin temu, Subman napisał:

Tak czy inaczej, pomaga tu pewnie kalibracja

To Ty jeszcze nie skalibrowałeś tego swojego cudeńka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mr.Hankey napisał:

To Ty jeszcze nie skalibrowałeś tego swojego cudeńka?

"Skalibrowałem" sobie C7 posługując ustawieniami z rtings :rolleyes: Wiem, że ciężko to nazwać kalibracją, ale i tak efekt jest lepszy niż w trybie "Kino". Wkrótce pewnie zamówię prawdziwą kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9/6/2017 o 22:55, JARUL napisał:

Wziąłbym pod uwagę jeszcze  Sony 75 XE9405  naprawdę fajny sprzęt  , jakość wykonania bardzo wysoka ,obraz nc+ hd ,HDR  świetny  , mam ten sam dylemat  co do wyboru tv ,

Gdyby DX900 miał 75 cali  to nawet bym nie mrugnął ,brałbym . W  rozmiarze  70/75  tak naprawdę  jest tylko samsung 77KS9500 już ciężko dostępny , 75ZD9, 75xe9005 jak dla mnie bez szału , oraz właśnie  75 xe9405 powiem szczerze że urzekł mnie ostatnio ten tv kosztuje prawie 29 tys. ale można śmiało się targować z ceną  . W OLED taki rozmiar jak

75 cali  cenowo zabija .

Zarówno 75xe9405 (26-30tys) jak i 75xe9005 (ok, 20 tys) nie mieszczą się w budżecie. 65C7v można już nabyć za ok. 14 tys. Pytanie jest czy ma jakąś konkurencję?

Dnia 9/6/2017 o 20:28, Mr.Hankey napisał:

Na spadek cen wcześniej niż w grudniu raczej nie ma co liczyć... Poza tym nie należy się też spodziewać, że przyszłoroczne modele flagowych wyświetlaczy będą w jakiś wyraźny sposób lepsze od obecnych, więc jak dla mnie nie ma na co czekać. Na topowe 75" Cię nie stać (75ZD9), a to, co zmieści się w budżecie w tej wielkości będzie po prostu wyraźnie słabsze jakościowo od 65" odpowiedników. Więc masz dylemat, albo topowa jakość, albo rozmiar. 3,5 metra to jest maksymalna odległość, która powinna być zadowalająca dla 65" telewizora, ale to polecam mimo wszystko przetestować żebyś później nie pluł sobie w brodę. Osobiście oglądam 65" z 3m i jest ok, ale czasem chciałoby się jednak więcej. A w przypadku 65" sprawa jest już bardzo prosta - OLED/ZD9/DX900. Szybki bilans plusów i minusów tych telewizorów i masz odpowiedź co brać, a na co z tej trójki byś się nie zdecydował, to i tak powinieneś być zadowolony.

Właśnie o to chodzi żeby nie pluć sobie w brodę, pytanie jest dalej aktualne: 65" OLED LG lub 75" ....???

Może ten o którym pisałem na początku: 75XE8596?

Za jedyne 12tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...