Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem z ciekawości o cenę wersji 75 cali, to Pan kiki powiedział 9999 zł + uchwyt+montaż+dostawa gratis. Cena chyba całkiem ok jak na tak duży tv :) poczekam aż będzie gdzieś dostępny to zobaczę jak na żywo się prezentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem z ciekawości o cenę wersji 75 cali, to Pan kiki powiedział 9999 zł + uchwyt+montaż+dostawa gratis. Cena chyba całkiem ok jak na tak duży tv  poczekam aż będzie gdzieś dostępny to zobaczę jak na żywo się prezentuje

Cena bardzo, bardzo dobra. Sprawdzić na żywo (jak już bedą dostępne) i jak nie zauważy się "niedociągnięc" to BRAĆ i się cieszyć.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem wersji 55 cali i 65 cali. Z tego co wyczytałem, na mniejszej matrycy nie widać tak bardzo jej niedociągnięć czyli w tym przypadku płynności.
Z drugiej strony fajnie byłoby powiesić sobie takiego kolosa na ścianie :) Szkoda, że nie ma możliwości zobaczenia sobie na żywo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.08.2017 o 22:38, 2015 napisał:

nie ma efektu "cofania się" ruchu.

To nowość.

Nowość? To zagadnienie stare jak świat, a przynajmniej stare jak filmy 24p i telewizory mające problem z obsługą tegoż formatu :) Starzy wyjadacze na pewno pamiętają pierwsze ekrany LCD, które nie potrafiły przyjąć takiego sygnału i odtwarzacz wypuszczał 24p jako 60p. W konsekwencji co trzecia klatka obrazu trwała chwilę dłużej niż dwie poprzednie i ludzkie oko, śledzące płynnie poruszający się obiekt nieznacznie go wyprzedzało, co sprawiało wrażenie jakby cofał się o kilka pikseli.

Tak samo bywa obecnie w najniższych modelach telewizorów, które nie potrafią natywnie obsłużyć 24Hz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałem na forum, źeby zobaczyć co tam ciekawego w temacie TCLa słychać a tu znowu o Kikim tylko Chyba najrozsądniej byłoby umówić się, źe spuszczamy kurtynę milczenia na tego pana i jego wymysły, bo z forum technologicznego robi się niepotrzebnie forum plotkarskie

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Oj tam...mała odskocznia od prozy życia.
Śmiech i czasami wkurF to samo zdrowie. ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek o TCLu, nikt o tym handlarzu jednego słowa by pewnie nie napisał, gdyby on bzdur o tym modelu na masową skalę nie wprowadzał do obiegu i tyle. A tak trzeba prostować i tłumaczyć...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad wyborem wersji 55 cali i 65 cali. Z tego co wyczytałem, na mniejszej matrycy nie widać tak bardzo jej niedociągnięć czyli w tym przypadku płynności.
Z drugiej strony fajnie byłoby powiesić sobie takiego kolosa na ścianie  Szkoda, że nie ma możliwości zobaczenia sobie na żywo...
Zapomniałem dodać pytania... :D
Jaki rozmiar moglibyście mi polecić? :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będę zdania, że jak największy. Jeżeli masz +3m to spoooookojnie 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies mozna kupic TCL 55 cali w UK lub z wysylka do UK? i jak z gwarancja w UK?

Edytowane przez barylkaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gmeru napisał:

Zawsze będę zdania, że jak największy. Jeżeli masz +3m to spoooookojnie 65".

Zastanawiam się jeszcze nad LG E910V, w sumie można dostać w podobnej cenie co 65". Tylko nie wiem czy warto pakować tyle kasy w 2 letni model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzies mozna kupic TCL 55 cali w UK lub z wysylka do UK? i jak z gwarancja w UK?
Poszukaj w sklepach w uk :D
Ps.podpowiem, że nie ma.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/6/2017 at 10:13 PM, kkubanczykk said:

Zastanawiam się nad wyborem wersji 55 cali i 65 cali. Z tego co wyczytałem, na mniejszej matrycy nie widać tak bardzo jej niedociągnięć czyli w tym przypadku płynności.
Z drugiej strony fajnie byłoby powiesić sobie takiego kolosa na ścianie :) Szkoda, że nie ma możliwości zobaczenia sobie na żywo...

Mam U65C7006 i obawiałem się trochę, czy nie za duży. Nie jest za duży. Przesiadka z 50" plazmy na 65" to 2 dni adaptacji. Teraz wydaje się 'normalny'. Kupuj największy jaki się da, inaczej 4K nie zobaczysz :)

Edytowane przez jakub_a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jakub_a napisał:

Mam U65C7006 i obawiałem się trochę, czy nie za duży. Nie jest za duży. Przesiadka z 50" plazmy na 65" to 2 dni adaptacji. Teraz wydaje się 'normalny'. Kupuj największy jaki się da, inaczej 4K nie zobaczysz :)

Może trochę nie na temat samego TCLa, ale jak się ma konieczność wyboru TV 65" aby zobaczyć 4K do tekstów w sieci o tym, że monitor FHD 27"+ już się nie nadaje do użytku i przy 27" trzeba iść w 4K? :P

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o monitorze komputerowym to zwróć uwagę na odległość od monitora.  Zazwyczaj to kilkadziesiąt centymetrów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jakub_a napisał:

Mam U65C7006 i obawiałem się trochę, czy nie za duży. Nie jest za duży. Przesiadka z 50" plazmy na 65" to 2 dni adaptacji. Teraz wydaje się 'normalny'. Kupuj największy jaki się da, inaczej 4K nie zobaczysz :)

A jak wrażenia? Miałeś plazmę a teraz LCD i czy cię coś w tym TCL razi na pierwszy rzut oka czy raczej jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, szpaksonus said:

A jak wrażenia? Miałeś plazmę a teraz LCD i czy cię coś w tym TCL razi na pierwszy rzut oka czy raczej jest ok?

Nigdy nie miałem LCD, więc razi mnie sam fakt, że jest coś takiego jak ograniczone kąty patrzenia oraz Backlight bleed i nierównomierność podświetlenia. No ale oczywiście wiedziałem o tym kupując ten TV.

Każdy inny parametr obrazu oprócz tych wymienionych na plus dla TCL.

Jak masz więcej pytań, pisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak twoim zdaniem radzi sobie system android?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno c70 49''. Podziele się wstępnymi wrażeniami : 

Obraz : dobry, ostry, kolory OK. Więcej nie będę się rozpisywał bo nie jestem specjalistą w temacie. Mam porównanie np. do Phillipsa 43PUS6501 - spora róznica na plus dla TCL'a

Android : działa bardzo dobrze. Nie wysypuję się, jest płynny, doinstalowywane apki (np. Kodi) też nie generują problemów. Bez marudzenia odtwarza filmy z pendrive, radzi sobie z napisami.

Dźwiek : jak na klasę telewizora bardzo dobry. Spokojnie można oberzeć coś "na szybko" bez uruchamiania soundbara/głośników. 

Sport : nie ma tragedii. Czuć, że to nie 100Hz ale jakość jest "do zaakceptowania". Nie mam ochoty wyrzucać TV przez okno przy każdym włączeniu piłki nożnej ;)

Na dodatkowy plus można zaliczyć wygląd - prezentuje się naprawdę ładnie. 

Niestety, mój egzemplarz ma chyba wadę podświetlenia matrycy i czarna plansza wygląda mniej-więcej tak : 

https://hdtvpolska.com/forum/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://www.tuningmax.pl/ALLEGRO3/IMG_0003.JPG&key=04c02b9f13157e004166f15d79b29ac06fec5fae7d279611d28678f55868b2a9

To akurat losowe zdjęcie z forum - zdjęcie TCL'a mogę zrobić wieczorem. 

Bedę więc chyba zmuszony oddać TV. Szkoda, bo zapowiadało się bardzo dobrze.. Przy okazji : znacie jakiś dobry sposób na sprawdzenie podświetlenia matrycy?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kenro napisał:

Bedę więc chyba zmuszony oddać TV. Szkoda, bo zapowiadało się bardzo dobrze.. Przy okazji : znacie jakiś dobry sposób na sprawdzenie podświetlenia matrycy?  

Pobierz i wrzuć na pendrive'a:

203_Black_Uniformity.png

Podświetlenie ustaw takie jak do wieczornego oglądania bez oświetlenia (czyli raczej niskie) i pokaż jak na zdjęciu to wygląda.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, red_spider napisał:

Widzę że tv jest dostępny w neo24.

w neonet.pl - też

Mają sklepy stacjonarne, może będzie szansa zobaczyć na żywo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do neonetów w okolicy i nie mają tego tv na stanie, jedynie do zamówienia przez internet a niektórzy sprzedawcy wogóle byli zdziwienia firmą tcl i mówili że nie prowadzą takich w sprzedaży heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zweryfikował ktoś czy model 75" U75C7006 ma matrycę 120hz ?

Mam dylemat pomiędzy TCL 75" a Philipsem 65PUS7601 - kusi mnie ambilight. Siedzę 3,5m od tv, sportu nie oglądam, głównie tv i filmy z pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mavic napisał:

Czy zweryfikował ktoś czy model 75" U75C7006 ma matrycę 120hz ?

Mam dylemat pomiędzy TCL 75" a Philipsem 65PUS7601 - kusi mnie ambilight. Siedzę 3,5m od tv, sportu nie oglądam, głównie tv i filmy z pc.

Nikt Ci nie zweryfikuje tego, dlatego że aby to zrobić trzeba mieć dostęp do takiego sprzętu a póki co wszyscy poważni ludzie o TCL rozmawiają a w dobrych sklepach go wciąż  nie ma. Najlepiej zadaj oficjalne pytania do TCL.

65 cali przy 75 calach wygląda na wielkość  jak Seicento  przy Mercedesie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od TCL.

tcl.jpg

Dopytałem jeszcze o model 65" i znowu ekspresowo przyszła odpowiedź.

tcl2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...