Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU7000 / MU7002T TEST telewizora Ultra HD 2017 120Hz!

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie
C
TrmmSe3e3TfmmSe3e32ezihtģ

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem do Samsunga o wyjaśnienie różnic modelów 7002/7042/7052/7072 oraz braku ich oficjalnej specyfikacji na http://www.samsung.com/pl/tvs/

Odpowiedź:

Cytat

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.
 Rozumiem, że chodzi Panu o porównanie najnowszych modeli telewizorów. 
 Modele UE55MU7042, UE55MU7052 i UE55MU7072 są dokładnie identyczne, różnią się jedynie kanałami dystrybucji i dostępne są w innych sklepach, natomiast model UE55MU7002 trochę się różni od tych dwóch wcześniejszych. 
 Model UE55MU7002 jest srebrny, natomiast telewizory UE55MU7042/52/72 są ciemno tytanowe. 
 Kolejna różnica to pilot, w modelu MU7002 jest to czarny, plastikowy pilot o symbolu TM1750, a w telewizorach MU7042/52/72 pilot jest srebrny, aluminiowy o symbolu TM1790. 
 Ostatnia różnica to jeden z systemów podnoszenia jakości obrazu UHD w tych odbiornikach. Telewizor MU7002 posiada funkcję UHD Dimming, natomiast odbiorniki MU7042/52/72 dysponuje funkcją Supreme UHD Dimming, co przekłada się na PQI (Picture Quality Index) większy o 100 punktów w modelach MU7042/72. Daje to ostateczne porównania PQI 2400 w modelach MU7042/52/72 do 2300 w modelu MU7002. 
 Informacje odnośnie tych telewizorów powinny się pojawić na naszej stronie internetowej do końca bieżącego miesiąca.

"

 

Czy ktoś kto ma MU7000 może potwierdzić, że tv ma podwójny tuner.

Niemieckie serie MU7009 mają, słowackie MU7002 też mają, ale nadal pewności nie mam.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że Miracast / Screen Mirroing w MU7042 działa bardzo szybko. Porównywałem z KS8000 (działał tylko tryb "drugi ekran") i XE8505 (obraz na tv był z opóźnieniem 1-2 minut !!!)

Ja już jestem zdecydowany na UE55MU7000, tylko czekam na okazję. Na dziś 4858,50 w sferisie, ale będzie jeszcze taniej.

W zeszłym tygodniu sony 55XE8505 w saturnie kosztował ok 4850zł (dziś na ceneo 5428) i  co ciekawe nawet w Sony Center jak zapytałem o cenę do zapłaty, to chcieli obniżyć  do tej z saturna (czyli 600zł mniej niż cena na półce). Ostatecznie jednak android i słaby miracast przesądziły, że czekam na Samunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do Polski nie wysyłają chociaż z rtings.com wiem, ze to bardzo zacne telewizory. P.S. Coś przypadkowo mi się wysłało w poście niżej- niestety z tapatalk nie mogę usunąć:/d9e969cf083f0b99c6b40191929d3716.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, emo94 napisał:

 Ostatnia różnica to jeden z systemów podnoszenia jakości obrazu UHD w tych odbiornikach. Telewizor MU7002 posiada funkcję UHD Dimming, natomiast odbiorniki MU7042/52/72 dysponuje funkcją Supreme UHD Dimming, co przekłada się na PQI (Picture Quality Index) większy o 100 punktów w modelach MU7042/72. Daje to ostateczne porównania PQI 2400 w modelach MU7042/52/72 do 2300 w modelu MU7002. 

Serio coś takiego napisali, uznali że to ostatnia i najmniej ważna różnica, i nie napisali czym jest ten niezwykły UHD Dimming, nie mówiąc o niesamowitym Supreme UHD Dimming? :lol: To tylko potwierdza moją teorię, że obrazowo nie mają prawa się różnić. W piloty jestem w stanie uwierzyć, podobnie tunery.

Panasonic w odmianach DX700 też dodawał im trochę w przeliczniku, żeby nie było że to ten sam sprzęt.

Edytowane przez JarekWML
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj wersję z tytanowe wykończeniem i wygląda bardziej "Pro" od srebrnej ramki na wysoki połysk :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostałem szczęśliwym nabywcą 7042 :) szczęście moje trwało krótko :D nie mogę pobrać aktualizacji on-line, nie wiem czy samsung ma coś na serwerach uwalone, bo moja sieć działa (próbowałem i wifi i po kablu) a wyskakuje info o niestabilnym połączeniu...w związku z brakiem aktualizacji nie działają niektóre aplikacje, zatem ostatnia nadzieja w aktualizacji z USB ... Potwierdzam info o różnicach między 7002 a 7042 i innymi, też takie otrzymałem :P mam nadzieję, że się wszystko pięknie zaktualizuje i będzie śmigać :)

 BTW. wie ktoś co zrobić z mkv, którego nie chce pociągnąć, bo format pliku nieobsługiwany? Może rozdzielczość za mała, albo fps nie taki, albo dysk v pendrive za wolne... sam nie wiem... MKV uwielbiam :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Za mną chodzi wersja 65 cali. Pomijając parametry, to 7042 wygląda dużo fajniej niż 7002... (co prawda 5 stówek różnicy w cenie ale ładniejszy jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zostałem szczęśliwym nabywcą 7042  szczęście moje trwało krótko  nie mogę pobrać aktualizacji on-line, nie wiem czy samsung ma coś na serwerach uwalone, bo moja sieć działa (próbowałem i wifi i po kablu) a wyskakuje info o niestabilnym połączeniu...w związku z brakiem aktualizacji nie działają niektóre aplikacje, zatem ostatnia nadzieja w aktualizacji z USB ... Potwierdzam info o różnicach między 7002 a 7042 i innymi, też takie otrzymałem  mam nadzieję, że się wszystko pięknie zaktualizuje i będzie śmigać
 BTW. wie ktoś co zrobić z mkv, którego nie chce pociągnąć, bo format pliku nieobsługiwany? Może rozdzielczość za mała, albo fps nie taki, albo dysk v pendrive za wolne... sam nie wiem... MKV uwielbiam
U mnie bez problemu odtwarza MKV po sieci. Wykrywa też HDR z REMUXów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎07‎-‎27 o 22:22, emo94 napisał:

w euro można jeszcze o 1% obniżyć cenę:

https://www.refunder.pl/sklepy/rtv-euro-agd-1936

 ...w  rtv-euro-agd  do  dzisiaj  17 .08  można  go  kupić  55mu7042 z  kartą  podarunkową 500...aktywuje  się  po  zakupie  w  10 minut...skorzystałem z  tego  i  dokupiłem  dodatkową  gwarancję ..zdecydowanie  ładniejszy  od  7002 w MM nie  ma  tej  świecącej  srebrnej  listwy  na  dole  i  nóżek

...i  oczywiście  pilocik  ładniejszy  mały  w  obudowie  metal ..jak  na  zdjęciu   ...pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zmierzyć długość przewodu one connect? Przy okazji także długość przewodu zasilającego? Z góry duże dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2017 o 00:15, lycone napisał:
Dnia 27.07.2017 o 10:10, VoyteKKS napisał:
Wczoraj zostałem szczęśliwym nabywcą 7042 emoji4.png szczęście moje trwało krótko emoji3.png nie mogę pobrać aktualizacji on-line, nie wiem czy samsung ma coś na serwerach uwalone, bo moja sieć działa (próbowałem i wifi i po kablu) a wyskakuje info o niestabilnym połączeniu...w związku z brakiem aktualizacji nie działają niektóre aplikacje, zatem ostatnia nadzieja w aktualizacji z USB ... Potwierdzam info o różnicach między 7002 a 7042 i innymi, też takie otrzymałem emoji14.png mam nadzieję, że się wszystko pięknie zaktualizuje i będzie śmigać emoji4.png
 BTW. wie ktoś co zrobić z mkv, którego nie chce pociągnąć, bo format pliku nieobsługiwany? Może rozdzielczość za mała, albo fps nie taki, albo dysk v pendrive za wolne... sam nie wiem... MKV uwielbiam emoji3.png

U mnie bez problemu odtwarza MKV po sieci. Wykrywa też HDR z REMUXów

w MKV jak plik jest za bardzo skompresowany i wycięte są klatki to nie ruszy, musi być minimum 30 fps, co wynika z tabeli w instrukcji. Co do aktualizacji i apek trzeba było zmieni ć DNS na Google'owy i ruszyły :D muszę przyznać, że jakość obrazu kozacka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

czy ktoś porównywał może jak w tym modelu wygląda różnica w płynności i rozmyciu obrazu w modelu 49" względem większych?

Niestety wszystkie recenzje opisują modele większe gdzie jest 120Hz a o praktycznej różnicy nie ma ani słowa.

49" to maks, który chciałbym kupić (pokój 20m2 odległość od ekranu 1,8m) ale zastanawiam się czy do sportu, który sporo oglądam ten mniejszy model by sie nadał?

 

Ewentualnie może ktoś mógłby polecić jakiś inny tv z dającym się zauważyć efektem HDR i w okolicach  4k zł?

Edytowane przez pinkibass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce a nie uplynniacz... Mogli wstawić 60hz co diametralnie zmieni parametry tv I czytanie recenzji 55 calowego mija się z celem. Częsty zabieg producentów tv. W szczegulnosci Samsunga.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kKadajo napisał:

Matryce a nie uplynniacz... 

Hmm, to proszę wytłumacz czemu 120Hz działa dopiero po włączeniu uplynniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według wszystkich informacji wystawiona jest matryca 60hz w modelu 49" a we wszystkich większych już 120Hz

 

Szczegółów technicznych  to tam już aż tak nie ogarniam więc piszę co przeczytałem :)

 

Pytanie jakie to ma znaczenie w praktyce i czy to dyskwalifikuje ten model 

 

Edytowane przez pinkibass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony zdecydowanie lepsza jakość obrazu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kKadajo napisał:

Sony zdecydowanie lepsza jakość obrazu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Co jest zdecydowanie lepsze bo nie rozumiem? Chyba tylko cena bo jest droższy :D  Oglądałem tego Soniaka i jakoś na mnie nie zrobił wrażenia :) 

Edytowane przez Kris_46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...