Skocz do zawartości
Gmeru

LG OLED W7 Signature zapowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

LG OLED W7 Signature zapowiedź

Firma LG kontynuuje rozwój technologii OLED. Jako dominujący producent matryc i telewizorów organicznych pokazuje, że niema już odwrotu od powolnego ale postępującego procesu zastępowania wyświetlaczy LCD technologią, która w segmencie premium nie ma sobie równych. Widać to też po innych firmach jak Sony, Panasonic, Philips, Loewe czy Toshiba, które w ofercie premium mają już tylko telewizory w organicznej wersji. Nikt jednak nie spodziewał się, że tak szybko użytkownik końcowy dostanie możliwość zawieszenia na ścianie czegoś co przypomina nie telewizor ale tapetę na której widać będzie ruchomy obraz. A takim właśnie telewizorem jest najnowsze osiągnięcie koreańskiego producenta czyli model Signature W7 o nowatorskim designie „Picture-on-Wall”.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo marzenie, dla tego marzenie. W salonie nie mam mozliwości powieszenie TV na ścianie. Musi wisieć na wysięgnikowym wieszaku.

Za to w sypialni i owszem :) .

 

Wydaje mi się, że takie designerskie rozwiązanie jest do dużych salonów w nowoczesnym ale spartańskim stylu.

Coś jak tu:

outstanding-airy-home-living-room-with-w

 

Natomiast tu lepiej by pasował w "zwykłej" obudowie ale wstawiony w białe, pasujące stylem ramy. 

white-wooden-font-b-living-b-font-font-b

 

T też wyglądałby zarabiście:

Living-Room-Modern-Ideas-living-room-wit

 

 

A tu raczej porażka:

 

modern-living-room-designs-tv-placement-

 

700 nitów. Ciut jaśniejszy niz seria 6. Ciekawi mnie jak będzie wyglądać biała plansza.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PMCOMP jak każda elektronika użytkowa, tak ten TV nie jest dla każdego i nie będzie pasować wszędzie. Zastanawiam się nad tym TV, tylko 3D brak, które ma świetny E6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV super, tylko ten soundbar mocno przeszkadza. Nie rozumiem aktualnego trendu, że topowe modele mają soundbary - ludzie je kupujący raczej mają kino domowe i nie jest im potrzebny. Elektronikę można by dać w osobnej skrzynce, ale 2-3x mniejszej. Zresztą gdzieś czytałem, że jest wersja PRO która nie ma soundbara. 

Ja bym go właśnie chciał powiesić w sypialni i mam idealne miejsce na skrzynkę w całkiem dużej wnęce pod TV, ale już nie na soundbar i psuje to "cienkość" panelu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nawet na zdjęciu widać, że ten soundbar pasuje jak pięść do nosa. Szczególnie te dwa "krążki" na górze po obu bokach.

Ciekawe gdzie jest odbiornik podczerwieni, w ekranie czy w soundbarze? Stawiam na soundbar niestety. Inaczej mozna by go zamknąć w szafce i nie kaleczyć oczu.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jestem przekonany o braku

Cytat

odwrotu od powolnego ale postępującego procesu zastępowania wyświetlaczy LCD technologią ... OLED

Samsung rok czy dwa lata temu robił OLEDy, po czym się z tego wycofał i dziś nie ma w ofercie ani jednego modelu OLED. Pozostali liczący się producenci (Sony, Panasonic) mają po jednym dyżurnym modelu i tyle w temacie. OLED nie ma samych zalet - ma i wady w stosunku do LCD (nie mówię nawet o dwukrotnie wyższej cenie OLEDów). Więc pożyjemy, zobaczymy. Z plazmami też było tak, że się wszyscy zachwycali i mówili jaki to świetny obraz - ja po przejsciu z 4-letniej, niezłej plazmy na najnowszy QLED Samsunga byłem w szoku jak kiepski obraz był na plaźmie...

Edytowane przez stapoz
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, stapoz napisał:

Wcale nie jestem przekonany o braku

Samsung rok czy dwa lata temu robił OLEDy, po czym się z tego wycofał i dziś nie ma w ofercie ani jednego modelu OLED. Pozostali liczący się producenci (Sony, Panasonic) mają po jednym dyżurnym modelu i tyle w temacie. OLED nie ma samych zalet - ma i wady w stosunku do LCD (nie mówię nawet o dwukrotnie wyższej cenie OLEDów). Więc pożyjemy, zobaczymy. Z plazmami też było tak, że się wszyscy zachwycali i mówili jaki to świetny obraz - ja po przejsciu z 4-letniej, niezłej plazmy na najnowszy QLED Samsunga byłem w szoku jak kiepski obraz był na plaźmie...

A nie 5 - 6 lat temu? Tylko to była inna technologia OLED, która przysparzała problemy. I nie produkował tylko pokazywał sample na targach, a to wielka różnica.

A ja bawiąc się QLEDem w Media Markcie nie mogę wyjść z podziwu jak fatalną i zmieniającą się czerń pod kątami ma ten flagowy telewizor S :) .

Uwaga trochę w złym wątku chyba bo największa zaletą opisywanego tu telewizora nie jest to, że jest OLEDem tylko że jest płaski jak naleśnik.

NA CAŁEJ POWIERZCHNI !!! I na ścianie wygląda jak wygląda. Powieś tego QLEDa i porównaj.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ocena TV po zabawie w MediaMarkt ma się na ogół nijak do oceny podczas oglądania TV w domu. Jeśli chodzi o kąty to wiadomo, że nie jest to domena LCD - ale dla mnie bez znaczenia bo nigdy nie oglądam TV pod kątem większym niż 10 stopni - czyli prawie na wprost. Więc nie ma to znaczenia - pod kątem ekraz zmienia się z prostokątu w trapez (na skutek perspektywy) - to ci nie przeszkadza?

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak się zmienia w skurwionym ekranie :) .

WYMODEROWANO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Piękny tekst!

Tak, jak się nie ma argumentów na odpowiedź, to się wali coś od rzeczy, byle arogancko i chamsko... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, stapoz napisał:

(nie mówię nawet o dwukrotnie wyższej cenie OLEDów)

Teraz już nie, 55B6 można kupić za mniej niż 8 tysięcy, więc porównywalnie z LCD.

 

4 godziny temu, pmcomp napisał:

A nie 5 - 6 lat temu? Tylko to była inna technologia OLED, która przysparzała problemy. I nie produkował tylko pokazywał sample na targach, a to wielka różnica.

To się chyba dało kupić w USA. Ich RGB OLED był lepszy od WRGB LG, ale jednocześnie dawał dużo gorsze uzyski. Niestety dostawca technologiczny Samsunga od ekranów OLED radzi sobie źle (dlatego nie mają nic w ofercie) i stąd wciąż idą w marketing. Ale jestem święcie przekonany, że ich R&D cały czas pracuje nad OLED-ami i kiedyś uda im się wprowadzić na rynek własny produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie Poloniści proponuję , uwaga słuszna to OK ale krótka zamiast długich wywodów. Skupmy się raczej na meritum bo to ważniejsze. Każdy może mieć inne zdanie. Ja mam jeszcze poczciwą plazmę KURO i na pewnie nie zmieniłbym jej na SK czy KS czy QLEDA Samsunga, Mam w bliskiej rodzinie ubiegłoroczny Samsung 55\" (curved , niestety) i widzę to co chcę to fakt a powracam do domu i jednak wolę swoje KURO ale to jest moje zdanie tylko. Dla mnie alternatywą jest tylko OLED może W7 czy następny W8? tylko ta cena i to jest problem na razie. Ta konstrukcja typu \"plakat\" to jest majstersztyk. Mam nadzieje ,że nie będę wymoderowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, leszek2016 napisał:

 Ja mam jeszcze poczciwą plazmę KURO i na pewnie nie zmieniłbym jej na (...) KS czy QLEDA Samsunga.

A zdaje sobie kolega sprawę, że za dnia każdy z tych tv wciąga "Kuraka" mała dziurką? A wieczorowa pora ks9500 spokojnie da lepszy obraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zakrzywiony" od "curved" a po włosku "curva" to zakręt. Ja załapalem ale nie wszyscy jak widać, słychać i czuć. :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, christoff.w napisał:

"zakrzywiony" od "curved" a po włosku "curva" to zakręt. Ja załapalem ale nie wszyscy jak widać, słychać i czuć. :D


 

Ja nie załapałem. W Polsce kur**a znaczy to co znaczy. Zakręt po włosku to "turno". Może chodziło o angielskie "curve"? Tak czy inaczej skojarzenia dość odległe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie załapałem. W Polsce kur**a znaczy to co znaczy. Zakręt po włosku to "turno". Może chodziło o angielskie "curve"? Tak czy inaczej skojarzenia dość odległe....

Pardons! Z hiszpańskiego

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Xisiek napisał:

A zdaje sobie kolega sprawę, że za dnia każdy z tych tv wciąga "Kuraka" mała dziurką? A wieczorowa pora ks9500 spokojnie da lepszy obraz :)

Jakoś nie zdaję sobie z tego sprawy i bez urazy ale to tylko twoje zdanie. Z KS'em mam ciągłą styczność ale po powrocie do  domu nie muszę tego Kuraka oglądać przez jakąkolwiek dziurkę. A z tą wieczorową porą to już przewaliłeś do reszty. Twoje zdanie twoja broszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, leszek2016 napisał:

Jakoś nie zdaję sobie z tego sprawy i bez urazy ale to tylko twoje zdanie. Z KS'em mam ciągłą styczność ale po powrocie do  domu nie muszę tego Kuraka oglądać przez jakąkolwiek dziurkę. A z tą wieczorową porą to już przewaliłeś do reszty. Twoje zdanie twoja broszka.

To fakty, choć widzę, że wolisz mieć odmienne zdanie. Możemy podyskutować merytorycznie zobaczymy, kto ma rację. Jaki to dokładnie model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz skalibrowany Samsung ks9500 i potam kuraka. Może zmienisz zdanie. Ja zmieniłem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z porównywaniem LCD do 10-letnich plazm. Plazma zdechła, podobnie jak kasety magnetofonowe i czarno-białe TV. Jeszcze nie dawno podstarzali, nie akceptujący i nie nadążający za rozwojem technologicznym goście wykłócali się nad wyższością CRT nad wszystkim innym. Moja 4-letnia plazma ST60 przegrywa z 3-letnim Samsungiem e5500 (mam obydwa). W momencie kupowania poziom czerni był gorszy od sprzedawanych w tym czasie LCD z wyższej półki - różniła je tylko cena na korzyść plazmy Panasonica (5tys zl vs 7-8tys za 55" LCD). Wyłącz plazmę i zobacz jakiego koloru jest ekran - ten szary (lub zielony) kolor, który zobaczysz to max. czerń jaką mógłby uzyskać ten TV (w rzeczywistości, po włączeniu jest jeszcze jaśniejszy). Postaw obok dowolny LCD średniej lub wyższej klasy w normalnych warunkach oświetleniowych w jakich ogląda się TV - nie w wyimaginowanym, teoretycznym środowisku w nocy przy zgaszonych wszystkich światłach - i porównaj poziom czerni przy podobnie ustawionej jasności obrazu. To, że kogoś nie stać na nowy TV, nie oznacza żeby udowadniać sobie, że posiadany złom technologiczny jest lepszy to nowych rozwiązań.

 

pioneer.jpg.15d13bb3bb43e1e07b047d5b8af5b36e.jpg

 

 

Edytowane przez stapoz
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, stapoz napisał:

Dajcie sobie spokój z porównywaniem LCD do 10-letnich plazm. Plazma zdechła, podobnie jak kasety magnetofonowe i czarno-białe TV. Jeszcze nie dawno podstarzali, nie akceptujący i nie nadążający za rozwojem technologicznym goście wykłócali się nad wyższością CRT nad wszystkim innym. Moja 4-letnia plazma ST60 przegrywa z 3-letnim Samsungiem e5500 (mam obydwa). W momencie kupowania poziom czerni był gorszy od sprzedawanych w tym czasie LCD z wyższej półki - różniła je tylko cena na korzyść plazmy Panasonica (5tys zl vs 7-8tys za 55" LCD). Wyłącz plazmę i zobacz jakiego koloru jest ekran - ten szary (lub zielony) kolor, który zobaczysz to max. czerń jaką mógłby uzyskać ten TV (w rzeczywistości, po włączeniu jest jeszcze jaśniejszy). Postaw obok dowolny LCD średniej lub wyższej klasy w normalnych warunkach oświetleniowych w jakich ogląda się TV - nie w wyimaginowanym, teoretycznym środowisku w nocy przy zgaszonych wszystkich światłach - i porównaj poziom czerni przy podobnie ustawionej jasności obrazu. To, że kogoś nie stać na nowy TV, nie oznacza żeby udowadniać sobie, że posiadany złom technologiczny jest lepszy to nowych rozwiązań.

 

pioneer.jpg.15d13bb3bb43e1e07b047d5b8af5b36e.jpg

 

 

Dla niektórych największą role odgrywają kąty ( tak jak dla mnie) i tutaj do plazm nie ma kogo równać! nawet OLEDA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze OLED ma tak samo dobre kąty widzenia jak plazma. Po drugie nie bardzo wiem po co miałby się ktoś katować i oglądać TV pod dużym kątem? Jakieś extra, dodatkowe doznania wizualne?

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, stapoz napisał:

Po pierwsze OLED ma tak samo dobre kąty widzenia jak plazma. Po drugie nie bardzo wiem po co miałby się ktoś katować i oglądać TV pod dużym kątem? Jakieś extra, dodatkowe doznania wizualne?

 

Dokładnie, często tutaj obserwuję jakąś fascynację kątami i jak to jest jedna z najważniejszych kwestii w TV.

Nawet u kinomaniaków (nie będę z nicków wymieniać), którzy przecież z założenia powinni oglądać na wprost dla najlepszych doznań, a jednak piszą, że LCD LED nie warto kupować, a tylko OLEDa (nawet jeśli zastosowania mówią o oglądaniu na wprost z włączonym światłem), ponieważ OLED ma dobry obraz pod kątem!

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąty łapiesz bez problemu oglądając na wprost gdy siedzisz tak jak się powinno siedzieć przed np. 65". Wiele razy już o tym było w testach. Dlatego tak ważny jest ten element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...