Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Peter_21 napisał:

KaMario możesz zapodać do porównania jeszcze jakieś foty kanału HD i SD tylko z większej odległości..Z góry dzięki. I jeszcze jedno pytanie..Czy miałeś możliwość porównania swojego tv ze starszym modelem 55EG910V ? Chodzi mi czy widać gołym okiem jakąś różnice w jakości obrazu między tymi tv..

TVN HD

 

IMG_20170824_163407.jpg

5 godzin temu, Peter_21 napisał:

KaMario możesz zapodać do porównania jeszcze jakieś foty kanału HD i SD tylko z większej odległości..Z góry dzięki. I jeszcze jedno pytanie..Czy miałeś możliwość porównania swojego tv ze starszym modelem 55EG910V ? Chodzi mi czy widać gołym okiem jakąś różnice w jakości obrazu między tymi tv..

TVP Rozrywka SD

 

IMG_20170824_163841.jpg

Niestety nie miałem możliwości bezpośredniego porównania 55EG9A7V z 55EG910V, bo trzeba by te oba modele postawić obok siebie i odtworzyć ten sam sygnał przy takich samych ustawieniach odbiorników.

Widziałem dzisiaj 55EG910V w ME. Różnic w jakości obrazu nie zauważyłem. Jedno co mogę powiedzieć, to poprzedni model miał bardzo widoczną różową poświatę przy odbiciach światła od matrycy. U siebie jednak nie obserwuję tego zjawiska.

 

IMG_20170824_165317.jpg

IMG_20170824_165223.jpg

Obok 55EG910V w ME stał 65 calowy B6J i też była na nim widoczna delikatna różowa poświata przy odbiciach światła, ale nie było to aż tak bardzo zauważalne... inna matryca.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, efel napisał:

Na allegro 55B7V za 7995 zł jest od użytkownika Borys24. Macie z nim jakieś doświadczenia? Z tego co się dowiedziałem to TV od niego pochodzą z dystrybucji EU (są importowane) ale nie ma problemu z gwarancją w Polsce. Te TV ponoć są produkowane przez LG w Mławie (pewnie je tam tylko składają, ale zawsze, podejrzewam że serwis też tam mają).

Doświadczeń z tym sprzedajacym nie mam, ale ma same dobre opinie od ponad roku. Minusesm jest to, ze nie podaje żadnego telefonu. Ważnea jest gwarancja - ja wolałem nie ryzykować i kupiłem mojego C7 w dużym sklepie mimo że było drożej - wiem że nie zlikwiduje się szybko, jest blisko mnie i nie powinno być żadnych kłopotów z ewentualną rękojmią u sprzedającego. Co do serwisu - jeśli nie ma się oficjalnej gwarancji od LG Polska, to serwisy LG w Polsce przyjmują "grzecznościowo" telewizory jeśli jest dowód zakupu. W przypadku modelu B7V LG Polska nie powinno odmówić jednak naprawy gwarancyjnej, bo ten model jest też oficjalnie dystrybuowany w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, efel napisał:

Na allegro 55B7V za 7995 zł jest od użytkownika Borys24. Macie z nim jakieś doświadczenia? Z tego co się dowiedziałem to TV od niego pochodzą z dystrybucji EU (są importowane) ale nie ma problemu z gwarancją w Polsce. Te TV ponoć są produkowane przez LG w Mławie (pewnie je tam tylko składają, ale zawsze, podejrzewam że serwis też tam mają).

Do borysa dzwoniłem nie odbierał. Spróbuj zadzwonić do tego typa tylko nie wiem czy zostały mu jeszcze jakieś sztuki.

http://allegro.pl/lg-oled55b7v-55b7v-oled-4k-uhd-smart-tv-webos-hdr-i6903827989.html?snapshot=MjAxNy0wOC0xN1QyMDozNDo0MS42NTNaO2J1eWVyOzAxMDY1NmFkZGNjNDE0OGYyNDZkMDExOWRiMzJhODhlMDdmOTMzNzc3YjE4MjU0ZmE2NmViZWUwNWFjNmM3ZmQ%3D  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Subman napisał:

Doświadczeń z tym sprzedajacym nie mam, ale ma same dobre opinie od ponad roku. Minusesm jest to, ze nie podaje żadnego telefonu. Ważnea jest gwarancja - ja wolałem nie ryzykować i kupiłem mojego C7 w dużym sklepie mimo że było drożej - wiem że nie zlikwiduje się szybko, jest blisko mnie i nie powinno być żadnych kłopotów z ewentualną rękojmią u sprzedającego. Co do serwisu - jeśli nie ma się oficjalnej gwarancji od LG Polska, to serwisy LG w Polsce przyjmują "grzecznościowo" telewizory jeśli jest dowód zakupu. W przypadku modelu B7V LG Polska nie powinno odmówić jednak naprawy gwarancyjnej, bo ten model jest też oficjalnie dystrybuowany w Polsce.

Wiesz, też bym chciał kupić TV w sklepie stacjonarnym do którego jakby co mogę zanieść TV i nie mieć problemów z gwarancją. Np w Euro RTV zostałem wczoraj bardzo fajnie potraktowany. Wygrałem życie i udało mi się dostać kwitek od Philipsa o nienaprawialności tego szrotu, który miałem (55PFT6550). W Euro bez mrugnięcia w 10 min oddali mi całą kwotę. 

Problemem jest cena. W takim Euro 55B7V kosztuje 10.5 tys podczas gdy nawet cena od Borysa (8tys) już mocno nagina mój budżet. Z tego co się dowiedziałem od Borysa w pudełku jest gwarancja (nie wiem czy polska, ale uwzględniana przez LG w Polsce) także nie ma problemu.

55B7V u Borysa już się skończyły, ale ma być w przyszłym tygodniu dostawa. Może i telefonów nie odbiera, ale na maile odpisuje bardzo sprawnie (praktycznie natychmiastowo). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jestem tu nowy więc sorry jeśli nie odpowiednio zaczynam albo zły wątek ale to chyba jedyne forum pl odnośnie 55EG9A7V.

Zastanawiałem się nad zakupem 910v - ze wzg na to że mój 40calowy ue40c5000 wydaje mi się powoli za mały (chociaż obraz mi się podoba) i szukam czegoś większego, rozważałem 55ks9000 ale z tego co widzę ludzie proponują pchać się w oledy bo niby przepaść, generalnie nie widziałem na żywo żadnego oleda. Teraz jak doczytałem że A7 jest na horyzoncie to rozważam A7 za jakieś pół roku jak może zejdzie do 5tysięcy - dziś widzę że jest w MM za 6300 ale to nadal za dużo jak dla mnie. HDR brak, więc wychodzi mi tylko że go naprostowali, chociaz z drugiej strony czytałem że curve w 910 nie jest taki straszny.

Czy ktos z Was posiada i może wypowiedzieć się na temat wspomnianej 910  ? czy warto się w to jeszcze pchać - tv głownie do filmów i telewizji codziennej aniżeli do gier, więc nie potrzebuje tutaj 4k z odległosci 3metrów. Czy już lepiej ks9000 ze wzg na lepsze biele i jasnosc w pomieszczeniach - serio z tymi oledami jest tak zle jesli idzie o tą jasnosc i biel ?

Edytowane przez hindus3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, hindus3d napisał:

Hej.

Jestem tu nowy więc sorry jeśli nie odpowiednio zaczynam albo zły wątek ale to chyba jedyne forum pl odnośnie 55EG9A7V.

Zastanawiałem się nad zakupem 910v - ze wzg na to że mój 40calowy ue40c5000 wydaje mi się powoli za mały (chociaż obraz mi się podoba) i szukam czegoś większego, rozważałem 55ks9000 ale z tego co widzę ludzie proponują pchać się w oledy bo niby przepaść, generalnie nie widziałem na żywo żadnego oleda. Teraz jak doczytałem że A7 jest na horyzoncie to rozważam A7 za jakieś pół roku jak może zejdzie do 5tysięcy - dziś widzę że jest w MM za 6300 ale to nadal za dużo jak dla mnie. HDR brak, więc wychodzi mi tylko że go naprostowali, chociaz z drugiej strony czytałem że curve w 910 nie jest taki straszny.

Czy ktos z Was posiada i może wypowiedzieć się na temat wspomnianej 910  ? czy warto się w to jeszcze pchać - tv głownie do filmów i telewizji codziennej aniżeli do gier, więc nie potrzebuje tutaj 4k z odległosci 3metrów. Czy już lepiej ks9000 ze wzg na lepsze biele i jasnosc w pomieszczeniach - serio z tymi oledami jest tak zle jesli idzie o tą jasnosc i biel ?

Cześć, posiadam 910 od dwóch tygodni, jasność jest zaskakująco dobra w porównaniu do mojego starego samsunga lcd serii 6. Na początku fabrycznie ustawiona jasność wręcz oślepiała przy seansach wieczorno nocnych. Z bielą nie ma tragedii, czasami może widać jakiś zafarb, ale jest to nieinwazyjne. Na ustawieniach fabrycznych i lekko zmodyfikowanych czytając różne fora jest ok, ale mam wrażenie że ten telewizor aż prosi się o kalibrację ;-). Do tej pory jakość obrazu mnie powala i codziennie czekam aż się zrobi ciemno by obejrzeć jakiś film.. Zakrzywienie nie przeszkadza, choć się tego obawiałem. Jeśli nie bedziesz dużo grał to moim zdaniem tani oled to jedyne słuszne rozwiązanie. Chyba że jesteś niewybredny i szarość nocą Ci nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz kupować to dwa - trzy ostatnie dni roku, kiedy managerowie sieci chcą rzutem na taśmę poprawić wyniki sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z 3 metrów nie widzę różnicy w stosunku do 4K

 

IMG_0032.jpg

jasność i biel są ok przy odpowiednim ustawieniu

 

IMG_0051.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAC_ZAR wygląda świetnie. Gdyby nie Curve w 910 brałbym już dziś. A tak to chyba poczekam aż stanieje do 5k ten płaski A7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do LCD nie ma powrotu

a prawie kupiłem PANASONIC TX-65EX600E

IMG_0049.jpg

8 minut temu, hindus3d napisał:

Miałeś wcześniej 910?

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, hindus3d napisał:

55cali na 3m wystarczająco ?

mi tak, zazwyczaj siedzę 4 m od ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JAC_ZAR napisał:

mi tak, zazwyczaj siedzę 4 m od ekranu

Czy robiłeś kalibrację ? Druga sprawa czy to tylko moje wrażenie i może widok na ekranie monitora ale czy obraz nie jest trochę zaniebieszczony ( ewentualnie lubisz "zimny" obraz ) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2017 o 16:27, maxkorzen napisał:

Jeśli juz kupować to dwa - trzy ostatnie dni roku, kiedy managerowie sieci chcą rzutem na taśmę poprawić wyniki sprzedaży.

Prawie trafiłeś Einsteinie :) .

Czy wiesz, że są firmy ktore nie kończą roku fiskalnego 31 grudnia? Mam na myśli branżę CE oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, pmcomp napisał:

Prawie trafiłeś Einsteinie :) .

Czy wiesz, że są firmy ktore nie kończą roku fiskalnego 31 grudnia? Mam na myśli branżę CE oczywiście.

Pmcomp to kiedy najlepiej zabrać się za szukanie i kupno Oleda 65 C7 lub B7. Atualna cena to 15 000 zł Czekanie do grudnia stycznia obniży cenę maksymalnie do ? Jestem ciekawy bo tak kupiłeś chyba Oleda E6 i też znacząco oszczędziłeś na końcu roku gdzie wszedł już nowy model 7. Pamiętam że zależało Ci na 3D a mi na niskim input lagu. Może przełomowy będzie nowy model który pokusi o jego zakup. Jak kupuję to na lata ostatni mam już 10 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Hiszpan_007 napisał:

Pmcomp to kiedy najlepiej zabrać się za szukanie i kupno Oleda 65 C7 lub B7. Atualna cena to 15 000 zł Czekanie do grudnia stycznia obniży cenę maksymalnie do ? Jestem ciekawy bo tak kupiłeś chyba Oleda E6 i też znacząco oszczędziłeś na końcu roku gdzie wszedł już nowy model 7. Pamiętam że zależało Ci na 3D a mi na niskim input lagu. Może przełomowy będzie nowy model który pokusi o jego zakup. Jak kupuję to na lata ostatni mam już 10 :D

Odpowiem z własnego doświadczenia na swoim przykładzie.

W tym roku kupiłem E6 w marcu. Jak sie okazało ok. 2 miesiące za wcześnie. I straciłem ok. 2000 zł. Ale bałem się, że te modele wcześniej się skończą i nie sądziłem, że LG ma tak duże stoki. A mi zależało na 3D gdzie było wiadomo, że linia 2017 mieć 3D nie będzie. Dlatego sie spieszyłem.

Generalnie początek marca jest najlepszym okresem na kupowanie modeli wychodzących. Nie kupuje się w grudniu bo w grudniu sieci ... podnoszą ceny. To w teh chwili jedyny miesiąc gdzie konsument CHCE. A tak na prawdę 2 tygodnie przed świętami. Gdy nie było internetu powiedzmy 15-18 lat temu żniwa sprzedażowe trwały cały czwarty kwartał.

Dobry jest tez styczeń gdy jest wietrzenie magazynów. Generalnie 1-y kwartał. Wtedy większość producentów TV kończy swój rok fiskalny.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to że LG dalej produkuje E6

ja kupiłem tydzień temu i mam datę produkcji lipiec 2017

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6 i G6 są nadal w pełnej produkcji do końca roku. 

Gratki zakupu odpal 3D a najlepiej GOG II w 3D szczerze nigdy nie sądziłem że tak mnie rozwali 3D w domu... :-)

Aa tylko polecam okulary od Sony są moim zdaniem lepsze niż te z LG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

Odpowiem z własnego doświadczenia na swoim przykładzie.

W tym roku kupiłem E6 w marcu. Jak sie okazało ok. 2 miesiące za wcześnie. I straciłem ok. 2000 zł. Ale bałem się, że te modele wcześniej się skończą i nie sądziłem, że LG ma tak duże stoki. A mi zależało na 3D gdzie było wiadomo, że linia 2017 mieć 3D nie będzie. Dlatego sie spieszyłem.

Generalnie początek marca jest najlepszym okresem na kupowanie modeli wychodzących. Nie kupuje się w grudniu bo w grudniu sieci ... podnoszą ceny. To w teh chwili jedyny miesiąc gdzie konsument CHCE. A tak na prawdę 2 tygodnie przed świętami. Gdy nie było internetu powiedzmy 15-18 lat temu żniwa sprzedażowe trwały cały czwarty kwartał.

Dobry jest tez styczeń gdy jest wietrzenie magazynów. Generalnie 1-y kwartał. Wtedy większość producentów TV kończy swój rok fiskalny.

 

Pozdro

Takie odpowiedzi lubię prosto i na temat. Spytam o więcej szczegółów w takim razie. Straciłeś 2000 zł od ceny startowej czy kolejne 2 tyś od ceny styczniowej która spadła względem trzymającej się ceny wakacyjnej np. o 2-3 tyś. z 18 000 np na 14 000. Jaki jest realny spadek ceny z 15 000 tyś za model C7 do grudnia stycznia marca. Ktoś to analizował ma jakąś wiedzę. Wiem że Oledy wystartowały z niższą ceną niż w 2016 roku i teraz się zastanawiam czy jest szansa że dojdzie to do kwoty 10-12 tyś Bo jak nie to czy jest sens czekać kilka miesięcy by zaoszczędzić tylko 2 tyś. Chyba że to się wiąże z nowym modelem który może zaoferować dużo usprawnień albo nową całkiem matrycę i wtedy poprzedni model dostanie mocno po cenie. Z tego co tu czytam to już warto zabawić się w OLEDA. Gubienie szczegółów poprawili nie do końca ale jednak do tego input lag niski w sporcie daje radę z szybkością obrazu i filmy w nocy wiadomo w dzień mało oglądam. Gram sporo w 2k18 teraz. Wszystkie inne Tv lcd jak oglądam i widzę ich cenę to twierdzę że to dopiero nieadekwatne cena do jakości bo to śmiech producentów z klienta przy tak marnym obrazie a jak już ciut lepszym to cena z kosmosu. Niebezpieczeństwo i słabe strony Oleda znam ale wiadomo nie ma ideałów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Hiszpan_007 napisał:

Takie odpowiedzi lubię prosto i na temat. Spytam o więcej szczegółów w takim razie. Straciłeś 2000 zł od ceny startowej czy kolejne 2 tyś od ceny styczniowej która spadła względem trzymającej się ceny wakacyjnej np. o 2-3 tyś. z 18 000 np na 14 000. Jaki jest realny spadek ceny z 15 000 tyś za model C7 do grudnia stycznia marca. Ktoś to analizował ma jakąś wiedzę. Wiem że Oledy wystartowały z niższą ceną niż w 2016 roku i teraz się zastanawiam czy jest szansa że dojdzie to do kwoty 10-12 tyś Bo jak nie to czy jest sens czekać kilka miesięcy by zaoszczędzić tylko 2 tyś. Chyba że to się wiąże z nowym modelem który może zaoferować dużo usprawnień albo nową całkiem matrycę i wtedy poprzedni model dostanie mocno po cenie. Z tego co tu czytam to już warto zabawić się w OLEDA. Gubienie szczegółów poprawili nie do końca ale jednak do tego input lag niski w sporcie daje radę z szybkością obrazu i filmy w nocy wiadomo w dzień mało oglądam. Gram sporo w 2k18 teraz. Wszystkie inne Tv lcd jak oglądam i widzę ich cenę to twierdzę że to dopiero nieadekwatne cena do jakości bo to śmiech producentów z klienta przy tak marnym obrazie a jak już ciut lepszym to cena z kosmosu. Niebezpieczeństwo i słabe strony Oleda znam ale wiadomo nie ma ideałów. 

Z tego co pamiętam kupiłem za 11500, a za 2 miechy były po 9 z ogonkiem. Za 55".

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

Z tego co pamiętam kupiłem za 11500, a za 2 miechy były po 9 z ogonkiem. Za 55".

A cena wyjściowa tego Tv jaka była. W styczniu kupiłeś za 11500 w marcu było po 9 000. W sierpniu grudniu rok wcześniej pewnie po 13 tyś. Startował ok 15 000 ? to zjechał ok 40 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...