Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj ceny zawsze aktualne, teraz chodzą najtaniej po około 6 400 zł.

https://cenowarka.pl/?fs=55EG9A7V&in=

1 godzinę temu, pawelll napisał:

będzie w wybranych krajach europejskich - tyle że nie tych biedniejszych ale w Europie I prędkości

Z amazonu DE, czy UK przesyłka często jest darmowa.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2017 o 16:13, pawelll napisał:

Jak nie wprowadzą na polski rynek to będzie problem z gwarancją. 

Nie będzie, bo LG daje gwarancję na całą UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na znanym polskim portalu aukcyjnym ten model jest wystawiony za 6499 zł. Ciekawe tylko jak to jest z zastosowanym w nim panelem, gdyż sprzedawca z amazon.de podaje jakieś dziwne informacje, iż jest tu 50 hz odświeżanie. Szkoda iż nie ma więcej informacji na temat tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ara295 napisał:

Na znanym polskim portalu aukcyjnym ten model jest wystawiony za 6499 zł.

A na Amazon DE, cena jest teraz 5501 zł z darmową wysyłką ale piszą że na razie nie wysyłają do Polski. Przypominam tego linka (tam sprawdzajcie na bieżąco jak w miarę upływu czasu będą ceny spadać) z cenami z Polski i UE :

https://cenowarka.pl/?fs=55EG9A7V&in=

Ale w wielu miejscach jest info że jego matryca jest 50 Hz.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2017 o 19:17, piter20020 napisał:

Nie będzie, bo LG daje gwarancję na całą UE.

Nie ma czegość takiego ! Sam zapytałem się mailowo LG Polska o tę kwestię i jeśli dany konkretny model telewizora (PN) nie został wprowadzony oficjalnie przez nich na rynek polski, to mogą przyjąć szpęt kupiony w UE, ale jedynie grzeczościowo na podstawie dowodu zakupu. Jeśli serws LG Polska nie będzie miało części zamiennych do tego modelu, to piseminie opiszą jaka wystąpiła usterka, zwrócą telewizor i wtedy będzie trzeba zwrócić się do sprzedawcy.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pierwsze TV HD Ready?

 

Pierwsze TV HD Ready to byłą taka sama ściema marketingowa jak TV 4K w 2014 roku.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo gdy miałem telewizor HD Ready i włączyłem obraz hd to robił na mnie ogromne wrażenie. Przy 4K tego nie poczułem. Dopiero zmiana na telewizor ultra hd z hdr dała kopa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ruferek napisał:

To ciekawe bo gdy miałem telewizor HD Ready i włączyłem obraz hd to robił na mnie ogromne wrażenie. Przy 4K tego nie poczułem. Dopiero zmiana na telewizor ultra hd z hdr dała kopa. 

pmcomp ma rację - HD Ready to była ściema. Certyfikat HD Ready był przyznawany telewizorom, które miały natywną rozdzielczość matrycy 1280x720p i akceptowały sygnał 1080i wykonując przy tym downscaling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten mój post, tam jest fotka pokazująca że na tv HD ready lepiej wyglądał obraz SD jak HD :

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38932-ces-2017-sony-przedstawi%C5%82o-pierwsze-full-hd-tv-ze-wsparciem-hdr/?do=findComment&comment=416190

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

Polecam ten mój post, tam jest fotka pokazująca że na tv HD ready lepiej wyglądał obraz SD jak HD :

To tylko świadczy, jak zły jest downscaling w tym telewizorze z FullHD na natywną rozdzielczość. Zresztą nikomu w obecnych czasach nie polecałbym kupowanie telewizora HD Ready - FullHD to obecnie jedyne rozsądne minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman@pmcomp Nie do końca macie rację. 720p było w tamtych czasach równoprawnym HD tak jak 1080. I faktycznie jak napisał @ruferek robiło to wrażenie. Przy przesiadce z SD (w wersji PAL) na 720p różnica była powalająca i zauważalna nawet na 32" z 2-3 m. Ćwiczyłem to w tamtych czasach kupując chyba pierwszy w Polsce odtwarzacz DVD (Fergusona chyba) który odtwarzał divx 720p. Przejście z 720 na 1080 już nie robi takiego wrażenia przy niezbyt dużych (<42") przekątnych i typowych domowych odległościach oglądania. Podobnie z 4K.

Pomijam oczywiście kwestie problemów spowodowanych up- lub downscallingiem oraz innych elementów stanowiących o subiektywnym odbiorze jakości obrazu. Rozdzielczość jest tylko jednym z nich - i to bynajmniej nie najważniejszym.

Reasumując (bo do tego zmierzała tamta dyskusja pod koniec maja) tzw. full HD (choć tzw. HD ready czyli 720p jest taka samo HD jak 1080) jest przy wielkości 55" dla typowego użytkownika całkiem sensownym wyborem.

Edytowane przez pawelll
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawelll napisał:

Reasumując (bo do tego zmierzała tamta dyskusja pod koniec maja) tzw. full HD (choć tzw. HD ready czyli 720p jest taka samo HD jak 1080) jest przy wielkości 55" dla typowego użytkownika całkiem sensownym wyborem.

Wszystko zależy z jakiej odległości będziesz oglądał telewizję i jaki materiał masz zamiar oglądać. Możesz się cieszyć filmem 4k na 55" telewizorze 4k, gdy będziesz odpowiednio blisko siedział. Odpowiednie kalkulatory są dostępne na tym portalu, więc to powinno być podstawą do wyboru telewizora, a nie stwierdzenie, że "55" full hd będzie sensownym wyborem dla typowego użytkownika".

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 I znowu powiem, że teoretycznie masz rację. Ale w praktyce poza telemaniakami nikt nie siedzi przed takim TV bliżej niż 3 m (No może 2.80 :) ). I to jest rozbieżność między teorią a praktyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pawelll napisał:

 I znowu powiem, że teoretycznie masz rację. Ale w praktyce poza telemaniakami nikt nie siedzi przed takim TV bliżej niż 3 m (No może 2.80 :) ). I to jest rozbieżność między teorią a praktyką.

i to jest sensowna odpowiedź, a kalkulator jest dobry dla osób lubiących bezpośrednią styczność ze swoim TV i szukających niezapomnianych "wrażen", sam jeszcze nie tak dawno miałem w domu dwie plazmy Panasonica full HD i HD Ready a kanapa była oddalona od każdego TV dobre ponad 3 metry i ja osobiście wielkiej różnicy nie widziałem praktycznie żadnej a wzrok ma dobry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzes07
Napisz ile cali miały twoje plazmy Panasonic FullHD i HD Ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled LG 55EG910V, na ten moment kosztuje 4153 zł w Niemieckim media markt. Ciekawe jaka będzie najniższa cena na ten model zanim całkowicie się wyprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro model 2015 jest ciagle w sprzedaży czy raczej na wyprzedaży to LG musiało tego trochę natłuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Schamann napisał:

Pojawił się w polskim media markt czekam na porówanie z 910v

A jaka cena i jaki rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Leeonsjo napisał:

8 tysięcy to już lepiej dołozyć do philipsa 9002 który jest w komputroniku za 9 tysięcy.

W Polskim mediamarkt pojechali ostro !,  na Niemieckim amazonie cena jest poniżej 5900 zł a w innym Polskim sklepie Albatros cena jest kilkaset zł większa niż ta w Niemczech, to możliwe że je biorą z Niemiec i doliczają kilka stówek.

https://www.amazon.de/dp/B06ZY71MCJ?smid=A1V1VZ7M5J5PYL&linkCode=df0&creative=22514&creativeASIN=B06ZY71MCJ&childASIN=B06ZY71MCJ&tag=geizhals10-21

 

http://sklep-albatros.pl/pl/p/LG-OLED-55EG9A7V-Mozliwy-odbior-osobisty.-Zapraszamy-do-sklepow-w-Gdansku-i-Gdyni./4745

EDIT:

Inne sklepy mają podobne ceny, najniższa cena w Polsce to 6394 zł ale jak ktoś ma blisko do Niemiec to urwie jeszcze z 500 zł taniej:

https://www.ceneo.pl/52349112#mh=d5t8XJKt48002lg_FcUktEL8_d3Gl0lQ4Tp7CEkyhOQpTqy2iyD4UHhoWo82wDPtzAH5U2r2pow6o3e7wJczzLocEjRvv4a3Sq9ljIMh_pDjqaHmdalCCkHbzSLXhAIuV9SLuE2IoUGlHAtj_uuH_-LPagnstukXylKuLSDz72UeIzrNd0Gu9Q070b0UXVa2uoFOg2

 

 

Tak czy inaczej jest to nowość i z czasem cena będzie powoli coraz bardziej maleć.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no 6,4k to juz bardzo fajna cena jak za oleda. Czekam z niecierpliwością na jakiś profesionalny test!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...