Skocz do zawartości
mtbakk

Wybór odtwarzacza Blu-ray UHD a Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Powoli przymierzam się do zakupu swojego pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD. Wstępnie jestem (lub byłem - sam nie wiem) zdecydowany na Panasonic DMP-UB700. Model DMP-UB900 odrzuciłem ponieważ po przeczytaniu obydwu testów stwierdziłem, że nie potrzebuje dopłacać 700 zł za certyfikat THX oraz analogowe wyjścia audio skoro jakoś obrazu i oprogramowanie odtwarzacza są niemal identyczne. Doczytałem, że odtwarzacze Panasonica obsługują tylko format HDR10 a nie obsługują Dolby Vision i prawdopodobnie obsługiwać już nie będą ponieważ otrzymałem informację od producenta, że nie planują wydania aktualizacji oprogramowania dodającej takową funkcjonalność. Oppo 203 znacznie wykracza po za mój budżet który wynosi +/- 2000 zł. Wyczytałem jeszcze, że LG wprowadza odtwarzacz UP970 który ma niby obsługiwać Dolby Vision.

Odtwarzacz kupuje na kilka ładnych lat i nie chciałbym jednak aby w przyszłości okazało się, że jednak nie będę mógł odtworzyć części filmów ze względu że zostały one wydane w standardzie Dolby Vision (o ile w ogóle się przyjmie). Chciałbym się was poradzić czy warto szukać albo czekać na odtwarzacz obsługujący DV oraz co myślicie o odtwarzaczu LG porównując go do UB700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad zakupem tego odtwarzacza LG. Niemal już się zdecydowałem ze względu na posiadany tv lg. Może jeszcze tylko niech odrobinę potanieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O odtwarzaczu od LG z Dolby Vision na pokładzie to chyba wszyscy słyszeli ale nielicznie widzieli albo posiadają ;) .

Ja go do kupienia z wysyłką do Polski nigdzie nie wiedziałem, chyba, że coś się zmieniło ostatnio w temacie.

Binary raportował o sklepie w Hiszpanii i w UK.

Widze, że jest dostępny na Amazonie z UK ale nie ma dostawy do Polski.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

O odtwarzaczu od LG z Dolby Vision na pokładzie to chyba wszyscy słyszeli ale nielicznie widzieli albo posiadają ;) .

Ja go do kupienia z wysyłką do Polski nigdzie nie wiedziałem, chyba, że coś się zmieniło ostatnio w temacie.

Binary raportował o sklepie w Hiszpanii i w UK.

Widze, że jest dostępny na Amazonie z UK ale nie ma dostawy do Polski.

Jakoś aż tak bardzo mi się nie śpieszy z zakupem tego odtwarzacza, mogę poczekać jeszcze 2-3 miesiące aż na dobre zadomowi się na rynku. Z tego co widzę po cenach za granicą w Polsce pewnie będzie kosztował w granicach 2 tys czyli mieściłby się w moim zasięgu.

Orientujecie się może jak odtwarzacze LG (nie koniecznie UHD tylko ogólnie Blu-ray) wypadają na tle odtwarzaczy np. Panasonica jeżeli chodzi o jakość obrazu i dźwięku? W teście Panasonica UB900/UB700 czytałem, że podobno jakość obrazu oraz dźwięku są na bardzo wysokim poziomie, ciekawe jak to będzie miało miejsce w przypadku LG UP970.

Warto waszym zdaniem czekać na LG z DV czy po prostu się tym nie przejmować i kupić UB700 bez DV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo złe doświadczenia z napędami od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś aż tak bardzo mi się nie śpieszy z zakupem tego odtwarzacza, mogę poczekać jeszcze 2-3 miesiące aż na dobre zadomowi się na rynku. Z tego co widzę po cenach za granicą w Polsce pewnie będzie kosztował w granicach 2 tys czyli mieściłby się w moim zasięgu. Orientujecie się może jak odtwarzacze LG (nie koniecznie UHD tylko ogólnie Blu-ray) wypadają na tle odtwarzaczy np. Panasonica jeżeli chodzi o jakość obrazu i dźwięku? W teście Panasonica UB900/UB700 czytałem, że podobno jakość obrazu oraz dźwięku są na bardzo wysokim poziomie, ciekawe jak to będzie miało miejsce w przypadku LG UP970. Warto waszym zdaniem czekać na LG z DV czy po prostu się tym nie przejmować i kupić UB700 bez DV?

 

 

Wedlug uzytkownikow brytyjskiego avforums.co.uk, LG UP970 dostalo juz kilka update'ow usuwajacych czesc problemow i uaktywniajacych HDR na YT oraz Netflix. Pozostaje jeszcze kwestia DV (aplikacja Netflixa aktualnie dekoduje HDR10), 12-bitowego koloru (Panasonic wprowadzil 10bit dla starszych wyswietlaczy, ktore przy 12 bitach reaguja bandingiem,LG prawdopodobnie tez to zrobi) i problemow z frameratem. Jest jeszcze jedna raportowana wada - glosna praca.

https://www.avforums.com/threads/owners-thread-for-lg-up970-4k-blu-ray-player-includes-dolby-vision.2092702/

Na chwile obecna najsensowniejszymi odtwarzaczami pod wzgledem jakosci obrazu i mozliwych jego regulacji to Panasonic UB 700/900. Nowe modele nie oferuja takiej skali regulacji efektu HDR jak ubiegloroczne.

Jest jescze player Sony.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, binary napisał:


Jest jeszcze jedna raportowana wada - glosna praca.
 

To może byc trudne do usuniecia.

Pamietam pierwszy rozsądny BDP od Samsunga. Model 1400. To był kierat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się może czy jak będą wychodziły płyty w formacie HDR Dolby Vision to będą one zawsze posiadały w sobie też zaszyty format HDR10?

Na internecie natknąłem się na informacje dotyczącą pierwszej płyty z DV która wspiera “UHD Dolby Vision / HDR10 Widescreen 1.85:1”

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1490785058

Gdyby tak było to chyba zdecydowałbym się jednak na UB700 ponieważ w razie w zakupioną płytę udałoby mi się odtworzyć ale po prostu z trochę gorszym efektem HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mtbakk napisał:

Odtwarzacz kupuje na kilka ładnych lat i nie chciałbym jednak aby w przyszłości okazało się, że jednak nie będę mógł odtworzyć części filmów ze względu że zostały one wydane w standardzie Dolby Vision (o ile w ogóle się przyjmie).

Nie ma takich obaw - nawet jeśli Dolby Vision za kilka lat stanie się standardem na UHD BD to zawsze będzie miał w sobie strumień bazowy w postaci HDR10. Więc dotychczasowi posiadacze wyświetlaczy HDR w tym standardzie nie pozostaną z ręką w nocniku. Co najwyżej będą musieli żyć ze świadomością, że istnieje coś lepszego.

13 godzin temu, mtbakk napisał:

Chciałbym się was poradzić czy warto szukać albo czekać na odtwarzacz obsługujący DV oraz co myślicie o odtwarzaczu LG porównując go do UB700.

Jeśli masz w planach zakup wyświetlacza z Dolby Vision na pokładzie, tym bardziej jeśli celujesz np. w OLEDa bądź LCD z niezbyt wysoką jasnością szczytową, to jak najbardziej warto się wyposażyć w stosowny odtwarzacz go obsługujący.
A czy konkretnie w tego LG - trzeba poczekać na jakieś pro recki. Osobiście nie mam przekonania do odtwarzaczy LG więc w ciemno bym go nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Ja mam bardzo złe doświadczenia z napędami od LG.

 

5 minut temu, misfit napisał:

Osobiście nie mam przekonania do odtwarzaczy LG więc w ciemno bym go nie brał.

Osobiście też jakoś nie mam przekonania do odtwarzaczy LG i pewnie dlatego też nastawiłem się bardziej na zakup Panasonica ale chyba jeszcze poczekam na jakieś recenzje.

 

8 minut temu, misfit napisał:

Nie ma takich obaw - nawet jeśli Dolby Vision za kilka lat stanie się standardem na UHD BD to zawsze będzie miał w sobie strumień bazowy w postaci HDR10. Więc dotychczasowi posiadacze wyświetlaczy HDR w tym standardzie nie pozostaną z ręką w nocniku. Co najwyżej będą musieli żyć ze świadomością, że istnieje coś lepszego.

No właśnie z tą myślą chciałem też kupić odtwarzacz z DV gdybym w przyszłości zakupił lepszy TV ale to też zależy od tego jak będą się one kształtowały cenowo.

Orientujecie się może jeszcze czy jeżeli posiadam Amplituner Denon X2200W z HDMI 2.0a to prześle przez niego sygnał z DV czy konieczna będzie wymiana Amplitunera na model z HDMI 2.1 albo podłączenie do niego tylko dźwięku? Z dokumentacji LG UP970 wynika, że również posiada on złącze HDMI 2.0a a niby DV jest dopiero w złączach HDMI 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DV bangla nawet po HDMI 1.4. Przypuszczenia były takie, że do HDR10 z dynamicznymi metadanymi będzie wymagany HDMI 2.1, ale to też okazuje się być nieprawda.

Jeśli ampli ma w sobie HDMI 2.0a i HDCP 2.2 to w teorii nie powinno być problemów z przesyłem DV, a czy w praktyce nie będzie jakichś kwiatków jeśli chodzi konkretnie o UHD BD - zobaczymy. Też mnie to ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych Panasonic 300 i 400 to jak najbardziej, mają regulację HDR. Nawet dodali u nich na pilocie dedykowany przycisk do tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, misfit napisał:

DV bangla nawet po HDMI 1.4. Przypuszczenia były takie, że do HDR10 z dynamicznymi metadanymi będzie wymagany HDMI 2.1, ale to też okazuje się być nieprawda.

Jeśli ampli ma w sobie HDMI 2.0a i HDCP 2.2 to w teorii nie powinno być problemów z przesyłem DV, a czy w praktyce nie będzie jakichś kwiatków jeśli chodzi konkretnie o UHD BD - zobaczymy. Też mnie to ciekawi.

Ampli ma w sobie HDMI 2.0a, HDCP 2.2 i tryb 4:4:4. Było by super gdyby dał radę przesłać HDR10 i DV ale to czas pokaże.

Dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, misfit napisał:

DV bangla nawet po HDMI 1.4. Przypuszczenia były takie, że do HDR10 z dynamicznymi metadanymi będzie wymagany HDMI 2.1, ale to też okazuje się być nieprawda.

Jeśli ampli ma w sobie HDMI 2.0a i HDCP 2.2 to w teorii nie powinno być problemów z przesyłem DV, a czy w praktyce nie będzie jakichś kwiatków jeśli chodzi konkretnie o UHD BD - zobaczymy. Też mnie to ciekawi.

Powiedz to koledze 2015 vel. Janunio. On z uporem maniaka twierdzi, że HDMI 2.1 będzie konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do nowych Panasonic 300 i 400 to jak najbardziej, mają regulację HDR. Nawet dodali u nich na pilocie dedykowany przycisk do tej funkcji.

Ale nie maja plynnej skali tylko predefiniowane skoki co 4 jednostki (0,4, 8...), co w przypadku kiedy optymalne ustawienie jest np przy wartosci 6, nie jest rozwiazaniem idealnym. Podobno tez zakres regulacji jest mniejszy, niz u starszych braci. Prawdopodobnie mozliwa jest zmiana poprzez update, aby funkcja dzialala identycznie jak na starszych playerach. Pytanie tylko czy roznica ta spowodowana jest ewolucja (stare modele dostaly te funkcje pozniej niz nowe) i poprawki mozna spodziewac sie tez w przypadku nowszych modeli, czy jest to zamierzona dywersyfikacja Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, franus122 napisał:

Witam Wiadomo jurz kiedy będą dostępne w sklepach

 

już na Boga !!! :blink:

35 minut temu, raf7705 napisał:

Co do nowych Panasonic 300 i 400 to jak najbardziej, mają regulację HDR. Nawet dodali u nich na pilocie dedykowany przycisk do tej funkcji.

Tylko po co sie pytam?

To tak jak regulacja kontrastu, jasności, basu, sopranów i jeszcze mnóstwo innych niepotrzebnych.

Kalibrujesz TV "raz na zawsze" i już więcej żadnych suwaków używać nie musisz. Włącznie z HDR.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję: Choć obecnie może wydawać się to dziwnym pomysłem
;) .

Mam podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jak waszym zdaniem wypada odtwarzacz Sony UBP-X800 na tle UB700 jeżeli chodzi o jakość obrazu i dźwięku?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, franus122 napisał:

Witam Wiadomo jurz kiedy będą dostępne w sklepach

 

Na przełomie maj-czerwiec(info od Panasonic Polska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi jeszcze jak waszym zdaniem wypada odtwarzacz Sony UBP-X800 na tle UB700 jeżeli chodzi o jakość obrazu i dźwięku?

Osobiście jak bym miał teraz kupować, to bym chyba to Sony wybrał właśnie.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O odtwarzaczu od LG z Dolby Vision na pokładzie to chyba wszyscy słyszeli ale nielicznie widzieli albo posiadają  .
Ja go do kupienia z wysyłką do Polski nigdzie nie wiedziałem, chyba, że coś się zmieniło ostatnio w temacie.
Binary raportował o sklepie w Hiszpanii i w UK.
Widze, że jest dostępny na Amazonie z UK ale nie ma dostawy do Polski.


https://www.amazon.de/dp/B06XGW843Y?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=idealocom-app-ios-21&ascsubtag=qsOZbYd-g9q6LdfBN4P4jA

Ja miałem kilka lat odtw LG i używałem często. Nie miałem problemów z napędem. Jednakże oddałem go po kilku miesiącach użytkowania wraz z serwerem bo denerwowało mnie jego aktualizowanie biblioteki multimediów. Raz było Ok a raz przez 2, 3 tygodnie nie aktualizował.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Piotr Paliwoda napisał:

Pytanko.. jeżeli telewizor obsługuje HDR10, ale nie DV to odtwarzacz DV nie sprawi, że TV zacznie nagle wyświetlać DV?

Nie. Do odtwarzania DV potrzebujesz kompatybilny odtwarzacz i kompatybilny telewizor.

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...