Skocz do zawartości
mtbakk

Wybór odtwarzacza Blu-ray UHD a Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie nie ma chyba sensu kupowac odtwarzacz zgodny z DV gdyz nie ma na razie i dlugo chyba nie bedzie kontentu w DV na BD. Ponoc w USA cos wyszlo w DV ale nie wiadomo co a w Europie pewnie dluuuugo nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, misfit napisał:

Nie ma powiadasz ?

http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=276448

Większość z tego dostępna jest też w Europie, część również w polskiej dystrybucji.

Dolby Vision nie HDR. Pokaz mi ktory jest w Dolby Vision w Europie

Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystkie z powyższej listy są w Dolby Vision.

A z filmów w Dolby Vision w polskiej dystrybucji masz m.in. Daddy's Home 2, Dark Tower, Despicable Me 1, 2 i 3, The Fate of the Furious, It, Jumanji: Welcome to the Jungle, Transformers: The Last Knight, Westworld, a w zapowiedziach Gladiator, Matrix, Szeregowiec Ryan czy pierwszy sezon Gry o Tron.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O to sorki. To w Polsce macie fajnie , wypas wrecz. Dzis bylem w sklepie takim z dvd , bluray itp., ale w Manchester , i nie ma ani jednego w DV. Myslalem ,ze w UK sa plyty lepiej wydawane. Przepraszam moja wina, nie sprawdzilem innych rynkow..Zmieniam zdanie ...Ale jednak nie.. w UK Nie ma sensu kupowac odtwarzacz z DV..

Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymienione przeze mnie filmy są dostępne również w UK w DV - i wiele innych.

Problem natomiast jest z oznaczeniem na pudełkach poszczególnych filmów co jest faktycznie w Dolby Vision, tutaj jak widać jest sporo do poprawy, bo "trochę" dziwna jest sytuacja, że aby się w wielu przypadkach dowiedzieć co jest w DV fizycznie dostępne na płycie to trzeba się wgłębić na forach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odtwarzacz będzie obsługiwał DV to jaka jest szansa, że dostanie aktualizację do HDR10+ i na odwrót.. Jeśli obsługuje HDR10+ to jaka jest szansa, że jak wygra DV to dostanie do niego aktualizację?

Czy są odtwarzacze co obsługują DV i HDR10+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,sa np Lg UP-970 oraz sony UBPX 700 z aktualizacja do DV latem. Oraz Oppo za milion monet..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdr10+ to chyba jeszcze żaden odtwarzacz nie obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Piotr Paliwoda napisał:

Jeśli odtwarzacz będzie obsługiwał DV to jaka jest szansa, że dostanie aktualizację do HDR10+

Z technicznego punktu widzenia nie ma najmniejszych przeszkód na taką aktualizację dodającą wsparcie dla HDR10+, a jak będzie w praktyce to zobaczymy.
Z tym, że takiej aktualizacji spodziewałbym się po odtwarzaczach Oppo i/lub Philipsa, a nie np. Sony czy LG, które to firmy weszły grubo w DV i na każdym kroku twierdzą, że póki co nie interesuje ich HDR10+.

2 godziny temu, Piotr Paliwoda napisał:

Czy są odtwarzacze co obsługują DV i HDR10+?

Na dzień dzisiejszy nie ma, ale takowe zostały zapowiedziane. Są to Panasonic UB820 oraz UB9000.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, misfit napisał:

Wszystkie wymienione przeze mnie filmy są dostępne również w UK w DV 

Az sprawdzilem jeszcze raz... Last Jedi wydanie UK nie ma DV tylko HDR...Trzeba bedzie zprowadzac filmy z USA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuj co to znaczy "sprawdziłem". Sprawdziłeś okładkę w sklepie czy jest wzmianka o Dolby Vision (nie ma) czy masz fizycznie płytę w ręku i sprawdziłeś ją na odtwarzaczu (i TV) kompatybilnym z DV ?
Jeśli to drugie to masz problem sprzętowy bo wydanie UK jak najbardziej posiada Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, misfit napisał:

Doprecyzuj co to znaczy "sprawdziłem". Sprawdziłeś okładkę w sklepie czy jest wzmianka o Dolby Vision (nie ma) czy masz fizycznie płytę w ręku i sprawdziłeś ją na odtwarzaczu (i TV) kompatybilnym z DV ?
Jeśli to drugie to masz problem sprzętowy bo wydanie UK jak najbardziej posiada Dolby Vision.

Mam ten film w domu. Kupilem w dzien premiery na BD.Tv oled C7 player Lg up 970.Na tv info Dolby atmos, HDR. Tak Lg po aktualizacji do DV.Dzis nie sprawdze gdyz wymienilem go na gwarancji na sonego ubpx 700 a ten na razie bez DV. Poczekam do aktualizacji Dv. I faktycznie na okladce nie ma info o DV. Szkoda ,ze pozalowalem kasy moglem kupic Oppo...Dzieki za skorygowanie moich info..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem, ale tyle co ja ogladam  na BD czy dvd  to sony w zupelnosci wystarczy. Cena oppo jest nawet jak na tutejsze warunki placowe wysoce nieuzasadniona jak dla mnie. 

Edytowane przez peyo111
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, peyo111 napisał:

Az sprawdzilem jeszcze raz... Last Jedi wydanie UK nie ma DV tylko HDR...Trzeba bedzie zprowadzac filmy z USA...

Wydanie 4K/UHD Last Jedi na 1000% ma obraz w Dolby Vision i to jest sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ,moglem nie zamieniac tego Lg na Sonego ,moze faktycznie cos bylo zle poustawiane w playerze. Ale skubany tak niemilosiernie wyl i wydawal dziwne odglosy ,ze az sie go balem???. Poczekam teraz na aktualizacje sonego. 

Czemu do cholery  bylo na okladce HDR a nie DV? Oczywiscie sprzedawca w sklepie chyba bardziej zielony ode mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie miałeś LG z pierwszej serii. Mój LG nie wydaje już takich odgłosówa, ba ... jest moim zdaniem dość cichy.

Na BD-UHD wychodzi coraz więcej filmów w DV. Ot choćby takie perełki z przeszłości jak Gladiator czy Saving Private Ryan. A róznice w stosunku do HDR10 widać.

No cóż, ten player LG to nie jest mistrzostwo świata ale DV odtwarza poprawnie. W SONY bedziesz musiał poczekać. Nie wiadomo jak długo. W LG trwało to ... JEDEN ROK !!! :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.05.2018 o 18:05, peyo111 napisał:

Jak na razie nie ma chyba sensu kupowac odtwarzacz zgodny z DV gdyz nie ma na razie i dlugo chyba nie bedzie kontentu w DV na BD. Ponoc w USA cos wyszlo w DV ale nie wiadomo co a w Europie pewnie dluuuugo nic.

 

Chyba niestety nie wiesz co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmcomp napisał:

 

Chyba niestety nie wiesz co piszesz.

Ale to juz zostalo wyjasnione wczoraj.Nawet podziekowalem koledze, za naprostowanie mnie... Swoja droga kierowalem sie opisem na okladkach plyt BD a tam raczej opisu, ze jest DV nie ma.. Po prostu opisalem moje spostrzezenia. Player LG zrobil mnie w konia i puscil tylko HDR na Lasy Jedi...Co do Sonego- poczekamy ,zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OK. Nie czytałem wszystkich postów wstecz.

BTW na DV na playerze LG trzeba było czekac prawie rok. Oby z SONY nie było podobnie.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...