Jump to content

mtbakk

Użytkownik
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2 Neutral

About mtbakk

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witajcie, Posiadam amplituner Denon AVR-X2200W, który mam podłączony do telewizora Samsung HU7200 po przez kabel HDMI. Od razu zaznaczę, że oba sprzęty posiadają zainstalowane najnowsze dostępne oprogramowanie producenta a problemy zaczęły się kilka dni temu jak przełączyłem amplituner w telewizorze ze złącza HDMI4 obsługującego ARC do złącza HDMI3 obsługującego HDCP2.2 ale nie obsługującego ARC. Problem objawia się następująco, przy wyłączonym amplitunerze oraz telewizorze i próbie odtworzenia muzyki przez Spotify lub AirPlay amplituner poprawnie zestawia połączenie z telefonem (działa przełączanie utworów, regulacja głośności oraz informacja o aktualnie odtwarzanym utworze na wyświetlaczu amplitunera) ale nie słychać odtwarzanego dźwięku. Dopiero po odłączeniu kabla HDMI od telewizora lub włączeniu telewizora (wystarczy go tylko włączyć na kilka sekund - chyba po to aby wysłał jakiś sygnał przez HDMI) dźwięk zaczyna grać z głośników podłączonych do amplitunera. Problem nie występuje kiedy oba urządzenia są włączone lub telewizor jest włączony a amplituner wyłączony.Na logikę kiedy wyłączę sterowanie HDMI i kanał ARC oraz wskażę wyjście HDMI audio na AVR w menu ustawień amplitunera to problem powinien się rozwiązać ale niestety tak się nie dzieje. Wyłączenie sterowania HDMI w TV również nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Kontaktowałem się w tej sprawie z serwisem Denon'a, który poradził mi reset urządzenia do ustawień fabrycznych. Niestety restart urządzenia do ustawień fabrycznych nic nie zmienił na co serwis stwierdził, że musiałbym odesłać do nich urządzenie w celu diagnozy. Zanim jednak odeślę urządzenie do serwisu i pozbędę się go na minimum 2 tygodnie chciałbym się Was poradzić, być może ktoś już miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać albo ma pomysł w czy może leżeć problem.
 2. Jak podłączysz tak jak napisałeś to będzie dobrze tylko kabel powinien być dedykowany do podłączenia subwoofera np. Supra Sublink RCA Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 3. Jeżeli mają grać w konfiguracji 5.1.2 to należy je postawić na przednich kolumnach. Ustawienie Alteco pod sufitem nie jest ustawieniem dla Atmosu. Odbijanie dźwięku się sprawdza ale na nie zbyt wysokich i równych sufitach np. mieszkanie w bloku.
 4. Obecnie mój system gra w konfiguracji 5.1.2 i jest zbudowany na Denon AVR-X2200W + Dali Lektor 6/1/LCR + Dali Alteco ustawione do Atmosu (na przednich kolumnach) + REL T5i. Niby szału nie ma bo to tylko maksymalnie podstawowa konfiguracja ale ja jestem zadowolony i nie planuje rozbudowy do np. 5.1.4 ze względu na sporo wyższe koszty, sam ampli (Denon AVR-X4400H) to już wydatek prawie 7 tys.
 5. Oglądam filmy i skupiam się na fabule tylko jeżeli już kupiłem TV 4K to chciałbym z niego skorzystać. Podążając za Twoim tokiem myślenia to równie dobrze mógłbym w dalszym ciągu oglądać filmy z nośników DVD bo przecież fabuła się nie zmienia wraz z nowym nośnikiem. Dzięki za sprawdzenie. Dzięki za informację. Faktycznie telewizor obsługuje HDCP 2.2 tylko na jednym złączu (HDMI3/MHL), niestety to złącze nie wspiera ARC ale przeboleje ten fakt. Po przełączeniu amplitunera do złącza HDMI3 odtwarzacz BD od razu wskoczył na rozdzielczość 4K/24k. Zastanawia mnie tylko czy to złącze wspiera szeroką paletę kolorów bo jest to jedyne złącze na którym nie da się włączyć funkcji UHD Deep Color w TV.
 6. Dokonałem w końcu zakupu REL T5i i mogę powiedzieć jedno po kilku miesiącach użytkowania - jest dokładnie tak jak opisałeś. Subwoofer sprawdził się rewelacyjnie w moim pomieszczeniu i bardzo dobrze zgrał się z przednimi kolumnami.
 7. Problem rozwiązany. Buczenie było spowodowane tzw. pętlą mas. W moim przypadku pomogło zastosowanie izolatora galwanicznego 5-2400MHz albo odłączenie kabla antenowego od TV - jak kto woli :-).
 8. Osobiście obecne fronty zastąpił bym modelem Dali Zensor 5 a Dali Zensor 3 przeniósłbym na tył i wówczas dopiero dokupił bym do nich Dali Alteco C-1 aby osiągnąć konfigurację 5.1.2 do Dolby Atmos/DTS:X. Dali Pico nie nadają się do Dolby Atmos/DTS:X, one służą raczej do rozbudowy górnej strefy np. w Stereo. PS. Ja swoją konfigurację rozbudowałem jednak do 5.1.2 o wcześniej wspomniany subwoofer REL oraz głośniki Dali Alteco. Jestem zadowolony, dźwięk stał się bardziej przestrzenny (Dolby Atmos/DTS:X) oraz lepszy i bardziej wyrazisty w dolnym zakresie.
 9. Zakupiłem jednak już teraz odtwarzacz Sony UBP-X800 ale niestety nic on nie zmienił w mojej sprawie. Odtwarzacz podczas odtwarzania płyty Blu-ray UHD i konwersji obrazu HDR do SDR wyświetla obraz w 1080p/24k zamiast w 2160p/24k natomiast menu samego odtwarzacza oraz aplikacje np. YouTube są już wyświetlane na TV w rozdzielczości 4K. Bezpośrednie podpięcie odtwarzacza do złącza HDMI (włączona opcja UHD Deep Color) w TV też nic nie zmienia. Ciekawostką jest to, że film Transformers zachowuje się dokładnie tak samo na odtwarzaczu Sony jak na konsoli Xbox One - jego odtworzenie również jest nie możliwe. W międzyczasie zakupiłem jeszcze kilka innych filmów UHD (Tarzan, Batman v Superman, Spider-Man Homecoming) na których dokonywałem testów i o dziwo one przynajmniej się odtwarzają ale tak jak już wcześniej wspomniałem w 1080p/24k.
 10. Czy odtwarzacz odtwarza dźwięk z wbudowanych aplikacji Netflix i Amazon Video w bitstream? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 11. Czy odtwarzacz odtwarza dźwięk z wbudowanych aplikacji Netflix i Amazon Video w bitstream? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 12. Możliwe, że nie do końca poprawnie się wyraziłem. Telewizor ma matrycę 4K 120Hz, złącze HDMI 2.0 z HDCP 2.2.Z informacji otrzymanych od producenta telewizor nie posiada obsługi HDR'u zarówno przez złącze HDMI jaki z wbudowanych aplikacji typu Netflix czy Amazon. W opcjach Xboxa mam włączoną rozdzielczość 4K oraz wyłączoną obsługę HDR więc myślałem, że odtwarzacz automatycznie będzie podawał obraz z płyty w 4K bez HDR ale jak widać nie. Niestety nie mam na chwilę obecną możliwości przetestowania filmu na innym odtwarzaczu. Powoli myślę nad zakupem odtwarzacza Sony UBP-X800 ale czekam jeszcze do przyszłego roku, żeby zobaczyć jak rozwinie się sprawa z HDR Dolby Vision bo powoli również przymierzam się do zakupu OLED'a od firmy LG. Dzięki za pomoc.
 13. Tak gry są podawane w 4K np. Forza Horizon 3 albo Forza Motorsport 7. Film niestety nie chce się odtwarzać. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 14. Witam, Chciałbym się was poradzić jak to dokładnie jest z odtwarzaniem płyt Blu-ray Ultra HD z HDR na telewizorze Ultra HD bez obsługi HDR-u. Próbowałem dzisiaj odtworzyć film Transformers Ostatni Rycerz Blu-ray Ultra HD na konsoli Xbox One X podpiętej do telewizora 4K bez obsługi HDR (Samsung HU7200) i niestety jedyne co widzę to niebieski ekran z informacją, że wymagany jest TV 4K z HDR. Pytanie czy ja coś źle robię czy to wina odtwarzacza a może po prostu nie da się odtworzyć tej płyty na moim TV bo nie obsługuje on HDR-u?
 15. Nikt nie odpisał, ale chciałbym się jednak podzielić swoimi spostrzeżeniami, może komuś się przyda w przyszłości. Subwoofer podłączyłem zgodnie z zaleceniami REL'a czyli poprzez dołączony kabel High Level Neutrik Speakon do przednich zacisków głośnikowych w amplitunerze oraz poprzez kanał LOW .1/LFE i ustawiłem go w rogu pomieszczenia w miarę możliwości jak najbliżej ściany. Producent twierdzi, że teoretycznie przy takim podłączeniu subwoofer będzie się nadawał za równo do muzyki jak i do filmów bez konieczności dokonywania zmian w menu amplitunera. Regulacja zwrotnicy nie ma wpływu na kanał LFE, dlatego od niego rozpocząłem swoją kalibracje. Ustawiłem głośność na połowę i rozpocząłem kalibrację amplitunera, którą powtórzyłem kilkukrotnie aż udało mi się wypracować głośność subwoofera na poziomie, na którym amplituner po kalibracji ustawia dla niego poziom głośności najbardziej zbliżony zeru. Przy powyższym podłączeniu ustawienia dla subwoofera po kalibracji powinny być następujące: Głośniki przednie: Large Odcięcie przednich głośników: Pełne pasmo LPF for LFE: 120Hz Mode: LFE (nie LFE+Main) Głośniki powinny być ustawione na duże żeby złącze High Level Neutrik Speakon w subwooferze otrzymywało pełne pasmo. Po kalibracji amplitunera przystąpiłem do regulacji zwrotnicy oraz głośności złącza High Level. Producent zaleca, aby ustawić zwrotnicę oraz głośność na minimum a następnie stopniowo zwiększać poziom głośności aż subwoofer stanie się słyszalny a następnie ustawić zwrotnicę na poziom, na którym bass wraz z kolumnami będzie płynnie przechodził.
×
×
 • Create New...