Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic EX780 (TX-75EX780e) TEST wielkiego telewizora 2017 Ultra HD z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Plansze testowe miał sklep??? czy TY?

z tego co kojarzę jak towar sprawdzisz w sklepie to faktycznie nie ma możliwości oddania. Podpisujesz "lojalkę", że towar sprawdzony / bez uwag/. jak byś sprowadził do domu to zwrot jak najbardziej. W sklepie mówili, że to pierwszy taki przypadek czy też się zdarzały się takie lub podobne wtopy. Pytam  bo mam ten sam dylemat.Wybór pomiędzy tymi dwoma TV.. Na dziś wygrywa panas bo sporo tańszy, a obraz świetny. Poza tym na sony też narzekają./ chcę wersję 75. Generalnie wychodzi, że co egzemplarz to loteria :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, że egzemplarz to loteria. Można trafić drogi tv co wygląda gorzej od tego i tani, który wygląda sporo lepiej. Niemniej trzeba też pamiętać, że lcd praktycznie zawsze, bez względu na cenę, mają pewne odchyłki w równomierności, która jednak przy zwykły oglądania i ustawienie niższej jasności nie rzuca się zbytnio w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 to juz kawał drania.Ja czekam na 65 sony 9005 też sie stresuje.Kurwww zeby normalnie telewizora nie szło kupić.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep miał wszystkie plansze testowe i materiały - jest to usługa za 39zł bo poświęca czas pracownika, ale jeśli nie kupisz TV to Cię tym nie obciążają (przynajmniej u mnie tak było). Zasadniczo co do formy odbioru to nie ma żadnych lojalek - po prostu jak kupisz telewizor to go oddasz tylko jeśli był nieużywany i fabrycznie zapakowany. To drugie jesteś w stanie spreparować post factum, tego pierwszego nie bo przy zwrocie patrzą ile matryca ma przepracowane. Dlatego forma odbioru w sklepie to jedyna opcja żeby obejrzeć TV i w razie wad go oddać (bo w istocie nawet go nie kupiłeś). Ogólnie to jestem zniesmaczony. Gdyby nie moja to zbierałbym na LG B7 55", ale że się uparła to rozglądam się za innymi opcjami, np. LG SJ850V... wiem, że to IPS, ale może dzięki temu nie będę sobie robił wielkiej nadziei, a zawsze to 800-1000zł w kieszeni w porównaniu do EX780 lub XE90 i dużo lepszy system. Może system to zrekompensuje a na wieczorne seanse najwyżej odpalę lampkę za TV... Sam już nie wiem. Jestem skołowany tym jak się traktuje ludzi i to w segmencie wcale nie najtańszego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w 55"" nie chcesz oleda philipsa za  9k  taniej niż B7.Na teście wypadł całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie bał się Android TV to wziął bym już dawno temu XE9005, a jak bym miał już 9k na Philipsa to wolałbym dopłacić do B7V dla webOS'a. Ale jak to mówią jakby babka miała wąsy to by dziadkiem była... dlatego na tym etapie w mojej sytuacji oglądam recenzje SJ850V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Panasonic 58ex780 w MM jak był w promocji za 5499 zł

Długo się zastanawiałem między Panasonic a Sony 55ex9005. Wcześniej rozważałem jeszcze Samsung 55KS7000, alternatywnie Samsunga MU7000.
 
Czemu Panasonic ?
- lepszy stosunek jakości do ceny (800 zł różnicy na +)
- 3 cale więcej jednak robi różnicę.
- brak androida (można dokupić box-a jako alternatywa)
- HDR minimalnie gorszy, ale brak treści w tym formacie marginalizuje ten czynnik. Przypuszczam, ze większość scen HDR będzie zbliżona jakościowo.
- lepsze odwzorowanie kolorów i plastyka
- czerń na wysokim poziomie
- odwzorowanie ruchu lepsze niż w SONY
- możliwości kalibracji lepsze niż w SONY
 
Pierwsza wrażanie, w porównaniu do starego Panasonica TX-32LE60P:
- obraz z kablówki w HD wygląda bardzo dobrze, filmy nabrały realizmu, całkiem nowe odczucia i wrażania. 
- obraz w 4K z YouTube - super, całkiem nowa jakość obrazu. Plastyka i detale.
- obraz w 4K HDR z YouTube -  czuć nową jakość obrazu.
- filmy z GoPRO - w końcu obraz jest ostry podczas ruchu kamery. (ustawienia 10:4)
 
Po kilku dniach oglądania przyszedł czas na amatorskie testy i szczegóły:
- obraz ogląda się przyjemnie, nie męczy, kolory bardzo naturalne w trybie kino
- czerń w trybie wygaszania na minimum, przy dodatkowym źródle światła zew. wygląda bardzo dobrze.
- czerń w trybie wygaszania na minimum w całkowitej ciemności wygląda nadal bardzo dobrze, w zależności od sceny minimalnie widać jak pracuje system wygaszania. Po ustawieniu na pośrednie jest jeszcze lepiej.
- YouTube działa bez problemu, można zsynchronizować działanie ze smartfonem.
 
Wady, pewnie związane z konkretnym modelem:
- prawy górny róg w niektórych scenach jest bardziej ciemniejszy, nie przeszkadza.
- Na czołówce reklamowej TVN widać lekki efekt brudnego ekranu lub nierównomiernego podświetlenia. Ciężko stwierdzić z czym to jest związane w dzień widać to bardziej, wieczorem prawie nic.
- Podobnie jak wyżej na planszach białych, szarych, żółtych widać ciemniejsze nierównomierne miejsca, jak dobrze rozumiem to efekt DSE.
- clouding, nie stwierdziłem
- banding, nie zaobserwowałem lub bardzo niski
- trochę niewygodny pilot, często wciskam nie ten przycisk co trzeba
 
Zdjęcia testowe:
Wykonane na ustawienia:
F4, ISO200, 1/4 - 2s, statyw, odległość ok 1,5m
 
Najtrudniej było zrobić zdjęcia na szarej/białej planszy. W zależności od odległości i ustawienia aparatu wychodziły różne efekty, gorsze i lepsze.
 
59a86aeccb887_black_14s_f4_iso200.thumb.jpg.4c244cc7f6352bc5082f815c72b0bdf0.jpg
 
black_2s_f4_iso200.thumb.jpg.bdc7d254a5dbe4671a45f7e336e43dcd.jpg
 
black_adaptive_2s_f4_iso200.thumb.jpg.ef206914f4305fd2c556b47d612ab29e.jpg
 
kontrast.thumb.jpg.f2ea4a038bd6ba7bcd2d397ad7a37617.jpg
 
white1.thumb.jpg.e2825a725a5e127ba88c9802b1382921.jpg
 
white2.thumb.jpg.445b6d6215214cb63d64e3687a472d92.jpg
 
white3.thumb.jpg.5cb93c62e04d57e1d0c42d4cd3bb28d1.jpg
 
Podsumowując ogólnie bardzo dobra jakość obrazu.
Jedynie te nierównomierności podświetlenia na jasnym tle. Nie mam porównania do innych TV. Jak oceniacie po zdjęciach, TV jest w normie czy mocno odbiega ?
Niby w MM jest 14 dni na zwrot, wymiana na inny model praktycznie niemożliwa, bo TV ciężko dostępny, no i ryzyko, że dostanę model z innymi wadami :)
Edytowane przez damianoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damianoo jak sobie spojrzysz na fotki TV, którego oglądałem, ale finalnie nie kupiłem, to zobaczysz dokładnie te same strefy nierównomiernego podświetlenia. Możliwości są dwie: albo Panasonic lub jego dostawca seryjnie spieprzył sprawę, albo kupiłeś egzemplarz, który oglądałem (o tyle dziwne, że u mnie było to RTV EURO AGD a nie Saturn).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xyuru mało prawdopodobne, żeby to był ten sam egzemplarz :) Akurat do "mojego" sklepu przyszły dwie sztuki fabrycznie zapakowane, jedna stoi teraz na ekspozycji. Wczoraj wybrałem się do sklepu, żeby porównać. Na pierwszy rzut oka wyglądało lepiej, ale wiadomo inne oświetlenie, inna odległość. Na zdjęciu jednak widać, że matryce wyglądają podobnie, więc tak jak piszesz, może zostało coś skopane w serii, albo ten typ tak ma. Wg. http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gray-uniformity-dirty-screen-effect-dse LED-y tak mają, duża loteria, dopiero OLED zapewnia lepszą jednolitość koloru. Tak czy inaczej czekam na odpowiedź Panasonica.

 

 

780compare.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie są różnice między 58EX780 a 58DX780. Ten drugi można kupić 650 zł taniej. Warto dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To  podobne telewizory z panelem 120 hz  .58DX780  to model telewizora z  2016 roku.  58EX780  to telewizor z tego roku.

Jesli  58dx780 nie ma  duzo  przepracowanych    godzin  i jest tanszy  to  warto go kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać użytkowników ex780 (lub podobnych modeli) o ustawienie obrazu dla sportu (głównie piłka nożna).

Dla filmów świetnie sprawdza się "prawdziwe kino", ale podczas meczu nie mogę ustawić takich parametrów, aby był on odwzorowany podobnie jak robiła to plazma Panasonica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ustawic   tryb normalny,  kontrast, jasnosc  znacznie  nizej   niz  domyslne ustawienia, redukcja szumow wylaczona, ostrosc  wysoko.Funkcje  IFC    minimum albo posrednie.  W zaawansowanych  ustawieniech obrazu zwiekszyc   gamme na 2.4

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grundig napisał:

Proponuje ustawic   tryb normalny,  kontrast, jasnosc  znacznie  nizej   niz  domyslne ustawienia, redukcja szumow wylaczona, ostrosc  wysoko.Funkcje  IFC    minimum albo posrednie.  W zaawansowanych  ustawieniech obrazu zwiekszyc   gamme na 2.4

zaawansowane ustawienia mam nieaktywne; jak to zmienić aby móc coś edytować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba  zajrzec   do instrukcji, ustawienia  zaawansowane powinny byc aktywne po wybraniu    trybu obrazu     kino, prawdziwe kino lub ustawienia wlasne.

Przykladowo    w  innym modelu   w   menu  konfiguracja   jest   funkcja   ZAAWANSOWANY, jesli   funkcja  jest  wylaczona   to gamma nie jest aktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kielc napisał:

zaawansowane ustawienia mam nieaktywne; jak to zmienić aby móc coś edytować ?

Ustawienia zaawansowane nie są dostępne w trybie "Standardowy". Proponuję odpuścić sobie też resztę powyższych rad. Zmniejszenie jasności niżej niż domyślna chociażby zabije Ci detale w czerniach (będzie jednolita plama). Zalecane ustawienia masz podane w teście, a jeśli potrzebujesz profesjonalnej kalibracji, to namiar w stopce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście podajecie "prawdziwe kino" i w ogóle skupiacie się na ustawieniach pod film..

Mnie tak jak pisałem interesuje ustawienie tv pod sport i wskazówki od kolegi @grundig dosyć mnie zadowalają (nie obniżałem jasności)

Z innych mam:

Colour Remaster na minimalne

Clear Motion na tak

Dynamic Range Remaster na nie

IFC (wg kolegi ze skalibruj.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.. dlaczego podczas oglądania tv gdzie w tle jest całość w kolorze np. zielonym; widać tak jakby na obrazie dodatkową warstwę (taką folię); nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem w Niemczech "podrasowaną" wersję 58EX780 a mianowicie EXX789, która od standardowej różni się :

1. 2600 Hz BMR IFC“ zamiast 2400 Hz

2.  inny, metalowy piękny i bardzo solidny stojak

3. metalowy pilot

4. podobno lepszym dźwiękiem VR-Audio-Master Surround+ zamiast VR-Audio True Surround

5. telegazeta 2000 stron zamiast 1500

 

a wszystko po negocjacjach w cenie 1299  Euro czyli 5520 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szymon9 napisał:

A ja nabyłem w Niemczech "podrasowaną" wersję 58EX780 a mianowicie EXX789, która od standardowej różni się :

1. 2600 Hz BMR IFC“ zamiast 2400 Hz

2.  inny, metalowy piękny i bardzo solidny stojak

3. metalowy pilot

4. podobno lepszym dźwiękiem VR-Audio-Master Surround+ zamiast VR-Audio True Surround

5. telegazeta 2000 stron zamiast 1500

 

a wszystko po negocjacjach w cenie 1299  Euro czyli 5520 pln

Czy negocjowałes po niemeicku :) bo cena jak za 50 cali i gdzie zakupiłes ? 

 

Dzieki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w sklepie Expert.de w Görlitz (po drugiej stronie Zgorzelca). Cena jest tez pewnie trochę formą przeprosin sklepu. Pierwotnie kupiłem zeszłoroczny 58DXW784 za 1097 euro z ekspozycji. W domu okazało się, że to 58DXW734 (karton, rachunek i papiery były od 784). Mailowo pomyłkę do sklepu zgłosiłem i ponieważ nie było już 58DXW784 na stanie zaproponowano mi 58EXX789 za 1399 euro. Po lekkich "negocjacjach" (że za serie 780 zapłaciłem 1097 euro  a teraz mam dokładać prawie 300 ) stanęło o 100 euro mniej. Mi pasowało więc ... mam. Wszystko po niemiecku, ale w sklepie pracuje też Polak, tak że nie ma problemu.

Aż się boje myśleć co by było jakby mnie taka sytuacja w kraju spotkała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już powoli mam dość wybierania TV - muszę jeszcze pomęczyć się z wyborem 1-2 tygodni. Jak pisałęm wcześniej moim faworytem jest ww. panas 75/ kwestia jakość-cena/.Jednak ostatnio zacząłem się zastanawiać nad samsungiem MU8000/ recenzje też dobre/a tańszy. Co byście polecili z tych dwóch./ głownie film, trochę sportu, bez gier/ Wiem, że najlepszy EX9005 ale póki co cena nadal za wysoka. Jak już  któryś kupię to chyba się upiję, że mam już "problem" z głowy:D o ile będzie bez wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...