Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic EX780 (TX-75EX780e) TEST wielkiego telewizora 2017 Ultra HD z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic EX780 (TX-75EX780e) TEST wielkiego telewizora 2017 Ultra HD z HDR

Test telewizorów Panasonic na 2017 rozpoczynamy modelem EX780! Jak sama nazwa już zdradza, najnowsza linia telewizorów dostała kolejną literę alfabetu - "E". W ubiegłym roku nazwy zaczynały się od "D", np. DX780. Serie (które determinują cyfry, po dwóch literach) pozostały podobne, więc można przypuszczać, że istnieje między nimi podobieństwo w wyposażeniu i funkcjach. EX780 jest jednak najwyższym modelem LCD przewidzianym na ten rok obok dotychczasowego mocarza jakim jest DX900 z 2016 roku.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest test - "martwiłem się" już o Panasonica :D  Szkoda tylko, że przysłali do testów wariant aż 75 cali - wyniki równomierności, siły podświetlenia (max. jasność w HDR nie powala)  czy nawet kontrastu mogą być różne od tego co zobaczymy w mniejszym calarzu. Aż sie prosiło o chyba najbardziej uniwersalny obecnie rozmiar 58 cali (oby taki był w kolejnych testach).

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test który w dobrym przejrzystym stylu przedstawia wady , zalety LCD . Dzięki . Mam do Ciebie Maciej pytanko który z testowanych TV w Twoim odczuciu ; prześle lepszy obraz ; Sony EX9005 , czy Panasonic EX780. Parametry znamy z testu więc chodzi mi tylko o Twoje odczucie odnośnie jakości wyświetlanego obrazu. Czy warto na obecną chwilę dokładać 1.500 zł. do Sony? Wiem że post nie za bardzo w temacie ale może wyjątkowo ; skrobniesz ; swoje zdanie .

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak będziesz go wykorzystywać. Wszystko na max? Ultra HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co tylko może dać najlepszy sygnał-obraz od sat do Ultra HD , rozmiar 65'' 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mówilo się ... wielki jak brzoza, głupi jak koza ;) .

LCD wymiera. Niestety OLED w tym rozmiarze kosztuje jeszcze ... średńiej klasy auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Xisiek napisał:

Dobrze, że jest test - "martwiłem się" już o Panasonica :D  Szkoda tylko, że przysłali do testów wariant aż 75 cali - wyniki równomierności, siły podświetlenia (max. jasność w HDR nie powala)  czy nawet kontrastu mogą być różne od tego co zobaczymy w mniejszym calarzu. Aż sie prosiło o chyba najbardziej uniwersalny obecnie rozmiar 58 cali (oby taki był w kolejnych testach).

 

Jakie to szczęście, że jest wreszcie test telewizora w przyzwoitej wielkości. Super, dzięki!!!

58 to nawet do sypialni mały;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję projektor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Doceniam jednak przewagę tv w codziennym, zwykłym użytkowaniu.

Projektor to jednak pewna procedura i "klimat".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy muszisz codziennie oglądać TVP Kurskiego ???

Pytam bo przecież seriale są dostepne na tvp.pl.

A co do newsów to przecież każdy swoj rozum ma. A do newsów 32" wystarczy przecież ;) . Za 500+ Skymaster albo Manta da radę.

Binary ... ty wiesz co to jest 500+ i Skymaster czy Manta ?

:) 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bocieque napisał:

Kiedy można spodziewać się u Was testu niższej serii ex700? 

Kolejny to będzie EX600. Odbieramy za kilka dni. Następnie pewnie EX700.

9 godzin temu, Barnaba napisał:

Mam. Doceniam jednak przewagę tv w codziennym, zwykłym użytkowaniu.

Projektor to jednak pewna procedura i "klimat".

Dokładnie. Ja to może raz na miesiąc odpalę bo jestem taki leniwy, że "procedura" nawet mnie przerasta nim to się wszystko przygotuje, włączy itd. ; p Od kiedy zawiesiłem 78" to projektor poszedł prawie w ogóle w odstawkę. Ale przyznaję: bardzo mało filmów oglądam. Głównie sport i gram od czasu do czasu. A jak już znajdę czas na film to oczywiście rozwinę. Wszystko zależy kto co ogląda.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barnaba napisał:

Jakie to szczęście, że jest wreszcie test telewizora w przyzwoitej wielkości. Super, dzięki!!!

58 to nawet do sypialni mały;)

Hehe - dobre z ta sypialnia :D  

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że test pojawił się właśnie teraz, bo będę mógł o konkretach z prowadzącym szkolenie porozmawiać.
Może ktoś ma jeszcze jakieś niejasności po teście, to dopytam przedstawiciela Panasonica, ale proszę o ewentualne pytania szybko, bo szkolenie w poniedziałek :)
A co do niższych serii to mam nadzieję, że model ex700 będzie lepszy niż ubiegłoroczny model DXE720, bo ten niestety ma tak sprane kolory, że ciężko na niego patrzeć.

 

10 godzin temu, Barnaba napisał:

Jakie to szczęście, że jest wreszcie test telewizora w przyzwoitej wielkości. Super, dzięki!!!

58 to nawet do sypialni mały;)

Mały powiadasz? Do mnie do sklepu przychodzą ludzie i mówią, że max. 32", bo z bliskiej (czytaj 4-5 m) odległości w salonie oglądają tv. He he.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba edukować ludzi i tłumaczyć co i jak z tą odległością :) Ale to nasze zadanie: testerów, sprzedawców i doświadczonych forumowiczów : )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Łukasz napisał:

Może ktoś ma jeszcze jakieś niejasności po teście, to dopytam przedstawiciela Panasonica, ale proszę o ewentualne pytania szybko, 

Mały powiadasz? Do mnie do sklepu przychodzą ludzie i mówią, że max. 32", bo z bliskiej (czytaj 4-5 m) odległości w salonie oglądają tv. He he.

Powiedz, że klienci pytają kiedy Panasonic wyczyści magazyn ze starych pilotów, których używa w tej samej formie chyba już od 15 - 20 lat plus wyglad EPG jak ze starej plazmy. "Groszowe" sprawy a sprawiają że niemal szczytowy LCD trąci myszką. 

I jeszcze ulubione pytanie - dlaczego Panasonic zapomniał o klientach, którzy weszli w 4k, w 2015 roku i nie aktualizuje swoich tv do HDR.

 

PS. A co do rozmiaru to z autopsji -miałem kiedyś okazję oglądać właśnie 32 cali z około 4m w dobrze ponad 30m² salonie i powiem, że choć brakowało nieco przekątnej to oko tak szybko się przyzwyczaja, że po niespełna godzinie wydawało się to całkiem okej. Znajoma wybór 32' argumentowała chęcią zachowania dawnego stylu pomieszczenia. Więc jak widać ludzie czasem mają inne przemyślenia niż by się nam wydawało.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najważniejsze, że ten TV listowo nie kosztuje jakiegoś majątku. A cena zapewne jesscze spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie zachwycają. Taniej można kupić zeszłorocznego DX800, szkoda tylko tego input laga, nowa seria ma znacznie niższy. Używam TV jako monitora i taki EX780 dla mnie w sam raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju mógłbyś podpowiedzieć dlaczego używasz gammy 2.35 jako referencyjnej? Zawsze mi się zdawało, że nominalnie stosuje się 2.2 :)

 

Co do testu, to widać od razu jaką wydmuszką marketingową są Samsungowe QLED - Panasonic bez QLEDa radzi sobie tak samo dobrze albo nawet i lepiej. 

I jeszcze taka myśl ogólna - bardzo cieszy mnie, że to kolejny test telewizora, w którym input lag oscyluje w granicach 20ms - brawo producenci, w końcu ktoś zauważył graczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dokładnie można spodziewac się ex700? Stoje przed wyborem tv na dniach. Ex600 dalej posiada ips wedlug displayspecifications. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gargoyle napisał:

I jeszcze taka myśl ogólna - bardzo cieszy mnie, że to kolejny test telewizora, w którym input lag oscyluje w granicach 20ms - brawo producenci, w końcu ktoś zauważył graczy!

To w sumie najbardziej mnie zaskoczyło..w poprzednim roku nie wziąłem DX750 właśnie z uwagi na input laga, gdyby w tamtym modelu oscylował również wokół 20ms, to możliwe, że zamiast Samsunga, miałbym dzisiaj u siebie w domu Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test w tym rozmiarze, choć tv już wybrałem. Z 3.5 metra po tygodniu pełne przyzwyczajenie do rozmiaru 75...a i 85 też nie byłoby złe ;)

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - super test i wreszcie telewizor w jakimś porządnym rozmiarze, chociaż ja i tak wolę mojego 84-calowego. ;)

Moim następnym będzie OLED, ale to dopiero jak zaczną produkować w rozmiarach powyżej 80 cali.

Mam pytanie (przede wszystkim do Macieja).

Czy jest możliwe żeby po uaktualnieniu oprogramowania systemowego telewizora zmieniły się parametry kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.05.2017 o 22:58, Barnaba napisał:

Jakie to szczęście, że jest wreszcie test telewizora w przyzwoitej wielkości. Super, dzięki!!!

58 to nawet do sypialni mały;)

Zgadza się, tym bardziej, że treści uhd naprawdę z bardzo bliska należy oglądać, więc w sumie to i ze 100" by się przydał do salonu jak nie większy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...