Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic EX780 (TX-75EX780e) TEST wielkiego telewizora 2017 Ultra HD z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

A tu piszą , że kontrast to 5000:1 nie 4100:1 oraz dc/m2 to 550! http://www.displayspecifications.com/en/brand/2d8e4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie, nie ... inaczej. Panasonic ma aktywne 3D. Szczerze mówiąc nie testowałem 3D aktywnego na matrycy 4K ale to musi miec wady technologii aktywnej czyli "ciemnosc widzę" i migotanie. Tam jedynie można upscalować 1080 linii do 2060-u. Nie wiem jaki będzie efekt.
Natomiast w 3D pasywnym z 540 linii robisz na matrycy 4K prawdziwe 1080. Bez migotania i na jaśniejszym obrazie. i to jest to WOW. Masz prawdzie fullHD 3D framed.
Pozdro

Ps.Może nie tak ips definiuje pasywne 3D jak samo odświeżanie, bo 120Hz to przeważnie aktywne a 60Hz pasywne.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 
Nie, nie ... inaczej. Panasonic ma aktywne 3D. Szczerze mówiąc nie testowałem 3D aktywnego na matrycy 4K ale to musi miec wady technologii aktywnej czyli "ciemnosc widzę" i migotanie. Tam jedynie można upscalować 1080 linii do 2060-u. Nie wiem jaki będzie efekt.
Natomiast w 3D pasywnym z 540 linii robisz na matrycy 4K prawdziwe 1080. Bez migotania i na jaśniejszym obrazie. i to jest to WOW. Masz prawdzie fullHD 3D framed.
Pozdro

2k 3D hahahaha ...nie sądzę by coś to dawało, ale może...może...(?) ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 
Nie, nie ... inaczej. Panasonic ma aktywne 3D. Szczerze mówiąc nie testowałem 3D aktywnego na matrycy 4K ale to musi miec wady technologii aktywnej czyli "ciemnosc widzę" i migotanie. Tam jedynie można upscalować 1080 linii do 2060-u. Nie wiem jaki będzie efekt.
Natomiast w 3D pasywnym z 540 linii robisz na matrycy 4K prawdziwe 1080. Bez migotania i na jaśniejszym obrazie. i to jest to WOW. Masz prawdzie fullHD 3D framed.
Pozdro



Albo jeszcze inaczej!
Szybkie matryce 120Hz "zdradza" aktywne 3D. :)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem EX780, ale ostanio pojawił się jeszcze Samsung MU8000, czy wiecie coś więcej na temat tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zastanawiam się nad kupnem EX780, ale ostanio pojawił się jeszcze Samsung MU8000, czy wiecie coś więcej na temat tego modelu?


49" to krawedziówka (EdgeLed), 60Hz, panel VA, 8bitów (17milionów kolorów)
Ale już 55" to 110Hz, VA, 10bitów choć też krawedziówka ;)
Tutaj możesz sprawdzać co Ci się zywnie podoba ;)

Model 49" :

http://www.displayspecifications.com/en/model/ec8daed

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

I drogie to to... w uk 1700 funtów a za tyle ( +200£) to masz dx900 65"!!!

Tu trochę suchych danych od Anglików na temat tej nowości.
Wiem że to nie jest nowy model serii KS tylko tej piętro niżej...nie pamiętam nazwy...(?)

http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/samsung-ue55mu8000-55-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-10161667-pdt.html?istCompanyId=bec25c7e-cbcd-460d-81d5-a25372d2e3d7&istItemId=xrtiiirwqr&istBid=tztx&srcid=198&cmpid=ppc~gg~0045+%28PLA%29+TELEVISIONS~All+TVs~Exact&mctag=gg_goog_7904&kwid=GOOGLE&device=m&ds_kids=92700020664706119&PLA=1&gclid=CjwKEAjwjPXIBRDhwICRg-DbgHISJADP6QXpna0xnMzm1DoU3w54nVksK1SwRsbvWjpSYkS1y6lqFhoCnHrw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CNSt-_C0-dMCFaYi0wodzAwHVg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Panas dc780 w 58" to krawedziówka , 120Hz 10bitów (8+frc) va itd
ale już w 65" to DirectLed.

http://www.displayspecifications.com/en/model/04d8491


Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już może coś o obsłudze youtube w 4K? Bo w teście wisi dalej, że info wkrótce.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Camelus napisał:

Wiadomo już może coś o obsłudze youtube w 4K? Bo w teście wisi dalej, że info wkrótce.

Pewno że działa.

Można nawet samemu sprawdzić w pierwszym lepszym sklepie np. Saturn itd. :)

 

Tanie szmelce to potrafią a myślisz że ten Panas by nie odpalił jakiegoś You Tuba w 4K :D 

Pytanie się rodzi czy wraz z HDR :) 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tv panasonica z tego roku czytają juz filmy i napisy z usb np. Mkv? W poprzednim roku to jeszcze mocno kulało w panasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wrażenia z dnia zakupu są najmniej wartościowe, sam to przerabiałem u siebie z dwoma telewizorami - zawsze to idzie w skrajność, jak coś nie gra, to od razu idzie na minus (a okazuje się, że rozwiązanie jest dziecinnie proste i na drugi dzień już ten problem nie istnieje) albo na plus, bo jest mega ekscytacja i wszystko wydaje się interesujące.

Tydzień to te absolutne minimum żeby już jakoś w miarę realnie spojrzeć na sprzęt i poznać pierwsze zalety i ewentualne wady, które się pojawiły, a których nie udało się od razu wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie czekamy na opinie - zarówno te na szybko jak i te po jakimś czasie użytkowania.

Przy okazji mam pytanie o aplikacje filmowe w ramach smart TV. Netflix - wiadomo jest. Czy można również zainstalować Showmax, Amazon Prime i HBO GO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dawno mnie tutaj nie było ale jak trwoga to do..... :rolleyes:Za dwa miesiące wpadnie trochę kasy i jestem zdecydowany na zakup tv. Po kilkunastu dniach spędzonych tutaj i w sklepach. mam standartowy dylemat - Sony ex 9005 czy też przedmiotowy panasonic. Niby sony w testach lepszy ale jakoś panas też mi pasi. Do tego w sklepach internetowych pokazał się samsung ks 9500 w cenie 17500 zł/ 75 cali - na żywo nie widziałem/ i bądź tu mądry:angry2:Może jakaś krótka porada/ przysłowiowy kop/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ks9500 75' za 17500 to konkretnie gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zbliża się do akceptowalnej;) Tylko. co to za sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd się biorą takie wynalazki ? 
Panasonic TX-50EXF787   -  http://www.hifi-regler.de/shop/fernseher_tv/3d-tv/panasonic_tx-50exf787.php

Panasonic TX-50EXX789  -  http://www.thomas-electronic-online-shop.de/Panasonic-TX-50EXX789-TX50EXX789-Fachhandel-Exklusiv-TV 

Na żadnej oficjalnej stronie internetowej Panasonic ich nie oferuje, a są dostępne np. na rynku niemieckim (?). 
Wygląda na to, że są to dość mocno "podrasowane" wersje  EX780  i wydaje się, że warto się nimi zainteresować ...
Czy ktoś miał styczność z którymś z tych modeli i mógłby je przybliżyć na tym forum ? 
Np. nurtuje mnie pytanie czy te modele posiadają matryce VA czy może są to jakieś "wariacje" z matrycami IPS ... 
Było by miło gdyby Pan  Maciej podrzucił trochę informacji na ten temat ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bonet napisał:

A skąd się biorą takie wynalazki ? 
(...)
Wygląda na to, że są to dość mocno "podrasowane" wersje  EX780  i wydaje się, że warto się nimi zainteresować ...

1) Producenci czasem inaczej nieco numerują dany szerogotyp/model w zależności od rynku, na który jest przeznaczony

2) Zdarza się, że dana sieć elektromarketów zamawia dany model pod siebie i wówczas dostaje on ciut inne oznaczenie od modelu głownego  - vide powyższy przypadek

3) zawsze jednak trzeba sprawdzać specyfikację, bo choć w 9 na 10 przypadków róznic brak to może się okazać, że jednak jakiś tam tuner czy jakaś inna drobnostka jest inna

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Xisiek napisał:

" ... zawsze jednak trzeba sprawdzać specyfikację, bo choć w 9 na 10 przypadków róznic brak to może się okazać, że jednak jakiś tam tuner czy jakaś inna drobnostka jest inna" 

Różnice pomiędzy EX784 (EX780E w Polsce) a EX787 są pokazane na tej stronie
http://www.hifi-regler.de/shop/fernseher_tv/3d-tv/panasonic_tx-50exf787.php 
Nie ma jedynie pewności czy te specjalne modele także posiadają matryce VA 120 Hz.
A tej informacji producenci zazwyczaj nie podają w specyfikacjach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonet w 95% specyfikacje powinny się pokrywać, róznice (jeżeli w ogóle są - czasem bywa to inny kolor ramki) zazwyczaj sprowadzają się do detali. Matryce powinny być więc tożsame.

PS. Uwaga ogólna - producenci potrafią czasem rzeżbić i zmieniać rodzaj matryc w danym modelu w ciągu roku - vide Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Miałem troszkę problemów z zakupem tego tv, więc będzie u mnie dopiero jutro :( 

Ja to mam zawsze pecha jak coś kupuję, ale to nieważne...

Jakoś do jutra wytrzymam :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dawaj znać jakie wrażenia z użytkowania. :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2017 o 15:27, Fjubens napisał:

Takie wrażenia z dnia zakupu są najmniej wartościowe, sam to przerabiałem u siebie z dwoma telewizorami - zawsze to idzie w skrajność, jak coś nie gra, to od razu idzie na minus (a okazuje się, że rozwiązanie jest dziecinnie proste i na drugi dzień już ten problem nie istnieje) albo na plus, bo jest mega ekscytacja i wszystko wydaje się interesujące.

Tydzień to te absolutne minimum żeby już jakoś w miarę realnie spojrzeć na sprzęt i poznać pierwsze zalety i ewentualne wady, które się pojawiły, a których nie udało się od razu wyeliminować.

Dokładnie, mam tak samo. Pierwsze chwile z takimi telewizorami jak VT60 czy DX900 w moim przypadku to były w zasadzie same ochy i achy, jednak jak już opadną pierwsze emocje, to człowiek zaraz znajdzie coś, co nie do końca świeci tak, jak powinno.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się pomiędzy 58EX780E a 55XE9005. W zasadzie zdecydowałem się na Panasonica, ale wtedy okazało się że dostępność tego modelu jest żadna. Tak czy siak pewnego poranka kilka dni temu pojawiła się opcja w RTV EURO AGD żeby zamówić ten TV. Zamówiłem go z rezerwacją na sklep i pojechałem obejrzeć. Poprosiłem pracowników o zrobienie testu wypalonych pixeli i puszczenie plansz testowych oraz filmów w 4K. Ogólnie obraz świetny jakościowo, martwych pixeli brak, ale... przy jednolitych tłach zauważyliśmy widocznie różnice w podświetleniu matrycy oraz widoczny różowy zafarb przy dolnej krawędzi. Dysproporcje w jasności matrycy nie były widoczne przy złożonym obrazie, ale w miarę jednolite tła jasno pokazywały, że problem jest i irytuje podczas oglądania bardziej stonowanych obrazów. Poniżej zdjęcie z telefonu - na zdjęciu różowy zafarb jest mniejszy niż w rzeczywistości, a zdjęcie jest bardziej prześwietlone, tzn. kontrast pomiędzy jaśniejszym i ciemniejszym miejscu jest mniejszy ale ciemniejsze fragmenty w rzeczywistości mają bardziej nieregularne kształty. Telewizor był fabrycznie zapakowany, ale został już odesłany - zniechęciło mnie to do zakupu Panasonica. Co ciekawe gdybym za niego zapłacił i pojechał do domu, to nie byłoby możliwości zwrotu - to ważna uwaga dla kupujących.

21191259_1611030162274624_194206248_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...