Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, efel napisał:

Nie masz szans na gotówkę jeżeli reklamowałeś z tytułu gwarancji u LG. Mógłbyś dostać kasę jeżeli pierwsza reklamacja jest z tytuły rękojmi u sprzedawcy i druga reklamacja też idzie taką drogą. Więc albo wymiana matrycy, albo nowy TV.

Wielkie dzięki. Mam w takim razie jasność w temacie. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, efel napisał:

Nie masz szans na gotówkę jeżeli reklamowałeś z tytułu gwarancji u LG. Mógłbyś dostać kasę jeżeli pierwsza reklamacja jest z tytuły rękojmi u sprzedawcy i druga reklamacja też idzie taką drogą. Więc albo wymiana matrycy, albo nowy TV.

Pierwsza naprawa normalnie na gwarancje zgłosiłem, wymiana płyty głównej i wifi w domu przez LG,

Druga naprawa wypalenie ekranu „rękojmia w sklepie MM” wymiana matrycy w domu przez LG,

Trzecia naprawa wypalenie ekranu „rękojmia w sklepie MM”  (wymiana TV lub zwrot gotówki z MM)

dziś szukam co kupić oddane pieniądze z MM za TV Oled B7V

 

 

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mxmxm napisał:

Pierwsza naprawa normalnie na gwarancje zgłosiłem, wymiana płyty głównej i wifi w domu przez LG,

Druga naprawa wypalenie ekranu „rękojmia w sklepie MM” wymiana matrycy w domu przez LG,

Trzecia naprawa wypalenie ekranu „rękojmia w sklepie MM”  (wymiana TV lub zwrot gotówki z MM)

dziś szukam co kupić oddane pieniądze z MM za TV Oled B7V

 

 

W jakim okresie czasu te cuda działy się tzn kiedy było ostatnie zgłoszenie rękojmi, po okresie gwarancji czy przed??

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zbycho45 napisał:

W jakim okresie czasu te cuda działy się tzn kiedy było ostatnie zgłoszenie rękojmi, po okresie gwarancji czy przed??

Tv zakupiony Lipiec 2018r 

Pierwsza naprawa Gwarancja LG (płyta główna + wifi) luty 2019r - wymiana przez LG w domu

Druga Naprawa Rękojmia w MM wypalenie matrycy Wrześien 2019r - wymian przez LG w domu

Trzecia Naprawa Rękojmia w MM wypalenie matrycy (zwrot gotówki - wymiana TV) Maj 2020r - przyszedł z LG i stwierdził usterkę czekałem aż MM się odezwał w sprawie rękojmi.

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mxmxm czyli zdarzenie miało miejsce w okresie dwuletniej gwarancji producenta.  U mnie sytuacja jest troszkę inna. Tv kupiony w listopadzie 2017, wymiana matrycy- gwarancja LG październik 2019. Teraz w okresie przedłużonej gwarancji po wymianie matrycy kolejne wypalenie. Pytanie. Czy jest możliwość skorzystania z rękojmi w sklepie czy tylko gwarancja wymiany matrycy przez LG. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, zbycho45 napisał:

Czy jest możliwość skorzystania z rękojmi w sklepie czy tylko gwarancja wymiany matrycy przez LG. 

Tak naprawdę rękojmia trwa 3 lata. Dzieje się tak, bo masz rok na zgłoszenie wady po jej zauważeniu. Możesz zrobić tak: piszesz że wadę zauważyłeś tydzień przed upłynięciem 2 lat od zakupu. Masz na to czas do listopada 2020. Oczywiście takie przypadki są z miejsca podejrzane, więc pewnie będziesz miał pod górkę, bo w drugim roku rękojmi to kupujący musi udowodnić, że wada istniała już w momencie zakupu (czyli jest z winy producenta, a nie z winy konsumenta który np nieprawidłowo korzystał ze sprzętu). Wiąże się to najczęściej z opinią rzeczoznawcy którą musisz zdobyć (i zapłacić za nią). 

Prościej będziesz miał skorzystać z gwarancji LG, bo jeżeli w październiku wymieniali Ci matrycę to masz na nią 2 lata nowej gwarancji i nie powinieneś mieć problemów. Ale następnym razem (tzn przy następnym telewizorze) od początku korzystaj z rękojmi - masz większe prawa i przy drugiej awarii bez problemu odzyskasz kasę. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest możliwe, że na planszy czerwonej nie świeci mi kilkanaście pixeli ? Są czarne zamiast czerwone, natomiast na biało i zielono świecą normalnie. Jeżeli tak, to jak zapatruje się na to serwis ?

Edytowane przez lukasz89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz martwe czerwone subpiksele. Przy większej ich ilości kwalifikuje się to na gwarancję (nie pamiętam dokładnie od jakiej liczby - powinno być to w instrukcji).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2020 o 17:07, jaczar napisał:
W dniu 27.08.2020 o 17:07, jaczar napisał:

To co naprawia ten upgrade to napisali. Ciekawi mnie jednak co sie zepsuje i co przestanie dzialac.Nadchodzi czas na powolne usmiercanie starych telewizorow? Osobiscie kupilbym cos nowszego i wiekszego ale ten jeszcze dobry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalował i wszytko działa tak jak działało.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2020 o 15:04, peyo111 napisał:

To co naprawia ten upgrade to napisali. Ciekawi mnie jednak co sie zepsuje i co przestanie dzialac.Nadchodzi czas na powolne usmiercanie starych telewizorow? Osobiscie kupilbym cos nowszego i wiekszego ale ten jeszcze dobry...

U mnie też działa wszystko po staremu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem  i odziwo wszystko dziala , nic nie wybuchlo..😁😁😁

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój B7 nie dawno dość mocno się wypalił, winne kanały informacyje, które przez kilka tygodni leciały no stop (wybory). Zapomniałem się, bo wszystko było ok przez 2 lata, opuściłem gardę i się doigrałem. Jak pomyślę, że w 21 wieku te paski grozy nadal nie są zbanowane, to mnie ogarnia bezsilność i złość, powinni nam zwracać za uszkodzone matryce :)

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypisuje Pan bzdury! Oled się nie wypala! Wystarczy używać telewizora OLED według zaleceń producenta czyli 1 godzinę tygodniowo i nic się nie wypali.

  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca nie wyświetlać dłużej niż godzinę nieruchomego obrazu ;) Ktoś nie umie instrukcji przeczytać ze zrozumieniem ;)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, dewey napisał:

Mój B7 nie dawno dość mocno się wypalił, winne kanały informacyje, które przez kilka tygodni leciały no stop (wybory). Zapomniałem się, bo wszystko było ok przez 2 lata, opuściłem gardę i się doigrałem. Jak pomyślę, że w 21 wieku te paski grozy nadal nie są zbanowane, to mnie ogarnia bezsilność i złość, powinni nam zwracać za uszkodzone matryce :)

Reklamuj z tytułu rekojmi lub gwarancji

mi dzisiaj wymienili matryce w b7 ze względu na zafarb, żadnych wypalen nie miałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaczar niestety, ale było ponad tydzień po gwarancji, próbowałem...

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaczar A to nie jest tak, że to musi być utajona wada, a wypalenie taką nie jest, bo widać je od razu po pojawieniu się? Poza tym nie mam oryginalnego pudła, więc odesłanie go do sklepu (Sferis), to byłby ogromny problem logistyczny.

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...