Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

A co w tym takiego śmiesznego?
Teraz panel, pełni funkcję, którą kiedyś pełniła obudowa.
Panel jest wyświetlaczem i konstrukcją nośną całego TV.
Do niego są przykręcone różne moduły i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4:50 typowy fachman z wysp... O to chodzilo co się mu przytrafiło bo nie uważał z zasilaczem.. Cud że tv działa jeszcze. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, JohnnyCash napisał:

Z tego co kojarzę to konsument ma prawo domagać się wymiany sprzętu na nowy po dwóch nieskutecznych naprawach, to raczej dobra wola LG dawać nowe TV kiedy ulegnie awarii już raz wymieniana matryca

Mylisz się. W przypadku rękojmi do sprzedawcy masz prawo odstąpić od umowy już w momencie gdy drugi raz reklamujesz jakąkolwiek wadę tego sprzętu:

 

image.png.fdb927539ad0f3c7cc1efe48596e75fc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz się. W przypadku rękojmi do sprzedawcy masz prawo odstąpić od umowy już w momencie gdy drugi raz reklamujesz jakąkolwiek wadę tego sprzętu:
 
image.png.fdb927539ad0f3c7cc1efe48596e75fc.png
Przeczytałeś w ogóle co napisałem? Nie reklamuję TV u sprzedawcy, a u gwaranta i to nie gwaranta całego TV, a jedynie części zamienniej jaką jest matryca :) Sam TV jest już 2 tygodnie po gwarancji, matryca jest na 24 miesięcznej licząc od 30.05.2019.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JohnnyCash napisał:

Przeczytałeś w ogóle co napisałem? Nie reklamuję TV u sprzedawcy, a u gwaranta i to nie gwaranta całego TV, a jedynie części zamienniej jaką jest matryca

Przeczytałem, nie napisałeś gdzie reklamujesz... 

Rób jak uważasz. Ja bym uderzał na rękojmię do sprzedawcy, nawet jeżeli jest już chwilę po gwarancji na TV. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem, nie napisałeś gdzie reklamujesz... 
Rób jak uważasz. Ja bym uderzał na rękojmię do sprzedawcy, nawet jeżeli jest już chwilę po gwarancji na TV. 
No jak nie napisałem? :)

"30.05.2019 wymieniana matryca z powodu prostokąta na środku, dziś zauważyłem czarne martwe piksele na białym tle, zgłosiłem do LG, czekam na reakcję "

Nie należę do januszy cebularzy, odpowiedzialność sprzedawcy wygasła 10 marca, więc nie zamierzam się szarpać ze sklepem :) Póki co serwis szuka papierów z wymiany matrycy sprzed roku bo nie mają wymiany w systemie, jedyny ślad to wpis w książce gwarancyjnej, ale bez pieczątki, więc jak się uprą to nie udowodnię, że mi wymienili :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dział wymian zaproponował OLED65B9SLA, cóż jak nie są w stanie naprawić to muszę wziąć większy...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że tak to się skończyło a przy okazji  będziesz miał nowy telewizor :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej że dają większy.

Między 55 a 65 była też znaczna różnica w cenie.

Także witam kolejnego zadowolonego.

U mnie 65b9 śmiga i jest spoko.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak się miało mniejszy a dają większy , czy trzeba dopłacić różnicę w cenie ??? Kolega nic nie napisał , dlatego się pytam ???

2 minuty temu, tracer10 napisał:

Nie macie w Polsce tak źle z LG.

W Irlandii mimo iż tzw. procedura small claim [ wygrałem ją ] gdzie sędzia nakazał zapłacenie LG 1700 euro na moją rzecz to tenże sąd ani nie doczekał się zapłaty w ciągu wymaganych 2 tyg. ani jakiegokolwiek kontaktu ze strony LG.

Następnym krokiem było złożenie odpowiednich dokumentów do biura szeryfa w Dublinie gdzie mieści się siedziba LG i liczenie na to iż tzw. sheriff ściągnie z ich konta należność.

I nie wygląda to dobrze na tą chwilę, a B7 z miesiąca na miesiąc wygląda coraz gorzej.😟

Aż do takich kroków doszło, to LG musiał iść w zaparte że nie chciał wymienić lub dać nowej matrycy :(  Współczuje że musiałeś do takich kroków się posunąć a czasu i nerwów nikt nie zwróci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam pojęcia jak to będzie.

U mnie przy wymianie praktycznie wyszło na zero. Z tym że tv 2019r i nówka z earc i w 65calach.

Chciałem c9 lecz na magazynie wg wypowiedzi jednej z pań nie mieli.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt że w dziale jak i na infolinii mówią różne rzeczy nie mające późniejszego pokrycia w rzeczywistości.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dają większy telewizor, mi zaproponowali np 77 cali w zamian za starego 55b7

Edytowane przez Brudziszewski
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że proponowali  za 55cali aż 77cali.

Przecież samej dopłaty byłoby z 20tyszl lekko. Jakieś nieporozumienie albo błąd.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to nie możliwe , nawet z 65 cali na 77 jest różnica w cenie znaczna. 

29 minut temu, Brudziszewski napisał:

Tak dają większy telewizor, mi zaproponowali np 77 cali w zamian za starego 55b7

To oby dwa OLED Ci się zepsuły Philips i LG ??? Masz dużego pecha :) 

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale różnica w cenie znaczna i 77 cali zaproponowali bez dopłaty ???
Nie wierzę że proponowali  za 55cali aż 77cali.
Przecież samej dopłaty byłoby z 20tyszl lekko. Jakieś nieporozumienie albo błąd.
 
 
Hehehehe.
Ale Was kolega wkręcił.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie , bo wiadomo było  że nikt normalny z LG by nie dał tak duży telewizor na zamianę za tak mały  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JohnnyCash napisał:

 cóż jak nie są w stanie naprawić to muszę wziąć większy...

Korzystnie dla ciebie. Uwzględnili wartość rynkową 55B7 sprzed 2,5 roku. Aktualnie za tą samą cene jest już 65 cali i super że ci przyznali bo pewnie za chwile przez pandemie B9 będzie kosztował tyle co teraz C9.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korzystnie dla ciebie. Uwzględnili wartość rynkową 55B7 sprzed 2,5 roku. Aktualnie za tą samą cene jest już 65 cali i super że ci przyznali bo pewnie za chwile przez pandemie B9 będzie kosztował tyle co teraz C9.
Dostaję TV na region sprzedaży UK, Singapur, ale na infolinii powiedzieli, że to nie problem dla nich potem gdyby coś się z TV działo...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JohnnyCash napisał:

na infolinii powiedzieli (...)

Śmiechłem. Wierzysz w to co Ci powie student zatrudniony za najniższą krajową na infolinii? Oczywiście to może być prawda, ale nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmiechłem. Wierzysz w to co Ci powie student zatrudniony za najniższą krajową na infolinii? Oczywiście to może być prawda, ale nie musi.
Tak samo jak wierzę randomowym kolesiom na forach internetowych :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie,  trochę lamerskie, czy po wymianie matrycy na nowszą (którą dostaliście? B9 chyba?) skoro reszta "bebechów" zostaje nienaruszona to rozumiem, że nowe systemy zabezpieczeń matrycy przed wypaleniem nie są dostępne (te odnośnie logo itd)? Ale generalnie ta nowa matryca sama w sobie jest bardziej trwała?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawe że nowe matryce pasują do elektroniki z przed 3 lat.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak.

Do B7 matryca nowa ale do B7 a nie od np B9.

Tak było w moim przypadku.

Ale co z tego skoro nowa okazała się jeszcze gorsza.

I koniec końców dostałem nowego 65b9 i puki co jest oki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to też ciekawe bo to znaczy że produkują 3 letnie matryce? A może to jakiś leżaki magazynowe...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...