Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor jest podłączony do amplitunera kablem hdmi podłączonym do wejścia nr 3 (arc).

Do amplitunera podłączyłem jedynie dwie kolumny (nawet bez suba) - tym samym nie mogę niestety nic powiedzieć o wysyłaniu dźwięku 5.1 z aplikacji.

Do tv (za pośrednictwem amplitunera "przepuszczającego" do tv wszytko, hdr, dolby vison etc.) mam podłączoną konsolę ps4pro, apple tv 4 k, tuner tv sat.

Odnośnie androida to działa zdecydowanie lepiej niż na xd9305, nie zawiesza się, nie restartuje odbiornika (co zdarzało się wcześniej)  ale np w aplikacji netfliksa "action menu" strasznie przycina i jest po prostu wolne. W konsekwencji zmiana profilu kalibrowanego pod sdr/hdr zajmuje dużo czasu. Dużo lepiej jest gdy oglądam netfliksa przez atv4k. Wszystkie regulacje są wtedy zdecydowanie mniej uciążliwe.Z aplikacji telewizora korzystam jeszcze tylko z you tube i to w zasadzie wszystko.

Niestety nie miałem możliwości porównywać działania systemu do telewizorów producentów innych marek instalujących andka na swoich odbiornikach. 

Odnośnie poruszanego wcześniej pochylenia ekranu to w moim przypadku absolutnie nie przeszkadza, co więcej tego się w ogóle nie zauważa, zaś odbiornik wygląda jak fajny element wystroju wnętrza.

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie te wbudowane głośniki dają tak radę, że nie trzeba dodatkowego soundbara?

Czy są tutaj jacyś użytkownicy, którzy posiadają dłuższy czas A1? Jak wygląda sprawa z wypalaniem czy Sony lepiej rozwiązał ten problem już LG? Czy jednak to już zależy od samej matrycy, którą mają jednak taką samą.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk z TV jest na pewno lepszy od B,C7.Posiadam zestaw  ''klasyka'' Logitech Z-5500 THX z starym TV byłem zadowolony.Teraz A1 gra bez Z-5500,dzwięk gorszy ale zadowalający.Co do wypaleń-niby panel LG ,ale mam nadzieje że elektronika Sony może więcej.Teraz A1 65'' można wyrwać za ok 14160 co jest dobrą ceną np. do ZD9 lub DX900.Sam będę szukał zestawu co da 100% z płyt 4K.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja widziałem na Sony Center 55" za 8.5 tys, ale przegapiłem, ciekawią mnie ceny AF8 jeszcze

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF 8 na starcie będzie kosztowało raczej więcej.Mam wrażenie że A1 jakościowo pozostanie lepsze.Technicznie podobno to samo tylko ekran na wprost.Sam na oleda czekałem kilka miesięcy,panasonic EZ 1000 poza zasięgiem cenowym 17500.Jeśli odlełość od TV to ponad 2 metry to tylko 65'',teraz są raty 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 40", myślę że 55" wystarczy. Jak na razie to i tak bardzo duży koszt. Na 65" zbytnio nawet miejsca brak.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, gangi007 napisał:

Dzwięk z TV jest na pewno lepszy od B,C7.Posiadam zestaw  ''klasyka'' Logitech Z-5500 THX z starym TV byłem zadowolony.Teraz A1 gra bez Z-5500,dzwięk gorszy ale zadowalający.Co do wypaleń-niby panel LG ,ale mam nadzieje że elektronika Sony może więcej.Teraz A1 65'' można wyrwać za ok 14160 co jest dobrą ceną np. do ZD9 lub DX900.Sam będę szukał zestawu co da 100% z płyt 4K.

Cały proces czyszczenia matryc i zabezpieczeń przed wypaleniami jest wspólny, ani Panasonic, anoSsony nie ingerują w to.  Zresztą to zrozumiałe bo podobnie jak i same panele te procesy sę chronione przez prawo patentowe.

Te TV różnią się oczywiście poza designem przede wszystkim obróbką obrazu, kolorem czy ruchem i funkcjonalnością.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze lepsza promocja się pojawiła, ostatnio było 8.5 tys, dzisiaj lekko ponad 8 tys, chyba nigdy tak tanio nie było, co? 9affc56ad383253eb78be56d33eb7d7a.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta bardzo dobra.Kiedyś dzwoniłem do nich i sztuki są nowe.Jeśli sprzedają wystawowe to są w dziale OUTLET.Warto pomyśleć o gwarancji na 5 lat,mamy na to 360 dni od zakupu.Tylko polecibym odbiór osobisty,kurierom dziękuje???????????

Dnia ‎2018‎.‎02‎.‎22 o 10:55, ma_ko napisał:

Cały proces czyszczenia matryc i zabezpieczeń przed wypaleniami jest wspólny, ani Panasonic, anoSsony nie ingerują w to

OK ,dlaczego tylko Sony zaleca raz w roku robić czyszczenie ''ręczne''.Własciciele LG robią to nawet kilka razy w tygodniu ???????

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, gangi007 napisał:

OK ,dlaczego tylko Sony zaleca raz w roku robić czyszczenie ''ręczne''.Własciciele LG robią to nawet kilka razy w tygodniu ???????

Może im się nudzi :D LG wcale nie zaleca robić często wymuszonego czyszczenia, a wręcz przeciwnie, a to jak postępują użytkownicy to już ich sprawa.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gangi007 napisał:

OK ,dlaczego tylko Sony zaleca raz w roku robić czyszczenie ''ręczne''.Własciciele LG robią to nawet kilka razy w tygodniu ???????

Jestem właścicielem LG i wykonałem w ciągu 9 miesięcy jedynie raz wymuszone czyszczenie i wykonałem je wyłącznie z ciekawości niż z jakiejś potrzeby :) Najlepiej zdać się po prostu na automatyczne czyszczenie tak jak napisał vader i nie wyłączać telewizora z listwy zasilającej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem właścicielem LG i wykonałem w ciągu 9 miesięcy jedynie raz wymuszone czyszczenie i wykonałem je wyłącznie z ciekawości niż z jakiejś potrzeby  Najlepiej zdać się po prostu na automatyczne czyszczenie tak jak napisał vader i nie wyłączać telewizora z listwy zasilającej.
Ja na swoim telewizorze OLED nie zrobiłem ani jednego wymuszonego czyszczenia, a mam go od czerwca zeszłego roku.
Także nie wiem skąd w ogóle takie pomysły, że użytkownicy LG przeprowadzają je kilka razy w tygodniu. Zapewne dotyczy to jedynie osób, które trafiły na kiepski egzemplarz i liczą na to, że w ten sposób wyrównają matrycę. W normalnych warunkach kompletnie nie ma takiej potrzeby.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie ustawienia są odpowiednie dla Xboxa X?

Profesjonalnej kalibracji dokonam po wprowadzeniu DV oraz kupieniu odtwarzacza 4K-jeszcze nie wiem którego.

DSC_0229.JPG

DSC_0230.JPG

DSC_0231.JPG

DSC_0232.JPG

DSC_0233.JPG

DSC_0224.JPG

DSC_0225.JPG

DSC_0226.JPG

DSC_0227.JPG

DSC_0228.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Temperatura barw: Expert 1
Wyłącz automatyczny tryb obrazu skoro ma pozostać na gra.
Jeśli ma służyć do czegoś więcej niż gier to jeszcze możesz włączyć łagodną gradację na low.

Nie przesadzałbym też z automatycznym "tworzeniem realizmu", ustaw sobie coś, co Ci odpowiada.

Jak uruchomisz grę obsługującą HDR to większość z tych ustawień musisz wprowadzić ponownie.

Edytowane przez deng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, deng napisał:

Jak uruchomisz grę obsługującą HDR to większość z tych ustawień musisz wprowadzić ponownie.

Tak myślałem,jedno ustawienie może zepsuć wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli, że to dwa osobne profile ustawień do ustawienia.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na każdym TRYB OBRAZU np. ''GRA'' można ustawić 2 ustawienia?

Na grze z HDR oraz bez.

Ktoś w necie ustawił HDR10 dla gier ,chyba nie za bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zyga000 napisał:

a maksymalna nie jest 50

Tak jest,kablówka jest ustawiona na 38,gra na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolega ma jakiś maxi tryb :). Ja mam na 40, czyli podobnie. HDR na max, czyli 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

przepraszam - z pamięci odtwarzałem ustawienia??

51 to nasycenie (w kino pro) a 50 w HDR

Jeżeli chodzi o jasność to w trybie kino pro (który mam skalibrowany pod SDR) mam ustawiony max (chociaż w raporcie kalibracyjnym mam wpisane "do warunków otoczenia". 

W trybie HDR (kino domowe) jest max (zgodnie z zaleceniem kalibracji).

 

pozdrawiam 

Edytowane przez marcinj1975
doprecyzowanie wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zyga000 napisał:

Ja mam na 40, czyli podobnie. HDR na max, czyli 50.

No tak,max=50

kablówka-Kino pro- 38

Xbox-gra -50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...