Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

i tryb MAX (dla 50hz) w panasonicu był bardzo dobry jeśli ktoś lubił teatr 

ja go zmusiłem do działania w trybie 60hz i dla mnie wtedy płynnośc była perfekcyjna - a teatru nie było bo MAX w 60hz nie robił teatru

w ogóle plazma panasa w trybie 60hz była znacznie lepsza (brak bug'a 50hz i FC)

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upust w kwocie 2240zł na model 65A1 :

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=kd65a1_telewizor_65_4k_hdr_oled__rabat_2240_zł_po_dodaniu_do_koszyka&polecane

w Saturnie też można kupić za tą kwotę po obniżce .

Ciekawy jestem czy na CES 2018 pojawi się model SONY  KD-65A2 lub LG w wersji   65E8V " z grającym ekranem "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam niestety niezbyt budujące wieści dla wszystkich posiadaczy A1 (czyli też dla mnie).  

W USA wychodzi właśnie DV update. Okazuje się, że DV jest na ten moment obsługiwane przez wewnętrzne aplikacje - czyli np Netflix. 

Wszyscy, którzy liczą na dostarczenie sygnału DV przez hdmi na razie muszą obejść się smakiem. 

Są różne teorie takiego stanu rzeczy. Przeważa taka, że „profil” DV w wersji dla tv Sony jest w najnowszej wersji, która jest nierozpoznawana przez np odtwarzacz Oppo i Apple TV 4K. Ponoć Oppo ma wprowadzić update do swojego urządzenia w kwietniu. 

Co do Apple TV to nie wiadomo. 

Miejmy nadzieję, że Sony się zorientuje, że taka taktyka w stosunku do konsumentów jest błędna i do czasu wypuszczenia update dla Europy rozwiąże ten problem. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu tygodniach przemyśleń zamówiłem Sony A1 65''.Jutro nastąpi dostawa.Czy jest zalecane specjalne traktowanie TV podczas pierwszych godzin oglądania.Lepiej oglądać filmy na Blu Ray,grać na konsoli czy programy AXN ,TVN i inne??????

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki! Nic nie musisz robić specjalnie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt rozpakowany.Ustawiony,myślałem że szybciej ogarne 4K HDR.Mam kilka pytań.

1. Pod które HDMI najlepiej podpiąć Xboxa X

2.Multimedie TV

3.Komputer

Co zrobiło wrażenie to dźwięk,naprawdę jak na TV to jest SUPER.Co do obrazu napiszę za kilka dni jak ogarnę.Co do plansz szarośći to odpuszczam na kilka dni,.Przy graniu w Forza Horizon3 nic złego nie widzę.I tak za 2 miesiące dzwonie po Pana Macieja.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, gangi007 napisał:

1. Pod które HDMI najlepiej podpiąć Xboxa X

Chyba tak jak w Series XE, czyli pod HDMI 2, lub 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na info Sony-tylko 2,3 mają 60 k w 4K.Jeszcze raz wspomnę,dzwięk na 15-jest Super,na 30 wk......,lokatorów za ścianą.Dla osób co chcą kupić Lg B,C7 65''za ok 11-12 to warto dodać z 2,5-3 tyś i wybrać A1.No i jakość wykonania oraz plastiku-jest spora róznica.Osoby które piszą że nie ma różnicy między LG ,a Sony są w WIELKIM BŁĘDZIE.Naprawdę warto dodać te 3 ,a nawet 4tyś.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, gangi007 napisał:

Dzwoniłem na info Sony-tylko 2,3 mają 60 k w 4K.Jeszcze raz wspomnę,dzwięk na 15-jest Super,na 30 wk......,lokatorów za ścianą.Dla osób co chcą kupić Lg B,C7 65''za ok 11-12 to warto dodać z 2,5-3 tyś i wybrać A1.No i jakość wykonania oraz plastiku-jest spora róznica.Osoby które piszą że nie ma różnicy między LG ,a Sony są w WIELKIM BŁĘDZIE.Naprawdę warto dodać te 3 ,a nawet 4tyś.

Rozumiem że jesteś podjarany, ale na jakiej podstawie twierdzisz, że warto dopłacić do A1 względem takiego LG B7? Miałeś u siebie oba TV i je porównywałeś w warunkach domowych? Napisz coś więcej...

Co do dźwięku, to za różnicę cenową między Sony a LG jesteś w stanie kupić porządnego soundbara albo nawet jakieś w miarę spoko kino domowe, które zmiecie z powierzchni ziemi te pierdziawki, które są montowane w TV. Nie do końca rozumiem tok rozumowania ludzi, którzy wydają kilkanaście tysięcy na telewizor, a później kastrują sobie doświadczenie obcowania z treściami multimedialnymi korzystając tylko z głośników wbudowanych w TV.  

Nic nie mam do Sony, nie widziałem go na żywo poza galerią handlową, ale z opinii i testów wygląda na naprawdę porządny telewizor. Gdyby nie ta cena, która moim zdaniem jest nieadekwatna do tego co oferuje konkurencja. No ale jak kogoś stać i jest później zadowolony to czemu nie... 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, gangi007 napisał:

Osoby które piszą że nie ma różnicy między LG ,a Sony są w WIELKIM BŁĘDZIE.Naprawdę warto dodać te 3 ,a nawet 4tyś.

Zgadza się, różnica zdecydowanie jest, chociażby taka, że sony nie dostało w teście referencji, a LG już tak :D

A pisząc zupełnie poważnie to dawanie do zrozumienia, że A1 jest lepszy od innych telewizorów OLED jest trochę słabe, bo prawda jest taka, że każdy ma swoje zalety i w związku z tym żaden nie powinien być definitywnie określany jako lepszy od innych. 

 

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie kiedy wejdzie do sprzedaży AF8?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, vader_4747 napisał:

A pisząc zupełnie poważnie to dawanie do zrozumienia, że A1 jest lepszy od innych telewizorów OLED jest trochę słabe

Na pewno jest lepiej wykonany od B,C7 oraz ma lepszy dźwięk.Dla mnie osobiście tył w B,C7 to lipa.

7 godzin temu, efel napisał:

ale na jakiej podstawie twierdzisz, że warto dopłacić do A1 względem takiego LG B7

Na takiej że cenie jakość oraz wykonanie,a decyzja podjęta została po 3 miesiącach.Gdyby EZ1000  kosztował 150000 zł to bym wybrał Panasonica.

6 godzin temu, vader_4747 napisał:

Zgadza się, różnica zdecydowanie jest, chociażby taka, że sony nie dostało w teście referencji, a LG już tak

Akurat na HDTV POLSKA nie dostał.Na zagranicznych forach raczej dostał lepsze noty od LG7.

 

Czytając to forum mam wrażenie że LG jest stawiane na podium za wszelką cene, a dopłacać do EZ1000 i A1 to po co jak nie ma różnicy.

To podobnie jak człowiek wejdzie na forum golfa,pasata-te samochody są najlepsze i się niepsują.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, gangi007 napisał:

Na pewno jest lepiej wykonany od B,C7 oraz ma lepszy dźwięk.Dla mnie osobiście tył w B,C7 to lipa.

Akurat na HDTV POLSKA nie dostał.Na zagranicznych forach raczej dostał lepsze noty od LG7.

Wygląd telewizorów, szczególnie z tyło jest dla mnie i chyba dla wielu innych konsumentów drugo albo trzeciorzędną sprawa. Co do tyłu mojej C7 - nie mam nic do zarzucenia. A co do konstukcji A1, to też zbyt szczęśliwa to ona nie jest - wychylenie do tyłu i nienajlepszy montaż na ścianie. Najważniejsza jest jakość obrazu, a tu wszysktie OLEDy mają identyczny panel od LG Display, nie ma tu żadnych różnic tak jak w LCD (różnie podświatelanie, typ matrycy, wygaszanie lokane, QLED, itp.). W OLEDach różnica jest tylko i wyłącznie w elektronice - SoCu, a panele są identyczne. W jakości obrazu tak jak już tu napisano w pewnych kwestiach lepszy jest trochę Sony, w innych LG. Natomiast różnica rzędu 4000 zł między 65" A1 a 65" B7 jest dla zdecydowanej grupy osób zbyt duża, aby opłacało się po prostu dopłacać do Sony.

Na zagranicznych forach to LG 7 serii wygrywało przeważnie z A1, w jakości obrazu oceny były zbliżone, za to LG było tańsze i stąd wygrywało walkę. Pierwsze z brzegu, które znalazłem: https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-type/oled  http://uk.pcmag.com/hdtv-reviews/11596/guide/the-best-tvs-of-2018 , https://www.cnet.com/topics/tvs/best-tvs/. W shootutcie londyńskim w ogólnej katergorii jakości obrazu wygrał Panasonic EZ10002, na drugim miejscu znanazł się LG B7 (najlepszy w kategorii HDR i do gier), a Sony A1 był na dalszym miejscu. Była tam oceniana wyłącznie jakość obrazu bez uwzlędniania różnic w cenie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby każdy nabywca TV był zadowolony z zakupu.W moim przypadku kiedy w MediaExpert C7 kosztował 11500 to wolałem A1 za 14699.EZ1000 był poza zasięgiem z ceną 17500.Dostałem 100% nówkę z 2018r.Sprawdziłem banding na 5% i 20% na trybie gra i nic złego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, gangi007 napisał:

Najważniejsze aby każdy nabywca TV był zadowolony z zakupu.

Spoko, bądź zadowolony, ale nie pisz wcześniej że: 

Dnia 31.01.2018 o 19:31, gangi007 napisał:

Osoby które piszą że nie ma różnicy między LG ,a Sony są w WIELKIM BŁĘDZIE.Naprawdę warto dodać te 3 ,a nawet 4tyś.

Atakujesz w ten sposób wszystkich którzy twierdzą, że jednak nie warto dopłacać prawie 40% wartości produktu do Sony A1, żeby mieć nieco lepszy tył i lepszy dźwięk z głośników których i tak się nie używa. Jakość obrazu jest podobna bo to ten sam panel od LG...

W każdej dziedzinie życia są produkty premium, które oprócz ceny nie różnią się niczym od produktów dla mas. Albo różnią się minimalnie. Spoko, skoro są na to nabywcy i oni później czują się zadowoleni z zakupu to wszystko jest ok. Masz kasę to kupuj to co najdroższe, raczej na zły produkt nie trafisz. Ale pisanie później, że wszyscy którzy kupili tańszy produkt i go chwalą są w wielkim błędzie, bo mogli dopłacić xxx i dostać prawdziwą jakość jest jakieś hmmm niedojrzałe, albo dziecinne? Za moich czasów w szkole przechwalaliśmy się kto ma droższego BMXa albo markowe buty, teraz pewnie dzieci chwalą się najnowszym iPhonem. We wszystkich tych przypadkach rzeczywista wartość produktu czyli relacja ceny do jakości zupełnie nie ma znaczenia, bo produkt staje się w oczach właściciela czymś więcej niż tylko sprzętem użytkowym. Staje się wyznacznikiem statusu społecznego. Z Twoim Sony A1 jak widać jest podobnie, chociaż może nie zdajesz sobie z tego sprawy. 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TV nie jest wart więcej niż 15%  do ceny B7...., nawet tu przeszacuje..., 

Funkcjonalność wątpliwa, stopa /podpora powoduje permanentne przechylenie ekranu , zawiesić się tego sensownie na ścianie nie da...

Android i wszystko jasne... :-) Genialny Web OS w LG

2 hdmi wspierające pełne 4K 60P (LG 4 z pełnym wsparciem)

Może po wyjęciu z pudełka jest ciut lepiej niz w B7 pod kątem obrazu, ale po kalibracji różnice na poziomie niuansów ze względu na może ciut lepsze post procesy A1 od LG...

Miałem styczność z tym TV jest mocno przeszacowany, podobnie jak Ez1000...

 

Jasne można pisać ze EZ1000 jest najlepszym TV roku 2017..., ale szczerze? różnice są ,ale ten tytuł nie usprawiedliwia tego w różnicy w cenie...., jest lepie w obraziej ,ale to nie 70% czy więcej różnicy w cenie....

Sony I Panas każą sobie płacić za "markę" tyle ze te marki mocno się zdewaluowały do LG przez ostatni czas...

Pisze to z poziomu zadowolonego posiadacza Ez1000 i posiadacza wcześniej serii E6 i E7 LG...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

Ale pisanie później, że wszyscy którzy kupili tańszy produkt i go chwalą są w wielkim błędzie, bo mogli dopłacić xxx i dostać prawdziwą jakość jest jakieś hmmm niedojrzałe, albo dziecinne

Tego nie napisałem.Nie[beeep] kasą,sprzęt wzięty na 30 rat.Raczej nie obraziłem nabywców C,B7 .Proszę dokładnie czytać.

Euforia raczej była od strony Design.WOW od strony obrazu raczej nie doznałem,odpaliłem GOW4 na X i zachwytu jednak nie było.Może lepiej będzie po kalibracji?

3 godziny temu, ma_ko napisał:

Sony I Panas każą sobie płacić za "markę" tyle ze te marki mocno się zdewaluowały do LG przez ostatni czas...

Jak większość firm.

Cieszę się że za cene  B,C7z czerwca,kupiłem A1-tylko żę w styczniu.

To EZ1000 nie jest taki wspaniały?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem , ze EZ 1000E jest bardzo dobrym TV, ale nie wartym przepłacenia o 7-9 tys do serii B czy C... :-)

Tak jak pisałem w wątku o EZ to jest progres do LG, w wielu aspektach ,ale czy aż tyle wart? Nie.

I tez nie jest bez wad, choć z najnowszym Firmware dotyczącym ruchu jest już ich nie wiele...

Koniecznie skalibruj u Macieja to A1, wydałeś sporo kasy dołóż te parę złotych, każdy OLED z pudełka ma problem z "czystością" bieli ucieka to w niebieskie lub czerwone ,a kalibracja to wyprostuje.

Zgodą design A1 jest wow, ale niestety jest mało funkcjonalny....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gangi007 gratuluję zakupu,
ze swojej strony polecam przeczytać artykuł poniżej:
https://www.ppe.pl/blog/284...
sam jestem pod wrażeniem przewagi technologii OLED nad Qled, LCD, jednakże ewentualność wypalenia/powidoków podczas użytkowania TV głównie do grania, powoduje wybranie mniejszego zła i gorszą jakość czerni, kątów i input laga dla graczy oraz dokonanie wyboru zakupu TV LCD z matycą LED.
Sam posiadam bodajże 9 letni TV Samsung B7000, notabene jeden z 1-szych LED-ów na rynku.
Żadnych wypalonych pikseli do dziś, ewentualnie może są 1 czy 2, których i tak nie widać z odległości 1,5-2m, niedoskonałości tej technologii (LCD) to inna kwestia. OLED-y nie są dla graczy spędzając przed konsola 3-4 h dziennie w dłuższej perspektywie czasu.

 

Nie chcę nikogo zniechęcać, sam bardzo bym chciał żeby OLED-y nie miały tego problemu. Gangi007 wróć po roku użytkowania i podziel się odczuciami.
Pozdrawiam, Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł.Sam posiadam Sony Led HX800 z 2011r.Nic złego się z nim nie dzieje,obraz jak na LCD dla mnie Super.Różnica między HX800 ,a A1 jest ale nie taka jakiej był oczekiwał.Może po kalibracji będę bardziej zadowolony.Wachałem się między LCD ZD9 a oledami.Jak coś złego się będzie dziać to dam znać.

Czy trzeba koniecznie grać w trybie gra-czasami w przerywnikach klatkuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2018 o 19:00, gangi007 napisał:

Różnica między HX800 ,a A1 jest ale nie taka jakiej był oczekiwał.Może po kalibracji będę bardziej zadowolony.

Czyli wydałeś prawie 15 tys na TV i najbardziej jesteś zadowolony z jego wyglądu i głośniczków, natomiast obraz już nie robi takiego wrażenia? Szczególnie po przesiadce z siedmioletniego krawędziowca? Zadziwiające. Co na nim oglądasz?

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎.‎02‎.‎05 o 08:39, efel napisał:

Czyli wydałeś prawie 15 tys na TV i najbardziej jesteś zadowolony z jego wyglądu i głośniczków, natomiast obraz już nie robi takiego wrażenia? Szczególnie po przesiadce z siedmioletniego krawędziowca? Zadziwiające. Co na nim oglądasz?

Proszę brać pod uwagę że nabywca nowego sprzętu może nie ogarnąć ustawień,co z czym jaki da efekt.Teraz Xbox X i A1 są odpowiednio ''ustawione''.GOW4 w nocy wyglądają SUPER.Pozostaje dokupić Blu Ray 4K oraz dokonać kalibracji przez Pana Macieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po dwóch miesiącach użytkowania (i kalibracji) mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jestem zadowolony. 

Zauważalnie lepszy obraz od mojego poprzedniego tv (xd9305), sam telewizor idealnie pasuje do wnętrza - również w opinii mojej żony (oczywiście jest to sprawa indywidualna - ale ważna). Np taki w7 byłby w moim przypadku wyborem zdecydowanie gorszym (mam namyśli dopasowanie do wnętrza).

Jedyny problem jest taki, że update do dolby vision znowu zaliczył poślizg (tym razem nie ma nowego terminu). z tego powodu biblioteka filmów do obejrzenia ciągle się wydłuża.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcinj1975 napisał:

ja po dwóch miesiącach użytkowania (i kalibracji) mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jestem zadowolony. 

Zauważalnie lepszy obraz od mojego poprzedniego tv (xd9305), sam telewizor idealnie pasuje do wnętrza - również w opinii mojej żony (oczywiście jest to sprawa indywidualna - ale ważna). Np taki w7 byłby w moim przypadku wyborem zdecydowanie gorszym (mam namyśli dopasowanie do wnętrza).

Jedyny problem jest taki, że update do dolby vision znowu zaliczył poślizg (tym razem nie ma nowego terminu). z tego powodu biblioteka filmów do obejrzenia ciągle się wydłuża.

 

 

Jakie masz dodatkowe sprzęty podłączone do TV? Soundbar? Amplituner? Jak się sprawdza Android w tym TV? Jak wygląda przesyłanie dzwięku 5.1 z aplikacji np Netflixa do głośników? Możesz coś więcej napisać o komforcie używania tego TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...