Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PappaIce napisał:

 Po prostu nie chciałbym mieć widocznych duszków, które w obecnym TV są czasem widoczne.

(...) pytanie o sens doplaty ponad dwa razy więcej?
 

To idąc od konca, imho nie ma sensu bulic dwa raz więcej (dużo więcej frajdy da wydanie 15k pln na inne cele) co do "duszkow" to trzeba sprawdzić dany egzemplarz najlepiej w sklepie w jakimś zaciemnieniu, bo im większa przekątna tym większym wyzwaniem jest rownomierne podświetlenie panelu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam chrapkę na model 49 calowy ze względu na mniejszy rozmiar i tym samym lepszą na pracę z komputerem jako monitor. Aktualnie używam 43xd83 który niestety ma panel IPS ale za to 120Hz i praca na kompie z włączonym upłynniaczem mi bardzo odpowiada. Płynne przewijanie dokumentów np w excelu itp..bajka

Martwi mnie jednak wysoki input lag tego modelu właśnie z włączonym upłynniaczem, ponad 100ms który dotyczy testowanego na tym forum modelu 55 cali. A jak jest w modelu 49 calowym ? Czy input lag jest taki sam czy może mniejszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam 65X90 od 2 miesięcy, oglądam z odległości 3,4m i już jest zbyt mały. Zaczynam żałować że nie kupiłem 75 cali. Z odległości ok 3,5m przy dobrym sygnale nie widać różnicy czy to 1080p czy 4K - chyba go sprzedam i kupię większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniales o wystepujacej nadmiernie zolci. W w905 nadmiar niebieskiego na czerni proba korekty powodowala rozpalenie nadmiaru zolci. Czy w tym modelu tez odcien niebieskiego da sie odczuc na odcieniu czerni?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, krempla napisał:

Wspomniales o wystepujacej nadmiernie zolci. W w905 nadmiar niebieskiego na czerni proba korekty powodowala rozpalenie nadmiaru zolci. Czy w tym modelu tez odcien niebieskiego da sie odczuc na odcieniu czerni?

Najwięcej błękitu jest na czerni w ekranach ze słabym kontrastem i podświetleniem białymi ledami (wled). XE90 ma niezłą czerń i diody PFS, więc jest pod tym względem dużo lepszy, ale czy lepszy od W905, który miał kwantowe kropki to nie wiem. Na pewno jego przewagą jest za to 10 punktowy balans bieli, dzięki któremu można lepiej sobie skorygować odcienie szarości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janek za sugestie - skorzystałem :)

Stoi 75XE9005 w domu i...jest super - duszków póki co nie znalazłem a szukałem. Jeszcze co prawda nie skonfigurowałem go idealnie bo trochę tych ustawień jest - gubię się.

Zarejestrowałem się w Netflix (swoją drogą jak oceniacie tę platformę? Warto 50 talarow miesięcznie?) i oglądałem materiał HDR i wrażenie super!

Z wad - pilot jest z lat 80, android potrafi czasem "pomyśleć". Ogólnie jest płynnie ale przy próbie przejścia na PS4 okazało się że mam uszkodzony kabel HDMI i TV próbując pokazać obraz tak się przywiesił (jakaś aplikacja nie pamiętam nazwy) że pozostało mi wyłączenie go z gniazdka.

Co do wielkości - 75 cali wydaje się idealne do tych 350 - 370 cm odległości.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, PappaIce napisał:

Dzięki Janek za sugestie - skorzystałem :)

Stoi 75XE9005 w domu i...jest super - duszków póki co nie znalazłem a szukałem. Jeszcze co prawda nie skonfigurowałem go idealnie bo trochę tych ustawień jest - gubię się.

Zarejestrowałem się w Netflix (swoją drogą jak oceniacie tę platformę? Warto 50 talarow miesięcznie?) i oglądałem materiał HDR i wrażenie super!

Z wad - pilot jest z lat 80, android potrafi czasem "pomyśleć". Ogólnie jest płynnie ale przy próbie przejścia na PS4 okazało się że mam uszkodzony kabel HDMI i TV próbując pokazać obraz tak się przywiesił (jakaś aplikacja nie pamiętam nazwy) że pozostało mi wyłączenie go z gniazdka.

Co do wielkości - 75 cali wydaje się idealne do tych 350 - 370 cm odległości.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Cieszę się, że mogłem pomóc :) Ostatnio nawet mój znajomy, związany zawodowo z panasoniciem gratulował mi wyboru, więc chyba rzeczywiście wybór jest trafny.

Pozwól, że podzielę się z Tobą kilkoma swoimi spostrzeżeniami:

- konfiguracja obrazu - mi zajęła jakieś 3 dni po 1-2 godziny, ale w końcu jest tak jak bym tego oczekiwał (a raczej jakbyśmy oczekiwali z moją partnerką - więc nie było to łatwe :D)

-  Netflix - dla mnie najlepszy wynalazek jeśli chodzi o treści video - ZDECYDOWANIE polecam

- pilot - dla mnie jest zaje*****, lekki, nie ślizga się, "oldschoolowy". Odpuściłem sobie nawet konfigurację logitecha harmony, który steruje pozostałymi urządzeniami w domu i teraz są 2 piloty, choć od kilku lat zawsze miałem jeden.

- fakt android czasem muli, ale jak widziałem inne systemy w akcji to i tak jest demonem prędkości.

 

Napisz tylko jak obraz z kablówki, jeśli znajdziesz chwilę. U mnie filmy na polsacie czy tvnie są OK, natomiast np. tvn24 wypada raczej słabo...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 zl sie nie oplaca. Z ta kase masz r sloty. Ja podlacxylem sie z dwoma znajomymk i podzielilismy 50 na 3. Teraz jedt ok.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie tak Netflix dobijał z tym 52 zł miesięcznie, ale przez przypadek trafiłem na grupę, której 1 osoba wyleciała jakiś czas temu i załapałem się do nich za 13 zł/mies. Teraz przynajmniej się nie wkurzam jak się trafi miesiąc kiedy ledwo co treści tknę z braku czasu. Nawet jeśli czasu brakuje, to na 13 zł machnie się ręką, a na 50 przynajmniej dla mnie już niekoniecznie.

Dodam, że na koncie są 4 profile i każdy ogląda ze swojego, nikt nikomu nie ingeruje w listę i nie dzielisz pozycji oglądanych z innymi tym samym.

Myślę, że nawet na HDTVPolska jak założysz temat, to znajdziesz 3 chętnych.

Jeśli ktoś się martwi czy Netflix na to zezwala, to jak najbardziej, sami to nawet promują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kablówka tak sobie - myślę nad NC+ ale znów net u nich taki sobie i limity (jak nie urok to...)

zapomniałem wspomnieć - należą się brawa za wykonanie. Nie mam uwag, Samsung skrzypi od samego patrzenia a Sony nie pisnął podczas stawiania na meblu.

Janek jak masz jakieś wskazówki co do konfi podziel się proszę bo ja nie ukrywam jestem zielony :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PappaIce napisał:

Kablówka tak sobie - myślę nad NC+ ale znów net u nich taki sobie i limity (jak nie urok to...)

zapomniałem wspomnieć - należą się brawa za wykonanie. Nie mam uwag, Samsung skrzypi od samego patrzenia a Sony nie pisnął podczas stawiania na meblu.

Janek jak masz jakieś wskazówki co do konfi podziel się proszę bo ja nie ukrywam jestem zielony :)

Mam dwie wskazówki do konfiguracji - metoda prób i błędów oraz sztuka kompromisu. Niestety nie znajdziesz jednego idealnego ustawienia dla wszystkich treści, które wyświetlasz, więc będziesz musiał znaleźć jakiś złoty środek, jeśli nie chcesz co chwila zmieniać ustawień obrazu (ze standardowego na kino pro itp.). Ja naszukałem się ustawień rekomendowanych przez profesjonalistów, jednak koniec końców mało mi to pomogło. Musisz próbować :)

A nad nc+ się nie zastanawiaj, jeśli masz możliwość zmiany, to zmieniaj - to jest inny poziom jakości obrazu. Niestety z uwagi na przeprowadzkę i usytuowanie mieszkania nie było możliwości "łatwego" ustawienia anteny i zdecydowałem się na kablówkę. Był to błąd. Jak skończy mi się umowa, to zapłacę każde pieniądze, żeby podłączyli mi nc+.

A jeśli chodzi o netflixa - skoro kupiłeś tv za 20 k to 52 talary nie zabolą, a naprawdę warto ;) Zresztą w każdej chwili możesz zrezygnować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi na otwarcie MM (po przebudowie) jest 55 XE9005 za 6.599 zł oraz dodają 13 kart BP po 50 zł do wykorzystania na stacjach (650 zł).

Także jeśli ktoś i tak tankuje regularnie to TV za mniej niż 6000 zł.

https://mediamarkt.pl/gazetka/7608#str3

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dwie wskazówki do konfiguracji - metoda prób i błędów oraz sztuka kompromisu. Niestety nie znajdziesz jednego idealnego ustawienia dla wszystkich treści, które wyświetlasz, więc będziesz musiał znaleźć jakiś złoty środek, jeśli nie chcesz co chwila zmieniać ustawień obrazu (ze standardowego na kino pro itp.). Ja naszukałem się ustawień rekomendowanych przez profesjonalistów, jednak koniec końców mało mi to pomogło. Musisz próbować
A nad nc+ się nie zastanawiaj, jeśli masz możliwość zmiany, to zmieniaj - to jest inny poziom jakości obrazu. Niestety z uwagi na przeprowadzkę i usytuowanie mieszkania nie było możliwości "łatwego" ustawienia anteny i zdecydowałem się na kablówkę. Był to błąd. Jak skończy mi się umowa, to zapłacę każde pieniądze, żeby podłączyli mi nc+.
A jeśli chodzi o netflixa - skoro kupiłeś tv za 20 k to 52 talary nie zabolą, a naprawdę warto  Zresztą w każdej chwili możesz zrezygnować...

Jest NC+ i jest duuuuża poprawa. Tak duża, że o ile na Vectrze wszystkie programy HD wyglądały tak samo średnio kiepsko tak teraz widać spore różnice między nimi w charakterze obrazu i na dobrą sprawę jeszcze trudniej dobrać ustawienia tv jedne dla wszystkich - sztuka kompromisu się kłania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2017 o 09:03, PappaIce napisał:


Jest NC+ i jest duuuuża poprawa. Tak duża, że o ile na Vectrze wszystkie programy HD wyglądały tak samo średnio kiepsko tak teraz widać spore różnice między nimi w charakterze obrazu i na dobrą sprawę jeszcze trudniej dobrać ustawienia tv jedne dla wszystkich - sztuka kompromisu się kłania ;)

No to powodzenia...

Po niecałych dwóch tygodniach zaczynam żałować, że nie wziąłem 75 cali... W sumie jestem w szoku, jak szybko przyzwyczaiłem się do rozmiaru telewizora...

Jeszcze jedno, jeśli ktoś odbiera sygnał z kablówki jambox, najprawdopodobniej sygnał jest nadawany w 1080i, zgodnie z ustawieniami domyślnymi dekodera. Ja po zmianie ustawień w menu, że tak je nazwę "biosowym", na 1080p widzę zdecydowaną poprawę jakości. Oczywiście usługodawca był w szoku, że u siebie w siedzibie na demo ma również ustawione 1080i :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2017 o 00:44, PappaIce napisał:

Kablówka tak sobie - myślę nad NC+ ale znów net u nich taki sobie i limity (jak nie urok to...)

zapomniałem wspomnieć - należą się brawa za wykonanie. Nie mam uwag, Samsung skrzypi od samego patrzenia a Sony nie pisnął podczas stawiania na meblu.

Janek jak masz jakieś wskazówki co do konfi podziel się proszę bo ja nie ukrywam jestem zielony :)

Moje ustawienia ( na dzień jasność mam na 15, na wieczór zmieniam na 8 ), tryb standard. Sorry za jakość zdjęć, ale to co ważne widać. Ostatnie zdjęcie to zaawansowana temp. Barw. 

 

IMG_0317.JPG

IMG_0318.JPG

IMG_0319.JPG

IMG_0321.JPG

IMG_0322.JPG

IMG_0320.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli Sony ex 9005 dotyczące ;układania; kanałów , a chodzi mi o możliwość przypisania np.nr 1 do Eurosport 1 , nr.2 do Eurosport 2 itp. Źródłem sygnału jest  Moduł CAM CI+ Polsatu . Pamiętam że w Panasonicu miałem taką możliwość , a jak jest w Sony na 2017 rok?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w menu modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam możesz segregować kanały. Przynajmniej w module UPC tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Module Polsatu nie ma takiej możliwości. W ogóle to dla mnie trochę dziwne że jest taka opcja w Module. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nc+ lepiej oglądać przez ich dekoder czy podpiąć anteny bezpośrednio do tv?

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Przymierzam się do kupna tv led

Czekam na testy nowych modeli( właściwie został mi tylko LG) i wstępnie wybrałem Sony 55xe9005

Czy warto przemyśleć  Panasonica ex780 w opcji 58 cali? cena bedzie podobna.

Tylko widać że słabiej świeci ( słądszy efekt HDR)

Czy zauważe różnicę w materiałach z HDR ( gry PS4 i filmy? )

Kilka informacji do czego potrzebuje tv

1. PS4 zwykłe z opcją wykorzystania HDR w grach ( to mnie najmocniej ineresuje)

2. Na codzień NC+ PILKA NOZNA ,filmy z Canal Plus oraz NETFLIX bajki dla córki,filmy i seriale.(sa dostępne już w UHD HDR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już po miesiącu używania i mogę coś powiedzieć(wersja 55cali):

-tv do oglądania filmów,seriali(szczególnie netflix 4k) jest świetny. Na prawdę robi duże wrażenie, czuć hdr, kolory genialne, płynność okej.

- sport - jest okej natomiast tak jak w teście płynność mogła by być lepsza(oglądam dużo piłki nożnej).

-android ma wszystko to potrzeba, menu się lekko zcina ale to nie przeszkadza, raz na 100 uruchomień tv się nie włącza i trzeba przytrzymać przycisk i zrobić reset androida. Najlepsza funkcja to przesyłanie obrazu z smartphone czy pc, yt jednym przyciskiem na tv. Ci co oglądają dużo netflixa docenią też przycisk na pilocie :)

-dźwięk. Tutaj szału nie ma, jeżeli ktoś oczekuje lepszych doznań przy oglądaniu filmów potrzebny soundbar.

Problemy z jakimi się spotkałem od początku to:

-youtube nie działał po 3 uruchumieniu tv(trzeba było zmienić pobieranie godziny z tv na internet)

-niestety ale muszę za każdym razem klikać połącz na mojej sieci ponieważ tv sam się do niej nie podłącza(czasami zapomina hasło), być może jest to związane z  moim starym routerem  od upc.

-czasami przy podłączaniu z usb plików, tv ich nie widzi albo coś miesza(1na20 podłączeń)

-dekoder wifi premiumbox+ od nc+ zaczął kompletnie fixować, resetuje się losowo kilka razy w ciągu dnia albo się zacina całkowicie. Muszę go oddać do serwisu, piszę dlatego że problem pojawił się dopiero przy tym tv a mam ten dekoder już od ponad roku(pewnie zbieg okoliczności).

Telewizor polecam, problemy w porównaniu do innych takich jak ramki w ks7000 czy badpixele, problemy z matrycą to drobiazg. TV jest solidnie wykonany i zakup oceniam pozytywnie. Brać koniecznie jak największy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość dużo wypunktowałeś tych ; usterek ; jak u innych użytkowników to wygląda?  Trochę mój zapał do zakupu tego TV zmalał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...