Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS7101 (55PUS7181) Test - Android TV 4K z Ambilight!

Rekomendowane odpowiedzi

Philips PUS7101 (55PUS7181) Test - Android TV 4K z Ambilight!

Seria premium telewizorów Philips zaczyna się od cyfry "7". Należą do niej dwa modele - PUS7601, czyli telewizor z podświetleniem direct led, którym mieliśmy już w testach, oraz bardziej popularny PUS7101 / PUS7181, który wezmę pod lupę w dniu dzisiejszym. Model PUS7181 nie różni się zasadniczo jakością obrazu, od modelu PUS7101, jednak różni się budową. Posiada centralną stopę, oraz dodatkowy soundbar poniżej dolnej krawędzi ekranu. To właśnie on konkretnie przyszedł do testów, jednak sam artykuł odnosić się będzie do obu tych modeli.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast w filmach (więcej – lepiej) średni: 950:1 max: 1 600:1 min: 670:1

Porażająco niskie wartości. :(

Do tego widać jak to jest z HDR w tych tanich Philipsach jednak.

Średnia jakość efektu HDR (więcej – lepiej, maks – 10 000 cd/m2) 310 cd/m2

" Wyniki można zinterpretować w następujący sposób (na obecny czas): 350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR"

 

Jednak to co mnie zainteresowało:

Zapytam, bo nie wiem czy tylko ja takie wrażenie odnoszę, ale w galerii przekłamań różnice między obrazem referencyjnym, a skalibrowanym są o dziwo bardzo duże. W większości testów po sprawdzeniu zdjęcia referencyjnego i tego po kalibracji są identyczne lub nieco tylko odmienne, a tutaj dla mnie szok, na skalibrowanym 7101 nie ma w ogóle kolorów, nie ma zieleni z tyłu za postacią, a twarz jest blada jak u trupa. Na podstawie tych 2 zdjęć z galerii przekłamań, to moim zdaniem daleko do obrazu referencyjnego.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie komu wierzyć - Maćkowi, który poleca ten telewizor, czy użytkownikowi Xisiek (wybacz że tak napisałem, nie chciałem popełnić błędu przy odmianie), który napisze że IPS to rak i powinni zdelegalizować TV z taką matrycą, i koniecznie kupić coś na VA - jak potrzebujesz kątów, to najwyżej dokupisz obrotowy stolik :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

 

Jednak to co mnie zainteresowało:

Zapytam, bo nie wiem czy tylko ja takie wrażenie odnoszę, ale w galerii przekłamań różnice między obrazem referencyjnym, a skalibrowanym są o dziwo bardzo duże. W większości testów po sprawdzeniu zdjęcia referencyjnego i tego po kalibracji są identyczne lub nieco tylko odmienne, a tutaj dla mnie szok, na skalibrowanym 7101 nie ma w ogóle kolorów, nie ma zieleni z tyłu za postacią, a twarz jest blada jak u trupa. Na podstawie tych 2 zdjęć z galerii przekłamań, to moim zdaniem daleko do obrazu referencyjnego.

Hm dla mnie to nie jest dziwne bo przeczytałem w teście, że fabrycznie trzeba dodać kolorów. Czytałeś to? :DDD Pewnie stąd takie odczucie : ) I nawet fajnie wyszło bo to pokazuje jak ta galeria przekłamań mega działa kontra robienie zdjęć aparatem.

47 minut temu, JarekWML napisał:

Teraz pytanie komu wierzyć - Maćkowi, który poleca ten telewizor, czy użytkownikowi Xisiek (wybacz że tak napisałem, nie chciałem popełnić błędu przy odmianie), który napisze że IPS to rak i powinni zdelegalizować TV z taką matrycą, i koniecznie kupić coś na VA - jak potrzebujesz kątów, to najwyżej dokupisz obrotowy stolik :)

Poleca nie poleca. Po prostu jest opinia oraz zalety i wady TV. Myślę, że każdy czytający odpowie sobie na pytanie co i jak i czy potrzebuje akurat takiego TV czy może innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie jak tu się wczuć z Ambilight np w takie sceny kiedy bohater filmu idzie przez las zresztą obojętnie (lub znajduje się w jakimś pomieszczeniu) w niemal całkowitej ciemności, a ambi żeby uratować czerń musi świecić po po bokach czy tak jak w wyższych modelach naokoło tv ?.

Jest wiele przykładów takich scen, np idziemy w całkowitej ciemności, mroku aż tu nagle niespodziewanie ktoś zaświeca na nas latarkę, albo nagle ktoś strzela smugowymi, nie wiem, wybucha jakiś granat albo nagle z nieba spada wielki meteoryt powodując nagły oślepiający skok jasności z całkowitej ciemności co ma nas przerazić, spowodować nagły wzrost adrenaliny podobnie jak u bohatera danej sceny, a jeżeli w scenach gdzie ma panować całkowita ciemność i nagle ma zapanować intensywna jasność to z załączonym systemem Ambilight kiedy w scenach gdzie ma być niemal idealna ciemność, to zupełnie nie mamy szans na odczucie autentycznego przerażenia czy wzrostu andrenaliny spowodowanego całkowitym zaskoczeniem w związku z nagłymi skokami jasności z całkowitej ciemności lub odwrotnie, np kiedy bohater filmu znajduje się w silnie nasłonecznionym miejscu aż tu nagle coś wybuch i zostaje nagle całkowicie zasypany (wtedy ma na moment nastać absolutna czerń w zaciemnionym pomieszczeniu i dopiero ma stopniowo bardzo powoli narastać jasność gdy bohater się wydostaje z tego całkowitego zasypania ).

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Gmeru napisał:

Poleca nie poleca. Po prostu jest opinia oraz zalety i wady TV. Myślę, że każdy czytający odpowie sobie na pytanie co i jak i czy potrzebuje akurat takiego TV czy może innego.

Poleca nie poleca? Jak zatem traktować taką ocenę? ;)

polecamy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo np tak scena kiedy kiedy ktoś ukrywa się w całkowicie ciemnej stodole a poprzez małe szpary dostają się intensywne promienie słońca (właśnie wtedy jest to odczucie super kontrastu tj całkowitej ciemni do wysokiej jasności) , to jak tu odczuć ten spektakularny efekt kiedy telewizor jest oświetlony dookoła ?

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o równomierność podświetlenia, kontrast oraz maksymalną jasność. To rzeczywiście TV nie powala. Bo wypadł bardzo przeciętnie.

Lecz osobiście uważam że, główne zalety tego telewizora "znajdują" się w nieco innym miejscu. I postrzegam je następująco.. 

W przyzwoitej cenie dostajemy, 55 cali z Ambi Light, 120Hz, plus kiepski HDR.

Do tego (nie jak lata ubiegłe we Philips) wsparcie pełnej chromy w 4K. 

Szczerze mówiąc, jeszcze rok czy dwa lata temu o takich możliwościach  _za te pieniądze, w sumie mogliśmy pomarzyć.

Dlatego uważam że telewizor ten ma prawo być wart swej ceny, a nawet i polecenia.

Już tak nie dyskryminujcie tych IPS - bo to bardziej kwestia gustu i konkretnych potrzeb.

W monitorach komputerowych IPS służą już od wielu lat, a ludzie jakoś nie narzekają. 

Ten input-lag w 4K także jest nieco niższy od lat ubiegłych. Ale do pełnej satysfakcji, powinien być poniżej 50ms.

Tak na wypadek jakby ktoś planował podpiąć TV pod PC, czy przyszłe (a nawet dzisiejsze) konsole.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ivymike10mt napisał:

Ten input-lag w 4K także jest nieco niższy od lat ubiegłych. Ale do pełnej satysfakcji, powinien być poniżej 50ms.

Tak na wypadek jakby ktoś planował podpiąć TV pod PC, czy przyszłe (a nawet dzisiejsze) konsole.

 

Może się mylę, ale po tym jak PS4 Pro skaluje wszystkie tytuły, to chyba input lag właśnie będzie odpowiedni dla sygnału 4K i tak.

Mam na myśli to, że odpalam np. grę 'World of Final Fantasy', która żadnych dodatków na Pro nie dostała, a w TV i tak wyświetlany jest obraz w into pod 4K, gdyż skalowanie ma miejsce. Innymi słowy, wszystkie gry na PS4 Pro mają input lag taki jak wskazono w 4K.

W tym roku wchodzi też Scorpio, które ma podnieść poprzeczkę jeszcze i większość gier odpalać albo w 4K natywnym albo w 1800p + skalowanie.

Także wbrew pozorom to bliżej zdecydowanie w tym roku jest do grania w 62 ms niż w ~35.

https://www.extremetech.com/gaming/235274-how-sonys-playstation-4-pro-does-4k-without-delivering-4k

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JarekWML napisał:

Teraz pytanie komu wierzyć - Maćkowi, który poleca ten telewizor, czy użytkownikowi Xisiek (wybacz że tak napisałem, nie chciałem popełnić błędu przy odmianie), który napisze że IPS to rak i powinni zdelegalizować TV z taką matrycą, i koniecznie kupić coś na VA - jak potrzebujesz kątów, to najwyżej dokupisz obrotowy stolik :)

Dziekuje, że o mnie pamietales :D

ps. trzeba jednak sprostować, ja stolików obrotowych nie polecam :P

1 godzinę temu, JarekWML napisał:

Poleca nie poleca? Jak zatem traktować taką ocenę? ;)

polecamy.jpg

Chłopaki są wyrozumiali. Zagdka - ile tv nie dostało logo? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xisiek - bezpośrednio nie polecasz, ale przyznałeś że to sprytny pomysł. Dla mnie to brzmi jak zgoda z autorem pomysłu, a nawet tak jakbyś się pod tym podpisał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku, ja nie prowadzę portalu, więc mam ten komfort że mogę napisać to co mi się podoba, o czym mi się podoba i sformułować w dowolny sposób. Nie wszyscy mogą sobie na taki język pozwolić - ja to rozumiem.

PS. Nie wiem jak na podstawie pytania można wyciągnąć taki wniosek.

1 godzinę temu, ivymike10mt napisał:

W przyzwoitej cenie dostajemy, 55 cali z Ambi Light, 120Hz, plus kiepski HDR.

Jeśli mogę to bym tylko dodał z beznadziejnym i zle działającym uplynniaczem 120Hz (zobacz na UFO w trybie jasności ponad 120nit i weź pod uwagę, że uplynniacz jest w sumie nieregularny i daje nadplynnosc, co znaczy że dla wielu jest nieuzyteczny). Tym samym mamy koniec końców normalna 60Hz matryce bez uplynniacza działającego poprawnie.

Do tego kluczową rzecz dla postrzegania jakości obrazu - kontrast dramat w większości sytuacji sporo poniżej 1000:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieram Ci prawa do posiadania swojej opinii - trochę irytuje mnie sposób w jaki ją przedstawiasz ;) Pamiętaj tylko, że nie każdy IPS to koszmar, i nie każdy VA to ósmy cud świata. Przynajmniej z moich obserwacji tak wynika.

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nagród to nie bez powodu jest kilka znaczków a ich zasada przyznawania jest wytłumaczona tutaj. Ja sobie z kolei przyjąłem zasadę dobierania sprzętu, że totalnego badziewia nie będziemy tutaj testować. Jest tak wielki wybór dobrych, bardzo dobrych czy referencyjnych telewizorów, że szkoda nam czasu (w sensie my go nie mamy ;p) żeby robić jeszcze testy tych kilku ułomnych produktów (wspominamy o nich np. w przeglądach bo tam jest okazja by ostrzegać). A prawda jest taka, że dzisiaj nie ma już tak naprawdę kiepskich telewizorów. Spora część z nich (ale nie wszystkie, to jasne) ma coś do zaoferowania żeby się chociaż załapać na polecenie.

Dla mnie ten Philips tym co potrafi z Androidem zamiata i jest mega dla człowieka dla którego telewizor jest po prostu telewizorem, służy do konsumowania treści z całkiem dobrą jakością obrazu. W tej cenie, takich bajerów nie ma żaden TV. Natomiast maniacy zawsze będę patrzeć na wszystko.. wiadomo. Też tak mam. Tylko dla nas potrzebny jest telewizor za+10K a nie taki jak ten czyli dość tani.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no ale mam zagwostkę. Z jednej strony Gmeru pisze, że dla normalnego człowieka się nada.

1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Dla mnie ten Philips tym co potrafi z Androidem zamiata i jest mega dla człowieka dla którego telewizor jest po prostu telewizorem, służy do konsumowania treści z całkiem dobrą jakością obrazu. W tej cenie, takich bajerów nie ma żaden TV. Natomiast maniacy zawsze będę patrzeć na wszystko.. wiadomo. Też tak mam. Tylko dla nas potrzebny jest telewizor za+10K a nie taki jak ten czyli dość tani.

Z drugiej strony Xisiek podchodzi do tego Philipsa jak ksiądz do diabła wcielonego i najchętniej by go utopił w święconej wodzie.

12 godzin temu, Xisiek napisał:

Jarku, ja nie prowadzę portalu, więc mam ten komfort że mogę napisać to co mi się podoba, o czym mi się podoba i sformułować w dowolny sposób. Nie wszyscy mogą sobie na taki język pozwolić - ja to rozumiem.

PS. Nie wiem jak na podstawie pytania można wyciągnąć taki wniosek.

Jeśli mogę to bym tylko dodał z beznadziejnym i zle działającym uplynniaczem 120Hz (zobacz na UFO w trybie jasności ponad 120nit i weź pod uwagę, że uplynniacz jest w sumie nieregularny i daje nadplynnosc, co znaczy że dla wielu jest nieuzyteczny). Tym samym mamy koniec końców normalna 60Hz matryce bez uplynniacza działającego poprawnie.

Do tego kluczową rzecz dla postrzegania jakości obrazu - kontrast dramat w większości sytuacji sporo poniżej 1000:1.

Nie wiem już  sam. Nie jestem purystą obrazu więc dobra jakość mi wystarczy. Funkcjonalność Androida powoduje, że nie biorę nic innego pod uwagę jako system w TV (nie chce też kolejnego urządzenia w postaci dongla z androidem do np. Panasa bo to mija się z celem). Wiem, że jest Sony KD-55XD9305 ale kosztuje 2k więcej a dla mnie już wydawanie 4,4k na TV jest przegięciem.

Pojadę, zobaczę i zdecyduję :)

Oglądałem i na tyle co można zobaczyć w sklepie to mogę powiedzieć że nic się nie da stwierdzić. No może tyle, że telewizor działa.

Edytowane przez Raschey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JarekWML napisał:

Nie odbieram Ci prawa do posiadania swojej opinii - trochę irytuje mnie sposób w jaki ją przedstawiasz ;) Pamiętaj tylko, że nie każdy IPS to koszmar, i nie każdy VA to ósmy cud świata. Przynajmniej z moich obserwacji tak wynika.

W mojej dotychczasowej historii przez ręce przeszło mi trochę różnych tv od CRT, PDP (kilka modeli), LCD (kilkanaście a może i więcej - tak VA jak i IPS).

I wlasnie na tej podstawie - konkretnego kontaktu ze sprzętem uważam, że IPS w tv to po prostu słaby wybór i można znacznie lepiej. Poza tym to co jest kluczowe to nie jest moje "widzimisię", to są konkretne fakty i liczby. 

Zresztą VA to też nie jest ideał, ba nawet mu daleko, a cóż dopiero IPS z czernią/szaroscia rzedu 0.12-0,15cd/m2 (taka ma 9/10 tv na tej matrycy) podczas gdy większość VA jest 4-6 razy (natywnie) lepsza - a po ciemku to też bynajmniej smoła nie jest :/

PS. To bardzo mi przykro, że mój styl Ci się nie podoba. Ale w sumie, mnie to nie dziwi bo mam takie wrażenie, że kolega ma jakiś całkiem wymierny interes w tym, by o IPS pisać dobrze... , prawda? :D

1 godzinę temu, Raschey napisał:

Pojadę, zobaczę i zdecyduję :)

I  to zawsze podkreślam, tv ma pasować temu co wydaje pieniądze a nie komukolwiek innemu. Dlatego decyzja wlasnymi oczami jest zawsze najlepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam jakiś interes? Nie sądzę, ale twoje opinie osiągnęły u mnie kompletnie odwrotny efekt, bo z Samsunga KS7000 obecnie interesuję się Sonym XD85, i może pomyślę także nad tym modelem ;) Jeszcze nie kupiłem, ale na to czas wkrótce nadejdzie.

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Xisiek napisał:

I  to zawsze podkreślam, tv ma pasować temu co wydaje pieniądze a nie komukolwiek innemu. Dlatego decyzja wlasnymi oczami jest zawsze najlepsza :)

Tak naprawdę wizyta w sklepie to podstawa, ale nie daje tak dużo jakby się wydawało. Po pierwsze wszędzie jest oświetlenie, więc nie ma mowy o sprawdzeniu sprzętu w warunkach nocnych czy wieczornych, w tym sprawdzeniu jak czerń się trzyma, czy są problemy z cloudingiem (chociaż to podkreślam nawet w najlepszych LCD LED też kwestia sztuki czasami trafionej), jak wypadają detale w czerni itd. Wszystko to w sklepie jest niemożliwe albo ciężkie do sprawdzenia. Przez to też w sklepie IPS nie będzie tak odstawał od VA jak przy zgaszonych całkiem światłach w domu.

Nie mówiąc już nawet o sprawdzeniu jakości dźwięku jeśli ktoś chce się na tym opierać, tj. nie ma zamiaru kupować soundbara / kina domowego / głośników na przejściówce cyfr.->analog.

No i obowiązkowo jeśli porównanie dwóch modeli obok siebie to na ustawieniach 'Movie/Cinema' (Jeśli dany TV ma opcję kolorów Warm1 i Warm2, to w większości przypadków jednak lepiej na Warm1 zmienić; Nawet Gmeru chyba o tym wspominał w recenzji KS8000; bo o ile Warm2 powinien być bliższy ustawieniom kalibracyjnym, to w początkowym zderzeniu będzie po prostu na pewno zbyt żółty)

@JarekWML

Weźmiesz to co Ci się bardziej spodoba finalnie i granie komuś na złość, to tylko Tobie zaszkodzi, jeśli Sony Cię bardziej przekona to śmiało, ale o ile 9305 w wielu miejscach wypadł świetnie (też jest na VA, więc może dlatego nie chcesz się nim interesować nawet), to akurat XD85 nawet w sklepie przy pełnym oświetleniu gdzie IPS nie prezentuje się źle mnie nie przekonał.

Na Rtings też ledwo średnio wypadł:

http://uk.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Fjubens napisał:

Tak naprawdę wizyta w sklepie to podstawa, ale nie daje tak dużo jakby się wydawało. Po pierwsze wszędzie jest oświetlenie, więc nie ma mowy o sprawdzeniu sprzętu w warunkach nocnych czy wieczornych, w tym sprawdzeniu jak czerń się trzyma, czy są problemy z cloudingiem (chociaż to podkreślam nawet w najlepszych LCD LED też kwestia sztuki czasami trafionej), jak wypadają detale w czerni itd. Wszystko to w sklepie jest niemożliwe albo ciężkie do sprawdzenia. Przez to też w sklepie IPS nie będzie tak odstawał od VA jak przy zgaszonych całkiem światłach w domu.

Nie mówiąc już nawet o sprawdzeniu jakości dźwięku jeśli ktoś chce się na tym opierać, tj. nie ma zamiaru kupować soundbara / kina domowego / głośników na przejściówce cyfr.->analog.

No i obowiązkowo jeśli porównanie dwóch modeli obok siebie to na ustawieniach 'Movie/Cinema' (Jeśli dany TV ma opcję kolorów Warm1 i Warm2, to w większości przypadków jednak lepiej na Warm1 zmienić; 

@JarekWML

Dzieki za doprecyzowanie, naturalnie 100% się zgadzam. Oceniając w ostrym oświetleniu należy brać poprawkę, że w domu IPS będzie bardziej wyprany z barw wieczorem niż za dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Sony to w poprzednim roku był w ofercie model będący odpowiednikiem Philipsów na IPS, tj KD-49XD8305 / KD-43XD8305 ten model też jest  HDR 100hz na matrycy IPS, ale jego zaletą jest lepsze podświetlanie i regulowany upłynniacz osobno dla de-judder i de-blur, upłynniacz Sony jest zrealizowany na znacznie wyższym poziomie. No ale Sony jest droższy, poniżej recenzja :

https://tweakers.net/reviews/5061/all/49-inch-sony-xd83-ultra-hdtv-voor-een-breed-publiek.html

 

Ambilight na tv Sony i innych :

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:15009:664#664

http://www.audiostereo.pl/czy-jest-mozliwy-ambilight-na-innych-tv-niz-philips-ponoc-tak-ten-system-nazywa-sie-lightberry_131163.html

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Odnośnie Sony to w poprzednim roku był w ofercie model będący odpowiednikiem Philipsów na IPS, tj KD-49XD8305 / KD-43XD8305 ten model też jest  HDR 100hz na matrycy IPS, ale jego zaletą jest lepsze podświetlanie i regulowany upłynniacz osobno dla de-judder i de-blur, upłynniacz Sony jest zrealizowany na znacznie wyższym poziomie. Poniżej recenzja :

https://tweakers.net/reviews/5061/all/49-inch-sony-xd83-ultra-hdtv-voor-een-breed-publiek.html

 

Ambilight na tv Sony i innych :

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:15009:664#664

http://www.audiostereo.pl/czy-jest-mozliwy-ambilight-na-innych-tv-niz-philips-ponoc-tak-ten-system-nazywa-sie-lightberry_131163.html

 

Ale na Philipsie masz Ambilight gotowy !!111

A tak serio, to faktycznie, na pewno w kwestii upłynniacza będzie to opcja lepsza, bo w Philipsie PNM jest po prostu zbyt agresywny, na minimum powoduje już nienaturalną nadpłynność..a mniej niż minimum nie da się ustawić, trzeba wyłączyć całkiem, także pozbawiamy się upłynniacza w przypadku Philipsa. :/

U mnie w niedużym pokoju Ambilight się marnował i nawet nieco mnie rozpraszał, aczkolwiek zainspirował do tego żebym sobie stałe światło za TV umieścił, bo oczy mniej się męczą oglądając dłużej TV. Sama idea oświetlenia za TV jak najbardziej, ale te nagłe zmiany światła Ambilightu bywały dla mnie zbyt agresywne. A Ambilight w trybie 'Game', to już w ogóle katorga, jak w FIFĘ zagrałem 5 minut na Ambilight Game, to miałem ochotę całkiem wyłączyć Ambi, bo mnie oślepiał, na standard dużo lepiej, ale i tak w przypadku gier ledwo na 4-5/10 mocy trzymałem.

Poza tym Ambi fajnie wygląda na filmikach pokazowych gdzie jest gra świateł, nagłe zmiany, dużo jednolitego koloru, ale w domu trochę zderzenie z tym następuje, bo okazuje się, że kolory są niezbyt precyzyjne (a mam białą ścianę więc teoretycznie najlepszą pod Ambi)

Być może w salonie dużym Ambilight lepiej się sprawdza.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Xisiek napisał:

Jeśli mogę to bym tylko dodał z beznadziejnym i zle działającym uplynniaczem 120Hz (zobacz na UFO w trybie jasności ponad 120nit i weź pod uwagę, że uplynniacz jest w sumie nieregularny i daje nadplynnosc, co znaczy że dla wielu jest nieuzyteczny). Tym samym mamy koniec końców normalna 60Hz matryce bez uplynniacza działającego poprawnie.

Do tego kluczową rzecz dla postrzegania jakości obrazu - kontrast dramat w większości sytuacji sporo poniżej 1000:1.

Co masz na myśli poprzez "źle dzialającym upłynniaczem"?

Na zdjęciach widać że, upłynniacz poprawia ostrość.

To że obraz w ruchu nie jest najostrzejszy absolutnie nie musi oznaczać dyskwalifikacji zawodnika.

Osobiście także wybieram VA. (przynajmniej we większości przypadków). 

Ale znam ludzi którzy nie celują w jakość obrazu, za wszelką cene. Dla których liczą się  także pozostałe elementy telewizora : Design, ambilight, android, itp..

Wracając do tematu upłynnienia.

Rozgraniczam przynajmiej dwie kwestje jeśli chodzi o "ruch". Czyli jego..:

1. Płynność

2. Ostrość

W tym pierwszym aspekcie, myślę że każdy 120Hz telewizor bedzie lepszy od 60Hz odpowiednika (no chyba że soft zostanie spaprany).

A w tym drugim już nie koniecznie.

I czy to nie jest czasami tak że, 60Hz matryca posiada więcej czasu na ustabilizowanie tranzystora..?

Co przekłada się na lepszą ostrość w ruchu?

Podczas gdy 120Hz nie wykonuje pełnych stanów z powodu wyrzszej czestotliwości?

Ja akurat na 60Hz widuje efekt migotania.. więc jednak wole 120Hz.

A w razie co można poprawić ostrość obniżając siłę podświetlenia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ivymike10mt napisał:

Co masz na myśli poprzez "źle dzialającym upłynniaczem"?

Na zdjęciach widać że, upłynniacz poprawia ostrość.

To że obraz w ruchu nie jest najostrzejszy absolutnie nie musi oznaczać dyskwalifikacji zawodnika.

Osobiście także wybieram VA. (przynajmniej we większości przypadków). 

Ale znam ludzi którzy nie celują w jakość obrazu, za wszelką cene. Dla których liczą się  także pozostałe elementy telewizora : Design, ambilight, android, itp..

Wracając do tematu upłynnienia.

Rozgraniczam przynajmiej dwie kwestje jeśli chodzi o "ruch". Czyli jego..:

1. Płynność

2. Ostrość

W tym pierwszym aspekcie, myślę że każdy 120Hz telewizor bedzie lepszy od 60Hz odpowiednika (no chyba że soft zostanie spaprany).

A w tym drugim już nie koniecznie.

I czy to nie jest czasami tak że, 60Hz matryca posiada więcej czasu na ustabilizowanie tranzystora..?

Co przekłada się na lepszą ostrość w ruchu?

Podczas gdy 120Hz nie wykonuje pełnych stanów z powodu wyrzszej czestotliwości?

Ja akurat na 60Hz widuje efekt migotania.. więc jednak wole 120Hz.

A w razie co można poprawić ostrość obniżając siłę podświetlenia.

6561 miałem u siebie, 7101 nie, ale na drugim hdtv pytałem też o wrażenia z upłynniacza i pokrywały się z tym co na 6561 zaobserwowałem. Zresztą w recenzji i jednej i drugiej tutaj też masz wspomniane, że minimum nie różni się praktycznie od maksimum, a problem jest taki, że minimum powoduje nadpłynność teatralną, tzn. postacie latają wręcz w powietrzu, a oprócz tego przy ruchach unosi się coś w stylu gorącego powietrza.

Recenzje różne też o tym wspominają, nawet Darko na YT, który Philipsa chwalił akurat też wspomniał, że PNM należy wyłączyć, bo źle działa.

http://www.tvtest.pl/philips-49pus6561-test-ruchu/

W Samsungu używam sobie 10 Blur / 3-4 Judder i nie ma takiego efektu teatru, przy 5+ już jak najbardziej, ale przez to, że jest skala 0-10, to można właśnie wyprofilować idealnie pod siebie.

Tutaj to samo:

" Włączenie układu Perfect Natural Motion nic dobrego do ostrości nie wnosi. Co gorsza, Perfect Natural Motion nawet w najsłabszej opcji  "Min."  powoduje bardzo dużą sztuczną nadpłynność ruchu, czyli tak nielubiany przez wielu efekt teatru telewizji. Jeżeli nie chcemy tej nadpłynności, musimy PNM wyłączyć, czyli tym samym zgodzić się na całkowity brak jakiegokolwiek upłynniania ruchu. Szkoda, że nie ma żadnej opcji pośredniej. "

Dla mnie PNM na minimum w 6561 był nie do zniesienia, robił po prostu karykaturę z filmu.

 

Od 1:25

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fjubens@Xisiek - tu nie chodzi o to, że kupię sobie TV na IPSie tylko żeby zrobić wam na złość (na takie wybryki mnie nie stać, jeszcze :D), ale cała taka akcja pod tytułem "IPS to syf" powoduje u mnie odmienne uczucia od zamierzanych. Trochę jak z postami Grundiga - jak on ciągle proponuje Panasy, to u mnie się wytwarza pewien opór przeciwko tej marce, mimo że może robić naprawdę dobre telewizory. Ale może faktycznie, dopóki się nie przekonam, to nie zauważę? ;)

A tak kończąc OT - może ktoś wie, jaką matrycę ma Sony W4000? Może to mi pozwoli nieco wyjść z tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj, bo wielu widzi w tym tv chmury, a jednemu to nawet z nich deszcz się pokazał. :D;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...