Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS7101 (55PUS7181) Test - Android TV 4K z Ambilight!

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, wiosna zaraz będzie, a co z modelami z cyferką 2 na końcu oznaczenia? :D Na to pytanie trudno znaleźć odpowiedź nawet na zachodnich stronach. Wiadomo już jaki będzie główny line-up, czy coś się w HDR pozmienia, rodzajach matryc itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra, wiosna zaraz będzie, a co z modelami z cyferką 2 na końcu oznaczenia? :D Na to pytanie trudno znaleźć odpowiedź nawet na zachodnich stronach. Wiadomo już jaki będzie główny line-up, czy coś się w HDR pozmienia, rodzajach matryc itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzałem się mocno do kupna Philipsa PUS7101 lecz przeczytałem taką informację o Philips PUS6561:

"W przypadku współpracy z PC, tryb gra nie jest odpowiedni do używania z komputerem, bowiem nie pozwala uzyskać pełnej rozdzielczości barw (przy sygnale 4:4:4/RGB) przez co drobne kolorowe elementy są mniej czytelne. By telewizor działał jako pełnowartościowy monitor należy użyć stylu aktywności „Komputer” (Obraz -> Zaawansowane -> Typ aktywności -> Komputer)"

A wtedy zamiast 36ms input laga dostajemy aż 67ms. Czy z modelem 7101 też występuje taki problem? Pytam gdyż telewizor miałby być używany do grania na PC właśnie, a taki input lag jest jak dla mnie trochę za duży.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jaanusz_tv napisał:

Witam. Przymierzałem się mocno do kupna Philipsa PUS7101 lecz przeczytałem taką informację o Philips PUS6561:

"W przypadku współpracy z PC, tryb gra nie jest odpowiedni do używania z komputerem, bowiem nie pozwala uzyskać pełnej rozdzielczości barw (przy sygnale 4:4:4/RGB) przez co drobne kolorowe elementy są mniej czytelne. By telewizor działał jako pełnowartościowy monitor należy użyć stylu aktywności „Komputer” (Obraz -> Zaawansowane -> Typ aktywności -> Komputer)"

A wtedy zamiast 36ms input laga dostajemy aż 67ms. Czy z modelem 7101 też występuje taki problem? Pytam gdyż telewizor miałby być używany do grania na PC właśnie, a taki input lag jest jak dla mnie trochę za duży.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. smile.gif

Według recenzji/testu powyżej wnioskuję.. że input-lag w PUS7101 przy sygnale 4K@4:4:4+60Hz = 59ms, HDR = 62ms. HDR dodaje dodatkowe 3ms opóźnienia.

Fakt - wiele portali (po dziś dzień) podaje input-lag w sposób naciągany, i niezbyt życiowy, innymi słowy "mglisty".

Zachwalając niski input-lag telewizora "X" (który to posiada 10-cio bitowy procesor, oraz HDMI 2.0a).. a w teście pracuje wyłącznie na chroma subsampling 4:2:0, 4:2:2!

Jest to jak testować silnik V6, na wyłączonych dwóch cylindrach. Później po ich "załączeniu" okazuje się że (niestety) ktoś poluzował układ kierowniczy xD

Uważam że, powinno się konkretniej podawać input-lag. Informując o podawanych sygnałach do urządzenia.

np. 4K@4:4:4+60Hz = 59ms, 4K@4:4:4+60Hz+HDR = 62ms, 1080p@4:2:2+60Hz = 35ms itd..

Jeśli input lag "pływa" także powinna być o tym wzmianka.

Dodam tylko że, używam 4K@RGB Full+60Hz. I różnica w jakości w stos. 4:2:0, 4:2:2 jest niemała. Przynajmniej moim okiem.

Zyskuje na tym nie tylko rozdzielczość koloru, ale także gradient. Co widać to nie tylko na czcionkach, a także w grach i programach. Ogólnie..

Edytowane przez ivymike10mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko to było o PUS6561, ale pewnie w przypadku PUS7101 jest podobnie?
Czyli jednym słowem, jeśli chce tego telewizora używać do grania na PC to niej jest to najlepszy wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Jaanusz_tv napisał:

No tak tylko to było o PUS6561, ale pewnie w przypadku PUS7101 jest podobnie?
Czyli jednym słowem, jeśli chce tego telewizora używać do grania na PC to niej jest to najlepszy wybór?

Mówimy o PUS7101. A w tym 59ms będzie do zniesienia. Przynajmniej w spokojnych grach, nie powinno być przeszkód. 

Nieco gorzej w grach e-sportowych np. CS:GO itp..

Słabo natomiast jest w tym TV z HDR. 1. słabe podświetlenie, 2. input-lag rośnie do 62ms.

W konsoli może to nie aż taki problem, ale w PC gdzie steruje się myszą, będzie już odczuwalny.

Sprawdź sobie PUS6521 matryca VA (na portalu jest test). Wypadł znacznie lepiej, szczególnie jeśli chodzi o input-lag (47ms), kontrast, równomierność, upłynniacz itd..

Oczywiście HDR też kiepawy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar grać głównie w symulatory wyścigów więc chciałbym uzyskać input lag około 35ms. :/

Tego PUS6521 w 49calach chyba w Polsce już nie dostanę. A może Samsung KS7000? Nawet w trybie PC dostajemy 36ms z tego co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Jaanusz_tv napisał:

Mam zamiar grać głównie w symulatory wyścigów więc chciałbym uzyskać input lag około 35ms. :/

Tego PUS6521 w 49calach chyba w Polsce już nie dostanę. A może Samsung KS7000? Nawet w trybie PC dostajemy 36ms z tego co widzę.

KS7000 ma niezłe osiągi.. Jest też dobry input-lag. Ale sporo by można serii "KS" zarzucić.

Podniesiona wrażliwość matrycy QD - to DSE z natury.

Słabo zabezpieczona matryca, na urazy mechaniczne, cienkie ramki - to wycieki QD i bad piksele przy krawędziach.

Słabo zaprojektowana obudowa (odklejające się od siebie elementy) itd..

To nie są jakieś tam wady poszczególnych egzemplarzy. Tylko całych serii. Więc jak chcesz KS'a miej to na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Jaanusz_tv napisał:

To jaki wg. Ciebie w podobnej klasie/cenie o niskim input lagu byłby dla mnie najlepszy?

W tym segmencie dosyć ciężko o solidny TV z niskim input-lag. I zwykle trzeba iść na kompromis.

Jak Samsung i Philips odpada, to zostaje jeszcze Sony i Panasonic.

W średniej półce b.dobrze wypada Sony KD-55XD9305. Ale niestety w trybie HDR ma spory input-lag.

Więc on także odpada. I zostaje Panasonic DX750, ze znośnym HDR jak i input-lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 2 pytania. :)

1. Jaki będzie input lag dla PC i rozdzielczości 1080p? Taki jak dla konsol w trybie [GRA] czy taki sam jak dla 4k na sygnale 4:4:4:?

2. Czy w grach (simracing) chroma 4:4:4 jest jakoś mocno dostrzegalna? Czy jakbym zmienił ją sobie w opcjach HDMI na 4:2:0 to dostanę wartości input laga jak dla konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Jaanusz_tv napisał:

Mam jeszcze 2 pytania. :)

1. Jaki będzie input lag dla PC i rozdzielczości 1080p? Taki jak dla konsol w trybie [GRA] czy taki sam jak dla 4k na sygnale 4:4:4:?

2. Czy w grach (simracing) chroma 4:4:4 jest jakoś mocno dostrzegalna? Czy jakbym zmienił ją sobie w opcjach HDMI na 4:2:0 to dostanę wartości input laga jak dla konsoli?

Przecież Maciek napisał dosyć wyraźnie ;) : "[PC] 4K / 1080p @ 4:4:4 Lag przy natywnej rozdzielczości np. z komputera i chęci uzyskania chromy 4:4:4 (wyraźne kolorowe czcionki) aktywność: „PC” 59 ms".

Innymi słowy..

ad. 1 W 1080p@4:4:4 powinno być 59ms.

ad. 2 Tryb "GRA" (w ustawieniach telewizora) powinien wyłączyć pełną chromę. Zmniejszając przy tym input-lag.

Co do reszty..

W dynamicznych scenach "obcięta" chroma nie rzuca się jakoś specjalnie w oczy. Laik na pierwszy "rzut" oka, może nawet nie dostrzec różnicy.

Zależy jeszcze od jakości oprawy graficznej gry, telewizora. Oraz także od tego, na ile poprawnie jest on ustawiony.

Choć jest pogorszenie czerni i bieli. Kolory wydają się mniej głębokie, jakby odsycone - bledsze.

Niekiedy da się także zauważyć sztuczną "konturowość" takich obiektów trawa, czy roślinność itp...

To i tak czasami warto (dla mniejszego input-laga) zrezygnować z dobrodziejstw pełnego RGB ;)

 

Edytowane przez ivymike10mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ivymike10mt napisał:

Przecież Maciek napisał dosyć wyraźnie ;) : "[PC] 4K / 1080p @ 4:4:4 Lag przy natywnej rozdzielczości np. z komputera i chęci uzyskania chromy 4:4:4 (wyraźne kolorowe czcionki) aktywność: „PC” 59 ms".

Innymi słowy..

ad. 1 W 1080p@4:4:4 powinno być 59ms.

ad. 2 Tryb "GRA" (w ustawieniach telewizora) powinien wyłączyć pełną chromę. Zmniejszając przy tym input-lag.

 

Dzięki. :) co do odpowiedzi to:

Ad. 1 myślałem że chroma 4:4:4 odnosi się tylko do największej możliwej rozdzielczości tv. 

Ad.2 wg recenzji tryb gra nic nie zmienia, musiałbym gasić w ustawieniach HDMI. Simracing to dość dynamiczna rozgrywka więc detale nie mają specjalnie znaczenia. Czyli na chromie 4:2:0 powinno być jak dla konsol 37ms tak? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jaanusz_tv napisał:

Dzięki. :) co do odpowiedzi to:

Ad. 1 myślałem że chroma 4:4:4 odnosi się tylko do największej możliwej rozdzielczości tv. 

Ad.2 wg recenzji tryb gra nic nie zmienia, musiałbym gasić w ustawieniach HDMI. Simracing to dość dynamiczna rozgrywka więc detale nie mają specjalnie znaczenia. Czyli na chromie 4:2:0 powinno być jak dla konsol 37ms tak? 

 

Według Maćka tryb gra zmniejsza input-laga. Cytat poniżej :

"Philips posiada dedykowany tryb Gra, który zmniejsza input lag. Dostępny jest on także przy sygnale Ultra HD z HDR."

 

Raczej odradzam ustawianie chromy 4:2:0 - bezpośrednio w panelu sterowników karty graficznej.

Lepiej do telewizora "puścić" pełny sygnał (jaki tam masz) np. 4:4:4 / RGB Pełny / RGB Ograniczony.

I dopiero w samym telewizorze, ustawić ten wspomniany tryb "GRY". Lepiej jak telewizor zajmie się tym sub-sampling anieżeli GPU.

W przeciwnym wypadku input-lag może nawet wzrosnąć. Przy okazji mogą się pojawić błędy przyśpieszenia sprzętowego kursora myszki.

 

BTW. Co masz na myśli pisząc "gaśić w ustawieniach HDMI"..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, ivymike10mt napisał:

Według Maćka tryb gra zmniejsza input-laga. Cytat poniżej :

"Philips posiada dedykowany tryb Gra, który zmniejsza input lag. Dostępny jest on także przy sygnale Ultra HD z HDR."

 

Raczej odradzam ustawianie chromy 4:2:0 - bezpośrednio w panelu sterowników karty graficznej.

Lepiej do telewizora "puścić" pełny sygnał (jaki tam masz) np. 4:4:4 / RGB Pełny / RGB Ograniczony.

I dopiero w samym telewizorze, ustawić ten wspomniany tryb "GRY". Lepiej jak telewizor zajmie się tym sub-sampling anieżeli GPU.

W przeciwnym wypadku input-lag może nawet wzrosnąć. Przy okazji mogą się pojawić błędy przyśpieszenia sprzętowego kursora myszki.

 

BTW. Co masz na myśli pisząc "gaśić w ustawieniach HDMI"..?

Z tego co zrozumiałem tryb GRA zmniejsza input laga na konsolach. W przypadku PC nie ma on znaczenia i chroma i tak jest 4:4:4.

Cytat:

"Dla najuważniejszych graczy FPP 59ms będzie pewnie stanowić problem. Reprodukcja chromy 4:4:4 dostępna jest cały czas i nie wymaga ustawiania typu aktywności na pozycję „pc”. Przełączenie tego ustawienia nie wpływa jednak ani na laga, ani na inne walory obrazu."

Czyli ja to tak rozumiem, że przełączenie z trybu GRA na tryb PC nic nie zmienia, chroma i tak jest 4:4:4. Dla potwierdzenia tego przesyłam jeszcze screena z tabelki w załączniku.

Chodziło mi o zmianę w ustawieniach telewizora tzn. tutaj:

https://hdtvpolska.com/wp-content/uploads/2017/01/f_menu5.jpg

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Jaanusz_tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z tego co zrozumiałem tryb GRA zmniejsza input laga na konsolach. W przypadku PC nie ma on znaczenia i chroma i tak jest 4:4:4. "

Nie wiem czym sygnał z konsoli miałby się różnić, od tego PC.. Co jeśli PC potrafi tylko 4:2:0..? wtenczas także otrzymamy 4:4:4..? No nie.

Dziwi mnie też to, że w innym (zagranicznym) teście, input lag wyniósł : 49, oraz 36 w trybie gry. Kontrast ogólny, także wypadł trochę wyżej.

wg. mnie są jakieś drobne niedomówienia. Może najlepiej było by gdyby p.Maćiek, bądź ew. któryś posiadaczy to zdementował.

 

Moim zdaniem input-lag pomiędzy takimi wartościami jak 36-49ms może przeszkadzać już tylko w e-sporcie. Gdzie liczy się b.ostra rywalizacja pomiędzy graczami.

A tacy powinni celować w adekwatną do zastosowania matrycę. Czyli np. TN+144Hz< ;)

 

A i żeby nie było.. To Ja osobiście tego modelu TV nie chwalę. Czy też nie polecam.

Owszem cena za 55" może fajna. Jest też ambi, pełna chroma, jak HDR na zasadzie (lepszy taki niż żaden).

Ale to nie zmienia faktu, że TV zbiera niemałe cięgi za.. : upłynniacz, równomierność podświetlenia, słabą czerń, z prześwitami itd..

Ale o tym była już mowa wcześniej. Alternatywne wyjścia już też poleciłem. I na pewno jest ich więcej.. np. modele z 2015 itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, ivymike10mt napisał:

"Z tego co zrozumiałem tryb GRA zmniejsza input laga na konsolach. W przypadku PC nie ma on znaczenia i chroma i tak jest 4:4:4. "

Nie wiem czym sygnał z konsoli miałby się różnić, od tego PC.. Co jeśli PC potrafi tylko 4:2:0..? wtenczas także otrzymamy 4:4:4..? No nie.

Dziwi mnie też to, że w innym (zagranicznym) teście, input lag wyniósł : 49, oraz 36 w trybie gry. Kontrast ogólny, także wypadł trochę wyżej.

wg. mnie są jakieś drobne niedomówienia. Może najlepiej było by gdyby p.Maćiek, bądź ew. któryś posiadaczy to zdementował.

 

Moim zdaniem input-lag pomiędzy takimi wartościami jak 36-49ms może przeszkadzać już tylko w e-sporcie. Gdzie liczy się b.ostra rywalizacja pomiędzy graczami.

A tacy powinni celować w adekwatną do zastosowania matrycę. Czyli np. TN+144Hz< ;)

 

A i żeby nie było.. To Ja osobiście tego modelu TV nie chwalę. Czy też nie polecam.

Owszem cena za 55" może fajna. Jest też ambi, pełna chroma, jak HDR na zasadzie (lepszy taki niż żaden).

Ale to nie zmienia faktu, że TV zbiera niemałe cięgi za.. : upłynniacz, równomierność podświetlenia, słabą czerń, z prześwitami itd..

Ale o tym była już mowa wcześniej. Alternatywne wyjścia już też poleciłem. I na pewno jest ich więcej.. np. modele z 2015 itd..

Chodzi mi o to, że tryb GRA zapewne wyłącza wszelkie upłynniacze itp. i dzięki temu zmniejsza input lag ale nie zmienia chromy na 4:2:0, więc musiałbym to ustawiać w taki sposób jak pokazałem w poprzednim poście i nie byłoby to złe rozwiązanie jak gaszenie na komputerze tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaanusz_tv napisał:

 

Chodzi mi o to, że tryb GRA zapewne wyłącza wszelkie upłynniacze itp. i dzięki temu zmniejsza input lag ale nie zmienia chromy na 4:2:0, więc musiałbym to ustawiać w taki sposób jak pokazałem w poprzednim poście i nie byłoby to złe rozwiązanie jak gaszenie na komputerze tak?

Tak. Dokładnie tak jak napisałeś.

Bo skoro tryb gry nie zmienia chromy automatycznie. Bedzie trzeba przełączać się pomiędzy trybami recznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

Nadmienię że to mój pierwszy post. Zainteresowała nie dyskusja i opinie dot. modelu 55pus7101. Chciałbym kupić ten TV wcześniej prośba o rozwianie moich wątpliwości:

1. Czy będzie współpracował na 100 % z pioneer vsx 329 tj. czy ten amplituner nie będzie ograniczał tego tv pod względem audio i najważniejsze wizji obrazu jakości kolorów 4K itp.

2. Czy ktoś z użytkowników może wypowiedzieć się na temat jakości obrazu przy meczach piłkarskich źródło UPC bądź C+. W opiniach jest wątek bandingu przyświetlonych pionowych pasów na tle zielnej murawy (zwłaszcza wątek 55pus6551 który przez to skreśliłem). Czy transmisja meczu robi różnice na tym TV ?

3. Jak na tle tego tv nie licząc amblilight wypada samsung z serii suhd np KS7000.

4. Jako sporadyczny gracz w PS4 czy będzie frajda z nowego zakupu ? Dotyczy to także oglądania meczy czy robi wrażenie gdyż obecnie posiadam sony kdl 40s4000

Z góry dzięki za info i za wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pus7101 to kiepski tv. Ma słabiutki kontrast (nawet jak na IPSa), kiepska czerń oraz niska jasność maksymalna. Na tle ks7000 ten model wypada jak ubogi krewny. Dobra rada - omijać szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak działa w tym TV wyszukiwanie głosowe ? Ma takie ? Na YT czy gdziekolwiek pierwsze co odpala się wyszukiwanie głosowe ale nic się nie dzieje.

2. Jaki pad będzie pasował ? Czytałem, że ten z X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie Koledzy,

 

Mam ten tv... bez czytania opinii itp.... czy ktos z Was posiada model 75 cali ?

nie jestem zadowolony z obrazu... na NC+ filmy wygladaja duzo gorzej niz na moim dawnym Samsungu 75 fHD model

UE75H6400

Ustawienia mam takie:

chrom 4:2:2 / 4:4:4 - i NC na 2160p

probowalem wszysktich ustawien - tych motion, mpeg itp na maxa... potem na wyłącz... na minimum / na ustawieniu bez uhd i z 1080p i wciaż jeden testowany film ktory mam nagrany na NC lepiej wyglada na starym Samsungu.

Mysle czy go oddac bo mam taka mozliwosc... kupiony w X-Kom,

 

Dzwiek czy ARC czy na optyku z tv do kina, na kazdym kanale chwile przerwie - kilkakrotnie tak zerwie dzwiek na ulamek sek po czym juz jest ok.

 

dzieje sie to z EasyLink (hdmi cec) czy bez... z przestrzennym i na zwyklym PCM.

 

jest ok dopiero jak polacze dekoder z ampli optykiem.

 

ogólnie myslalem ze obraz bedzie żyleta... a nie jest.

 

co radzicie ? Chcialem bardzo ambilight i to jest super sprawa. Ale nie chce tracic na obrazie... nie gram, jedynie lubie dobre kino z super wyraznym obrazem.

 

Co wiecej.. 4k apple tv gdy wchodze to od razu mi wywala i wraca na dekoder 4k NC+...

 

dopiero gdy wylacze dekoder, tv pozwala wejsc na HDMI2 czyli do apple tv.

Pomaga wylaczenie funkcji HDMI CEC w tv...ale akurat chcialbym z niej korzystac.

 

Jesli juz poświęcić ten tv i super fajne ambilight... cos kupie w podobnej cenie z naprawde dobrym obrazem full hd ale zeby jednak miec 4k ?

 

a moze jednak zostawić i pomożecie mi go dobrze ustawić ?

 

dalem za niego 10500 ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2018 o 12:10, mlody_tm napisał:

Pomożecie Koledzy,

 

Mam ten tv... bez czytania opinii itp.... czy ktos z Was posiada model 75 cali ?

nie jestem zadowolony z obrazu... na NC+ filmy wygladaja duzo gorzej niz na moim dawnym Samsungu 75 fHD model

UE75H6400

Ustawienia mam takie:

chrom 4:2:2 / 4:4:4 - i NC na 2160p

probowalem wszysktich ustawien - tych motion, mpeg itp na maxa... potem na wyłącz... na minimum / na ustawieniu bez uhd i z 1080p i wciaż jeden testowany film ktory mam nagrany na NC lepiej wyglada na starym Samsungu.

Mysle czy go oddac bo mam taka mozliwosc... kupiony w X-Kom,

 

Dzwiek czy ARC czy na optyku z tv do kina, na kazdym kanale chwile przerwie - kilkakrotnie tak zerwie dzwiek na ulamek sek po czym juz jest ok.

 

dzieje sie to z EasyLink (hdmi cec) czy bez... z przestrzennym i na zwyklym PCM.

 

jest ok dopiero jak polacze dekoder z ampli optykiem.

 

ogólnie myslalem ze obraz bedzie żyleta... a nie jest.

 

co radzicie ? Chcialem bardzo ambilight i to jest super sprawa. Ale nie chce tracic na obrazie... nie gram, jedynie lubie dobre kino z super wyraznym obrazem.

 

Co wiecej.. 4k apple tv gdy wchodze to od razu mi wywala i wraca na dekoder 4k NC+...

 

dopiero gdy wylacze dekoder, tv pozwala wejsc na HDMI2 czyli do apple tv.

Pomaga wylaczenie funkcji HDMI CEC w tv...ale akurat chcialbym z niej korzystac.

 

Jesli juz poświęcić ten tv i super fajne ambilight... cos kupie w podobnej cenie z naprawde dobrym obrazem full hd ale zeby jednak miec 4k ?

 

a moze jednak zostawić i pomożecie mi go dobrze ustawić ?

 

dalem za niego 10500 ?

 

Ja bym odpuścił tego Philipsa. Problemy z dźwiękiem na Philipsach się zdarzają i to jest nierozwiązywalny temat, pewnie niekompatybilność jakaś na linii dekoder-TV-ampli. Co do obrazu to wątpię żeby jakieś ustawienia mocno pomogły, najwyżej profesjonalna kalibracja. Jak masz szansę to oddaj tego Philipsa i zobacz np Sony 75XF obojętnie z jaką końcówką. Np KD-75XF8596 kosztuje wg ceneo około 11 tys, czyli mniej więcej mieści się w Twoim budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

ja ostatecznie zostaje przy nim.... zdejmowanie, odsylanie 55 kg skubany waży.... znoszenie.... pakowanie.

aaaa x-komp w porzadku, chca przyjac zwrot ale jak bede z Sony sie pozniej meczyl ? To tez Android.... a obraz juz duzo czytalem... i ciezko chyba znalezc taki jakbym chcial.... wyrazny na full hd filmach z nc  jak z mojego starego tv.

 

te 4k to chyba wszystkie niedopracowane. 4k mecze czy filmy pieknie wyswietla Philips.

 

a ambilight to juz bardzo polubilem. 

Poczekam na oleda philips moze potanieje  za rok 75 calowy i w ogole bedzie dostepny :)

 

gryzie mnie jaki bylby obraz z nc film full hd na tym sony czy samsungu qled czy wyrazniejszy niz na moim Philipsie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...