Skocz do zawartości
raz0r

Telewizor 42-50 cali do ~2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Noszę się z zamiarem zakupu telewizora na święta, za jakieś 2000-2500zł. Zacznę może od 'ankiety' :)
 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2, pokój na poddaszu
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2 - 2,5m 
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy pod kątem ok. 30 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać, ze względu na kąty patrzenia byłoby fajnie jakby miał obrotową podstawkę
6. Jak słońce świeci w pokoju ? przez cały rok dość mocne światło (okna na południe), od boku telewizora,
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 2-3 wyjścia HDMI, min. jedno USB, rozdzielczość FHD powinna wystarczyć, nie potrzebuję 3D
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? tymczasowo naziemną DVBT, domyślnie HD NC+ ;
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? czasem komputer/laptop, z czasem może konsola, na pewno często USB z filmami HD/FHD 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ciężko powiedzieć,
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania, liczę na doradztwo 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy/seriale, często sporty i programy naukowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? co najwyżej aplikacje YT/ twitch, ale to raczej do rozwiązania przez podłączenie laptopa/PC
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - kiedyś na pewno, zazwyczaj kilka h w weekend
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - zdecydowanie wieczorami,
17. Preferencje co do wielkości? - rozważałem coś od 42 cali w górę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? problemy z odtwarzaniem filmów z USB - aktualnie mam TV Sony (nie pamiętam modelu, jak ktoś będzie bardzo ciekaw to poszperam) i ma problemy z odtworzeniem napisów (brak PL znaków niezależnie od ustawionego kodowania, niepoprawna synchronizacja z którą nie ma problemów z poziomu PC).
19. Preferencje co do marki ? raczej żadnych, 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi, mam 3D w Sony w salonie i użyłem go jakieś 2 razy świeżo po zakupie,
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? chciałbym wydać w granicach 2000zł, ale jeżeli będzie warto dołożyć kilka stówek do lepszego sprzętu to zapewne się na to zdecyduję. 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Na chwile obecną nie. 

 

Póki co moim największym dylematem jest wybór marki - na allegro widać dużo producentów typu Manta w naprawdę dobrych cenach, ale nie mam pojęcia jak wypada taki telewizorek jakościowo, zestawiony np. z Sony czy Samsungiem. 

Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw warto poczytać o różnicach między matrycami VA a IPS. Potem dopiero szukać świadomie już tv. 

A co do Manty - ciężko oczekiwać, że ktoś w tak niskiej cenie daje więcej jakości niż inni. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybor jest  latwy.Najlepszy telewizor full-hd z tego roku z panelem  120 hz to panasonic  tx-50ds630e lub tx-40ds630e

http://www.tvtest.pl/panasonic-50ds630e-test/

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/telewizory-z-ekranem-48-50-cali-na-euro-2016.html

 

DS630  to najlepszy telewizor  full-hd panasonica.

 

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, telewizor będzie oglądany pod dość sporym kątem (zwłaszcza jak nie będzie miał obrotowej nogi), więc niestety VA muszę chyba odrzucić na wstępie ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raz0r napisał:

Tak jak mówiłem, telewizor będzie oglądany pod dość sporym kątem (zwłaszcza jak nie będzie miał obrotowej nogi), więc niestety VA muszę chyba odrzucić na wstępie ... 

Czy kwestia ustawienia TV jest nie do przeskoczenia ?

Można też kupić stolik pod TV z obrotowym blatem.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raz0r napisał:

Tak jak mówiłem, telewizor będzie oglądany pod dość sporym kątem (zwłaszcza jak nie będzie miał obrotowej nogi), więc niestety VA muszę chyba odrzucić na wstępie ... 

Jak jest ciemno/szaro w pomieszczeniu większość tv na VA szału już nie robi, natomiast na IPS zaczyna się kicha jeśli idzie o czerń i ciemne tony, zostaje oglądanie przy mocnym świetle lub pogodzenie się z kicha w postaci słabej jakości obrazu. 

Ps. Całkiem sprytny pomysł dał kolega maryś powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maryś napisał:

Czy kwestia ustawienia TV jest nie do przeskoczenia ?

Można też kupić stolik pod TV z obrotowym blatem.

 

 

45 minut temu, Xisiek napisał:

Jak jest ciemno/szaro w pomieszczeniu większość tv na VA szału już nie robi, natomiast na IPS zaczyna się kicha jeśli idzie o czerń i ciemne tony, zostaje oglądanie przy mocnym świetle lub pogodzenie się z kicha w postaci słabej jakości obrazu. 

Ps. Całkiem sprytny pomysł dał kolega maryś powyżej.

 

Pomysł wydaje się dobry, ale niestety jest niewykonalny - TV będzie stał na komodzie która w pokoju jest i być musi, czyli stolik musiałby stać w centrum pokoju, gdzie miejsca też już zbytnio nie ma. W tę stronę nie ma co kombinować, tak samo nie chcę żadnych uchwytów naściennych z wysuwaniem i obracaniem - dlatego od początku myślałem o telewizorze na obrotowej nodze, tak jak to jest w niektórych starszych Samsungach. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, raz0r napisał:

Tak jak mówiłem, telewizor będzie oglądany pod dość sporym kątem (zwłaszcza jak nie będzie miał obrotowej nogi), więc niestety VA muszę chyba odrzucić na wstępie ... 

Niestety spóźniłeś się.

Jeszcze dwa miesiące temu był dostępny genialny telewizor na matrycy IPS.

LG 55LF652V

Z tegorocznych modeli niczego nie mogę polecić z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, raz0r napisał:

 

 

Pomysł wydaje się dobry, ale niestety jest niewykonalny - TV będzie stał na komodzie która w pokoju jest i być musi,

 

Wykonalny dla majsterkowicza. Kupujesz w OBI blat w kolorze komody do tego śruba z nakrętką. Trzeba na środku blatu i w komodzie przewiercić dziurę

zamontować blat na śrubie, do tego filcowa podkładka i obrotowy blat gotowy.

Jedyny minus to dziura w komodzie.

Inaczej, można też na blacie komody przykleić podkładkę z bolcem, a dziurę zrobić tylko w blacie.

Trochę inwencji i wszystko jest do zrobienia.

 

... nawet nie trzeba nic dziurawić :

http://sklep.rms.pl/b-tech-bt-530-bt530-blat-tarcza-obrotowa-pod-tv

 

Edytowane przez maryś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2016 o 00:35, MANOL napisał:

Niestety spóźniłeś się.

Jeszcze dwa miesiące temu był dostępny genialny telewizor na matrycy IPS.

LG 55LF652V

Z tegorocznych modeli niczego nie mogę polecić z czystym sumieniem.

Popatrzyłem w necie, ten telewizor jest dalej dostępny (przy czym bardziej odpowiada mi wariant 42 calowy). Powiedz mi jak możesz, czy lepiej kupić ten model o którym mówisz w 42 calach (42LF652V), czy może dołożyć 200zł do modelu 43LH630V (na papierze jest to ten sam TV tylko cal większy i rok nowszy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, raz0r napisał:

Popatrzyłem w necie, ten telewizor jest dalej dostępny (przy czym bardziej odpowiada mi wariant 42 calowy). Powiedz mi jak możesz, czy lepiej kupić ten model o którym mówisz w 42 calach (42LF652V), czy może dołożyć 200zł do modelu 43LH630V (na papierze jest to ten sam TV tylko cal większy i rok nowszy) ?

Na 99,9% są to zwroty lub egzemplarze powystawowe. Ja bym nie ryzykował. Ale może gdzieś znajdziesz jeszcze nówkę.

42 cali nigdy nie miałem w rękach, więc nic nie mogę powiedzieć.

Tegorocznymi modelami niewiele się bawiłem, ale wygląda to znacznie gorzej niż w 55LF652V. Najprawdopodobniej dlatego, że są to krawędziówki a 55LF652V ma pełne tylne podświetlenie. Co prawda bez strefowego wygaszania ale wygląda to znakomicie. Idealnie równo podświetlona matryca i ZERO cloudingu. A mam na co dzień do czynienia z trzema egzemplarzami.

Jeżeli znajdziesz gdzieś nówkę sztukę to możesz spróbować zaryzykować. Może 42 cale będą równie dobre co 55 cali.

Tegoroczne odradzam.

Ale wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z IPS to jeszcze Philipsy wszelkiej maści w takiej cenie. Testów sporo na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie rzucić okiem na TV i wpadł mi w oko jeden model, mianowicie LG 43UH603V. Trochę mija się z moimi założeniami (ma UHD), ale przekątna mi odpowiada, rozdzielczość zawsze przyda się na przyszłość, a i cenowo nie wypada źle (w Euro 2099, w necie widziałem za 1950). @MANOL coś o nim możesz powiedzieć ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...