Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips POS901F - Testujemy pierwszy OLED z Ambilight i Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

Philips POS901F - Testujemy pierwszy OLED z Ambilight i Android TV

Premiera każdego telewizora OLED na rynku cieszy mnie niezmiernie. Wyświetlacze posiadające ekrany organiczne mogą pochwalić się pewnymi walorami, które nigdy nie będą osiągalne dla klasycznych ekranów LCD. W dniu dzisiejszym, do "gry" dołączył kolejny producent telewizorów - dobrze znany nam Philips. Firma już od dłuższego czasu pracowała nad prototypami telewizorów OLED. Widzieliśmy je po raz pierwszy w 2014 roku, w parku technologicznym Philips w Ghent. Pierwsze finalne produkty zostały zaprezentowane w tym roku, podczas targów IFA 2016. W dniu dzisiejszym do redakcji przybył model 55POS901F, czyli 55" wyświetlacz wykonany w oparciu o matrycę LG OLED UHD najnowszej (III) generacji. Co ciekawe poniższy test jest pierwszym tego typu dostępnym na świecie. Tym bardziej zapraszam do czytania!

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zawsze bardzo dobry test. Co do TV to wszystko super, mógłby być następcą mojej plazmy. Tylko ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsowi (czy raczej TP Vison) wyszedł bardzo fajny tv. Ciekawe, że pomimo panelu od LG, nie obsługuje Dolby Vision. 

Ps. I jakoś nie widzę ceny tego cacuszka. W internetach znalazłem jedynie informację, że ma kosztować 3500 Euro. Drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Philipsowi udało się na matrycy LG zrobic bardzo dobry telewizor. Szkoda, że nie 65\". Wreszcie równomierność bieli na takim poziomie, którego mogą mu pozazdrościć inne OLEDy i wszystkie LCDki. Ńie uniknięto jednak lekkiej nierównomierności podkolorowania bieli. W stosunku do OLEDów od LG to i tak niedościgniony jak na razie wzorzec. O czerni i kontraście nie ma co posać bo jest fenomenalny. Maciek rzetelnie opisał wady telewizora. Gdyby ten TV miał jasność 1000 nitów i 65\" tp zaewne już by u mnie wisiał. Powtórzę jedną znaczącą moim zdaniem wadę. A pamiętam pierwsze systemy Natural Motion od Philipsa z początku tego wieku. I wtedy był i dalej jest to nienaturalny teatr, czego osobiście nie cierpię. Wielka szkoda, że skalowania upłynniacza praktycznie jak pisze Maciek nic nie wnosi. Zapewne musiałbym go całkowicie wyłączyć. Pokrycie dla Rec.2020 też mogloby być lepsze. Philipsowi wyszedł znakomity telewizor albo przynajmniej na taki wygląda. Po ostatńich permanentnych wpadkach z LCDkami to doba zmiana. Najbardziej niepokoi mnie jednak Android. To może być największa zmora tego telewizora. Która może pojawić się w codziennym użytkowaniu w dłuzszym okresie czasu niż kilku czy kolkunastogodzinny test. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem pakowaniu na silę skomplkowanych i procesożernych systemów do telewizora. Po co łączyć na siłę komputer z ekranem? Dla obsługi jednym pilotem? Od kilku tygodni używam Android Boxa na czterordzeniowym procu Amlogic S905X, 4K, UHD, HDR jako zewnętrzne, male pudeleczko za kwotę dwoch filmow BD UHD. Identyczny Android na pokładzie jak w tym TV. I jestem za takim rozwiązaniem. Za rok wyrzucę pudełeczko i zakupię nowe, szybsze i lepsze. Przecież telewizora nie wyrzucę. SoCa mu nie zmienię, rdzeni nie dołożę. Po wielkich problemach telewizorów SONY i Philipsa z Androidem na pokładzie jestem przeciw. Pozdro

 

PS. są już Android Boxy na Amlogic S912. Ośmiordzeniowe.

 

Np. https://www.amazon.de/dp/B01MXKKHJ1/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1482176336&sr=8-5&keywords=s912+android

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękujemy za dobry test, trzeba czekać by ceny OLED spadły do normalnego poziomu 8-9 tyś za 55 cali i 12-13 tyś za 65 cali Android BOX tu znacznie taniej : https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20161219125023&SearchText=H96+PRO%2B+Android+6.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że taniej. Ale amazon.de przyjmuje zwroty, a Chińczyk z Ali już nie.

Z moich testow wynika, że Android Box ma kłopot z wypuszczeniem dzwieku powyżej 5.1. Co w przypadku wbudowanego systemu do TV raczej nie przeszkadza ale w zewnętrznym Android Boxie do odtwarzania wszystkiego i owszem. To jedyna wada jaką stwierdziłem. I na SoC 905X i na S912. Kolejne wersje firmwareu zapewne to poprawią. Kwestai zakupu takiego gdzie Chinol zrobi upgrade.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tekście jest wzmianka o mozliwości nagrywania audycji. Czy ktoś wie jak to działa? Wystarczy podłączyć dysk przez USB a soft Philipsa zawiera już opcje nagrywania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMCOMP błagam Cię porównywanie zewnętrznego boxa do zintegorwanego Android TV to jak porównywanie malucha do ferrari. Zapominiałeś wspomnieć o takich drobiazgach jak chociażby brak wsparcia dla streamingu 4k i HDR w Netflix czy Amazon Prime na tanim chińskim boxie. Co do jarania się liczbą rdzeni to na laptopowych i7 od intela masz teoretycznie 8 rdzeni tylko co z tego skoro wydajność desktopowego dwu rdzeniowego i3 jest wyższa niż laptopowej i7. O koszmarnych interfejsach takich boksów nie wspomnę ale niektórzy miłują się w sięganiu lewą ręką do prawej kieszeni. Kwestia Perfect Natural Motion to kwestia gustu. Mi rzygać się chce jak patrze na judder który się podoba wielu masochistom twierdzącym że to zamierzony efekt sic... A te rzekomo "zrównoważone nastawienia" dostępne u innych producentów i tak judderują, nie ma czegoś takiego jak nadpłynny obraz bo wtedy film by się kończył szybciej  niż w kinie - jest tylko obraz płynny albo niepłynny czyli judderujący - czyli techniczna wada obrazu wynikająca z zapisu 24 fps co elektronika tego tv jest wstanie naprawić. Co do 1000 cd to (wyłączając bodaj słownie jeden czy dwa modele LCD) nie ma TV na rynku który na dłuższą metę świecił by w ten sposób zresztą było by to męczące dla oczu. Jak napisał Koper w zaciemnionym pomieszczeniu to co oferuje ten tv daje bardzo dobre wrażenia z HDR. A co do rzekomej prądo-żerności Android TV (co jest zresztą nieprawdą bo tv z tym systemem mają klasy A+)... to jak włączasz tą swoją antyczną plazmę panasa to na ulicy latarnie przygasają :) i tym bym się na Twoim miejscu martwił .... pozdro. a wersji 65" spodziewał bym się już za rok... 

podłączasz zewnętrzny HDD conajmniej 500 GB po USB. TV formatuje dysk i paruje z TV i możesz nagrywać. im większy dysk podłączysz tym masz więcej miejsca na nagrywanie. dodatkow dostajsze 64GB na pobieranie aplikacji Andoroidowych i funkcję pauzy tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips brał też LCD-LEDy od Lg i też moim zdaniem robił lepsze telewizory w tej samej klasie niż Koreańczycy. Mnie akurat te wyniki nie dziwią. Bardzo dobry telewizor, gratulację za wzorowe jak na 2016 wdrożenie technologii OLED. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lizarazu napisał:

PMCOMP błagam Cię porównywanie zewnętrznego boxa do zintegorwanego Android TV to jak porównywanie malucha do ferrari. Zapominiałeś wspomnieć o takich drobiazgach jak chociażby brak wsparcia dla streamingu 4k i HDR w Netflix czy Amazon Prime na tanim chińskim boxie. Co do jarania się liczbą rdzeni to na laptopowych i7 od intela masz teoretycznie 8 rdzeni tylko co z tego skoro wydajność desktopowego dwu rdzeniowego i3 jest wyższa niż laptopowej i7. O koszmarnych interfejsach takich boksów nie wspomnę ale niektórzy miłują się w sięganiu lewą ręką do prawej kieszeni. Kwestia Perfect Natural Motion to kwestia gustu. Mi rzygać się chce jak patrze na judder który się podoba wielu masochistom twierdzącym że to zamierzony efekt sic... A te rzekomo "zrównoważone nastawienia" dostępne u innych producentów i tak judderują, nie ma czegoś takiego jak nadpłynny obraz bo wtedy film by się kończył szybciej  niż w kinie - jest tylko obraz płynny albo niepłynny czyli judderujący - czyli techniczna wada obrazu wynikająca z zapisu 24 fps co elektronika tego tv jest wstanie naprawić. Co do 1000 cd to (wyłączając bodaj słownie jeden czy dwa modele LCD) nie ma TV na rynku który na dłuższą metę świecił by w ten sposób zresztą było by to męczące dla oczu. Jak napisał Koper w zaciemnionym pomieszczeniu to co oferuje ten tv daje bardzo dobre wrażenia z HDR. A co do rzekomej prądo-żerności Android TV (co jest zresztą nieprawdą bo tv z tym systemem mają klasy A+)... to jak włączasz tą swoją antyczną plazmę panasa to na ulicy latarnie przygasają :) i tym bym się na Twoim miejscu martwił .... pozdro. a wersji 65" spodziewał bym się już za rok... 

podłączasz zewnętrzny HDD conajmniej 500 GB po USB. TV formatuje dysk i paruje z TV i możesz nagrywać. im większy dysk podłączysz tym masz więcej miejsca na nagrywanie. dodatkow dostajsze 64GB na pobieranie aplikacji Andoroidowych i funkcję pauzy tv.

 

Po pierwsze nic nie pisałem o prądożerności. Nic nie pisałem o HDD.

Co do braku 4K w Netflixie pisałem o tym wcześniej, nie będę pisał o tym za każdym razem. Zapewne brak trust key dla Netflixa i Amazon Prime w produktach tego typu narusza niejedną dyrektywę Unii Europejskiej. Z tego co wiem za dostęp nie są pobierane żadne licencje ani opłaty. To Netflix i Amazon niszczą konkurencję ochraniając m.in. producentów telewizorów. Ale to moje prywatne zdanie.

Brak stopniowania w upłynniaczu stwierdził Maciej, a nie ja. Jeśli jest tak jak pisze to jest to wada, zapewne łatwa do poprwaienia w kolejnych wersjach firmware. Dla mnie ten teatr jest zbyt sztuczny.

 

Zdania nt. Androida wbudowanego w TV nie zmienię. Oby nie było tak jak do tej pory we wszystkich TV Philipsa z wbudowanym Androidem. A byłą to porażka i sam o tym dobrze wiesz ;) . Ciekawe czy jest funkcja czyszczenia śmieci androidowych bez potrzeby resetowania całego telewizora?

A co do mojej plazmy. Jak zapewne wiesz LCDka raczej nie powieszę nigdy. A na OLEDa czekam. Ten TV wydaje się być poważnym kandydatem. Jak będzie w 65" i będzie normalnie kosztował. Nie widzę powodu dlaczego mam przepłącać za chińską markę ;) :D:P.

 

A w ogóle to się czepiasz bo wg. mojej oceny to bardzo zacny telewizor ale nie pozbawiony wad.

 

Pozdro

 

Kiedyś nie tyle brał co mieli wspólną fabrykę z Koreańczykami. jak Philips był jeszcze holenderski.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że kalibracja TV pod UHD/HDR nie ma sensu albo inaczej rzecz ujmując daje słabe rezultaty (wyniki Philipsa to potwierdzają).

Czy mógłbyś Maćku odnieśc się do tego ?

Edytowane przez bankroot
zmiana tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądał fajnie aż dotarłem do pomiarów input laga i srogo się zawiodłem - inne Philipsy miały bardzo niezłe wyniki a tu dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips TV nadal jest Europejski. Nic tu się nie zmienia.

Dział PHILIPS TV R&D jest tam gdzie zawsze był = Belgia.  

Mogli by jednak zmodyfikować w 2017 algorytmy upłynniania video. Obecne są już bardzo przestarzałe. Zwłaszcza dla opcji 1080i 25/30 fps.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - otoz posiadam ten telewizor od trzech tygodni , nie jestem zadnym fachowcem i oceniam tylko jako dobry czy nie. Najwazniejsze to chyba sam obraz - nagrania studyjne na zywo sa poprostu znakomite starocie i inne skalowane materialy sa jakie sa i na innych nie wygladaja napewno lepiej . Jedyne  zastrzezenie to mam  do troche zamazanego obrazu w ruchu np. mecze pilki noznej mogloby byc lepiej, probowalem roznych ustawien ale poprawy nie zauwazylem . Telewizor i Android jest " bardzo" stabilny zadnych zawieszen albo jakis innych problemow- oprocz no wlasnie nie wiem co to bylo ale raz podczas  ogladania pokazala mi sie okragla niebieska plama wielkosci 5 cm ktora nawet po wylaczeniu byla widoczna a po uplywie 10 min sama znikla i do tej pory jej juz nie bylo  ? Cena jest jaka jest kazdy musi sam zdecydowc czy moze tyle wydac za  ten nowy obraz na scianie - ja jak juz pisalem jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest kłopot, LG 65B6 można kupić już ciut taniej niż tego Philipsa. A 10" robi ogromną różnicę.

Mam nadzieję, że ceny w przyszłym roku spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2016 o 14:14, pmcomp napisał:

I tu jest kłopot, LG 65B6 można kupić już ciut taniej niż tego Philipsa. A 10" robi ogromną różnicę.

Właśnie,  w tym szkopuł. Ponadto jeden z kolegów wskazał na przedświąteczną promocje w Szwajcarii gdzie seria C lg 65cali  kosztowała po przeliczeniu ciut poniżej 12k zł.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C jest krzywe.

W Niemczech w Saturnie też były w okolicach 13.500 zł z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Xisiek napisał:

Właśnie,  w tym szkopuł. Ponadto jeden z kolegów wskazał na przedświąteczną promocje w Szwajcarii gdzie seria C lg 65cali  kosztowała po przeliczeniu ciut poniżej 12k zł.

Przy dostawie ze Szwajcarii może dojść cło 14% i 23% VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ściągał, bardziej chodziło mi o fakt pokazania, że "można" a mówiąc wprost - dać już dziś b.atrakcyjna wycenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...