Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, X-Rite napisał:

U mnie, przy włączonym Digital Clean View też jest lepiej przy oglądaniu telewizji naziemnej. Mam również ustawione Auto1 przy Fim Mode i jest OK. Chwalenie upłynniaczy w Samsungu to moim zdaniem "lekka" przesada i można te mechanizmy ocenić jako co najwyżej przeciętne. Co do skalowania to z kiepskiego SD trudno zrobić HD. Dla mnie problemem jest niski bi-rate a nie rozdzielczość. Mam TV podłączony do satelity i niektóre niemieckie kanały w SD biją na głowę jakością nasze pseudo HD. Muszę jednak przyznać, że kanały TVP mają całkiem niezłą jakość. Ogólnie ciągle mamy do czynienie z sytuacją, że to nadawcy są dwa kroki z tyłu za technologią wyświetlaczy. Tutaj nic się nie zmienia od lat. Co z tego, że mamy w domu matryce 4K, a niedługo 8K, kiedy większość materiału to SD lub kiepskie HD? 

Gdzie jednak widzę postęp? To jednak tryb HDR ale to moim zdaniem ciągle raczkuje.

 

W opcjach w tym Samsungu w Support -> Self Diagnosis -> Signal information

jest niby informacja o aktualnie wyświetlanym kanale

Co ciekawe w 'Frequency' mam bardzo różne wartości, bo od 586000 kHz do nawet 690000 kHz.

Przykładowo tak to u mnie wygląda:

Frequency jak wyżej

Bandwith zawsze 8 MHz

Aerial DVB-T

Bit error level (E-6) 0

Signal Strength 91 lub 92 / 100

Signal Quality 100 / 100

 

Czy to cokolwiek może powiedzieć nt. jakości sygnału? Zielony w tym temacie jestem.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych parametrach nic nie powinno budzić Twojego niepokoju wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Fjubens napisał:

Ja wrócę do tematu kablówki, pisałem kiedyś, że nie wiem na czym polega te całe skalowanie, ale jakoś tego wcale nie widzę, tzn. materiały z telewizji wyglądają bardzo przeciętnie, gorzej niż na moim starym FHD. Czy niby coś należy włączyć żeby te skalowanie było aktywne czy TV sam to robi, ale widać tak słabo, a te wszystkie hasła reklamowe o skalowaniu można sobie w buty wsadzić?

Jeszcze mnie irytuje sam Netflix, a raczej materiały na nim, HD nigdy nie jest równe innemu HD, a 4K innemu 4K. Z ciekawości zacząłem wczoraj oglądać 'Scream' (Serial 2015 r., w HD tylko dostępny). Jezu.. wygląda lepiej niż 3/4 materiałów 4K z Netflixa (mam 35-40 MB/s w teście netflixa; na kablu także nie ma żadnych spadków itd., stabilna sieć), a oglądałem też 'Once upon a time in America' w HD - film prawie 4-godzinny, genialny, ale wyglądał gorzej niż kanały SD na kablówce.

Przez to strasznie ciężko ocenić sam obraz, bo wiadomo (przynajmniej w moim wypadku, ale wydaje mi się, że w większości tak jest) oglądanie telewizji to głównie Streaming - Amazon / HBO GO / Netflix, Pendrive/Dysk czy kablówka sama jak ktoś ma fajne pakiety z NC+, a płyty BR i BR UHD to jednak mniejszość i w przypadku tych pierwszych połowa wygląda obłędnie nawet w rzekomym HD, a druga połowa 'HD' wygląda tragicznie.

Jeszcze jak się zaopatrujecie na ten cały 'Digital Clean View' w przypadku obrazu z kablówki, zwłaszcza SD? Wydaje mi się, że nieco polepsza 'wrażenia' z oglądania takiego programu, aczkolwiek wiem, że w recenzji bardzo po tym jechano. Jeszcze dla jasności: Piszę o źródłach słabej jakości, nie o BR czy 4K UHD.

 

Właśnie szkoda, że wszystkie recenzje czy filmy na YT nt. telewizora pokazują ustawienia dosłownie pod BR, a już fenomenem jest jak w danej recenzji chwali się upłynniacz Samsunga, a później zaleca oglądanie zawsze z wyłączonym upłynniaczem (nie piszę w tej chwili o HDTVPolska oczywiście, bo tam na 10/5 wskazywano; osobiście 10/3 jest dla mnie idealne).

Akurat naprawdę nieźle w tym Samsungu upłynniacz działa, ale Judder na '5' to moim zdaniem przesada.

Sam oglądam na wartościach nocnych, tj. niski Backlight, ustawienia jak najbardziej zbliżone do tradycyjnych 'Film' i nie lubię zbyt dużo dopalaczy, ale np. są jakieś Film Mode - Auto1, Auto 2 do kablówki, nikt nic nie wspomni czym w ogóle się różnią, to samo z wspomnianym Digital Clean View dla słabych źródeł itd.

Mimo wszystko większość ogląda słabszej jakości źródła, 4K nadal stanowi mniejszość.

Dużo zależy od kanału - ja na swoim ,,tańszym 4K TV " niż "Super Ultra Premium 4K Samsunga" takze widać teraz różnice w odbiorze kanałów, porównując do swojej poprzedniej plazmy 42 calowej Panasonica gdzie tych szczegółów nie było tak widać. Np na kanale TVP1 HD gdzie na NC+ jest bitrate ok 10 Mbit wiadomości w studiu wyglądają Bardzo dobrze ale już obraz np z terenu jest niewyrażny, taki słabej jakości, jakby kręcony kamerami SD i upscalowany (na Panansonicu mniejszym nie było tak tego widać, chociaż teraz jak przyglądam się to rzeczywiście sygnał ze studia jest o wiele lepszy niż materiał kręcony w terenie), na TVN HD już nie ma takiej różnicy - w studiu jak i w terenie jakość dobra jak na ten Bitrate kanału. Duzo zależy od materiału nadawanego - jak oglądam np filmy z USB w 1080 p to jakość jest obłędna w porównaniu do plazmy - widać że obraz jest upscalowany, jak oglądamy piłkę nozną na CANAL+SPORT HD np liga angielska to obraz jest idealny prawie, a już na EUROSPORT HD - Bundesliga tak nie wygląda i obraz jest słabszy .

Ogólnie z dobrego kanału TV 1080 i oraz materiału video 1080p widać róznice między na 55 calach między TV FULL HD a 4K. Widać ze obraz jest upscalowany i poprawiony 

Edytowane przez wilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj lecąc po kanałach ZDF HD niemiecki, co ciekawe nie w 1080i jak wszystkie inny kanały, a w...720p. Wygląda lepiej niż jakikolwiek inny kanał.

W statycznym obrazie tak tego może nie widać, bo 1080i też nie najgorzej wtedy się prezentuje, ale w ruchu to jest niebo a ziemia, na 1080i przy ruchu obraz staje się mało atrakcyjny, tj. o ile piksele w statycznym obrazie gdzieś tam z tyłu są i się nie rzucają tak w oczy, to przy np. biegu bohatera jak mu ciało 'skacze', to z bliska widać jak piksele też skaczą, a na tym kanale ZDF przy ruchu tego efektu wcale nie ma, tam gdzie piksele są jakieś w tle, to nadal są, ale to co jest na pierwszym tle nawet w przypadku dynamiki wygląda świetnie.

Co w sumie jest paradoksem, bo 720p raczej powinno gorzej wyglądać.

Jeszcze by się mogło okazać, że stare DVD by lepiej wyglądały niż kablówka '1080i'.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Fjubens napisał:

Znalazłem dzisiaj lecąc po kanałach ZDF HD niemiecki, co ciekawe nie w 1080i jak wszystkie inny kanały, a w...720p. Wygląda lepiej niż jakikolwiek inny kanał.

W statycznym obrazie tak tego może nie widać, bo 1080i też nie najgorzej wtedy się prezentuje, ale w ruchu to jest niebo a ziemia, na 1080i przy ruchu obraz staje się mało atrakcyjny, tj. o ile piksele w statycznym obrazie gdzieś tam z tyłu są i się nie rzucają tak w oczy, to przy np. biegu bohatera jak mu ciało 'skacze', to z bliska widać jak piksele też skaczą, a na tym kanale ZDF przy ruchu tego efektu wcale nie ma, tam gdzie piksele są jakieś w tle, to nadal są, ale to co jest na pierwszym tle nawet w przypadku dynamiki wygląda świetnie.

Co w sumie jest paradoksem, bo 720p raczej powinno gorzej wyglądać.

Jeszcze by się mogło okazać, że stare DVD by lepiej wyglądały niż kablówka '1080i'.

Oczywiście, że - przy podobnym bitrate - w ruchu lepiej mieć 50 pełnych klatek 720p niż 50 "półklatek" 1080i. Ciekawe natomiast, jak w takiej sytuacji nadawane są filmy kręcone w 24kl/s? Wiadomo, że są przyśpieszane do 25 kl/s (w Europie); następnie - w celu dostosowania do standardowych dla telewizji 50kl/s klatki muszą być albo wyświetlone dwukrotnie, albo przepuszczane przez "upłynniacz" dodający klatki pośrednie. Jest to tyle istotne, że kanały 4K będą nadawane bez przeplotu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2017 o 01:10, Mierzwiak napisał:

Działało ale usunęli tę funkcję w którejś z kolejnych wersji softu.

Kończąc temat wyświetlania infomrmacji o bieżącej rozdzielczości i jej zmiany aplikacjach tj, Netflix czy HBO Go mogę uznać, że:

- funkcja "i" wybierana z przycisku 123 nie zadziała

- rozdzielczości nie da się ani sprawdzić, ani tym bardziej zmienić

Poprawcie mnie jeżeli się mylę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zmienić rozdzielczości, TV sam wybiera rozdzielczość na podstawie przepustowości łącza dotyczy YOUTUBA i NETFLIXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.02.2017 o 08:10, wilos napisał:

Nie da się zmienić rozdzielczości, TV sam wybiera rozdzielczość na podstawie przepustowości łącza dotyczy YOUTUBA i NETFLIXA

Na YT mamy ikonke np. HD i wiemy jaka jest w danym momencie częstotliwość,a co z Netflixem?

Dziwi mnie jeszcze jedna sprawa. HDR w HD? Materiały włączane z YT np. za kanału HDR channel wyświetlają się jako HDR-HD, a chyba to się wyklucza?

Podobnie jest z Netflixem, takie Marco Polo, jest puszczany jako HDR (nie ma już ikonki 4K, bo w teorii jednio wymaga drugiego), ale jak mamy słabsze łącze to idzie jako HD HDR, czy jako zwykłe HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty piszesz brednie - HDR w HD ?????? HDR tylko w 4K 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam ostrożność w wydawaniu opinii;) HDR jest implementowane także w HD.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wilos napisał:

Co ty piszesz brednie - HDR w HD ?????? HDR tylko w 4K 

A ja zalecam powsciagliwosc w naduzywaniu niemilych slow :). Ja nigdzie nie stwierdzalem, tylko pytalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na netflixie jak jest coś w HDR to działa nawet zanim wskoczy HD a co dopiero 4K;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem aparat Panasonic G7 aby cieszyć się z jakości na 65 KS7000. Powiem tyle 4k na tym tv z tego aparatu szczena opada zważywszy że poprzednio rejestrowałem wszystko na kamerze HD Panasonica. Dopiero teraz widać dokładnie przeskok techniki na 4K , przy kodeku MP4 i bitrate na poziomie 100 Mb/s i jest moc

Edytowane przez cris6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w naszym modelu można podłączyć antenę sat.W nadawaniu brak podświetlenia-funkcja niedostępna .W manualu jest że posiada tuner sat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, ik26 napisał:

Witam. Czy w naszym modelu można podłączyć antenę sat.W nadawaniu brak podświetlenia-funkcja niedostępna .W manualu jest że posiada tuner sat.

Oczywiście, że można. Mam u siebie podpięte i działa (49ks7000) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony tuner i działa, jak chcę podłączyć bezpośrednio antenę do tv to lipa.Funkcja nie dostępna. Nie wiem co robię nie tak a chciałem przetestować   Travelxp 4K - nowy kanał UHD na 13°E

Nie aktualne.Reset i po problemie

Edytowane przez ik26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.02.2017 o 08:10, wilos napisał:

Nie da się zmienić rozdzielczości, TV sam wybiera rozdzielczość na podstawie przepustowości łącza dotyczy YOUTUBA i NETFLIXA

A to nie ustawia się tutaj ?

 

Przechwytywanie.jpg

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To swoją drogą, też mam 'Wysokie' włączone prewencyjnie, ale kiedyś dało się w czasie odtwarza Netflixowego materiału sprawdzić poprzez wciśnięcie środkowego przycisku dane dot. jakości. Teraz tego nie ma, A te osoby, które piszą na niektórych forach 'wciśnij środkowy' po prostu głupoty gadają, bo nie sprawdzali jak jest obecnie. Przynajmniej taka sytuacja ma miejsce właśnie w Samsungu. Nie wiem jak u innych producentów, ale na AVForums ktoś pisał, że to zmiana ze strony aktualizacji Netflixowej, a nie samego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

To swoją drogą, też mam 'Wysokie' włączone prewencyjnie, ale kiedyś dało się w czasie odtwarza Netflixowego materiału sprawdzić poprzez wciśnięcie środkowego przycisku dane dot. jakości. Teraz tego nie ma, A te osoby, które piszą na niektórych forach 'wciśnij środkowy' po prostu głupoty gadają, bo nie sprawdzali jak jest obecnie. Przynajmniej taka sytuacja ma miejsce właśnie w Samsungu. Nie wiem jak u innych producentów, ale na AVForums ktoś pisał, że to zmiana ze strony aktualizacji Netflixowej, a nie samego TV.

sprawdzałem w starszym modelu samsung 6770  po wciśnięciu "info" "I" wyświetla się w jakiej jakości itd ... bez problemu

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę potestowałem łącze internetowe i chcący mieć odbiór 4k na youtube pasowało by łącze powyżej 30 Mbs a HD wystarczy 7-10 Mbs

Edytowane przez ik26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Praktycznie zdecydowałem się już na 55ks7000 czekam tylko na dobrą promocję.Przeczytałem praktycznie całe forum na jego temat te i sąsiednie też ,jestem świadomy pewnych wad tego tv (ramka,bad pixel).
Mam parę pytań podobno niezależnie od tego czy to seria 7,8 czy 9 są te same matryce więc problem martwych pixeli powinien występować wszędzie.
Czy jak kupię telewizor z przypuśćmy 5 bad pikselami i mi nie przeszkadzają (rada eksperta Macieja jak nie przeszkadzają to odpuścić i nie reklamować)
to czy po jakimś czasie gdy reklamacja się skończy mogę ich mieć bardzo dużo co zacznie już przeszkadzać .

I jeszcze jedno ostatnio zainteresował mnie samsung ue60j6240 w atrakcyjnej cenie (~~3300 AV 120 Hz) wiem że Full HD ale jednak 60" tv potrzebuję tylko do kablówki (Vectra) gdzie oglądam piłkę i do oglądania filmów z usb. na wprost z odległości 3,5 metra. Żadnych smartów ,gier czy materiałów 4K.

Pytanko do fachowców czy do moich potrzeb wystarczy j6240 czy nie zaprzątać nim sobie głowy i wyciągać ze skarpety dodatkowe 1500 zł na ks7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten telewizor czyli  samsung nie jest wcale taki dobry.W zagranicznych testach nie ma zbyt dobrych  wynikow, np poziom czerni  jest slaby Lepsze  wyniki w testach ma sony  lub panasonic dx750.

Jesli  chodzi o awaryjnosc  to jest duza. podobne przyklady na  angielskim , francuskim i amerykanskim   forum

przyklad

A tak już na marginesie … nawiązując do mojego poprzedniego wylewnego wpisu o rozmowie z technikiem, że dopiero od 8 uszkodzonych pixeli Samsung wymienia matrycę.
Z tego co się orientuje kupiłem TV SUHD o rozdzielczości 3840x2160. Jak nie działa „świeci” 1, 2, 4 czy 7 pixeli to TV ma dalej rozdzielczość SUHD? Wg mnie nie ma.
Druga sprawa, którą ewentualnie podniosę w sądzie – jaką metodą i przy użyciu jakiego sprzętu pomiarowego Pan Technik stwierdził, że to nie jest uszkodzonych 8 pixeli tylko 5-7 (jak w moim przypadku). Czy urządzenie pomiarowe, którego użyto do stwierdzenia stanu faktycznego ma homologację? Jak wojna to wojna powiedział Król i umarł ….
PS
Technik policzył bad pixele "na oko"

------------------------------------------------------------

Drugi  przyklad

U mnie też był. Ale ... miły Pan stwierdził, że do 49" nie ma zapasowych matryc w kraju.
Jutro ma być decyzja czy .... nie uznają wady (na oko serwisanta jest "TYLKO" ok. 3-5 padniętych pixeli w grupie - przy dopuszczalnych 8 ... czy wymienią TV lub zwrócą kasę.
Mamy 2017 rok, telewizory UHD (4K), a Samsung stosuje normy dla TV LCD z 2001 r., gdzie odległość od TV to było minimum 2,5-3 metry.
Dziwi mnie, że pomimo tych ostrzeżeń pojawiają się osoby czytające to formum, które w dalszym ciągu myślą o zakupie TV marki Samsung.
PS
wg Mnie to liczba padniętych pixeli oscyluje wokół 7-8

----------------------------------------------------------------

Trzeci przyklad

Dziś zabrali TV, a przypomnę że w połowie grudnia wymieniali mi matryce wraz z obudową na nowe. Dziś jak serwisant pakował TV to zauważyłem takie coś... ręce opadają na tą jakość... Jak mi oddadzą kasę bo jest taka możliwość chodź nikła to nigdy więcej samsunga.

https://naforum.zapodaj.net/images/dc83b68be68e.jpg

-----------------------------------------

kolejny przyklad

Daras - to nie jest 1-3 sztuki. Wystarczy popatrzeć na ten temat + białe HDTV. Zresztą sam serwisant, który był u mnie mówił, że KSy mają dużo reklamacji. Tu bardziej chodzi o to, że te telewizory rozklejają się i padają pixele po pewnym czasie - co z tego, że zweryfikujesz stan TV przy zakupie. Skala zjawiska duża a Samsung ma klientów w 4 literach. Poczytaj ile razy osoby z tego forum wymieniały matryce, czy reklamowały porozklejane TV. O ilu egzemplarzach się nie pisze ...
Wczoraj pisałem @ do osoby z forum (w innej sprawie), która ma KS i napisała, że ma bad pixel'a, ale lepszy 1 bad pixel niż więcej bad pixeli czy rozklejająca się obudowa .... po naprawie przez serwis.

Kończąc ...
Dzwonił do mnie Serwis i przekazał taką informację:
zgodnie z procedurą serwisową - matryca zakwalifikowana do wymiany, ale matryc nie ma.
Więc po 1,5 tygodnia prawdopodobnie wymiana lub zwrot kasy.
Poczekamy ... zobaczymy.
Byle się nie znalazła, specjalnie dla mnie matryca, np. z odzysku.

 

=========================================

Lepiej  kup  tanszy telewizor  ktory ma mniej negatywnych  komentarzy czyli np panasonica dx700, dxu701 lub  dxm710

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39054-jaki-5-za-około-3000-zł/

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39023-tv-z-dobrym-dzwiękiem-50/

 

Komentarz  z innego  forum dotyczy panasonica dxu701

Jednak zdecydowałem się na Panasonica TX-50DXU701..

Małe podsumowanie:
+ świetne odwzorowanie i nasycenie kolorów,
+ dobry kontrast, ciemne sceny w filmach wyglądają naprawdę nieźle,
+ firefox OS bez problemu znajduję urządzenia w sieci NAS itp.
+ nie było filmu w 4K którego by mi Panasonic nie uruchomił

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, karneol napisał:

WITAM

Praktycznie zdecydowałem się już na 55ks7000 czekam tylko na dobrą promocję.Przeczytałem praktycznie całe forum na jego temat te i sąsiednie też ,jestem świadomy pewnych wad tego tv (ramka,bad pixel).
Mam parę pytań podobno niezależnie od tego czy to seria 7,8 czy 9 są te same matryce więc problem martwych pixeli powinien występować wszędzie.
Czy jak kupię telewizor z przypuśćmy 5 bad pikselami i mi nie przeszkadzają (rada eksperta Macieja jak nie przeszkadzają to odpuścić i nie reklamować)
to czy po jakimś czasie gdy reklamacja się skończy mogę ich mieć bardzo dużo co zacznie już przeszkadzać .

I jeszcze jedno ostatnio zainteresował mnie samsung ue60j6240 w atrakcyjnej cenie (~~3300 AV 120 Hz) wiem że Full HD ale jednak 60" tv potrzebuję tylko do kablówki (Vectra) gdzie oglądam piłkę i do oglądania filmów z usb. na wprost z odległości 3,5 metra. Żadnych smartów ,gier czy materiałów 4K.

Pytanko do fachowców czy do moich potrzeb wystarczy j6240 czy nie zaprzątać nim sobie głowy i wyciągać ze skarpety dodatkowe 1500 zł na ks7000

Jak można decydować sie na kupno TAKIEGO BUBLA TV po takich opiniach W SIECI. Nie rozumiem

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...