Skocz do zawartości
Gmeru

Moduł CAM CI+ krótki test - oferta nc+ do telewizora bez dekodera satelitarnego

Rekomendowane odpowiedzi

Sumując - programy odbierasz poprzez Moduł nc+ bo jak dla Ciebie daje lepszy obraz niż dekoder ? Druga sprawa to czy jest możliwość ustawienia kanałów przypisując im swoją numerację i swoją kolejność na liście ?

W tunerze DVB-S/S2 w Panasonicu 65VT30 można dowolnie ustawiać listę kanałów i kolejność. Do tego chyba są cztery listy ulubionych, piszę z pamięci.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w LG też jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie do końca tak dobrze jak w Panasonicu , można utworzyć swoje cztery listy jednak nie można przypisać im swojej numeracji i ustawić w dowolnej kolejności. W necie prawdopodobnie można znależć program który pozwoli na dowolne ustawienie kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teście widać duże braki w EPG, jak dla mnie najważniejsza rzecz po szybkości przełączania kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Jeżeli ktoś ma antenę na dachu bloku, to jednak lepszy jest dekoder zewnętrzny, bo przy każdej burzy będzie musiał odkręcać kabelek z tyłu obudowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry nie wiem czy dobrze zapytam , czy ten modul ci , bedzie pasowal do dekodera miraclbox 9 hd twin pwr ?

obecnie mam modul CI i karte cameleon i odbieram oplacony abonament pakiet Comfort+ z ncplus ale konczy sie w oktober abonament i musze cos wybrac , a ten moj obecny modul CI aston nie chce odbierac Tv Kultura jest obraz ale brak glosu video mpeg4 audio Ac3

i nie mozna w dekodeze zmienic z audio AC3 na mpeg2 , czy ten nowy modul potrafi to zrobic i z szlyszec tv kultura

prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy modul jest CI+ i w odbiornikach z gniazdem CI dzialać nie będzie. Sprawdź sam jaki gniazdo ma Twoj tuner.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej HD Maniak na pudle od tego moje dekodera "miraclebox signum 9 twin hd " tak pisze na pudelku i z drugiej strony specyfications pisze " 2 CI-slots with CI+ suport "

DVB-S2/CT2 supports , SD & HD-compatible /MPEG-4 /H.264 " to chytba bedzie pasowalo

a jak to sie sprawdza ze jest CI+ czy nie , bo ten dekoder kupilem w ubieglym roku jak cyfra+ zmieniala cos na niby jakosc lepszej a karta i ten modul zostal ze starego humaxa

to co pociesz mnie ze bedzie dzialo , bo nie mieszkam w pl i to nie tak latwo z wymina

prosze o odpowiedz

serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mówiąc że nagrywasz, rozumiem że nagrywasz na dysku zewnętrznym podłączonym do tv wszystkie programy, także te kodowane z nc+ tj. canal+ czy tvn HD. Zgadza sie?

Druga kwestia która mnie nurtuje to taka, jak ma się sprawa z VOD przy założeniu że korzysta się z modułu n-ki CAM ci+ w telewizorze?

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VOD z nc+ jest tylko na ich decoderach. Na module nie ma VOD.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ewaldus napisał:

VOD z nc+ jest tylko na ich decoderach. Na module nie ma VOD.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

To chyba oczywiste. Po pierwsze musi być odpowiedni soft, który pokaże użytkownikowi zawartośc VoD i pozwolu mu wybrać interesującą pozycję. po drugie musi byc HDD zeby w tle ściagnąć nań odpowiednią zawartość.

Tunery SAT z rynku nie maja takiej opcji. A moduł CAM jest tylko "przekaźnikiem" który pozawala bądź nie pozwala wyświetlić zakodowana zawartość.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach SmartTV nie było by problemu ze zrobieniem VoD bez dekodera. Bo w sumie co za problem zrobić aplikację nc+ lub UPC VoD na np. Android TV, która strumieniowała by filmy z serwerów przez internet. W sumie teraz działają tak aplikacje typu HBO GO, nc+ GO itp.
Wymaganiem jest oczywiście w miarę dobre łącze internetowe.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomeko12 napisał:

W czasach SmartTV nie było by problemu ze zrobieniem VoD bez dekodera. Bo w sumie co za problem zrobić aplikację nc+ lub UPC VoD na np. Android TV, która strumieniowała by filmy z serwerów przez internet. W sumie teraz działają tak aplikacje typu HBO GO, nc+ GO itp.
Wymaganiem jest oczywiście w miarę dobre łącze internetowe.

 

 

Tylko po co?
Mają swoje boxy nad którymi mają pełną kontrolę więc po co bawić się po pierwsze w pisanie aplikacji na różne platformy a później jeszcze użerać się z ich supportem.
Nawet Netflix który jest dużo większy niż nasi lokalni operatorzy nie bawi się w pisanie aplikacji dla TV, są one dostarczane przez producentów TV, a i to jak widać tylko dla nowszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomeko12 napisał:

W czasach SmartTV nie było by problemu ze zrobieniem VoD bez dekodera. Bo w sumie co za problem zrobić aplikację nc+ lub UPC VoD na np. Android TV, która strumieniowała by filmy z serwerów przez internet. W sumie teraz działają tak aplikacje typu HBO GO, nc+ GO itp.
Wymaganiem jest oczywiście w miarę dobre łącze internetowe.

 

Zapomniałes dodać dwa fakty:

- nc+ jest platforma satelitarną

- żeby mieć nc+GO trzeba mieć abonament z dekoderem SAT.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

Tylko po co?
Mają swoje boxy nad którymi mają pełną kontrolę więc po co bawić się po pierwsze w pisanie aplikacji na różne platformy a później jeszcze użerać się z ich supportem.
Nawet Netflix który jest dużo większy niż nasi lokalni operatorzy nie bawi się w pisanie aplikacji dla TV, są one dostarczane przez producentów TV, a i to jak widać tylko dla nowszych modeli.

Po to, żeby dać dostęp do swoich treści na żądanie użytkownikom, którzy z różnych powodów nie chcą mieć dekodera i wybrali moduł CI+. Techniczne możliwości są, a czy operatorzy chcą z tego korzystać, to jest inna kwestia. Umożliwiają dostęp do swojej biblioteki przez przez laptopy/komórki z Androidem, to czemu nie mogą przez np Android TV?

Niestety duża ilość platform Smart TV nie ułatwia zrobienia aplikacji dla wszystkich.

Co do Netflix-a, to mam Android TV z aplikacją wydaną przez Netflix-a, a nie producenta TV.

4 godziny temu, pmcomp napisał:

- nc+ jest platforma satelitarną

- żeby mieć nc+GO trzeba mieć abonament z dekoderem SAT.

To, że jest to platforma satelitarna nie zmienia faktu, że do nc+ GO potrzebuję dostępu do internetu. To, że nie mogę używać nc+GO jak posiadam moduł CI+, to jest tylko widzimisię operatora.

Osobiście mam kablówkę UPC bez ichniej skrzynki (tylko 2xCI+, dzięki czemu mam PVR), płacę abo za HBO i HBO GO i mogę oglądać bibliotekę HBO na wielu urządzeniach (jak chcę na TV, to muszę kombinować różnymi połączeniami tego sprzętu do odbiornika). Jak by udostępnili swoją aplikację dla Android TV, to by było idealnie. Netflix tak zrobił i mam "VoD" od nich, bez żadnych skrzynek pod TV..

Tak więc technicznie da się udostępnić VoD dla posiadaczy CI+ (działające w oparciu o internet), pewnie jacyś klienci na to by się znaleźli, a brak takiego rozwiązania, to tylko i wyłącznie decyzja biznesowa operatora.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomeko12 napisał:

Po to, żeby dać dostęp do swoich treści na żądanie użytkownikom, którzy z różnych powodów nie chcą mieć dekodera i wybrali moduł CI+. Techniczne możliwości są, a czy operatorzy chcą z tego korzystać, to jest inna kwestia. Umożliwiają dostęp do swojej biblioteki przez przez laptopy/komórki z Androidem, to czemu nie mogą przez np Android TV?

Niestety duża ilość platform Smart TV nie ułatwia zrobienia aplikacji dla wszystkich.

Co do Netflix-a, to mam Android TV z aplikacją wydaną przez Netflix-a, a nie producenta TV.

To, że jest to platforma satelitarna nie zmienia faktu, że do nc+ GO potrzebuję dostępu do internetu. To, że nie mogę używać nc+GO jak posiadam moduł CI+, to jest tylko widzimisię operatora.

Osobiście mam kablówkę UPC bez ichniej skrzynki (tylko 2xCI+, dzięki czemu mam PVR), płacę abo za HBO i HBO GO i mogę oglądać bibliotekę HBO na wielu urządzeniach (jak chcę na TV, to muszę kombinować różnymi połączeniami tego sprzętu do odbiornika). Jak by udostępnili swoją aplikację dla Android TV, to by było idealnie. Netflix tak zrobił i mam "VoD" od nich, bez żadnych skrzynek pod TV..

Tak więc technicznie da się udostępnić VoD dla posiadaczy CI+ (działające w oparciu o internet), pewnie jacyś klienci na to by się znaleźli, a brak takiego rozwiązania, to tylko i wyłącznie decyzja biznesowa operatora.

 

Ależ oczywiście możesz korzystać z nc+GO jak masz moduł CAM. Tylko musisz na nim podpisać umowę.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, możesz sobie zastrzeżenia zgłosić operatorowi, może zacznie nad tym myśleć.
Jednak patrząc na zapowiedzi raczej za szybko to nie nastąpi, na razie nc+ mówi o wprowadzeniu do swojej oferty odbiornika 4K, ale ma to być odbiornik typu OTT czyli nie tuner satelitarny a odbiornik nastawiony na pobieranie treści z Internetu.
Na podstawie tego można wnioskować że nc+ planuje rozszerzenie swojej oferty o stream, czy jednak da nam możliwość odbierania tego streamu na dowolnym sprzęcie czy też tylko na dedykowanych odbiornikach, to wyjdzie z czasem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest problem z odpowiedzią na pytanie czy z pietym modułem w Oled 55eg910v można edytować liste kanałów a jednocześnie przypisywać im swoją numeracje?  nawiasem dodając jeżeli chodzi o jakość to napaliłem się na moduł dlatego że widząc z naziemnej mimo wszystko widze jak by bardziej naturalne kolory zbliżone do obrazu z plazm innymi słowy takie jakoś bardziej akceptowalne, proszę o odpowiedz i pozdrawiam!

Edytowane przez Horacyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sam. To jest funkcjonalność telewizora i moduł nie ma z tym nic wspólnego. Powinno byc opisane w instrukcji.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat. Zainstalowałem moduł NC+ CAM w  LG 55b6j i wcale nie jest tak różowo. Generalnie niby wszystko działa ale..... . Mam problem z nagraniem jakiejkolwiek audycji z harmonogramu. Na nagranym materiale co ok 20 s pokazują się artefakty. Zazwyczaj nagrywanie wykrzacza się przed końcem audycji. Raz nagrywa się 30min a raz 9min.
Nagrywanie audycji niekodowanych przebiega prawidłowo. Co ciekawe nagranie z palca trwającej kodowanej audycji także przebiega prawidłowo. Wygląda to tak, że jak tv włączy się z harmonogramu, nie potrafi prawidłowo uruchomić modułu cam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2016 o 19:56, pmcomp napisał:

Nowy modul jest CI+ i w odbiornikach z gniazdem CI dzialać nie będzie. Sprawdź sam jaki gniazdo ma Twoj tuner.

Pozdro

Witam. Od zeszłego tygodnia mam moduł Nc+ Ci+ , " wrzuciłem " go do swojego LG43UH603V i działa bez zarzutu chodź na stronie sklepu w którym zakupiłem Tv w opisie jest napisane , że gniazdo jest przeznaczone tylko do CI. Cud czy błąd w opisie sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...