Skocz do zawartości
Gmeru

Moduł CAM CI+ krótki test - oferta nc+ do telewizora bez dekodera satelitarnego

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich tygodniach w redakcji przez nasze ręce przechodzi mnóstwo telewizorów. Postanowiłem więc zobaczyć na szybko jak wygląda obecnie oferta nc+ gdy wybierzemy opcję z modułem dostępu zamiast zewnętrznego dekodera. Moduł umieściłem w telewizorze LG OLED B6J. Oczywiście można go umieścić także u innych wiodących producentów jak Samsung, Panasonic, Sony czy Thomson.


Przykład działania nc+ na module CAM CI+ i telewizorze LG OLED B6J (WebOS 3.0)

nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+


Informacja od operatora nc+:

W ramach oferty, klienci otrzymują na start dostęp do ponad 130 kanałów, w tym 46 w jakości HD wraz z pełną ofertą ośmiu kanałów Canal+ na jeden miesiąc, na zasadach pre-paid, bez konieczności podpisywania umowy.

Moduł CAM CI+, który dostępny jest wraz z ofertą „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” współpracuje z telewizorami z wbudowanym tunerem satelitarnym zastępując zewnętrzny dekoder satelitarny. Są to telewizory wiodących na rynku producentów: LG, Sony, Samsung, Panasonic oraz Thomson.

modul.jpg

Moduł CAM CI+ umieszcza się bezpośrednio w telewizorze. Umożliwia to korzystanie z oferty nc+ bez dedykowanego dekodera, oraz bez dodatkowych kabli, co znacząco ogranicza ilość połączeń. Do nawigacji po ulubionych kanałach telewizyjnych wystarczy w tym przypadku jeden pilot – telewizyjny.
Poza wygodą, abonenci którzy zdecydowali się na moduł CAM CI+ zamiast standardowego dekodera podkreślą również oszczędność energetyczną takiego rozwiązania. Ilość zużywanej energii zmniejsza się o ilość energii potrzebnej do działania dekodera.

Instalacja modułu CAM CI+ wraz z kartą dostępową jest prosta i nie wymaga wizyty serwisanta. Warunkiem jest posiadanie telewizora z wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji satelitarnej wspierającym standard CI+, oraz anteny satelitarnej ustawionej do odbioru satelity HotBird 13E. Do pakietu nc+ dołączana jest instrukcja z informacją, jak samodzielnie aktywować dostęp za pomocą sms-a lub telefonicznym wsparciem Biura Obsługi Klienta nc+.
Cena pakietu „nc+ telewizja na kartę z pakietem Start+” z modułem CAM CI+ w sklepie internetowym ncplus.pl to 199 zł brutto. Pakiet jest również dostępny w stacjonarnych puntach sprzedaży RTV/AGD oraz najlepszych sklepach satelitarnych.

Klienci, którzy zdecydują się wypróbować nową ofertę z pakietem CANAL+ na start po miesiącu użytkowania będą mogli wybrać jedną z dwóch opcji:

  • Pakiet Start+ z dostępem do 60 kanałów, w tym 20 w jakości HD, na zasadach pre-paid, bez umowy abonamentowej w cenie od 19,99 zł miesięcznie. Minimalny okres na jaki można wykupić pakiet na kartę w opcji pre-paid to jeden miesiąc.

lub:

  • Wybrany pakiet nc+ wraz z umową na jedną z dedykowanych ofert abonamentowych nc+, z opcjami Canal+ i HBO, w cenie od 29,90 zł miesięcznie.

Nowa usługa z modułem CAM CI+ wdrażana jest z myślą o abonentach wymieniających telewizory na modele nowszej generacji, oraz obecnych użytkownikach oferty ,,telewizja na kartę” w wersji SD, która wygasa z dniem 31 października 2016. Moduł CAM CI+ z ofertą nc+ umożliwi aktualnym klientom oferty SD odbiór zdecydowanie większej liczby kanałów: 60 zamiast aktualnych 19, w lepszej jakości obrazu. Więcej szczegółów na stronie: www.telewizjanakarte.pl

Moduł CAM CI+ współpracuje z telewizorami oraz dekoderami zgodnymi z DVB-S2 i CI+.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło paru rzeczy w "teście" min.

1.Jak z jakością obrazu w porównaniu z zewn dekoderem?

2.Jak szybko przełączają się kanały hd?

3.Czy można zmieniać,edytować listę kanałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakości nie będę porównywał bo dla mnie to bzdura. Ale jak powiedziałem na filmie: każdy ma swoją opinię i dla mnie 10 innych czynników wpływa bardziej na jakość obrazu niż domniemana różnica między modułem a dekoderem.

Kanały przełączają się podobnie jak na dekoderze. Czyli bez szału. Na LG czy Samsungu. Ale nie ma mowy o takich szybkościach jak na wybranych zewnętrznych wypasionych dekoderach.

A listę to rzeczywiście jeszcze wypadałoby sprawdzić. Sprawdzę :) Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pupil?

co ma dekoder dvb-s do jakości ?

Zadaniem dekodera jest odbiór strumienia cyfrowego i nic poza tym. W wypadku zewnętrznego urządzenia - sygnał jest wyprowadzany przez HDMI jako strumień danych (jedyna zmiana to dołożenie grafiki ekranowej OSD) W wypadku tunera wbudowanego w TV - dzieje się to samo.

Na podobnej zasadzie możemy robić testy jakości obrazu odtwarzaczy bluray po HDMI.... :)

Każdy wie że to jest bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor, Ty jesteś absolutnie pewny tego co napisałeś powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł CI przyjmuje zakodowany strumień MPEG i wysyła rozkodowany strumień MPEG, bez modyfikacji jego zawartości. Jakość przetwarzania strumienia MPEG na obraz zależy wyłącznie od telewizora.

Proponuję do testów telewizorów dodawać jeszcze informację na temat możliwości zmiany kolejności kanałów (wiele osób kupuje nowe TV i wymienia zewnętrzne dekodery na moduły CAM właśnie ze względu na możliwość zmiany kolejności kanałów, i potem jest rozczarowanie, bo TV tego nie umożliwia).

Wystarczyła by informacja, że:

- jest możliwość zmiany kolejności kanałów przy pomocy pilota

- producent udostępnia oprogramowanie do takiej zmiany

- oficjalnie nie ma takiej możliwości, ale są w internecie nieoficjalne programy do tego

- nie da się zmienić kolejności (albo nic nie wiadomo o takiej możliwości)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł CAM nie ma nic do jakości odbioru. Za jakość odbioru odpowiada wbudowany w telewizor tuner satelitarny. Muduł jedynie udostepnia prawa do odbioru kanalów z ofery.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a co z nagrywaniem materiału? Za to już odpowiada TV, tak? Czyli chcąc zastąpić mój obecny Turbodekoder z NC+, musiałbym zmienić go na moduł CAM + zewnętrzny dysk, na który miałbym nagrywać programy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pupil?

co ma dekoder dvb-s do jakości ?

Zadaniem dekodera jest odbiór strumienia cyfrowego i nic poza tym. W wypadku zewnętrznego urządzenia - sygnał jest wyprowadzany przez HDMI jako strumień danych (jedyna zmiana to dołożenie grafiki ekranowej OSD) W wypadku tunera wbudowanego w TV - dzieje się to samo.

Na podobnej zasadzie możemy robić testy jakości obrazu odtwarzaczy bluray po HDMI.... :)

Każdy wie że to jest bez sensu

Jak to co ma do jakości? Dekoder przyjmuje sygnał skompresowany (np. h.264), a przez HDMI wysyła strumień nieskompresowany (np. sRGB), jakość odtworzonego strumienia zależy od procesora wbudowanego w dekoder, bo kompresja jest stratna. To samo dotyczy odtwarzaczy BluRay.

Oczywiście potoczna nazwa "dekoder" może być myląca, bo chodzi o jakość dekompresji, a nie dekodowania, które samo w sobie jest bezstratne.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nagrywanie też odpowiada TV. W przypadku posiadania jednego modułu CAM, jeśli nagrywasz kodowany program, możesz mieć problem z oglądaniem innego kodowanego (moduł w TV może dekodować tylko jeden program na raz).

Obecnie w nc+ nie ma możliwości uzyskania dwóch modułów CAM, tak jak to jest możliwe w kablowkach (wtedy posiadając dwu tunerowy TV z dwoma gniazdami CAM, można w pełni wykorzystać funkcję nagrywania TV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nagrywanie też odpowiada TV. W przypadku posiadania jednego modułu CAM, jeśli nagrywasz kodowany program, możesz mieć problem z oglądaniem innego kodowanego (moduł w TV może dekodować tylko jeden program na raz).

Obecnie w nc+ nie ma możliwości uzyskania dwóch modułów CAM, tak jak to jest możliwe w kablowkach (wtedy posiadając dwu tunerowy TV z dwoma gniazdami CAM, można w pełni wykorzystać funkcję nagrywania TV)

jak to niema możliwości? Idziesz do sklepu i kupujesz dwa moduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I płacisz 2x... To ja dziękuję... O ile za sam moduł byłbym w stanie zapłacić 2x, to za usługi już raczej to się nie kalkuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna sprawa z tym modułem, wreszcie można się uniezależnić od dedykowanych dekoderów nc+ mając jednocześnie paczkę Canal+

szukam dekoderów z CI+, najlepiej combo z DVB-C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem dekodera jest odbiór strumienia cyfrowego i nic poza tym. W wypadku zewnętrznego urządzenia - sygnał jest wyprowadzany przez HDMI jako strumień danych (jedyna zmiana to dołożenie grafiki ekranowej OSD) W wypadku tunera wbudowanego w TV - dzieje się to samo.

Na podobnej zasadzie możemy robić testy jakości obrazu odtwarzaczy bluray po HDMI.... :)

Każdy wie że to jest bez sensu

Czyli może być różnica w jakości obrazu pomiędzy odtwarzaczami sieciowymi (nie raz przecież pisałeś, że Sigma ma przewagę nad Realtekami w tym względzie), a w przypadku odtwarzaczy Blu-ray czy tunerów sat - już nie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć różnicę w jakości obrazu pomiędzy tunerami, proponuję podłączyć dwa zewnętrzne tunery :

- pierwszy to Technisat DigiCorder ISIO,

- drugi to jakiś niskobudżetowy tuner HD, firm i marek nie będę wymieniał.

Takie same różnice będą pomiędzy tunerami wewnętrznymi wykonanymi oszczędnościowo a wysokobudżetowymi tunerami zewnętrznymi.

Kolega ambidark już częściowo opisał gdzie są różnice.

Wszystko zależy od użytego procka i stosowanych technologi i algorytmów dekompresji.

Jeżeli procek jest za słaby, nie daje rady wyrobić się z dekompresją strumienia TS w czasie rzeczywistym

i dlatego wprowadzone są algorytmy które uzupełnią braki.

Aby to zamaskować stosuje się filtry cyfrowe przez które obraz jest lekko przymglony a kolory bledsze.

Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się pytania o nagrywanie. Podłączyłem teraz moduł do swojego oleda 980 i nagrywam kanały, które oglądam oraz mogę zrobić listę ulubionych kanałów.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że nagrywasz kanały które oglądasz , ale jest to jedyna możliwość w tej konfiguracji bo już nagrywać jeden kanał a oglądać drugi z innego pasma to się już nie da. Lista kanałów jest do ustawienia , ale czy można w tej liście zmienić kolejność ,lub numerację kanałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... oraz mogę zrobić listę ulubionych kanałów.

Takie listy, to chyba można w każdym TV zrobić, najczęściej jednak jest to lista ciągła i nie da się zrobić np.: od 333 - informacyjne, od 444 - filmowe, od 555 - sportowe, a od 666 - bajki dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hdtvpolska.com/topic/35983-test-oled-lg-eg910v-55-full-hd/?p=379912

Tutaj jakiś czas temu opisałem swoje odczucia i różnice między dekoderem zewnętrznym, a modułem CAM wpiętym w oleda LG 55eg910v.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Możesz zdradzić z jakim źródłem zostałeś moduł/dekoder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić z jakim źródłem zostałeś moduł/dekoder?

Zarówno moduł jak i karta są opisane jako "n" ale okładka od pudełka była już z nc+. Wyprzedaż zapasów po przejęciu nki.

Kupiłem na allegro nowe zafoliowane, bo w żadnym miejscu w okolicy Warszawy nie mieli.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumując - programy odbierasz poprzez Moduł nc+ bo jak dla Ciebie daje lepszy obraz niż dekoder ? Druga sprawa to czy jest możliwość ustawienia kanałów przypisując im swoją numerację i swoją kolejność na liście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbieram w ten sposób bo jest mi tak wygodniej. Brak kabli i skrzynki pod tv. Jestem zadowolony :)

Nie probowałem przypisywać kanałom numerów, bo oglądam raptem kilka i gdyby nie Kuchnia+ dla żony to bym z nc+ nie korzystał. Ja oglądam rano wiadomości i raz od wielkiego dzwonu jakiś film, dopóki mnie nie trafi szlag na reklamy ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diana moduł CAM załatwia tylko rozkodowanie strumienia TS z jednego z systemów Nagra MA, Conax, Mediaguard.

Obecnie każdy TV posiada wbudowany tuner ( dekoder ) sat który jest odpowiedzialny na jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hdtvpolska.co...ll-hd/?p=379912

Tutaj jakiś czas temu opisałem swoje odczucia i różnice między dekoderem zewnętrznym, a modułem CAM wpiętym w oleda LG 55eg910v.

@netquest odnosiłem się do tego postu w którym @ Wampirek wskazał swoje odczucia z użycia modułu ci oraz dekodera. Warto przeczytać dokładnie posty bo wtedy można zrozumieć o czym inni piszą ;) . O dekoderach itp. rzeczach w tv nie będę się chwalił ale trochę wiedzy już dość dawno nabyłem :D .

Edytowane przez diana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...