Skocz do zawartości
Gmeru

Moduł CAM CI+ krótki test - oferta nc+ do telewizora bez dekodera satelitarnego

Rekomendowane odpowiedzi

Byc może kupiłeś wersję modułu CAM, którego producentem jest firma Neotion. Kodowanie Conax oraz tryb CI+ ze wsparciem tzw. CI Legacy, taki jak tu:

 

nCAMHD.jpg

tnkhd_cam.png

ncplus_camhd3.jpg

 

Jeśli masz taki, to jest z systemem dostępu Nagra i pracuje wyłącznie w trybie CI+:

modul-253x189.jpg

nc-dekoder.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wielu producentów podaje, że obsługuje moduły CI, mimo że obsługuje również CI+. CI+ to już standard i ciężko kupić TV obsługujący tylko CI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyposażając jeden z telewizorów w moduł cam ci+ nadal można korzystać z oferty Multiroom nc+? Czy karty "będą się widziały"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Oferta multiroom dotyczy tylko dekoderów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posuadam w/w moduł wszystko śmiga jak ta lala poza jednym kanałem, mianowicie brak MTV live HD. Sygnał ok pozostałe działają z tego transpondera aktualizacje karty sto razy robione ustawienia dane transpondera itd ok a mtv jak nie było tak nie ma. Kanał kodowany a przecież mam w pakiecie oraz w Nc go 

telewizor to Oled seria C 2016

PS moduł działa super możliwość własnej listy ale pod warunkiem ze programujesz kanały wszystkie a nie wg Nc plus

maci jakiś pomysł jak odpalić mtv live hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powody mogą być dwa:

- albo dekoder SAT w Twoim TV nie odbiera (nie wyszukuje) tego kanału

- albo karta w module CAM nie daje dla niego uprawnień.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

gorąca prośba

czy mój TV SONY KDL-55EX710

obsłuży moduł z kartą nc+

podam Link do danych technicznych:
https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kdl-55ex710/specifications

przepraszam ( instrukcja nie odpowiada na to pytanie ) a kupienie zestawu żeby sprawdzić trochę mija się z celem

ale jedni mówią tak drudzy może tak lub nie a i są tacy że całkiem nie

poproszę o pomoc dziękuję 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem. Tv Sony A1, moduł Ci Aston 2.26 karta Cyfra plus. 

Autoprogramowanie ściąga mi cały śmietnik z satelity, kanały są porozrzucane. Zastanawiam się czy to nie kwestia modułu Aston. Myślałem nad zmianą modułu na oryginalny z nc + 

Na portalu widziałem film,  na którym prowadzący stroi tv według operatorów. SONY nie posiada takiej funkcji  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcje tzw. listy kanałów danego operatora są zaszyte w telewizor. W jego oprogramowaniu.

Moduł do tego nic nie ma. Moduł jedynie daje lub zabiera uprawnienia do oglądania danego kanału.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam ten sam problem. Tv Sony A1, moduł Ci Aston 2.26 karta Cyfra plus. 
Autoprogramowanie ściąga mi cały śmietnik z satelity, kanały są porozrzucane. Zastanawiam się czy to nie kwestia modułu Aston. Myślałem nad zmianą modułu na oryginalny z nc + 
Na portalu widziałem film,  na którym prowadzący stroi tv według operatorów. SONY nie posiada takiej funkcji  ? 
Dlatego warto mieć tuner sat z wejściem na moduł dostępu np. Dreambox 900 4K, wszystko działa a listę sobie kanałów wgrywasz z neta.
Do tego równocześnie możesz nagrywać i oglądać ( dwa tunery).a9b5dff1d62bde0ff98fcd1120c6a2ce.jpg

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten modul nc+ jest conajmniej dwustrumieniowy? bo inaczej nic ci po dwóch głowicach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa aktualizacja modułu. Wersja 07.00.50.01.02.00.
Wg http://satkurier.pl/news/170117/kolejna-aktualizacja-cam-ci-od-nc.html tym razem aktualizacja dotyczy tylko niebieskiego modułu CI+ z logo nc+, nie szarego CI+ z logo CYFRA+ HD. Ponownie jest to wersja serwisowa, która wprowadza dodatkowe zabezpieczenia treści.
 

Na LG 65B7 aktualizacja przeszła bez problemów i TV działa OK.

Edytowane przez Sierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia używam 4K Ultrabox+ podłączony bezpośrednio do TV (po kalibracji). Wcześniej, przez 9 miesięcy, korzystałem z wbudowanego tunera w TV z modułem NC+. 

Jestem pozytywnie zaskoczony jakością obrazu HD i UHD. SD raczej nie oglądam. Zaryzykuję stwierdzenie, że obraz z Ultrabox jest lepszy niż z wewnętrznego tunera sat w TV. Skalowanie wykonuje box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się podepnę pod temat ... :)

Przez ostatnich 8 lat trzymałem się z dala od dekoderów c+/NC+ używając o niebo lepszy 2-głowicowych modeli Kathrein czy później Technicodera ISIO od Technisata wraz z kartą Aston Crypt. Niestety na jesieni nc+ kontynuując politykę wyłączania starych metod kodowania sprawił skutecznie, że musiałem przesiąść na to badziewie jakim jest wifibox+. Każdorazowe jego używania doprowadzania mnie do szału (dramatycznie kiepska prędkość działania, dużo gorsza jakość obrazu, przymusowy układ kanałów, ...) i najchętniej zamieniłbym go na moduł CI+. Nc+ jak zwykle stoi właściwym "frontem" do klienta i skutecznie blokuje taką zmianę. Niestety do końca cyrografu zostało mi jeszcze 12 m-cy i trochę szkoda mi "zwracać" 1200zł jakie rzekomo otrzymałem od nich "w promocji" ....  

Czy ktoś z Was ma jakieś dobre dojść albo zna obejście w umowach jak zamienić w trakcie trwania umowy wifibox+ na ci+? 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Robert Wereszczynski napisał:

najchętniej zamieniłbym go na moduł CI+. Nc+ jak zwykle stoi właściwym "frontem" do klienta i skutecznie blokuje taką zmianę.

Blokuje taką zmianę nawet szerzej (cobyś sobie offline nie zdekodował contentu 4K używając modułu CI+ w bardziej inteligentnych dekoderach):

https://satkurier.pl/news/173813/co-sie-dzieje-z-dostepem-do-canal-4k-ultra-hd-w-nc.html

Ponoć za osobną dopłatą włączają te 4K ale nie wiem czy ktoś to zweryfikował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adawro napisał:

Blokuje taką zmianę nawet szerzej (cobyś sobie offline nie zdekodował contentu 4K używając modułu CI+ w bardziej inteligentnych dekoderach):

https://satkurier.pl/news/173813/co-sie-dzieje-z-dostepem-do-canal-4k-ultra-hd-w-nc.html

Ponoć za osobną dopłatą włączają te 4K ale nie wiem czy ktoś to zweryfikował.

Dzięki za link - bardzo ciekawy wątek :)
Nieźle kombinują ... 

Dzisiaj wpadłem na firmę, która sprzedaje moduły CAM razem z emulatorami innych systemów, więc jest szansa na obejście problemu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie posiadam moduł nCAM HD firmy Neotion ( biała nalepka i niebieskie napisy), który w tunerze z czytnikiem śmiga jak należy, natomiast po włożeniu do odbiornika telewizyjnego LG 65UK6950PLB jest przez odbiornik sygnalizowany, że został włożony moduł CI, natomiast w ustawieniach w zakładce "kanały" funkcja "Informacje CI" pozostaje nieaktywna, a co za tym idzie brak odbioru kanałów. Czy istnieje jakiś sposób, aby moduł poprawnie działał w tym TV? Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ten moduł obsługuje jedynie CI, a nowe telewizory CI+. Potrzebujesz moduł z dostepem warunkowym Nagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę kupić nowy moduł. Czy obecnie sprzedawane przez NC+ będą działały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

nCAM HD od strony technicznej jest modułem CI+

Jeżeli wykorzystywany odbiornik satelitarny jest zgodny ze standardem CI+, przeprowadzona zostanie procedura autoryzacji modułu CAM, o czym użytkownik zostanie poinformowany właściwym komunikatem wyświetlanym na ekranie. Procedura autoryzacji może trwać około 2-3 minut, nie należy w tym czasie wyłączać urządzenia. Procedura autoryzacji nie jest realizowana w urządzeniach CI.

https://satkurier.pl/news/60688/moduly-ncam-hd-trafiaja-na-rynek.html

Spróbuj zostawić tv z modułem na jakiś czas na kanale TVP1 HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rrxx12 napisał:

Czyli muszę kupić nowy moduł. Czy obecnie sprzedawane przez NC+ będą działały?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie problemu z działaniem modułu nCAM nc+ w nowych QLEDach z 2018 roku. Telewizor wyrzuca komunikat że modul CI+ jest niezgodny z urządzeniem. Podobno jest to kwestia wersji modułu 1.4 zastosowanych w tych TV. Czy temat jest wam znany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troche temat.

Mam telewizor tcl dp640 i moduł ci+ od nc+. Wszystko działa dobrze jednak nie mam możliwosci wyboru listy kanałow nc+ w momencie skanowania. Wyszukuje mi wszystkie kanały z satelity. Jest jakiś sposob zeby dograc liste kanałow nc+ do mojego telewizora?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzień dobry.

Przepraszam, że odkopuję temat, ale mam problem z modułem CAM CI + od Canal Plus.

Podłączałem go do TV LG model produkcji z 2020 r. (dokładnej nazwy nie pamiętam).

Ten TV widzi moduł i działa na nim bez problemu.

Z tego, co zauważyłem ten telewizor ma gniazdo podobne, jak w dekoderze TV SAT (takie z gwintem – przepraszam z góry za dyletanctwo).

Potem próbowałem podłączyć moduł CAM CI + do TV Samsung UE55H6800AW.

Niestety ten model ma tylko zwykłe wejście antenowe, a po podłączeniu do niego kabla antenowego z sygnałem z satelity telewizor w ogóle nie wykrywa modułu CAM.

Zaznaczam, że ten model Samsunga wg specyfikacji obsługuje CAM CI +, a sam moduł jest podłączony przez złącze Samsunga dołączane do TV.

Jak obejść ten problem.

Proszę o poradę.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...