Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

Ten film nie wyszedł w uhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie dziwne że TV nie odtworzył nieistniejącego filmu :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w takim razie to był jakiś przerobiony hdr 4k, bo rzeczywiście nawet tutaj http://www.blu-ray.com/movies/search.php?action=search&videoresolutionid=2683&sortby=releasetimestamp nie ma tego filmu:

9 minut temu, qazar napisał:

No to nie dziwne że TV nie odtworzył nieistniejącego filmu :-D

film istnieje, bo mam go na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary @Xisiek

Hej, pls dajcie sobie na luz :) Wymieniajmy się informacjami, kłótnie nie mają sensu. Tak a propo Red'ów - one mają według producenta do ok 16,5 stopów, ale w rzeczywistości w testach osiągają mniej - coś w okolicach 15 stopów. Jak się spojrzy na ten film analizujący PEII, to widać, że minimalna luminancja to coś mniej więcej w okolicy 0,01-0,02 nita (brak dokładniejszej podziałki). Jeśli maksymalna jasność w tym filmie to coś ok. 500 nitów, to po przeliczeniu dynamika zamyka się w ok. 14,5-15,6 stopów - a więc tyle ile są w stanie udźwignąć mniej więcej Redy.

Warto też zauważyć że w PEII użyto co prawda głównie Red'y, ale nie tylko - zastosowano też kamery ARRI Amira czy też gorszych jakościowo kamer Sony A7S i Panasonic GH4. Ponoć ok 20% materiałów nie było w ogóle zarejestrowanych nawet kamerami 4K. Mimo że przy większości scen maksymalna luminancja wynosi 500 nitów, to jest też ponoć kilka scen (jedna z lawą), gdzie maksymalna jasność sięga w PEII 900 nitów.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redy - jedne z najlepszych kamer 4K/8K HDR dostępnych na rynku: http://www.red.com/products/weapon-8k 

Stopnie - zakres dynamiczny obrazu. Oko ludzkie widzi zakres ok 6,5 stopnia w danym momencie, ale może się dostosować do np. bardzo ciemnego nocnego nieba, więc całkowity zakres widzenia jest potężny - ok. 46 stopni. OLEDy osiągają mniej więcej 20-21 stopni (muszą wyświetlać od ok. 0,0005 cd/m2 do ok. 540 cd/m2), LCD - ok. 14-15 (od ok. 0,05 cd/m2 do ok. 1000 cd/m2). To są też wymogi dla OLEDów i LCD, tak aby mogły one być certyfikowane jako wyświetlacz HDR.img_hdr5.jpg

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o oko ludzkie, to są tu faktycznie duże rozbieżności w zależności od badań :) W niektórych wychodzi, że oko ludzkie widzi w danym momencie nawet 14 stopni. Warto też zauważyć, że tak ekstremalne wartości nie są potrzebne w telewizorach HDR, bo dostosowanie się oka do np. bardzo ciemnego nieba (oko ludzie jest w stanie wykryć nawet tak ekstremalnie niskie wartości jak 0,000001 cd/m2), ale dostosowanie siatkówki oka trwa wtedy bardzo długo - ponad 30 minut.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się wyjaśniło i tłumaczę zaistniałą sytuacje. . Jest to film przerobiony na 4k i hdr przez stronę http://tekno3d.com/vip-early-movie-releases/. W sprzedaży go nie ma ani na rynku amerykańskim ani polskim natomiast plik działa mi na pc. 

jak mnie pamięć nie myli to b7 ma  active hdr czy  są duże różnice między active hdr, a zwykłym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jednak ponprzeczytaniu kilkudziesięciu, a może nawet ponad stu, stron forum podczas poszukiwania nowego telewizora, zauważyłem, że część forumowiczów lubi kupować w Saturnie, czy MM, dlatego wrzuciłem tego linka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaki rodzaj pliku umieścić w folderze z filmem, żeby b6j widział te zdjęcie i wyświetlał je przy przeglądaniu zawartości serwera zamiast tej beznadziejnej żółtej ikony folderu?
Mam obecnie w każdym folderze "folder.jpg" lub "folder.png" ale nie wyświetla mi tego zdjęcia tylko ikonę folderu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz w saturnie kosztuje 8000 tys a w rtv max 7800 + masz tam zniżkę 100 zł na kalibracje. Ja zamierzam kupić w rtv max.

8 godzin temu, zdenek117 napisał:

Zgadza się. Jednak ponprzeczytaniu kilkudziesięciu, a może nawet ponad stu, stron forum podczas poszukiwania nowego telewizora, zauważyłem, że część forumowiczów lubi kupować w Saturnie, czy MM, dlatego wrzuciłem tego linka. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, reddeath napisał:

wiesz w saturnie kosztuje 8000 tys a w rtv max 7800 + masz tam zniżkę 100 zł na kalibracje. Ja zamierzam kupić w rtv max.

 

Ja na razie zbieram pieniądze i cały czas się waham. Może mam za jasny pokój na OLEDa i lepszy LCD z HDRem... Mam czas na zastanawianie się co najmniej do połowy wakacji. Też właśnie myślałem o stronie, o której wspominałeś. Daj znać jak kupisz. O Saturnie wspomniałem, bo jest grupa forumowiczów ceniących tę, i siostrzaną, sieć, a w ceneo nie pokazuje zniżki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szanowni koledzy brać teraz B6J za 8169zł w Saturn   55 cali w ratach 50, 0 %?

Ciśnienia nie mam,

Moze warto poczekac na test A7, albo niższe ceny B7 ???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam, czy moglibyscie uaktualnić, pomiary w waszej procedurze testowej z HDR-em, tak by mozna było w pełni porównać B6 do C6? bo patrząc na zagranicze fora jest on nieco lepszy podobno od C6 oczywiście lepszy pod kątem HDR-a? ale to tylkko podobno:) wsze testy na pewno by te wątpliwości rozwiały. Zreza podobnie było przy DX900, wasza aktualizacja procedury HDR, zmieniły spojrzenie na ten tv, tzn, jeszcze bardziej go poprawiły, i dalej jak widac po testach tegorocznych tv, miażdzy on konkurencje:0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem szczęśliwym posiadaczem ow Oleda. Biorę sie za testowanie.

Panowie, jak sprawdzic jaka mam aktualnie jakosc z Netflixa (nie moge znalesc nigdzie przycisku Info na pilocie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jestem szczęśliwym posiadaczem ow Oleda. Biorę sie za testowanie.

Panowie, jak sprawdzic jaka mam aktualnie jakosc z Netflixa (nie moge znalesc nigdzie przycisku Info na pilocie )

1. Jakość zależy od wykupionego abonamentu i szybkości łącza.

2. Nie trzeba nigdzie sprawdzać. Jak przeglądasz ofertę filmów po najechaniu na każdy z nich masz u góry po lewej ikonę z info o filmie wraz z rodzajem dźwięku i ikona np. dolby vision.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Czy ktoś wie jaki rodzaj pliku umieścić w folderze z filmem, żeby b6j widział te zdjęcie i wyświetlał je przy przeglądaniu zawartości serwera zamiast tej beznadziejnej żółtej ikony folderu?
Mam obecnie w każdym folderze "folder.jpg" lub "folder.png" ale nie wyświetla mi tego zdjęcia tylko ikonę folderu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ktoś wie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, zdenek117 napisał:

Tylko wiesz, że A7 to FullHD bez HDR?

Wiem, ale i tak się zastanawiam, bo skoro nie mam ciśnienia to pół roku może warto poczekać , jesli A7 wypadnie słabo to zawsze będzie B7.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mari_p napisał:

1. Jakość zależy od wykupionego abonamentu i szybkości łącza.

2. Nie trzeba nigdzie sprawdzać. Jak przeglądasz ofertę filmów po najechaniu na każdy z nich masz u góry po lewej ikonę z info o filmie wraz z rodzajem dźwięku i ikona np. dolby vision.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


Ktoś wie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Wiem bo mam Netlfix od bardzo dawna, ale na samsungu mialem mozliwosc sprawdzenie poprzez Info, a tu nie widze tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy koledzy, zakupiłem B6J i soundbar+subwoofer LG SH7. 1. Pierwsza sprawa, którą zauważyłem to \"mrowienie\" w ciemnych elementach. Nie mówię tu o 4K, tylko TVP HD z dekodera VU+. Świadomy jestem jakości nadawanego sygnału i rozmiaru TV (55\'), ale w moim starym Soniaku KDL 40S4000 nie było mowy o takich \"kwiatkach\". Natomiast np, Planeta Ziemia II z BBC Earth HD, wypada już bardzo dobrze. Macie jakąś radę na zmniejszenie takiego efektu. Może kalibracja? 2. Druga sprawa. Zauważyłem dwa razy coś dziwnego podczas oglądania 4K. Trudno mi opisać ten efekt. Zauważyłem to na ruchu postaci, wokół której pojawiła się powłoka, jak przy gorącym asfalcie ;-) Wiem, że to brzmi dziwnie, ale może ktoś zauważył taki efekt i coś poradzi. 3. Po trzecie mam problem z audio. Nie potrafię sparować urządzeń, by grały wspólnie głośniki TV oraz soundbar z subwooferem. Rozjeżdżają mi się głosy (powstaje efekt echo i mimo ustawień opóźnienia dalej jest to wyczuwalne). Poza tym głos lektora brzmi jakby siedział w szafie ;-). Urządzenie połączyłem kablem optycznym. Jakieś wskazówki? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie, ale kto mi powiedzial ze tak powinno sie robic, tzn przez pierwsze 100godz rozciagnac tak obraz by nie bylo paskow u gory i dolu a nawet by rozciiagac by logo stacji nie bylo. Podobno do 100 godz moga powstac wypalenia. Troche mi to glupie jest ale wole sie zapytac

Jezszcze jedno, jak dlugo sie czysci matryca po wyl telewizora, czy mozna wyl i np po 20 min wl tv ponownie czy odczekac jakis okreslony czas czasu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...