Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, pmcomp napisał:

 

najlepszy dekoder od n/nc+ to mediaBOX+, ostatni robiony przez ADB:

 

turbodekoder3740sx-28-02-2013.png

Kiedyś ludzie masowo "płakali" na forach po zmianie turboboxa na mediaboxa, raportowali jakieś problemy z ostroscia i chcieli wracać do wymienionego dekodera. Czy problem został wyeliminowany - nie wiem i wolę nie sprawdzac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidyś. 

Mam ten box od kilku lat. Wcześniej zwykły czarny 5800SX, potem TurboBOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawione to super, bo dekoder sam w sobie atrakcyjny. Natomiast najważniejsze, że nc+ na produktach ABD to max co można wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, mari_p napisał:

Czy ktoś podłączał klawiaturę do oleda? Byłem w MM i testowałem Logitech k400, ale nie działa. Jest jakaś, która działa?

Nie wiem o jaki model pytasz, ale w EG910 klawiatura Microsoft All in One (około 160 zł) działa, za wyjątkiem wpisywania w aplikacji YouTube.

Natomiast tam można użyć magicznego pilota (jest w zestawie z EG910, nie wiem czy B6 też go ma).

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh jak dobrze mieć Oleda w domu, piękny obraz i ta czerń.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po podłączeniu TV do PC (GTX780ti za pomocą kabla HDMI 2.0) w panelu NVIDIA pokazuje mi się to co na screenie poniżej.

W TV oznaczyłem wejście HDMI jako PC oraz włączyłem dla tego wejścia ustawienie "HDMI ULTRA HD Deep Colour".

W PC ustawiłem wyjściową głębię na 12 bpc (do wyboru są jedynie wartości 8 i 12).

Wyjściowy zakres tonalny mam nieaktywny z wymuszona opcją ograniczony, z kolei w opcji Format koloru wyjściowego dostępna jest jedynie chroma YCbCr420 (powinna chyba być również dostępna 4.4.4

Czuję że nie tak to powinno wyglądać tym bardziej że czcionka średnio się prezentuje.

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi związane z zalecanymi ustawieniami przy połączeniu tego TV do PC (gry i filmy) .

Z góry dziękuję :)

590f1eaa72660_panelNV.thumb.gif.899cbe31a905d75fdd66cb845a9cd9a4.gif

I jeszcze kilka nurtujących mnie pytań...

1/ Jakość dem i sampli 4K UHD HDR ściągniętych z http://demo-uhd3d.com i uruchamianych z pendrive na wbudowanym playerze w TV jest super ale jak te same dema odtwarzam za pośrednictwem DLNA z PC to jakość wyraźnie spada i nawet HDR się nie aktywuje. To normalne? (wysoki transfer, Router WiFi: Connect Box z UPC). W starej Plazmie VT20 też było podobnie, jakość mkv REMUX 1080p była wyraźnie gorsza niż z playera PC (Potplayer) a audio spadało z np  DTS-HD.MA.7.1 do bodajże zwykłego DTS 5.1

2/ Jak z poziomu PC najlepiej (priorytet jakość) odtwarzać treści 4K UHD HDR (hevec x265). Jest jakiś dobry player i czy będzie on lepszym jakościowo rozwiązaniem niż player wbudowany w TV ?

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLNA do odtwarzania to zło. Jesli po sieci to wyłącznie przez SMB lub NFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Łukasz napisał:

Nie wiem o jaki model pytasz, ale w EG910 klawiatura Microsoft All in One (około 160 zł) działa, za wyjątkiem wpisywania w aplikacji YouTube.

Natomiast tam można użyć magicznego pilota (jest w zestawie z EG910, nie wiem czy B6 też go ma).

oled65b6j

Właśnie chodzi mi o to żeby nie używać pilota w miejscu, gdzie normalnie używamy klawiatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mari_p napisał:

oled65b6j

Właśnie chodzi mi o to żeby nie używać pilota w miejscu, gdzie normalnie używamy klawiatury...

To niestety nie pomogę Ci, bo nie mam na sklepie modelu b6, a na szkoleniu też tylko powiedzieli ogólnie, że klawiatury działają, ale prezentowali obsługę tylko i wyłącznie za pomocą magicznego pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 6.05.2017 o 11:15, denny4 napisał:

@matipol

Pytałeś się o podstawę do B6 55'' jakiś czas temu ;)

Wiosna przyszła chęci też i pofatygowałem się do piwnicy na pomiarki.

Wymiary stopy: szer. 560mm głębokość. 230mm

Wymiary płyty mocującej (ten element wsuwany w telewizor): szer. 228mm, wysokość 100mm, grubość 13mm

Rozstaw śrub mocujących: poziomo 200mm, pionowo 100mm

Rozmiar śruby to CHYBA !! M6 ale nie jestem pewien.

Mam nadzieję że o takie wymiary Ci chodziło.

@denny4

Wielkie dzięki za pomiary!

Bardzo pomogły!

Czy byłbyś zainteresowany sprzedażą swojej podstawy?

P.S. Rozmiar śrub to M4x12mm :)

Edytowane przez matipol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

DLNA do odtwarzania to zło. Jesli po sieci to wyłącznie przez SMB lub NFS.

NFS - Nie mam pojęcia co to...

(SaMBa) SMB share - coś kojarzę, łączyłem kiedyś tak pierwszego XBOXa z PC żeby korzystać z jego zasobów.

Podpowiesz coś więcej? Mam TV połączyć przewodowo do rutera czy bezpośrednio do PC?

Jakieś aplikacje na TV lub PC potrzebne?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2017 o 18:41, zuku1 napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Network_File_System_(protokół)

 

Trzeba po prostu kupić dobry player sieciowy ;) .

 

 

:angry:

Dnia 7.05.2017 o 17:21, mari_p napisał:

oled65b6j

Właśnie chodzi mi o to żeby nie używać pilota w miejscu, gdzie normalnie używamy klawiatury...

Kup taką malutką klawiaturę z wi-fi na USB, będziesz miał spokój.

Tego typu:

FfeM.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Thx. Pytanie czy będzie działać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp

Ta klawiaturka ma bardzo niepochlebne opinie w Internecie. Czy ją używasz? Czy działa z You Tube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post.

Zuku1 do dlna wystarczy użyć programu smartshare ze strony LG. DLNA działa super również z HDR (ostatnio testowałem słynne smerfy 2) i szło to bez straty jakości, zero problemów z płynnością. No i nie ma żadnych problemów z napisami.

Pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jak prawidłowo ustawić PS4 Pro pod B6 pod względem zakresu rbg? Gdzieś wyczytałem ps4 zakres auto a na tv gry sdr wysoki a na HDR niski. Czy lepiej na stałe ustawić ograniczony na konsoli a w tv niski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Snookerman napisał:

@pmcomp

Ta klawiaturka ma bardzo niepochlebne opinie w Internecie. Czy ją używasz? Czy działa z You Tube?

To był tylko przykład i zdjęcie z netu. Chodziło mi i pokazanie rodzaju i ergonomii.

Ja korzystam z innej choc bardzo podobnej. Po wi-fi. Czasem muszę włożyć i wyjąć nadajnik USB. Działa z moimi dwoma Android Boxami. Za 40 zł nie mam do niej żadnych pytań.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nigdzie nie mogę znaleźć czy ten OLED otworzy plik m2ts przez fabryczny player od LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, reddeath napisał:

Witam nigdzie nie mogę znaleźć czy ten OLED otworzy plik m2ts przez fabryczny player od LG?

http://www.displayspecifications.com/en/model/9cd6462 Ta strona pisze, że tak, chodź sam jak na razie nie mam jak sprawdzić.

Też mam pytanie, jak sprawdzić informacje o danym materiale podczas odtwarzania? (jaka rozdział, kolor, itp) Na pilocie nie ma żadnego info przycisku (magic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym w temacie zapytać, czy modele z 2016 dostają atkualizację do WebOS3.5, a konkretnie, czy jest potwierdzona dla modeli B6? Czy po ostatnich aktualizacjach ktoś zmierzył w B6 input lag w trybie PC i czy da się ustawić w tym trybie chroma 4:4:4 a także HDR. Zależy mi nad tym przed ewentualnym zakupem czy B6 nadaje sie do grania z PC i czy poprawnie wykryje sygnał HDR, w grze która go obsługuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Eco33 napisał:

Witam,

Chciałbym w temacie zapytać, czy modele z 2016 dostają atkualizację do WebOS3.5, a konkretnie, czy jest potwierdzona dla modeli B6? Czy po ostatnich aktualizacjach ktoś zmierzył w B6 input lag w trybie PC i czy da się ustawić w tym trybie chroma 4:4:4 a także HDR. Zależy mi nad tym przed ewentualnym zakupem czy B6 nadaje sie do grania z PC i czy poprawnie wykryje sygnał HDR, w grze która go obsługuje.

ja mam pytanie inne? czy OLED nadaje się do 6-7 godzinnego działania np przy graniu czy oglądaniu filmów i seriali. Pytam, bo ktoś na forum napisał, ze po 4 godzinnym działaniu należy go wyłączyć w celu ustabilizowaniu matrycy

Witam, Sam się interesuje tym tv i zamierzam go kupić na wakacje. Z tego co czytałem to jest to najlepszy wybór w tej cenie. Spokojnie nadaje się do grania na konsoli, nie wiem jak jest z PC. Co do aktualizacji też nie jestem po informowany.  Polecam test tv tam masz wszystkie informacje:  http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b6 

 ja mam pytanie inne? czy OLED nadaje się do 6-7 godzinnego działania np przy graniu czy oglądaniu filmów i seriali. Pytam, bo ktoś na forum napisał, ze po 4 godzinnym działaniu należy go wyłączyć w celu ustabilizowaniu matrycy. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć bo pisaliście wątku o 4k hdr na b7  czy ten procesor vp9 10 bitowy ma o wiele lepszy obraz od tego co jest w b6? Czy ludzkie oko to to zauważy czy tylko nie będzie mi działał  youtube w 4k hdr? 

Edytowane przez reddeath
dodatkowe pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno należy ustawić temp. barw na ciepła2? Obraz mam w tedy taki żółtawy, za to na średnia jest ok biało tak jak ma być. Kalibracja pewnie dopiero po wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Eco33

Jest praktycznie zerowa szansa, aby modele z 2016 otrzymały aktualizację do WebOS 3.5. Nie ma jednak jakiś bardzo dużych różnić między WebOS 3.0 a 3.5

@reddeath

Nie powinno być żadnych problemów z tak długim graniem czy oglądaniu filmów. Ważne jest jednak to, aby nie oglądać przez długi czas jednego materiału z bardzo kontrastowymi elementami obrazu (np. logo, HUD w grach), przy bardzo wysokich jasnościach i ważne jest to, aby NIGDY nie wyłączać z gniazdka telewizora OLED, bo przy wyłączeniu wykonywane jest automatyczne czyszczenie matrycy. http://www.lg.com/us/experience-tvs/oled-tv/reliability

VP9 10 bit to standard kodowania obrazu cyfrowego w 10 bitowej głębi, która jest wykorzystywana przede wsazystkim w materiałach HDR 4K w youtube. Model B6 ma możliwość jedynie dekodowania materiału VP9 8 bit, B7 może już dekodować materiał VP9 10 bit i stąd na B7 możesz oglądać w natywnej aplikacji telewizora bezpośrednio materiały HDR 4K z youtube'a. W B6 będziesz mógł oglądać jedynie standardowy materiał 4K w 8 bitowej głębi bez HDRa.

Jeśli jednak kupisz  zewnętrzny dekoder, który potrafi dekodować VP9 10 bit - np. Google Chromecast Ultra, to podłączając go modelu B6 będziesz mógł się cieszyć materiałem 4K HDR o takiej samej jakości co w modelu C7.

Edytowane przez Subman
  • Lubię 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Subman napisał:
54 minuty temu, Subman napisał:

@Eco33

Jest praktycznie zerowa szansa, aby modele z 2016 otrzymały aktualizację do WebOS 3.5. Nie ma jednak jakiś bardzo dużych różnić między WebOS 3.0 a 3.5

@reddeath

Nie powinno być żadnych problemów z tak długim graniem czy oglądaniu filmów. Ważne jest jednak to, aby nie oglądać przez długi czas jednego materiału z bardzo kontrastowymi elementami obrazu (np. logo, HUD w grach), przy bardzo wysokich jasnościach i ważne jest to, aby NIGDY nie wyłączać z gniazdka telewizora OLED, bo przy wyłączeniu wykonywane jest automatyczne czyszczenie matrycy. http://www.lg.com/us/experience-tvs/oled-tv/reliability

VP9 10 bit to standard kodowania obrazu cyfrowego w 10 bitowej głębi, która jest wykorzystywana przede wsazystkim w materiałach HDR 4K w youtube. Model B6 ma możliwość jedynie dekodowania materiału VP9 8 bit, B7 może już dekodować materiał VP9 10 bit i stąd na B7 możesz oglądać w natywnej aplikacji telewizora bezpośrednio materiały HDR 4K z youtube'a. W B6 będziesz mógł oglądać jedynie standardowy materiał 4K w 8 bitowej głębi bez HDRa.

Jeśli jednak kupisz  zewnętrzny dekoder, który potrafi dekodować VP9 10 bit - np. Google Chromecast Ultra, to podłączając go modelu B6 będziesz mógł się cieszyć materiałem 4K HDR o takiej samej jakości co w modelu C7.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Już oglądałem ten chromecast google ultra HD szkoda, że go normalnie w sklepie nie można kupić  no ale jest przynajmniej na allegro. Cena trochę szokuje, ale trudno.Odnośnie b6 wszystko już wiem tylko szkoda, że nie dostanie najnowszego softu czyli web os 3.5, ale nie można mieć wszystkiego. W każdym bądź razie Dzięki za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2017 o 21:39, reddeath napisał:

Witam nigdzie nie mogę znaleźć czy ten OLED otworzy plik m2ts przez fabryczny player od LG?

Mam kilka filmów z wakacji zapisanych w m2ts i bez problemu je odtwarza.

5 godzin temu, reddeath napisał:

Witam, Sam się interesuje tym tv i zamierzam go kupić na wakacje. Z tego co czytałem to jest to najlepszy wybór w tej cenie. Spokojnie nadaje się do grania na konsoli, nie wiem jak jest z PC. Co do aktualizacji też nie jestem po informowany.  Polecam test tv tam masz wszystkie informacje:  http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b6 

 ja mam pytanie inne? czy OLED nadaje się do 6-7 godzinnego działania np przy graniu czy oglądaniu filmów i seriali. Pytam, bo ktoś na forum napisał, ze po 4 godzinnym działaniu należy go wyłączyć w celu ustabilizowaniu matrycy. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć bo pisaliście wątku o 4k hdr na b7  czy ten procesor vp9 10 bitowy ma o wiele lepszy obraz od tego co jest w b6? Czy ludzkie oko to to zauważy czy tylko nie będzie mi działał  youtube w 4k hdr? 

Brednie z tymi 4 godzinami. U mnie jedzie po 8 godzin dziennie minimum od 2 tygodni - synek ma wolne :) i nie ma żadnych problemów.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...