Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak za pełną kolekcję Harry Potter, 100 EUR.

Nie orientujecie się czy włoskie wydanie pierwszego Blade Runner posiada napisy PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po seansie BR2049 w UHD. Co mogę napisać- piękny, wspaniały obraz i dźwięk. Dobre skalowanie do 4K, b. dobra czerń (taka powinna być w każdym filmie!), HDR mógłby być nieco jaśniejszy, wyraźniejszy (chociaż w pewnych scenach to coś pięknego- np. to oświetlenie w korporacji Wallace'a), jednak to jest film a nie gra, więc oceniam, że jest idealnie! Jedyne do czego się przyczepię- dlaczego są pasy, dlaczego! Przecież w IMAX'e było to w 1.90 coś tam na full ekran. Tylko tego żałuję.

Dźwięk i muzyka Zimmer'a w Dolby Atmos mnie zmiażdżyła- walka Luv z K. to drżenie kanapy na maxa i szybkie bicie serca :D .

Więcej takich filmów i więcej takiej jakości w filmach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to super właśnie czekam na przesyłkę z zoom ...uk plus blue planet 2 a już wkrótce premiera last jedi wow

niestety atmos nie usłyszę ale z 55c6v  wyciągnę ile się da wizualnie 

mój cos czuje ze tegoroczne oledy LG będą miażdżyły olejowa konkurencje jakość cena i w grudniu trzeba pomyśleć o 65” bo cos mi malo

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to kogoś zianteresuje ale 8-pak 4K Harrego Pottera wydanie włoskie ma napisy PL nie na wszystkich plytach (wlasnie do mnie przyjechalo).

Wiec moge potwierdzić ze Czara ognia, Wiezien Azkabanu oraz 2 czesc Insygniow nie maja napisów PL. Co ciekawe cz.2 Insygniów na okładce jest info subtitulo polacco, podczas gdy na plycie 4K nie ma napisów PL.

Pozostalem powinny miec PL (maja info na okadkach co prawda jeszcze nie sprawdzałem fizycznie w napedzie).

Czyli wychodziło by na to ze 5 z 8 plyt ma napisy PL.

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2018 o 13:33, _daras_ napisał:

HDR mógłby być nieco jaśniejszy, wyraźniejszy

Poziom HDR'a niestety bardzo mnie rozczarował w tym filmie. Oczekiwałem, że to będzie pokaz możliwości tej technologii, ale wygląda na to, że Deakins nie lubi się z HDRem.;) Zgadzam się jednak, że mimo wszystko film w wersji UHD i tak wygląda wspaniale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież wcale nie było dużo scen z oświetleniem (mało neonów w LA- dwie sceny?). To raczej stonowany film pod tym względem. Ale zgadzam się- HDR bez kosmosu.

Ta się ostatnio zastanawiam, czy bardzo jasny HDR jest w ogóle w filmach potrzebny? W grach to co innego i taki Horizon, Uncharted czy ME: Andromeda miażdży suty, ale jeśli chodzi o film to większe wymagania mam co do czerni i rozdzielczości niż samego HDRu.

W każdym bądź razie taka jakość mi wystarcza, seans na moim ZD9 i Dolby Atmos (Yamaha RX-V781) był niesamowitym przeżyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, _daras_ napisał:

Ta się ostatnio zastanawiam, czy bardzo jasny HDR jest w ogóle w filmach potrzebny?

 

To jak sie zastanawiasz, to obejrzyj Only the Brave, albo chociaz trailery na Itunes (HDR).

Ja cenie sobie w HDR przede wszystkim  jak najblizsze naturalnej intensywnosci kolory w calym zakresie  i szczegoly w cieniach,  ale ten film (nie wiem jak ewentualnie wygladac moze wersja UHD BD jesli ten film zostanie wydany na dysku) pokazuje ze HDR w highlight-ach moze byc jednoczesnie naturalny i "widowiskowy". C.Miranda to w koncu pionier HDR-u, wiec nie podchodzi do tematu jak do jeza.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie czy płyty 4k z UK posiadają polskie napisy ?

Lego Movie 

IN THE HEART OF THE SEA - W SAMYM SERCU MORZA (2015) (1 UHD + 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam 
Mam pytanie czy płyty 4k z UK posiadają polskie napisy ?
Lego Movie 
IN THE HEART OF THE SEA - W SAMYM SERCU MORZA (2015) (1 UHD + 1
Lego na pewno nie. A ten drugi chyba tak, Piszę chyba, bo nie miałem ale coś wydaje mi się że misfit tu podawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wydawało mi się. Sorry.
Żaden z tych filmów nie ma PL w wydaniu UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pewnie to moje genialne spostrzeżenie już było ale mogę miec problem z wyłapaniem dyskusji na ten temat na forum. Czy ktos by mógł wyjaśnic mi ideę dodawania płyty BD do wydania 4K UHD. No przeciez to oczywiste że skoro chcę 4K UHD to nie będę oglądał 2K. Dzisiaj żona jak zobaczyła że kupiłem kolejną płytę i cena jest 169pln to popukała mi sie w głowe. No przyznaję że w cholerę drogo jest ale bez płyty BD mogło by być o 30-40zł taniej...Wiem wiem nie wpadłem na to pierwszy ale kupując ostatnio Blue Planet dostałem 3 bluraye dodatkowo. No po co to komu????

 

sorry za offtop

Edytowane przez mjasinsk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak nie wiadomo o co chodzi to napewno chodzi o kase. Po prostu wydawca zarabia dwa razy na tym samym filmie . Po drugie jesli zepsuje Ci sie odtwarzacz 4k to mozesz obejrzec na zwyklym blurayu. Albo w samochodzie albo budzie kempingowej. Ja na przyklad nie mam jeszcze bluraya UHD ale kupuje juz plyty w 4k. Jak kupie odtwarzacz to plyty juz mam. A obejrzec moge juz teraz  choc w troche gorszej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mjasinsk napisał:

Słuchajcie pewnie to moje genialne spostrzeżenie już było ale mogę miec problem z wyłapaniem dyskusji na ten temat na forum. Czy ktos by mógł wyjaśnic mi ideę dodawania płyty BD do wydania 4K UHD. No przeciez to oczywiste że skoro chcę 4K UHD to nie będę oglądał 2K. Dzisiaj żona jak zobaczyła że kupiłem kolejną płytę i cena jest 169pln to popukała mi sie w głowe. No przyznaję że w cholerę drogo jest ale bez płyty BD mogło by być o 30-40zł taniej...Wiem wiem nie wpadłem na to pierwszy ale kupując ostatnio Blue Planet dostałem 3 bluraye dodatkowo. No po co to komu????

 

sorry za offtop

 

Byc moze kwestia wstecznej kompatybilnosci nie musi wszystkim wydawac sie niezbedna, ale malo kto lubi placic  extra, zas dostac produkt niepelnowartosciowy. A wydanie moze byc tak potraktowane, bez plyty BD,  na ktorej znajdziesz materialy dodatkowe, ktore raczej rzadko goszcza na plycie UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peyo111 no ok ale nie przypominam sobie zeby dodawali DVD do płyt BD wcześniej

@binary łapię argument ale można dodawać dodatki a częśc filmów ma ich tak mało ze w wersji materiału 2K  napewno zmeiściły by sie jeszcze na płytce UHD BD

 

no zreszta nie musi z tego byc dyskusja....po prostu czuję sie lekko ograbiany cenami ale nie potrafiłem sobie dzisiaj Interstellara odmówić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj , to tak, ze dostajesz plyte BD gratis.  Bez niej produkt nie bedzie kosztowal mniej. Dobrze o tym wiesz, albo przynajmniej powinienes  rozumiec to, ze nie ma szans  na to, aby w zwiazku z obnizeniem MC o powiedzmy 1e, ktos obnizyl Ci cene o 10e. Nie oszukuj sie

Masz za to tansze BD, ktore szybko staja sie jeszcze tansze. Producent ma co produkowac, ludzie pakujacy maja prace, Twoj krewny/znajomy albo dobry nieznajomy darmowa plyte, ktos, kto ma w plecach UHD, tansze plyty BD na starcie. Mozna pytac po co, mozna sie nie zgadzac. Dla mnie to jest  Win -Win-Win -Win-Win situation. Widzisz to inaczej, to  teraz wyobraz sobie, ze dodatkowych plyt BD  nie ma, produkt kosztuje tyle samo. Zyskales jedynie troche wiecej czasu, bo nie musisz sie zastanawiac i dyskutowac, po co  plyty BD w wydaniu UHD.

Jest ciemna strona medalu. Zwiekszony koszt zwiazany z zanieczyszczeniem srodowiska oraz  zuzycia surowca ( gazu) i energii (znowu gazu).

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mjasinsk napisał:

Dzisiaj żona jak zobaczyła że kupiłem kolejną płytę i cena jest 169pln to popukała mi sie w głowe. No przyznaję że w cholerę drogo jest ale bez płyty BD mogło by być o 30-40zł taniej

Mogłoby być i 90 zł taniej. Np. z hiszpańskiego amazona kilka dni temu (tak, na płycie UHD jest pl wersja).
Z kolei dwa tygodnie temu na włoskim amazonie był pakiecik Nolana za 105 EUR ze wszystkimi filmami z pl wersją na płycie UHD, co daje średnią za film ~65 zł.

Jak widzisz to nie dołączona płyta BD wpływa na tak wysoką cenę lecz pazerność polskiego dystrybutora.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, mjasinsk napisał:

@peyo111 no ok ale nie przypominam sobie zeby dodawali DVD do płyt BD wcześniej.

Dawali dawali. BR+ DVD+kopia w chmurze. Moze nie wszystkie tytuly ale sporo tego bylo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialo mi sie jeszcze ze istnieja tez wydania 3D bluray plus zwykly bluray.  I to ma sens. Jakis czas temu sprzedalem moj odtwarzacz 3D i zostala mi lolekcja filmow . ObecnIe uzywam starego 8 letniego BR i za chiny ludowe nie daje rady obejrzec na nim filmu 3D. Ale dolaczone niby niepotrzebne zwykle wydanie smiga jak ta lala. Problem sie rozwiaze jak kupie nowy odtwarzacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaję, że to jest właśnie kwestia tego, że na UHD często już nie ma miejsca. Film UHD sporo waży, to samo każda ścieżka dźwiękowa. Płyty UHD są region free więc opłaca się pchać tam jak najwięcej ścieżek, żeby jak najwięcej ludzi mogło sobie taki film obejrzeć. Mam ok 40-50 filmów UHD i może na 2 są dodatki na płycie 4K. I teraz mogę palnąć głupotę, ale nie jest czasem tak, że jak płyta jest 4K to wszystko na niej musi być w tej rozdzielczości w sensie mimo, że dodatkowe materiały są nagrane w rozdzielczości DVD to i tak przy małym bitrate każdy pixel powinien być mapowany na płycie, żeby cała kompilacja się nie rozjechała w odtwarzaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



A mi się wydaję, że to jest właśnie kwestia tego, że na UHD często już nie ma miejsca. Film UHD sporo waży, to samo każda ścieżka dźwiękowa.

Płyty UHD są region free więc opłaca się pchać tam jak najwięcej ścieżek, żeby jak najwięcej ludzi mogło sobie taki film obejrzeć. Mam ok 40-50 filmów UHD i może na 2 są dodatki na płycie 4K.

Na pewno też jest to czynnik który ma wpływ, choć wydaje mi się, że opłacalność wynika z faktu, że dodatki są już na gotowej płycie i nie trzeba poświęcać nakładów pracy zespołu przygotowującego wydanie UHD BD.

 I teraz mogę palnąć głupotę, ale nie jest czasem tak, że jak płyta jest 4K to wszystko na niej musi być w tej rozdzielczości w sensie mimo, że dodatkowe materiały są nagrane w rozdzielczości DVD to i tak przy małym bitrate każdy pixel powinien być mapowany na płycie, żeby cała kompilacja się nie rozjechała w odtwarzaczu?


Chyba nie. AFAIR widziałem dodatki w rozdzielczości FHD na płycie UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wyższa jakość niż DVD to na pewno się zdarza, ja tylko tak przykładowo to podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, binary napisał:

Chyba nie. AFAIR widziałem dodatki w rozdzielczości FHD na płycie UHD.

Np. Westworld.

Można podsumować, że dodawanie płyt BD do wydań UHD jest w pełni uzasadnione i ma swoje niewątpliwe zalety. A koszt wyprodukowania takiej płyty to są groszowe sprawy dla wydawcy.

1. Płyty BD-66 nie są z gumy. Film główny w UHD bez dodatków pozwala uzyskać wyższy średni bitrate czy na umieszczenie większej ilości ścieżek dźwiękowych na płycie. Poza tym decyzja o przerzuceniu dodatków na UHD to dodatkowe koszty, tym bardziej w sytuacji gdy tych dodatków jest czasowo dość sporo i trzeba by się zdecydować w związku z tym na BD-100 (lub BD-66, ale przy jednoczesnym pogorszeniu jakości obrazu i/lub rezygnacji z Atmosa/DTS:X)

2. Dodawanie płyt BD do wydań UHD zwiększa ich sprzedaż - są osoby, które kupowały/kupują te filmy nie mając odtwarzacza UHD Blu-ray, ale mają w bliższej czy dalszej przyszłości w planach zakup tegoż, a w międzyczasie mogą się delektować filmem w 1080p SDR. Z perspektywy polskich cen może się to wydawać głupie, ale na zachodzie nie ma aż takich rozbieżności cenowych pomiędzy wydaniami BD a UHD. Poza tym w promocjach czasami bywają one w tej samej cenie (czy nawet tańsze) w stosunku do ich odpowiedników na BD.

3. Jeśli w takim wydaniu UHD dołączona płyta BD czy kodzik UV (jeśli mamy wydanie zagraniczne) jest dla nas zbędna to możemy ją podarować komuś w dalszej czy bliższej rodzinie lub po prostu odsprzedać.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, misfit napisał:


Z kolei dwa tygodnie temu na włoskim amazonie był pakiecik Nolana za 105 EUR ze wszystkimi filmami z pl wersją na płycie UHD, co daje średnią za film ~65 zł.

 

Taki zestaw widzę na hiszpańskim Amazon za 103 EUR ale nie wiem, czy z PL wersją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu i załączonej okładki wynika, że to jest wydanie włoskie, więc tak - we wszystkich tych filmach jest pl wersja na płycie UHD (na dołączonych BD - nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...