Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nigdy się nie spotkałem żeby film był tak nagrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie batmany są tak kręcone na pełnym ekranie jak jest obraz to wtedy jest bezpośrednio z kamer IMAX

Wysłane z mojego STH100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2017 o 23:34, kAosPOLSKA napisał:

wszystkie batmany

Pierwszy Batman ma stały AR. Poza tym jeszcze Interstellar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Nolana jeszcze Dunkirk jest ze zmiennym AR.

A poza tym - http://www.avsforum.com/forum/117-2-35-1-constant-image-height-chat/2811713-list-variable-aspect-ratio-movies-blu-ray.html

Chociaż też tam nie ma wszystkiego. Np. jest też Mommy Dolana w dość niecodziennym AR 1.00:1, z tym, że w kilku scenach AR płynnie zmienia się do 1.78:1 i z powrotem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche jaja z tymi wydaniami. Już mialem zakupić wydanie  wloskie Nolana 4K (cena atrakcyjna bo wydanie PL / 2), ale okazuje sie ze nie bez powodu...

Wedlug komentarzy z wloskich for internetowych wydanie to nie ma HD audio tylko dolby digital na wszystkich poza jedna plyta czyli film nagrany w 4K z dzwiekiem z ery DVD....

Z drugiej strony szkoda, ze w wydaniu normalnym nie ma atmosa,  ale w wydaniu PL bedzie raczej DTS-HD na wszystkich.

No nic trzeba rozbic swinke skarbonke i poczekac do tego 18 stycznia ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

troche jaja z tymi wydaniami. Już mialem zakupić wydanie  wloskie Nolana 4K (cena atrakcyjna bo wydanie PL / 2), ale okazuje sie ze nie bez powodu...

Wedlug komentarzy z wloskich for internetowych wydanie to nie ma HD audio tylko dolby digital na wszystkich poza jedna plyta czyli film nagrany w 4K z dzwiekiem z ery DVD....

Z drugiej strony szkoda, ze w wydaniu normalnym nie ma atmosa,  ale w wydaniu PL bedzie raczej DTS-HD na wszystkich.

No nic trzeba rozbic swinke skarbonke i poczekac do tego 18 stycznia ;)

Wydanie Dunkierki posiada  oryginalna oryginalna ( tj angielska) sciezke w  DTS-MA 5.1.

W DD5.1 jest wloski, polski i inne jezyki dla tych, ktorym czytanie idzie ciezko. Sugerujesz, ze pozostale filmy nie maja sciezki oryginalnej w DTS-MA?

61sk-DsykrL.jpg

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales nie odpisywać na moje posty? ;) chyba lista nie działa.

Żadna bzdura, nie chodzilo mi o Dunkierke, tylko o caly zestaw. Dunkierka jest jedynym filmem , jesli dobrze pamietam ktory faktycznie ma DTS w wydaniu collection wloskim.

Ja pisalem o tym wydaniu:

https://www.amazon.it/Nolan-Collection-Dischi-UHD-Blu/dp/B077P6Q4GX/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1514293531&sr=8-1&keywords=nolan+4k

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie komentuje oczywistych idiotyzmow, ani odpowiedzi osob ociezalych umyslowo. Tu chodzi o rzeczowa informacje, czy raczej dezinformacje setek potencjalnie zainteresowanych czytelnikow. Jeszcze raz zadam pytanie. Czy sugerujesz i czy zechcesz potwierdzic (linkiem do zdjec czy opisow na tych rzekomych forach), ze wloskie wydanie boxsetu Nolana nie zawiera na zadnym filmie, poza Dunkierka, dzwieku angielskiego w formacie bestratnym?  

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naucz sie czytac ze zrozumieniem (link wkleiłem powyżej) i szanować swoich rozmówców, to mozę Ci odpsze, w przeciwnym razie dyskusja z Toba nie ma żadnego sensu.

poczytaj sobie recenzje klientów

https://www.amazon.it/Nolan-Collection-Dischi-UHD-Blu/product-reviews/B077P6Q4GX/ref=dpx_acr_txt?showViewpoints=1

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link powyzej wskazuje na rozczarowanie wloskich konsumentow, ktorzy zakupili ten boxset, wylacznie spowodowane brakiem wloskiej sciezki audio HD. Nie udowadnia on braku oryginalnej sciezki audio HD.

Trudno nazwac tez kometarze klientow Amazonu, wpisami na "wloskich forach", bo w domysle chodzi o fora tematyczne, prawda?

Czy teraz moze nasze forum bedzie zajmowac sie omawianiem brakow dubbingu w wersjach obcojezycznych, czy moze tylko dla Ciebie to takie wazne, ze postanowiles zbojkotowac aktualnie najbardziej atrakcyjne cenowo wydanie, z powodu braku wloskiego HDaudio? 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lubie dubbing wloski jak jest w HD ;) 

Jesli jest faktycznie oryginalne DTS-HD audio  to nie ma sie nad czym zastanawiac. Cena jest super. Tak jak pisalem mialem je kupic, ale te komentarze zasialy jakas niepewnosc... 

Dyskutujemy na forach wlasnie, zeby rozwiac te watpliwosci, nieprawdaż? Jesli jest DTS-MA oryginalne to nie ma w ogole tematu. Zdaje sie, ze w ogole to wydanie moze miec tez napisy PL, oczywiscie tego nie potwierdze. Osobno Dunkierka wloska ma napisy PL, wiec w wydaniu zbiorczym moze tez je mieć. 

Mimo, ze swoim aroganckim stylem wypowiedzi potrafisz czasem wkurzać, to dziekuje bo rozwiałeś moje wątpliwości no i sprostowałes posta ktory był nieprecyzyjny.

Najprawdopodobniej kupie to wydanie, wiec bede mogl napisać z pierwszej ręki jego recenzje.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podobno dodałeś nas do listy ignorowanych.....

To jakim pipi cudem czytasz te posty?

 

Nie musisz odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak binary pisze Włosi burzą się z powodu braku bezstratnej włoskiej ścieżki dźwiękowej - oryginalna oczywiście jest ok.

I tak - we wszystkich filmach powinna być pl wersja na płytach UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest mozliwe ze Wlosi moga wydac wydanie z wersja pl za polowe ceny obowiazujacej w naszym kraju ? 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają nieporównywalnie większą sprzedaż więc pewnie mogą sobie wywalczyć lepszą cenę + do tego dużo bardziej zjechać z marżą.
Poza tym na włoskim amazonie ogólnie są bardzo fajne ceny na filmy BD/UHD, szczególnie w promocjach przy zakupie kilku filmów - bywa, że wtedy to jest 1/5 tego ile trzeba wydać w Polsce.

A konkretnie co do Nolan Boxa to w niemieckim MM jest jeszcze taniej - za 110 EUR. Z tym, że w wydaniach niemieckich nie ma pl wersji w Dunkierce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Dunkierkę w UHD. Polecam, naprawdę dobry obraz. HDR nie robi wielkiego wrażenia, przecież to film wojenny. Ale 4K robi robotę.

A widział ktoś Apollo 13 i czy warto? https://bluedvd.pl/en/apollo-13-4k-uhd-blu-ray.html

Blade Runner 2049 w UHD już zamówiony :-) będą polskie napisy i Dolby Atmos!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dunkierce odbicia słonca w wodzie robią robote jesli chodzi o HDR. Blade Runner tez zamówiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film z kolekcji Nolana, który widziałem kilka dni temu- Prestiż. Tu HDR pokazuje mega pazur- przy tej maszynie tesli wypala gały. Jest efekt wow. Jednak w filmie rzuca się w oczy bardzo słaba czerń, a raczej szarość. Niestety to najsłabszy film w UHD który widziałem pod tym kątem, także przygotujcie się na to przed seansem. 4K ok, jednak jest to starszy film i nie robi takiego wrażenia jak np. w Dunkierce.

Kolejny film to będzie Incepcja, moje spostrzeżenia wkrótce ;)

Oczywiście skupiam się tylko na jakości obrazu, wszystkie filmy Nolana to dla mnie 10/10 i nie wyobrażam sobie ich nie mieć w kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny film z kolekcji Nolana, który widziałem kilka dni temu- Prestiż. Tu HDR pokazuje mega pazur- przy tej maszynie tesli wypala gały. Jest efekt wow. Jednak w filmie rzuca się w oczy bardzo słaba czerń, a raczej szarość. Niestety to najsłabszy film w UHD który widziałem pod tym kątem, także przygotujcie się na to przed seansem. 4K ok, jednak jest to starszy film i nie robi takiego wrażenia jak np. w Dunkierce.
Kolejny film to będzie Incepcja, moje spostrzeżenia wkrótce
Oczywiście skupiam się tylko na jakości obrazu, wszystkie filmy Nolana to dla mnie 10/10 i nie wyobrażam sobie ich nie mieć w kolekcji.
A widziałeś taki cut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Blade Runner 2049

W amazon uk skan tylnej okładki potwierdza napisy PL:)

Cena konkurencyjna w stosunku do polskiego standardu 149-159 PLN

https://www.amazon.co.uk/Blade-Runner-2049-UHD-Blu-ray/dp/B07661RSFZ/ref=lp_5759340031_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1517853184&sr=1-1

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, djrobus napisał:

 

Blade Runner 2049

W amazon uk skan tylnej okładki potwierdza napisy PL:)

Cena konkurencyjna w stosunku do polskiego standardu 149-159 PLN

https://www.amazon.co.uk/Blade-Runner-2049-UHD-Blu-ray/dp/B07661RSFZ/ref=lp_5759340031_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1517853184&sr=1-1

Jest tam też napisane Audio - "POLISH VO"   czy to znaczy Vice Over - czyli Lektora czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - to polski lektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2018 o 12:11, _daras_ napisał:

Jednak w filmie rzuca się w oczy bardzo słaba czerń

To jest niestety przypadłość wszystkich "Nolanów" na UHD. Ostatnio przerabiałem Batmany i jest niestety ten sam problem. Ktoś ostro dał ciała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Incepcja już wygląda lepiej. Dunkierka też ma lepszą czerń (ale mało takich scen w tym filmie). Z tych trzech filmów co narazie widziałem Prestiż wypada najgorzej.

Ale to i tak najlepsza możliwa jakość dla tych filmów.

Teraz przerwa od Nolana na BR2049 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Amazon. It pakiet Nolan ów z pl za 100 euro

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...