Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Xisiek, w pelni sie z Toba zgadzam ..popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Xisiek napisał:

Zdecydowanie bardziej stawiam na pazerność naszych krajowych dystrybutorów.

Pazerność to jedno a zasada MG to drugie. Właściciel praw chce minimalną stałą opłatę od każdego tytułu. Niezaleznie ile sztuk się na rynku sprzeda. Niemałą. Ponieważ nasz rynek wchłania mało sztuk taka opłata rozłożoną na jedną sztukę jest wysoka i podbija cenę. To raz. Dwa to "pazerność" polegająca na sztucznym zawyżaniu ceny (w uproszczeniu) żeby było potem z czego robić promocję w koszach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś kupuje w UK czy gdziekolwiek indziej zagranicą film/serial, który nie jest dostępny w polskiej dystrybucji to też przestaje być patriotą, bo może kiedyś za 2, 5 czy 10 lat ta polska dystrybucja się obudzi i wyda w Polsce X film z polską wersją językową ?
Dyskusja zaczęła się od Oppo 203 i jego możliwości dołożenia napisów z pliku zewnętrznego i to jest główne sedno problemu - dzięki Oppo możemy uzyskać to czego polska dystrybucja nie chciała/nie mogła nam dać. Wszakże ~98% seriali, ~90% filmów na BD i ~85 filmów na UHD BD nie jest dostępnych w polskiej dystrybucji i w zdecydowanej większości przypadków nigdy się to nie zmieni.

Nie należy się też dziwić sytuacji gdy ktoś kupuje dokładnie ten sam produkt zagranicą (tyle, że z inną okładką) 2, 3 czy 4 razy taniej niż w Polsce . Zakupowy patriotyzm pochwalam, no ale bez przesady...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na tym polega wolność, wydaję tam gdzie chcę. Mialem wydania uk, us ale nie pasowaly do misji i kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wolność, pisowska klika czy patriotyzm? Zdecyduj sie wreszcie ;) .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak ogólnie to masz coś z głową, przyklejone masz jakieś nieliberalne poglądy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, misfit napisał:

Wszakże ~98% seriali, ~90% filmów na BD i ~85 filmów na UHD BD nie jest dostępnych w polskiej dystrybucji i w zdecydowanej większości przypadków nigdy się to nie zmieni.

Otóż to.

12 godzin temu, pmcomp napisał:

Pazerność to jedno a zasada MG to drugie. 

Na czym polega to MG i od czego to skrót? Nie wiem jak inni, ale ja tego nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, misfit napisał:

A jednak cuda się zdarzają - pierwszy sezon Westworld pojawił się w zapowiedziach Galapagos na listopad na DVD, BD oraz UHD BD.

 

Sławek załatwił ;) . Warto było podyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

 

Sławek załatwił ;) .Warto było podyskutować.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. amazon.co.uk Mroczna Wieża na UHD BD będzie posiadać polskie napisy.
Wiadomo również, że będzie to kolejny film od Sony w DV.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2017 o 10:58, pmcomp napisał:

On potrafi dużo więcej. Zerknij do wątku o OPPO 203.

Wiem że potrafi dużo więcej, ale większość jego funkcji w życiu nie wykorzystam, a o tym OPPO 203, a także OPPO 205 tyle się już naczytałem że mnie łeb boli. Ciekawe też jak sprawuje się odtwarzacz UHD-BD z firmy Cambridge Audio ? https://www.cambridgeaudio.com/pl/products/cx/cxuhd jego cena to 3590 złotych.

 

Dnia 19.09.2017 o 15:30, misfit napisał:

A jednak cuda się zdarzają - pierwszy sezon Westworld pojawił się w zapowiedziach Galapagos na listopad na DVD, BD oraz UHD BD. Ciekawe jaką cenę strzelą ;)
http://www.galapagos.com.pl/film-7883.html

Poza tym zostały zapowiedziane też Harry Pottery 1-4 w UHD.

Serial "Westworld" na UHD-BD ? To fajnie że wyjdzie, ale cena tego serialu na UHD-BD w Polsce będzie wysoka, cenę jeszcze podniosą 3 płyty Blu-Ray z serialem które będą w pudełku. A z tym wydaniem UHD-BD filmu "Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia" fajnie zawalili sprawę z polskimi napisami. Miałem ten film na liście zakupów Blu-Ray, ale odkąd się dowiedziałem o nośniku UHD-BD to wstrzymałem się z zakupem tego filmu na Blu-Ray i czekałem na wydanie UHD-BD z polskimi napisami. Ale teraz już wiadomo że z polskimi napisami tego filmu na UHD-BD nie będzie. A wznowienia tego filmu na UHD-BD z polskimi napisami chyba się niedoczekamy. No cóż trzeba się będzie zadowolić wydaniem Blu-Ray. Z innymi filmami które nie wyjdą na UHD-BD z polskimi napisami, to trzeba będzie postępować podobnie. Niefajnie.
A jeżeli chodzi o polskie wydanie "Łowcy Androidów" na UHD-BD ? To zastanawiam się jak je u nas wydają ? Bo w opisie pisze że to wydanie będzie miało dodatki, jak tak patrzę na opisy w sklepach internetowych to z nich wynika że dodatki będą na płycie Blu-Ray ? Ale coś tu się nie zgadza bo jak tak patrzę na zagraniczne wydania tego filmu na UHD-BD to wszędzie jest w pudełku stare wydanie Blu-Ray. A w Polsce stare wydanie "Łowcy Androidów" na Blu-Ray jest dwupłytowe gdzie płyta Blu-Ray to film, a dodatki są na płycie DVD. Jakoś trudno mi uwierzyć że do polskiego wydania zrobią nową płytę Blu-Ray gdzie będzie film i dodatki ?

Też ciekawe co się stanie jak standardem HDR stanie się Dolby Vision ? To później chyba będą wszystkie filmy na UHD-BD jeszcze raz wydawać z Dolby Vision ? Zobaczymy.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ponad 90% przypadków na płycie UHD jest wyłącznie film główny tak aby uzyskać możliwie najwyższy bitrate dla obrazu i aby było miejsce np. dla Atmosa. I tu masz wytłumaczenie dlaczego standardem jest to, że w wydaniach UHD są też dołączane płyty BD.
Drugim argumentem jest to, że osoby które nie zrobiły jeszcze przesiadki na UHD, ale mają to w planach mogą sobie kupić takie wydanie i póki co cieszyć się płytami BD. 

54 minuty temu, grzegorz288 napisał:

Serial "Westworld" na UHD-BD ? To fajnie że wyjdzie, ale cena tego serialu na UHD-BD w Polsce będzie wysoka, cenę jeszcze podniosą 3 płyty Blu-Ray z serialem które będą w pudełku.

Co do ceny Westworld to szoku nie ma. W Empiku już jest w przedsprzedaży - UHD BD 270 zł, BD - 213 zł.
Wszystko tez wskazuje na to, że w Europie w wydaniu UHD będą wszędzie te same płyty, czyli pojawi się tańsza alternatywa z polską wersją językową. Aktualnie najtaniej w Niemczech - 44 EUR.

U nas Blade Runner, podobnie jak w wielu innych krajach, będzie w wydaniu dwupłytowym - na UHD i BD będzie wersja Final Cut bez dodatków, nie licząc komentarzy audio.
BTW Wydanie specjalne jest obecnie dostępne na francuskim amazonie za 25 EUR, ale wciąż nie jestem pewien co tam będą za płyty.

Cytat

Też ciekawe co się stanie jak standardem HDR stanie się Dolby Vision ? To później chyba będą wszystkie filmy na UHD-BD jeszcze raz wydawać z Dolby Vision ?

Niektóre filmy pewnie zostaną ponownie wydane specjalnie dla DV. Nikt jednak nikogo nie zmusza do kupowania tego samego filmu powtórnie. Jak ktoś będzie miał taką potrzebę to kupi.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te moje dwupłytowe wydanie "Łowcy Androidów" na Blu-Ray będę musiał zostawić z powodu dodatków. No cóż to będę miał dwie kopie filmu na Blu-Ray. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2017 o 21:56, Sławomir Poral napisał:

Z tym nożem to infantylnie, ile Ty chłopcze masz lat? Zakochałeś się w OPPO ale nie każdy ma potrzebę kombinować by obejrzeć z napisami z sieci.

To niech nie kupuje. Wiele z napisów dostępnych w sieci jest tłumaczona przez wolontariuszy i jako taka jest legalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku ... ciągniesz tego zdechłego śledzia aż miło :) .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://bezprawnik.pl/napisy-do-filmow-i-seriali-prawo/

To nie zdechły śledź ale prawo którego nie znasz i robisz z siebie głupka.

Art. 2. [Autorskie prawa zależne]
1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.
2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu pierwotnego wygasły. W przypadku baz danych spełniających cechy utworu zezwolenie twórcy jest konieczne także na sporządzenie opracowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, jeżeli ja sam zrobię sobie tłumaczenie filmu to ... możesz cmoknąć mnie w pompkę :) . Wolno mi. Tym bardziej, że nikt nie będzie wiedział że to ja zrobiłem.

A jak już przyganiał kocioł garnkowi to zadam ponownie pytanie, które juz kiedyś zadałem: masz zgodę właścicieli praw do filmów i do okładek filmów, których zdjęcia umieszczasz na swojej stronie ???

Odpowiem ... nie masz. Podobnie jak ja nie mam umieszczając je na blogu. I Ciebie i mnie mogą cmoknąć w pompkę ;) . Zgadzasz się ??? Tylko Ty robisz to komercyjnie, a ja "społecznie". Ot taka mała różnica. Więc za to za kraty prędzej wsadzą Ciebie niż mnie :P.

 

 

Poza tym twoja ostatnia odpowiedź powinna byc chyba kierowana do kolegi rausa, a nie do mnie. Nieprawdaż?

 

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mylisz opakowanie i zawartość. Prędzej do screen z filmu mogą się czepić, okładek absolutnie nie bo mam zgody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Sławku, Pan przecież SPRZEDAJE dostęp do okładek Blu-ray do których notabene nie ma praw własności, to kto jest większym piratem? Największym piratem jesteś Ty! Przypierniczasz się do ludzi którzy tylko pobiorą napisy (NIE UDOSTĘPNIAJĄ ICH ANI NIE SPRZEDAJĄ) Ty pobierasz korzyści majątkowe z piractwa bo skanujesz w/w okładki i za opłatą udostępniasz do nich dostęp. Powiedziałbym brutalnie że jesteś hipokrytą... pełna zgodą z pmcomp.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mylisz opakowanie z zawartością, to że ktoś chce zobaczyć plakat, okładkę czy środek opakowania to już jest przestępcą? To są materiały reklamowe, zawartość to audio i video.

Na filmożercach też umieszczają (użytkownicy) skany myślisz że ktokolwiek pomyślał o piractwie? Dzielenie się wiedzą jest dużo większe na filmożercach niż snobistycznym HDTVpolska, gdzie wzajemna adoracja przesiąknęła granice absurdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie znasz słownika, zapraszam do lektury:

1. osoba bezkrytycznie naśladująca sposób bycia przyjęty w grupie społecznej, która jej imponuje;
2. osoba lubiąca popisywać się swoimi wiadomościami (zwykle powierzchownymi) w jakiejś modnej dziedzinie; efekciarz, szpaner;
3. osoba uważająca się za lepszą od innych, popisująca się swoimi wiadomościami i umiejętnościami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...