Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Widzę ze skusiłeś się na promocję na ten model z kodem rabatowym 14999 zł . Opisz wrażenia jak przyjdzie tv.

E nie , trochę taniej 14990 zł ;)

Edytowane przez garydm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E nie , trochę taniej 14990 zł ;)

Ma przyjechać w sobotę 4 czerwca . Oczywiście opiszę co i jak !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną zagwózdkę i chciałbym Was zapytać czy w Waszym modelu zaobserwowaliście pionowe pasy (prawdopodobnie od podświetlenia) patrząc na ekran pod kątem z jednej strony... Ale tylko patrząc pod kątem z prawej strony widać te pasy, z lewej i na wprost wszystko jest równomiernie podświetlone i żadnych pasów nie widać... Pasy te widać na jasnym tle. Najbardziej jak wyświetlam czystą biel. Wtedy widać kilka pasów o ciemniejszym odcieniu bieli. Natomiast na wprost jest OK. Czy możecie mi potwierdzić że u Was występuje tak samo ? Jeżeli tak to znaczy że tak prawdopodobnie ma być i zaponę o tym. Jeżeli u Was to nie występuje będę wymieniał na kolejną sztukę...

Pozdrawiam.

Tak, w moim modelu też takie pasy występują. W codziennym oglądaniu są praktycznie niewidoczne (szczególnie na minimalnym podświetleniu) i po kalibracji. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :)

W codziennym oglądaniu ciężko je zobaczyć nawet pod kątem i tylko w czystej, statycznej bieli widać je patrząc z boku na ekran. Na wprost ni huhu. TV jest kozak :)

Ja co prawda jeszcze nie kalibrowałem, ale niebawem to zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment tego panasonica deklasuje oled lg 910 v.

Dzis podlaczylem 65dx900 wczoraj lg i panasonic mnie rozczarowal. Ustawialem co prawda chwile, w weekend posiedze dluzej ale jakos tak srednio.

Nie jest oczywiscie zle ale oled duzo bardziej mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment tego panasonica deklasuje oled lg 910 v.

(...)

Nie jest oczywiscie zle ale oled duzo bardziej mi sie podoba.

Znakomicie,ze ktos moze porownac oba modele w zaciszu domowym jak mniemam. Zwroc prosze uwage, czy OLED nie odcina sztucznie niskich odcieni szarosci/czerni np. marynarka czarna zupelnie nie widac gdzie sa klapy, guziki sie zlewaja oraz jak radzi sobie LG z plynnoscia ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Poustawiam, posprawdzam. Ja zawsze podkreslam ze nie jestem znawca. To bardzo subiektywne wrazenie.

Ale byly u mnie 3 osoby (normalne + tesciowa ;-) )i jak wlaczylem oleda to byly zachwycone, a przy panasonicu entuzjazm byl mniejszy i zgodnie twierdzily ze oled jest lepszy.

Wrzuce jakies zdjecia jak poogarniam wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i TV Panasonic TX-58DX900E dotarł ! :)

Sprzęt ustawiony podłączony i pierwsze testy .

Muszę przyznać ,że jest nieźle naprawdę nieźle .

Aktualnie trwa aktualizacja oprogramowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wrocilem z mm gdzie oblookiwalem nowe oled serii B....55 i 65 cali byl tez panas 65 i przynajmniej na matrialach testowych producentow i w niekorzystnych warunkach oswietlenia mm przewaga oleda jest dla mnie niepodwazalna.....niestety cena juz tak dobrze nie wyglada

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] oleda jest dla mnie niepodwazalna.....niestety cena juz tak dobrze nie wyglada

Też rozważałem zakup OLED'a .

Zastanawiałem się czy nie brać OLED'a LG OLED55B6J 15 999 zł czy Panasonic TX-58DX900E 14 990 zł .

Wybrałem Panasonica .

+ 3 cale więcej ,

+ HDR i dużo większa jasność maksymalna ,

+ brak drżenia o żywotność i spadek jakości ,

+ powidoki tu nie występują ,

+ 2 tunery ,

+ TV wszędzie - super bajer ! ,

+ DCI-P3 pokrycie 99%

- Mniej nasycone kolory (OLED bez porównania "milsze" kolory ,

- gorsza czerń (całkowity brak efektu halo ) ,

- brak Dolby Vision .

Tyle na szybko , zapewne następny mój telewizor będzie OLED , na razie jednak zostaję przy LCD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym HDR i dużą jasnością versus HDR w wersji OLED polemizowałbym. Mnie najbardziej przeszkadza że 55 a 65 cali (bo celuuję albo w B6 albo KS9500) to duuuuuuża różnica. Z drugiej strony Dolby Vision wygląda naprawde lepiej niż HDR10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto matematycznie Panas 1250 cd/m2 HDR , LG 744 cd/m2 HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz patrzeć matematycznie i oczywiście weź poprawkę na to co zawsze Gmeru z Maćkiem piszą, ze film nie oddaje rzeczywistości ale nawet majac to na uwadze head to head DV na LG wygląda znacznie lepiej niż HDR10 na Panasie

Obejrzyj mniej wiecej do 20 minuty

https://youtu.be/dOw-sgwQ2Gk?t=17m30s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie halo z tym filmem powyżej. Mój DX900 zdecydowanie jaśniej wyświetla obraz niż to co pokazane na filmie. Analizując czerń przy stopklatce czy oglądając Dema z YT nie da się ukryć że OLED ma lepszą czerń bo pozbawioną HALO. Ale (!) w DX900 halo jest kompletnie nie przeszkadzające w normalnym oglądaniu. Ja nawet jeszcze nie zdążyłem skalibrować tego TV a i tak obraz jest genialny. Kolejną sprawą jest HDR w wersji DV (12bit) i HDR10 (10bit). Nie sądzę aby różnica była aż tak kosmiczna jak mogą przekonywać niektóre reklamy. Ja osobiście węszę w powyższym filmie jakiś przekręt. HDR to przede wszystkim jasność... Co z tego że zaimplementują w OLEDzie Dolby Vision, jak fizycznie panel jest wstanie wyświetlić jasność poniżej 800cd/m2. A na koniec jedna mała dygresja. Filmy filmami, testy testami a TV trzeba samemu zobaczyć. Organoleptyczne zapoznanie się z OLED i DX900 w moim przypadku zdecydowało o nabyciu tego drugiego. I miałem ze sobą kilka materiałów video na przenośnym hdd żeby sobie porównać. Przemiły kierownik RTV w Saturnie zamknął mnie i moją Żonę sam na sam w sali konferencyjnej gdzie pracownicy podpięli mi właśnie 58DX900 i OLED od LG z serii 55. Dema HDR od SONY, mad Max, Lego i jeszcze kilka oraz kilka demek w 4K bez HDR. różne opcje w Menu obraz nie sprawiły że OLED świecił ładniej. Oczywiście jako taki świeci super, ale przy DX900 wymięka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Filmy filmami, testy testami a TV trzeba samemu zobaczyć. Organoleptyczne zapoznanie się z OLED i DX900 [...]

Dokładnie !

Też porównywałem przed zakupem może nie aż w takich dobrych warunkach jak Ty ale starałem się znaleźć obraz ,który mi się najbardziej podoba i wybrałem DX900 .

Jestem zadowolony z wyboru

W OLED mam wrażenie że kolory są tak jakby "weselsze" i zapewne następny zakup kiedyś tam w przyszłości to będzie właśnie OLED .

Do tego czasu rozwiążą problemy żywotności , powidoków i wzrośnie jasność ,tak że po zmroku nie trzeba będzie światła w pokoju zapalać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale który LG miałeś na porównaniu? Serię 2016 B, C, E, G? Bo seria 2015 to nie są panele spełniajace standard do wyświetlania treści HDR i nie mają Dolby Vision. Ten filmik bardzo dobrze pokazuje miedzy innymi różnice w HDR10 i DV. Zgadzam się że filmik nie oddaje wartości panelu . Tu pełna zgoda. Nie posądzam jednak ich o manipulację. Po co? Zgadzam się również że Panas przynajmniej do niemieckich testów Serii KS9500 byłe najlepszym panelem LCD na rynku w roku 2016. Póki co opieram się na testach ale dwa magazyny zajmujące się sprzętem AV oceniły Samsunga na najwyższym poziomie. Ale też testując OLEDa LG z serii G uznały że na rok 2016 to jest TV referencyjny i dosyć dokładnie opisały niuanse wyświetlania HDR podkreślając, ze to nie tylko jasność i zdolność do wyświetlenia powyżej 1000nitów przynajmniej na papierze. Dlaczego na papierze bo jak wykazały testy Maćka Nowa seria Samsunga z podświetleniem krawędziowym wyniki powyżej 1000nitów osiąga wyłącznie na 2-3 sekund.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podstawowego oleda w domu w sypialni i 65dx900 w salonie.

Nie da sie ich porownac.

Przed ustawieniem na poczatku oled mnie zachwycal ale teraz moge po swoich doswiadczeniach powiedziec ze ich nie da sie porownac.

Panasonic to taki bardzo kinowy obraz dla mnie idealny na codzien, oled (55eg910v) fajny do ogladania filow w nocy ale raczej nie chcialbym by byl "podstawowym" tv.

W jasnym salonie dx to super wybor.

Oczywiscie to moje subiektywne zdanie, nie wiem jak to wyglada na wyzszych, tegorocznych modelach oledow

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy problem z DX900 ...

Klip 2016 Sony demo 4K "Camp" (nature) BT.2020 , tnie się strasznie .

Pendrive USB 3.0 wpięty do gniazda USB 3.0 i tnie się , też tak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmu z pena nie puszczalem, aczkolwiek przy sprawdzaniu przed zakupem nie potrafil mi otworzyc plansz z kolorami z pendrive.

To co ogladam z yt dziala wlasciwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak jeszcze raz wymusic wyszukiwanie kanalow jesli pominalem to przy konfiguracji za 1 razem?

Teraz mam nc+ po hdmi a chcialbym uruchomic pozostale opcje.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak jeszcze raz wymusic wyszukiwanie kanalow jesli pominalem to przy konfiguracji za 1 razem?

Teraz mam nc+ po hdmi a chcialbym uruchomic pozostale opcje.

Dzieki

Miałem ten sam problem !

INPUT -> TV

Po wybraniu już uprzednio przeskanowanego zestawu kanałów przełączamy się pomiedzy np. DVB-T a DVB-S

i stroimy ponownie .

Telewizor nie łączy wszystkich programów , tylko ma osobne banki dla SAT i naziemnej .

Edytowane przez garydm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spora szansa, że to już tygodnie do KSa9500 : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru / Macieju

Bardzo fajny serwis i superprofesjonalny test - gratulacje! Po uwaznej lekturze powaznie rozwazam ten model, ale mam kilka pytan - moze bedziecie mogli pomoc?
a) teraz mam plazme VT60, 65 cali (powazna pomylka, ale o tym nizej). Oczywiscie w pierwszej chwili byla gigantyczna, ale teraz widze, ze pewnie 75-79 cali byloby lepszym wyborem? Czy myslicie ze ten telewizor (lub oledy LG?) pojawia sie w bliskiej przyszlosci w wiekszych rozmiarach niz 65 cali?
B) problem z VT60 mam taki, ze salon rozswietla jakies 20 m2 bardzo slonecznych okien (z czego polowa centralnie przed tv) a ta plazma jest i bardzo ciemna i bardzo blyszczaca = w dzien bardzo ciezko sie oglada (nawet przy zaciagnietych zaslonach)… I co mi po ladnych czerniach w nocy...
c) poza tym przez wieksza czesc dnia w tle mam wlaczona telewizje informacyjna - po (bardzo krotkim!) czasie wypalilo mi sie na tej plazmie cos na ksztalt logo tvn24? ktore moze obiektywnie za bardzo nie przeszkadza ale sama swiadomosc, ze przy jasnym obrazie (jak sie przyjrze) to je zobacze psuje mi dobry nastroj…
I teraz pytanie - co byście polecili w mojej sytuacji? Rozwazam ten telewizor ktory recenzujecie i ktorys z lepszych nowych oledowych LG… I jeszcze zeszlorocznego samsunga JS 9500 - bo tutaj jest 78 cali i strefowe podswietlenie? Czy moze jeszcze troszke poczekac na duze, bardzo jasne oledy?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...