Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

Może jeszcze zobacz UBP-X800 niczym nie ustępujący nawet najwyższemu modelowi Panasonic, a sporo tańszy i dużo lepiej wykonany

To jest super odtwarzacz pod względem stosunku jakości i ceny. Sam się miałem na niego przesiąść ze względny na planowany update do Dolby Vision, ale niestety sony porzuciło ten pomysł i jakiś czas temu podało, że takowej aktualizacji nie będzie. Wielka szkoda. Zostaje mi teraz dużo droższy oppo.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mr.Hankey napisał:

Wiadomo kiedy będzie? Ciekawe czy uda im się to poprawić już w pierwszej łatce, jak widać choćby po naszym forum, problem jest w zasadzie niezauważalny... No chyba, że konsola gryzie się jedynie z DX900, wtedy cisza na forach byłaby w jakimś tam stopniu zrozumiała.

Nie ukrywam, że trochę ostatnich włosów przez to całe zamieszanie straciłem. Żona się nawet śmiała, że zachowywałem się jakbym miał któreś z dzieci oddać.;)

Są osobne aktualizacje apki do odtwarzania filmów. Jakiś czas temu był na przykład problem z odtwarzaniem części filmów UHD na części konsol, co zostało już wyeliminowane.

Jak wykazał test Maćka, a także moje wcześniejsze obserwacje, o których zresztą pisałem, ta różnica jest marginalna. Nie sądzę, aby ktokolwiek to wychwycił inaczej, niż podczas bezpośredniego porównania, mając przed sobą dwa telewizory z podpiętą konsolą i dedykowanym odtwarzaczem.

Pisałem wcześniej że na dx780 nie ma żadnych problemów z wygaszaniem na płytkach UHD odtwarzanych z XO S. Oprogramowanie konsoli aktualizowane na bieżąco.

Jeśli zaś chodzi o jakość obrazu z płyt UHD z xboxa to nie wiem skąd te teorie o słabym obrazie z konsoli?

Mam porównanie do Sony x800 , Panasonica UB400 i wcale xbox nie odbiega jakością obrazu od tych odtwarzaczy

Ustępuje im jedynie możliwościami odtwarzania filmów przez usb ale przewyższa funkcjami smart (mamy showmax , netflix , amazon prime video) no i można na nim pograć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiła się aktualizacja do DX900 o numerze 3.270. Ktoś wie co wnosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Update includes HLG. Can be seen in Picture > Option Settings > HDMI EOTF type

Sprawdzę jak wrócę do domu z pracy.  Na Astrze jest kanał HLG Teststream (Lg Jazz demo) i spróbuje go odpalić (mam tuner obsługą hdr i hlg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś oficjalne info albo linka co poza rzekomą obsługą HLG wprowadza 3.270 ? Jakiś link ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2017 o 14:20, wasket napisał:

Sprawdzę jak wrócę do domu z pracy.  Na Astrze jest kanał HLG Teststream (Lg Jazz demo) i spróbuje go odpalić (mam tuner obsługą hdr i hlg).

I jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety nici ze sprawdzania bo kanał już zdjęty...
Hotbird 4k1 działa w HDRze - ale testowałem go przed updatem i też śmigał więc to zapewne nie jest transmicja z HLG.
Na Astrze w HDR przełącza też SES UHD Test - ale tam też chyba nie ma HLG - za to jest HFR.
Zaciągłem te dwa streamy, które na satce były z HLG tzn. LG Jazz oraz promka kanału Travel XP 4K (obecnie kodowany). Oba puszczone z Himedia Q5 odpalają HDRa (ale na TV jest znaczek HDR nie HLG!).
Za to wewnętrzny player Panasa nie odapla HDRa na tych plikach.
 

Edytowane przez wasket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nowej aktualizacji odkryłem niemiła niespodziankę okazało się że mam wypalone piksele w 4 pkt. I tu pytanie reklamować to czy nie. Tv kupiony rok temu w grudniu w MM. Dostałem od nich gwarancję na 5 lat.

I kolejne pytanie reklamować w mm czy u Panasonica???

Edytowane przez KozMic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu te piksele? Obok siebie? Z tego, co się orientuje raczej będzie ciężko z reklamacją, zwłaszcza w Panasonicu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzwoń do sklepu popytaj a potem uderz do panasonica Wszystko idzie z nimi wygrać tylko to czas i nerwy Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasciek Syfservice Polska cię czeka, a tu widzę i znam odpowiedz, norma ISO dla BadPIXEL

Będzie bardzo ciężko..., poinformuj Nas o odpowiedzi..., jak TV masz możliwość zwrócić do sklepu to zrób to nie informując Panasciek Syfservice Polska...

Chyba ,że jakiś świeci na biało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2017 o 21:35, wasket napisał:

I niestety nici ze sprawdzania bo kanał już zdjęty...
Hotbird 4k1 działa w HDRze - ale testowałem go przed updatem i też śmigał więc to zapewne nie jest transmicja z HLG.
Na Astrze w HDR przełącza też SES UHD Test - ale tam też chyba nie ma HLG - za to jest HFR.
Zaciągłem te dwa streamy, które na satce były z HLG tzn. LG Jazz oraz promka kanału Travel XP 4K (obecnie kodowany). Oba puszczone z Himedia Q5 odpalają HDRa (ale na TV jest znaczek HDR nie HLG!).
Za to wewnętrzny player Panasa nie odapla HDRa na tych plikach.
 

Coś tam jednak działa :)

HDR (HLG) 

DSC_0072.JPG

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2017 o 20:40, Dariusz Malinowski napisał:

Coś tam jednak działa :)

HDR (HLG) 

DSC_0072.JPG

Mógłbyś podrzucić parametry tego kanału? Bo u mnie kanał o tej nazwie wyświetla HDR(PQ). 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam kontaktu z osobą, która posiada w/w model TV i wie już o nim sporo, zostałem "szczęśliwym" posiadaczem i chciał bym się o nim więcej dowiedzieć jak i ustawić tak aby pokazał ten pazur o którym tutaj się pisze, zapraszam do kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początek żeby pokazał ten tak zwany pazur to radzę zrobić pełną kalibracje plus jakieś dobre źródło obrazu i nic tylko podziwiać i się cieszyć zakupem TV. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Miłego użytkowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2017 o 16:30, Dariusz Malinowski napisał:

PQ ?:blink:

 

Po ostatniej aktualizacji taki skrót pojawia się również przy grach... Podobnie jak Ty zastanawiam się co dokładnie oznacza.

3 godziny temu, aqula napisał:

Witam, szukam kontaktu z osobą, która posiada w/w model TV i wie już o nim sporo, zostałem "szczęśliwym" posiadaczem i chciał bym się o nim więcej dowiedzieć jak i ustawić tak aby pokazał ten pazur o którym tutaj się pisze, zapraszam do kontaktu.

Jedyne co możesz zrobić sam, to włączyć tryb THX Cinema i ustawić wygaszenie na pośrednie. Dla pełni możliwości tylko kalibracja. A słówko szczęśliwy wzięte w cudzysłów przypadkowo czy są jakieś problemy z telewizorem? 

Edytowane przez Mr.Hankey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Po ostatniej aktualizacji taki skrót pojawia się również przy grach... Podobnie jak Ty zastanawiam się co dokładnie oznacza.

Doczytałem ,że standardów HDR jest już jak psów ...

1. Perceptual Quantizer,

2. HDR10 i nowsza odmiana HDR10+,

3. Hybrid Log-Gamma,

4. SL-HDR1,

5. Dolby Vision.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Piotr1-72 napisał:

Witam, na początek żeby pokazał ten tak zwany pazur to radzę zrobić pełną kalibracje plus jakieś dobre źródło obrazu i nic tylko podziwiać i się cieszyć zakupem TV. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Miłego użytkowania. 

Dziękuję za rady, ale jak zapewne zdajesz sobie sprawę, nie prosiłem o bezproduktywne komentowanie mojego posta, to że wskazane było by go skalibrować, wiem od samego początku, ale mieszkam w dosyć odległym miejscu od kogoś, kto mógł by taką kalibrację wykonać, więc na początek, chciał bym o kilka konkretnych wskazówek a nie czytać zbędne komentarze które nic nie wnoszą... no chyba, że tutaj wszyscy nabrali wody w usta...

Gdzie znajdę jakiś kontakt do kogoś, kto się taką kalibracją zajmuje..? Może uda się znaleźć jakąś sensowną alternatywę odnośnie dojazdu i kosztów usługi. Jakieś sugestie co do kosztów takiej zabawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapytaj firmę Maćka: http://skalibrujtv.pl/

Oni dojeżdżają wszędzie: Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja itd. więc chyba i do Ciebie się da ; ) To co możesz zrobić samemu to przeczytać test - tam masz wszystkie wskazówki. Jaki tryb fabryczny najlepszy itd. To i tak bardzo dużo jak na początek i coś czuję, że Ci to wystarczy. Jak chcesz mieć obraz dokładnie taki jak film został zrobiony (a na tym tv da się to zrobić) to musisz skorzystać z usług firmy pro. Nie ma innej opcji. I pamiętaj:

1. Zwracaj uwagę jakim sprzętem posługuje się kalibrator https://hdtvpolska.com/kalibracja-telewizora-ustawienia-sa-dobre-naturalne/

2. Musi być protokół po kalibracji

3. Nie da się skalibrować tv poprzez wpisywanie jakiś ustawień przez mejla itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...